Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

mishusha
9. sep 2010

@klara_klara ja som si stiahla tu medzi prvymi od kelbyho... ono su asi rovnake, a niektore odkazy uz aj tak nefunguju, musis skusit 😉

klara_klara
9. sep 2010

@zajo79 dakujem 😉 inac aj mne mm nejake knizky postahoval len som este nemala cas kuknut co tam vsetko je...len som to zbehla jednym okom

klara_klara
9. sep 2010

@mishusha aha idem skusit stianhnut 😉

mishusha
9. sep 2010

@zajo79 od neho je tam viacej, ale asi vsetky tri asi nie... ta jednotka istotne, a su tam aj nejake s pracou vo photoshope

silvia.t
9. sep 2010

@lili_a_mimi dakujem urcite skusim zohnat...

kuko7
9. sep 2010

Ahojte babulky, zelam pekny vecer,,,,ja som tu taaaak dlho nebola, ale nestiham,,,dnes tu bola kamoska aj s detuskami a riadny frmol to bol, ale velmi prijemny 😀 😀 😀 Aj som cvakla jej mesacneho krpca,,,,sice podmienky boli totalne o nicom,,,decka behali okolo kade tade,,,,bordel na okolo a platno prehodene len tak cez dve stolicky,,,svetlo cisto len denne,,,,ale nevadi,,,mne sa pacia 😀 😀 😀

briketa
autor
9. sep 2010

fotacky, caute.
neda mi nepodelit sa. mala som dnes par krasnych chvil s milencom 😝 😝 😝
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/49744... uplne sa mi triasli ruky. ale bolo to super , fantasticky zazitok. snivam dalej ;)

briketa
autor
10. sep 2010

strasne sa mi pacia tvare, v ktorych sa odraza cely zivot, bolo by hriechom ich retusovat. planujem v dalekej buducnosti vylet do Nepalu, tie vetrom oslahane vraskave tvare s charakteristickymi tibetskymi crtami su nadherne!
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/49762...

briketa
autor
10. sep 2010

@kuko7 tie fotocky su peknucke!
vpravo hore, by som sa este viac pohrala s farbou. viem asi do akeho smeru ides, na taku jemnulinku babatkovsku pastelovu pletovku, skus este odobrat sedej z celkoveho podfarbenia. pozri na toto (nie moje)
http://www.flickr.com/photos/37012514@N04/49743...

ajaku
10. sep 2010

ahoj, briketa a ostatné, tu je odkaz na môj album, http://www.flickr.com/photos/45826309@N02/, ak budete mať čas, rada si pozriem pripomienky, niečo sa podučím, uvidím, čo som ja nepostrehla.

monika0001
10. sep 2010

@ajaku - ber to ako, že je to len a len môj názor 😉
Niektoré sa mi veľmi páčia, ale na niektorých mi niečo chýba.. kde máš chlapčeka tak na tých mi na niektorých niečo chýba. neviem čo, ale proste mi prídu také... ako to správne napísať.... "suché" ? Možno keby boli čiernobiele by sa mi viac páčili.. Ako no páčia sa mi všetky, ale vieš ako to myslím... 😉
Nie v zlom..
a tie knihy a ruža - kráása.. tie sa mi veľmi páčia...
ale to je len a len môj pohľad na to 😉
naozaj nič v zlom..
a inak som ich už pozerala... máš ich aj tu v albume však? 🙂

ajaku
10. sep 2010

monika jasné, práve o toto mi šlo, postrehy, ktoré mňa nejako obchádzajú. Suché myslíš tie akože aranžované s Adamkom? Asi viem, čo chceš napísať, sú umelo vytvorené a teda aj tak umelo pôsobia? Alebo všetky s Adamkom?
Áno, niečo som hodila aj do albumu

monika0001
10. sep 2010

@ajaku - nie všetky.. napr tá kde sedí na tej stoličke sa mi páči taká aká je..
ale pri iných by som možno nechala buď farebné, alebo čirnobiele alebo možno by stačilo troška zvýrazniť tú sépiovú farbu... inak ako nápady sa mi páčia 😉

monika0001
10. sep 2010

@ajaku - aj tá prvá sa mi veľmi páči... 😉

ajaku
10. sep 2010

no prevod do bw mi nejdeee, stále to nie je ono. Keby niekto mal čas a hodil svoj postup ako na to, určite by nám to viacerým pomohlo. A si zlatá, ďakujem za postrehy. Dnes by mi mohla prísť suseda s dievčatkom, tak vyskúšam znovu, ale počasie je dnes celkom fajn, možno sa bude dať vybehnúť aj von 😉

monika0001
10. sep 2010

@ajaku - juj tak budem tešiť na nové foto .... 😉

aký máš program na úpravu?

monika0001
10. sep 2010

@ajaku - dúfam, že sa nenahneváš ale mne by sa to napr páčilo takto.. ale každý má iný vkus.. tebe ani iným sa to zasa nemusí páčiť..
stiahla som si jednu z tvojho albumu 😅 tak sa prosím nehnevaj 😉

monika0001
10. sep 2010

aach tá kvalita tu na konovi zasa... 🙄

zajo79
10. sep 2010

@ajaku mne sa paci vacsina.. nemozes chciet aby sa kazdemu pacilo vsetko.

a mam pocit, ze ja hodnotit nemozem, mam fotograficky utlm...asi by to chcelo novy objektiv, nech zas fotim dva tyzdne den noc. 😀

ale chystam sa muzovi, chce pofotit ich firmu, vyrabaju vzduchotechniku, ze na stranku... no koneeec, to ked sa mi podari... 😅

monika0001
10. sep 2010

veď to, že každý má iný kvus.. nedá sa povedať, že toto nie je pekné, alebo toto urob inak... tu ide skôr o názory... mne sa páči to, inej zasa to a tak... 😉

@zajo79 - poznám také útlmy.. ale poviem Ti je to lepšie ako chcieť fotiť a nevedieť si nájsť to čo by sa dalo fotiť.. teda to čo by sa mi páčilo.. včera som fotila kočku na oznamká.. čo ja viem či sú dobré tie foto... keď som si ich po ceste domov pozerala vo foťáku tak som bola úplne spokojná, ale keď som ich dala do pc.. neviem.. ako sú pekné, ale neuspokojili ma až tak 😔

ajaku
10. sep 2010

monika neospravedlňuj sa stále, však preto píšem, lebo som zvedavá na názory a neurážam sa určite, pokiaľ nenazveš moje dieťa alebo manžela zverom alebo podobne 🙂
Upravujem v ps, doostrujem najnovšie v photoscape.
No a nový objektív, tak na ten už šetrím, dúfam, že niekedy na jar bude
Však ukáž nejakú foto mladej slečny, takéto niečo som ešte nefotila

monika0001
10. sep 2010

@ajaku - jaaj ja v ps neviem... jediné čo tam viem urobiť je vložiť si textúru do foto aj to som sa naučila tu 😀

zajo79
10. sep 2010

ako sa robi ta textura?

fotky som si stiahla...

lili.nicol
10. sep 2010

ahojte
@kuko7 krasne fotky mne sa paci najviac prva a stvrta 😉

Mna ani fotit nebavi chcem k narodkam objektiv tak nech uz je november 🙂)))) idem vas docitat ale ste toho papisali neak som casu nemala na nic seklo ma v krizoch ani sediet ani lezat ale uz je dobre.-) konecne

ajaku
10. sep 2010

textúra stiahneš si na nete, v programe otvoríš foto, ktoré chceš spracovávať, ako novú vrstvu si otvoríš textúru a hráš sa s krytím, prípadne dogumuješ miesta, ktoré chceš mať originál toto v skratke, ak treba obšírnejšie, tak neskôr, musím aj pracovať 😖
Lili aký objektív si si vybrala?

monika0001
10. sep 2010

@zajo79 - no idem sa na to kuk a píšem ti postup.... lebo neviem nájsť to video... 🙄

monika0001
10. sep 2010

tak asi tak 😀

monika0001
10. sep 2010

našla som.. toto je na PS

monika0001
10. sep 2010

no a tu je mám zopár foto zo včera.. ako som spomínala nie som až taká spokojná.... 😔