• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ktorá z vás rada fotí?

31. marca 2016 
ahojte,
vidim ze tu to zije viac ako v sukromnej :slight_smile:
tak pridavam tych par mojich aj sem, a budem rada ak date nejake nazory, kritiky... fotky su neupravene, len tak ako vysli...

a este otazocka, mam nikon D5000 a neviem kde sa na nom nastavuje expozicny cas... neviete niekto poradit?
19. sep 2010 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adenka bozske, hlavne tak pri zapade slnka :dizzy_face:
19. sep 2010 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak uz som si par stranok precitala a a zistujem ze polke veci nechapem. No chcem sa pochvalit aj mojimi foto co som porobila kedze mam malu dcerku tak fotim najme ju a predtym som fotila kade co ale najme prirodu

Zatial nepouzivam ziaden poriadny fotoshop ACDSee takze tam sa nedaju robit zazraky aspon ja neviem fotky babetka su upravovane najme sytost farieb a ostatne sa mi podarili take ako vidite

Ale idem vas dalej citat este mam nejaky 90 stran
19. sep 2010 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adenka no ja som teda rada, ze to tu zije, pretoze ja v tej sukromnej nie som a obavala som sa, ze tu potom "skape pes", ale nastastie to tu zije :slight_smile:
mne sa najviac lubi ta fotka v nahlade stvrta zlava (aj ked ja by som sekla tu vec vpravo, trosku to tu fotku rusi) a aj ta vedla, co sa babo batoli po piesku je faaaajn
19. sep 2010 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adenka super fotecka tak s malou a zapadom slnka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. sep 2010 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem vam... :slight_smile: no este mam co robit, aby to bolo take ze si ja sama poviem super :sweat_smile:

@idris krasne fotky, mne sa najviac pacia 2 a 8 :slight_smile:

inak v skuromnej som sa pytala a nedosla odpoved, neviete niekto ako zvyraznit farbu oci na fotke? niektory fotky su uzasne ze tam ma fotena osoba syte krasne oci a to je dominantou fotky...

a chcem sa pohrat s texturami a nejde mi to spustiiiit :angry:
19. sep 2010 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adenka ja ti neporadim este len zacinam :sweat_smile:
19. sep 2010 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adenka to by aj mna zaujimlo ako ponechat foto taku prirodzenu a zvyraznit iba ocka :grinning: ja som si stiahla photoshop ale je format.zip a nejde mi to otvorit :frowning2:
19. sep 2010 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silvia.t skus ho otvorit cez total comander ak mas pojde ti to a ak nie na nete sa da stiahnut vela programov na odzipovanie
19. sep 2010 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adenka tak si musis oznacit len oci a pohrat sa s tym, bud upravis farbu alebo jas, ako sa ti paci... alebo znacis vsetko okrem oci a ten zvysok odfarbis... treba sa s tym trosku pohrat... aky software pouzivas na upravu?
19. sep 2010 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silvia.t stiahni si winzip, ten ti to rozbali
19. sep 2010 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cruela photoshop, ale este sa len ucim s nim robit... mam to robit vo vrstvach?
19. sep 2010 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adenka hej, mozes to robit vo vrstvach, alebo len v selektivnom vybere... ja preferujem vrstvy, lahsie sa tam opravuju chyby :slight_smile:
19. sep 2010 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adenka aden ja to robim tak, ze okopirujem vrstvu a spodnu bud zafarbim farbou aku chcem aby boli oci a vrchu bud zosvetlim, dam cierno bielu a potom oci gumujem, takze zostanu oci vo farbe predchadzajucej vrsty, ale existuju aj navody na youtube
19. sep 2010 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
idem sa s tym skusit pohrat... potom dam vysledok :slight_smile:
dakujem za rady :slight_smile:
19. sep 2010 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak mesiac som nerobila s vrstavmi a zabudla som ale uuuuplne ako no to :grinning:
19. sep 2010 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cruela vies mi poradit ako sa robi selektivny vyber?
19. sep 2010 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adenka ja to robim najcastejie kuzelnou palickou (magic wand tool) - oznacim si co potrebujem a ak chcem spravit z toho vrstvu tak ctrl+c si skopirujem a ctrl+v to prilepim a mam ten vyber v novej vrstve a mozem to upravovat... ak nepotrebujes z toho novu vrstvu, tak si nechas len oznaceny ten vyber a robis upravy, tie sa ti urobia len v tom vybere, ostatne ostane nezmenene
19. sep 2010 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak nieco som porobila a vysledok katastrofa... chce to este trafit sa do dobreho odtiena modrej....
19. sep 2010 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adenka veru, posprocesing je zdlhava robota.... ja teraz uz treti den upravujem fotky co som jednu akciu fotila a uz mi je z toho pomaly aj zle....
19. sep 2010 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cruela nuz ocka dostanu zabrat... a ja som este taka, ze kym to nie je tip top, tak mi to neda... zeby dalsia kava? :grinning:
19. sep 2010 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nooo nie je to ono, ale takto to zatial vyzera...
19. sep 2010 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak tu to ani nevyniklo... :unamused:
19. sep 2010 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, poprosim rady na zlepsenie ....nemam na vas ani zdaleka ale chcem sa naozaj ucit - cize snaha tam je aj ked talent zjavne zaostava :sunglasses: :grinning:
19. sep 2010 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@cruela
@olienka12
mam kamarata fotografa (http://bb-photo.com/) , ktory dostava styritisic dolarov za svadbu. nikdy v zivote by nemal k niekomu taky neprofesionalny pristup a komentoval povysenecky niekoho techniku, ci pracu. je to obycajna ubohost ( a tak trochu slovenska mentalita? ;) ).
to na margo toho, ako nad vami gulali ocami koli SB600-ke blesku....
cruela - ze ina kategoria fotografa? skor ina kategoria d.e.bilizmu
20. sep 2010 o 07:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@minitrouble chod na tuto stranku http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm a uplne vpravo si nastuduj kapitolu Perspektiva a Kompozicia. Tu usetri mnoho vysvetlovania a podla mna kazdemu da vela. Potom si postupne citaj celu tu stranku. Je to vlastne kniha "Mistrovstvi prace s DSLR" od R. Pihana. Je tam vsetko co by si mala vediet ked chces fotit.
20. sep 2010 o 07:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@adenka ked si kupovala fotak, tak si tam urcite mala prilozeneho maleho kamarata s nazvom "Manual uzivatela" :wink:
tak si to pekne nalistujes na obsah, pozries kapitolku o rychlosti, cize casu zavierky a naucis sa nastavovat.
Keby si tuto otazku dala do fotografickeho fora, tak ti odpisu taku vseobecnu odpoved RTFM :grinning: (read the f.uc.king manual)
Kazdy ma iny fotak a kazdy si musi pozriet pri svojom tipe ako ovladat. Jedine tak si vies prestavovat v terene fotak na ideanu expoziciu, ze ho mas perfektne "v ruke". Vies kazde tlacidlo a otocenie kolieska na co sluzi a kedy ho pouzit.
20. sep 2010 o 07:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@briketa neuveris, ale nemala :slight_smile: .. podnikatelia na slovensky sposob, fotak drahy jak svina a manual sme si museli prosikat dodatocne mailom... nuz co k comu, uz ho mam, ale nemala som ho vcera k dispozicii a chcela som sa s tym pohrat... dnes mi ho manzel posle, tak si to kuknem :slight_smile:
20. sep 2010 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adenka tak to je vazne dost od veci, nemat slovensky manual.... :sweat_smile: ved to uz zavana odporucanim navstevy soi-ky :zipper_mouth:

@briketa diky za radu, ide aj ja citat, aj ked tiez by som si rada vypocula kritiku na moje fotky co som hodila na predchadzajucej strane uplne dole :sweat_smile:
20. sep 2010 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@csikike ja uz to neriesim... je mi celkovo zle zo sluzieb co su ponukane na slovensku... a soi-ka, tam mam prosim pekne na presetrenie jednu reklamaciu uz 3 mesiace... a zatial si to len preposielaju z jednej kancelarie do druhej, takze tam sa tiez velmi spravodlivosti nedovolas... :unamused:
20. sep 2010 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok