Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

brisilda
14. okt 2010

@alesia a ktoru zrkadlovku by si mi poradila?

alesia
14. okt 2010

@brisilda http://www.fotolab.sk/produkt-44/detail-1373/ni... .. napríklad, za tie peniaze úplne super, aj keď je tam len základný objektív, ale ak pustia peniažky kúpiť len telo a lepší objektív ..

brisilda
14. okt 2010

@alesia dik skusim este mrknut zrkadlovky 😉 tu tvoju mam ulozenu a manzel sa zajtra este popyta kolegu v praci ktora je dobra on mi ukazoval uz aj za 800 € no ale zase az tak drahu mi netreba na bezne fotenie deti 😀 😉

kasami
14. okt 2010

Ahoj, mozem sa k vam pridat ?
som uplny amater a uz dlho sa odhodlavam vstupit medzi vas 🙂 mam zrkadlovku Canon 450D s klasickym objebjektivom ... jeden mam este na dialku a dnes som dostala na moje dlhe naliehanie 50mm 1,8II s ktorym by som sa rada zacala ucit portretovky ... onedlho budeme mat doma o jednu slecnu viac a tak by som sa velmi rada s niekym radila o tom, ako sa da krasne nafotit deticky a ako je to spravne 🙂

alesia
14. okt 2010

@brisilda čo sa týka tela, myslím, že na začiatok nič zložitejšie netreba, skôr sa zamerajte a nechajte si poradiť ohľadom objektívov .. potom sa pochváľ, čo ste vybrali 😉

brisilda
14. okt 2010

@alesia dik isto sa pochvali
m a budem pytat rady ako co najlepsie fotit a upravovat fotky 😀 😀 😀

alesia
14. okt 2010

@brisilda pozri si tuto diskusiu dozadu a hneď si vypíš knihy, ktoré tu baby x-krát odporúčali a čítať, čítať, čítať 🙂

brisilda
14. okt 2010

@alesia 😀 😀 😀 😉

kasami
14. okt 2010

@alesia ja som uz aj zhanala jednu knizku, ktoru ste tu vychvalili ale nezohnala som 😠 aj som na to uz zabudla 😅

cruela
14. okt 2010

@kasami odporucam citat www.ephoto.sk, sekciu fotoskola, ozaj velmi uzitocne rady 🙂 a vitaj medzi nami 😉

kasami
14. okt 2010

@cruela dakujem 😉
dam si to do zaloziek a zacnem studovat 😉 cez vikend chcem skusit spravit par foteciek s novym objektivom 🙂 sa moc tesim
a ty mas aky fotak ?

kasami
14. okt 2010

@cruela ta fotka tam miminkovskych noziciek je nadherna 🙂

cruela
14. okt 2010

@kasami ja som nikonacka, zatial mam nikon d90, ale casom snad aj daky fulll frame bude 🙂 tiez mam pevnu 50tku a je to ozaj super dobry objektiv, este mam v plane aj 85tku... tesim sa na dake tvoje fotky a drzim palce 😉

cruela
14. okt 2010

@kasami davala som nejake nozicky? 😕 uz si ani nepamatam 😀

kasami
14. okt 2010

@cruela tak aspon mozeme porovnavat 50 a mozem mi poradit ake ISO kedy 🙂
skusim nieco cez ten vikend 🙂
a nozky som myslela, na tej stranke co si mi dporucila - fotka dna 😉 tam su nozky

cruela
14. okt 2010

@kasami aha... lebo som ostala zmatena, ze som niekde ukazovala "moje" nozicky, lebo tiez mam jeden (podla mna) celkom podareny zaber 😉

alesia
14. okt 2010

@cruela krásne, nežné, .. super 🙂

zuzu80
14. okt 2010

@cruela spracuvam mm, nad taskou wawkam cely den, uplne si mi brnkla na strunu 😉
a nozicky su nadherne 🙂
@kasami vitaj 😉

kasami
15. okt 2010

@cruela jeeeej 🙂 aj ja take xeeem 🙂
to si fotila tou 50tkou ?
@zuzu80 dakujem 🙂

zuzu80
15. okt 2010

pred detailnymi fotkami sa ja hlboko sklanam. Ja som sa tiez pokusala, ale bolo to nad moje sily, fotila som 3 mesacnu akcnu susedu a kym som ja zaostrila na nozicky, bola uz v tretej polohe 😅

kasami
15. okt 2010

@zuzu80 ano 🙂 to je ako fotit male steniatko 😀 stale v pohybe 😝
asi treba fotit ked spinkaju 😀
dnes sa chystam pozriet v panta rei nejake uzitocne knizocky 🙂

kasami
15. okt 2010

@zuzu80 ale aj tak su to krasne fotecky 🙂
a ty mas aky fotak ? tiez nie Canon ?

zuzu80
15. okt 2010

@kasami dakujem, ale ja som bola svojim vykonom sklamana
ja som nikonacka

cruela
15. okt 2010

tie nozicky boli babenka co malo vtedy 3tyzdne a prvykrat som fotila take prcate dietatko... absolutne to nevyslo podla mojich predstav, ale aspon som zistila ake to je fotit take malinke....
prave som dofotila jednu 5mesacnu slecnu a citim sa, ako by som odbehla maraton... mam strach pozriet tie fotky, ale dufam, ze aspon daco sa zadarilo 😅

cruela
15. okt 2010

@kasami to som nefotila tou 50tkou, bolo to v malych priestoroch, a potrebovala som zoom, to bolo fotene zoomom 16-85

zuzu80
15. okt 2010

@cruela verim, ze ty mozes fotky smelo pozriet, ty si sikulka. Ja som mala zly pocit uz po foteni a naplnil sa bodky, nebola som schopna vybrat ani 7 dobrych zaberov 😔 Ale aspon som sa poucila na vlastnych chybach 😉

cruela
15. okt 2010

@zuzu80 aj tak si to radsej necham az na zajtra, dnes este nie 🙂
ale vzdy si hovorim, ze to je dobre, ked nie som so sebou spokojna, aspon som nutena stale sa snazit a poucenie sa na vlastnych chybach nie je zle.. aj ked sa vzdy na seba hnevam, ked vidim daky pokazeny zaber, ktoremu chyba len uplna malaickost a bol by to super zaber... no co uz, stale sa mame co ucit 😉

cruela
15. okt 2010

tak som to nevydrzala a pustila som sa do fotiek uz dnes.... celkom fajn zabery niektore... idem teda upravovat, nech im to mozem co najskor dat na CD

bibi1711
15. okt 2010

@cruela , hod aspon par...ja som zvedava🙂

cruela
15. okt 2010

@bibi1711 no, aj by som dala, ale fotila som cudzie dieta a este som si nepytala povolenie na zverejnovanie fotiek, takze radsej ich sem nedam, dufam, ze to chapes 😉