• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kto študoval právo na výške? Viete mi pomôcť?

8. januára 2008 
Caute, taaak mam otazocku, chcela by som sa prihlasit dialkovo na právo, bud na UK alebo do Trnavy. Jednu vysku mam za sebou, tak predpokladam, ze ma to bude stát majland, ale neva :grinning:
Prosim kocky, ktorá ste studovala právo, o com su primacky (to viem)ale ako to chodi na kole. ake su prednasky, volitelne predmety, profacim, skusky, kedy sa zacnete zameriavat na to co asi chcete robit, myslim rocnik...proste baby potrebujem nake pikosky, sak kto chodil na VS vie co myslim :wink: :slight_smile:
dakujem moooc dopredu vsetkym :sunglasses:
12. dec 2007 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som chodila na pravo, ale na UPJS v Kosiciach.
v pravaku sme mali skor vseobecne predmety, ako dejiny, teoria prava a statu, rimske pravo, ekonomia, filozofia a pod. Od druheho rocnika sme mali uz aj odborne predmety typu obcianske pravo hnmotne, spravne pravo (nie proces ale hmotne pravo) , v tretom pribudol proces, a tak sa to tahalo az do piataku. v zimnom semestri v piataku sme mali uz len tri "lahsie" predmety, ktore sa inde nezmestili, no a obhajobu doplimovky a statnice..Statnice boli 4 (ocan, ochod, trest, spravne p.), predpisane, pricom na kazdu sme mali 28 dni(boli v jednej statnici viacere predmety)
Pravo sa studuje vseobecne, akurat, ze pisanim diplomovky sa specializujes na tu - ktoru oblast. Ale v posdstate vyjdes ako vseobecny pravnik. Az prax ukaze, na co sa budes specializovat.
12. dec 2007 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
A myslis, ze sa to da stihat aj popri práci??? viem, ze to je hlavne o sedení a biflovani...jednu taku skolu mam za sebou a to by som asi nezvladala popri robote :sweat_smile:
12. dec 2007 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no neviem, ja som sa na rigorozne skusky vypisala na marodku, inak by som sa popri praci nestihla naucit vsetko. Tazko povedat, zalezi aky si student, ako ti "to pali" :grinning:
12. dec 2007 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
do BA nechoď :wink: ja na tú školu 6 rokov nadávam, sú tu hnusní, hlava nevie, čo robí päta, robia sa najdôležitejšími na svete, bola by som 10000 krát šťastnejšia, keby som sa na túto blbosť nedala nahovoriť
12. dec 2007 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moj byvaly priatel skoncil v BA a za cely cas co studoval som nepocula od neho alebo od jeho kamaratov pekne slovo na ich fakultu :confounded:
12. dec 2007 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kazda fakulta je narocna,.. tazko vybrat. Ale ja som bola s kosicami spokojna, aj ked urcite sa nasli veci, ktore si myslim, ze neboli prave naj..Ale vseobecne to bola skola narocna, ale dobra. :wink:
13. dec 2007 o 07:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
do BA chodil aj môj manžel..nadával tak, ako všetci normálni študenti, nič extrémne..myslím, že dupinka má pravdu..treba počítať s tým, že nadávať budeš, lebo nie je žiadna ideálna fakulta..aj ja som nadávala na tú svoju.. :wink: a s právnikmi z UPJS sme v KE bývali na intráku, tiež to nebolo ideálne.. :slight_smile:

o trnave toho veľa neviem..
13. dec 2007 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj francesca, ja studujem v tt ale nie pravo, kamoska teraz v tt pravo zacala studovat externe, chodi kazdy druhy piatok , sobotu a nevie si to vynchvalit a neplati ani korunu :wink:
13. dec 2007 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj francesca teraz na UK budu brat bez prijimaciek, len na zaklade znamok zo strednej.. neviem, kolko sa bude platit, ale urcite menej, ako doteraz, kedze si prachy moze pytat skola priamo a nie cez sprostredkovatelske firmy..
15. dec 2007 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jeeej to vazne...?len dufam, ze ich (vysvecka) najdem, ved to su uz nejake tie roky do zadu...
15. dec 2007 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chod na pravo do BB, tam aspon nevyhadzuju zo skoly ako v BA na UK
podla mna je to velmi tazke.teraz tam koncim, ucim sa spravko som z toho na dne :cry:
15. dec 2007 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
francesca tak ci tak musis do prihlasky vypisovat znamky zo strednej :wink:
nenka sme spoluziacky? aj ja sa potim nad spravkom :astonished:
15. dec 2007 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bezaz a kde chodis? ja UK kaskady, externe.
15. dec 2007 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nenka jasne :slight_smile:
15. dec 2007 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bezaz no ty si strucna... a ty ma poznas? bo ja teba podla foto nie...
15. dec 2007 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved ani ja nie :wink: ale tak na kaskady nas chodi x.. tiez 6. rocnik :wink:
ako si na tom s diplomovkou?
15. dec 2007 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
poslala som ti IP :slight_smile:
15. dec 2007 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nenka, mňa tiež čaká správko, u zlocha :astonished: kedy máš?

ja som bola minulý rok 6. ročník na kaskádach :grinning: ešte mi zostalo aj MPV, mali ste to niekto ? alebo nečaká to niekoho? kedy sú termíny, neviete? lebo poredoš nám zatiaľ nedal, tak sa bojím, že dá jeden termín a finito
15. dec 2007 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tilly no moja, kuk na web, teraz sa prihlasuje len cez web.. buduci tyden su uz predterminy, potom az januar.. MPV nuz.. jeden z oblubenych predmetov, ale na spravko zatial nic nema :rolling_eyes:
15. dec 2007 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja viem, že sa prihlasuje len cez web, funguje to tak už dosť dlho, ale my tam žiadne termíny nemáme a nám asi ani nedajú, tak sa budem musieť pichnúť na iný termín, som len chcela vedieť, či už niekto má termíny :wink:
15. dec 2007 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tilly tak to potom najlepsie ked si zavolas sekretarke, ta ti povie, ci su terminy
15. dec 2007 o 23:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmm, keď to je jedna z najmilších sekretárok... na tej katedre nie je asi nikto normálny
15. dec 2007 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
preco? tamara je v pohode nie? :wink:
16. dec 2007 o 00:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tilly u zlocha??????????? nestras!!! myslis ze ide skusat on SPH 2?
16. dec 2007 o 00:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tamara je zlata!
16. dec 2007 o 00:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nenka budu skusat asi vsetci, ved tam maju terminov ako na...
16. dec 2007 o 08:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam za sebou u zlocha aj postupovky, aj zaverecnu statnicu za sebou... radsej nekomentujem, nic horsie som nezazila, po odpovedi som obvolala kazdeho, ze som to neurobila, lebo ten ma vyrazil aj s dverami... a po dvoch hodinach boli vysledky a mala som to, dodnes nechapem... a je to nenaucitelne, len otazka stastia. drzte sa (PFUK)
16. dec 2007 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lula dik.. ja teraz na skusku dufam, ze sa dostanem k srebalovej..
o statniciach zatial rozmyslam len namatkovo, lebo potom ma chytaju krce.. spravko mam ako poslednu statnicu nejakeho 26 alebo kolkeho maja :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. dec 2007 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bezaz ja uz asik viem ktora si, mozno.nehodis nejake foto do albumu??

lula no ja asi tiez poletim,nestiham sa ani ucit.zachvilu dojde svokra po malu, bere si ju na cely den tak som zvedava ako dopadnem.
16. dec 2007 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nenka kuk na mojasvadba, mam tam svadobny album :wink:
16. dec 2007 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok