Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

cruela
1. mar 2011

@zuzu80 dakujem 😉 mas u mna pivo 😉

adenka
1. mar 2011

@zuzu80 dakujem 🙂 vsak sme sa na nej namakali 😀
@cruela no mozno ked bude viac casu tak skusim, teraz musim jednym okom sledovat certa a to druhe zas pozera do hladacika tak nemam dalsie volne na ine pohlady 😀
a tie fotky, moje dieta ked vidi fotak, zacne kricat, pribehne a taha mi ho z krku a je zuuuriva... takze dnes to bola senza den ze mam aspon par fotiek... aj to som zobrala obj. 55-200 tak som fotila pekne z dialky aby si ma nevsimla 😀

adenka
1. mar 2011

@cruela fotecka super, len mi trosku vadi chlapikova useknuta ruka... (akoze mne sa to stava bezne ale zas aj sebe to skitizujem 🙂 )

cruela
1. mar 2011

@adenka mne ta useknuta ruka vadi velmi... ale mala som nasadenu pevnu 50tku, za mnou stena, tak som rada, ze aspoon daco sa tam zmestilo 😀
inak, toto mi na tych pevnych sklach vadi, ze sa neda komponovat tak ako by som chcela, hlavne ked nie je priestor... ale inak nedam na pevne skla dopustit, 50tka je moj najvacsi milacik 😵

cruela
1. mar 2011

a mali krasnu vyzdobu, fialovu... tu farbu mozem 😉

adenka
1. mar 2011

@cruela ano ja som si dnes doslova uzivala po dlhej dobe zoom, lebo inak mam stale nasadenu pevnu 35ku.. ale tento obj. (55-200) krasne foti ak je dobre svetlo, tak som bola spokojna... a 50ka bude tak do mesiaca tak sa na nu straaasne tesim 😵

adenka
1. mar 2011

@cruela naaaadhera... aj ja chceeeeem este jednu svadbu... 😝 😅

kasami
1. mar 2011

@cruela krasna vyzdoba 🙂 fialova, fakt nadhera a tie fotecky sa ti vydarili 🙂
@adenka mala je krasna bambulka 🙂 verim, ze ste sa namakali 😀 aj my na malej 😀

cruela
1. mar 2011

@adenka sorry, nejak nie som v obraze aky mas fotak a nechce sa mi to tu hladat 😅 ja mam d90, celkom som spokojna, ale uz sa neviem dockat, kedy prejdem na full frame... ale to este chvilu potrva ☹
aj ja mam 35tku a 55-200, ale oba objektivy som pozicala kamosom, takze najcastejsie nasadena 50tka a zoom v zalohe... teraz si setrim na objektiv 24-70 f2.8, kuuurna, to bude palka zas 😒

adenka
1. mar 2011

@kasami 🙂

@cruela ja mam D5000... teraz ma veelmi mrzi ze som sa v tom vobec nevyznala ked sme kupovali fotak, lebo sme mohli radsej 90ku... ale nevadi... ked nastupim do roboty, tak zacnem setrit na full frame...

kasami
1. mar 2011

babulky co poviete na tuto ?

cruela
1. mar 2011

@kasami bol pouzity vstavany blesk?

kasami
1. mar 2011

@cruela ano

cruela
1. mar 2011

@kasami nerada pouzivam vstavany blesk, lebo potom zobere farbu aj plastiku tvare... ale viem, ze niekedy sa jednoducho bez neho neda 😉
fotka je pekna, ale ja osobne by som ju trosku upravila, aspon farbu by som dala a mozno trochu orezala sprava
pacia sa mi tie dve dominantne farby - cierna a biela

kasami
1. mar 2011

@cruela no tak z toho som 😕 myslis farbu pleti ?
to sa musim najprv nacit robit 😖

prosim ta, ked mi stiahlo fotky s priponou CR2 .... co to ma byt ?

cruela
1. mar 2011

@kasami hej, farbu pleti som mala na mysli 😉 😉 ono staci len trosku prifarbit tu fotku, takto mi pride moc bledy...
mas Canon? bo to vyzera ako format rawu pre Canon...

kasami
1. mar 2011

@cruela hej ... bol chory ... ale inak je bledokozec aj za normalnych okolnosti 😀
mam Canon ... ale nechapem .. ako to je mozne 😅

cruela
1. mar 2011

@kasami asi si si to omylom prestavila... to sa mne tiez obcas stane... ja fotim do rawu a raz som fotila jednu akciu a az doma som zistila, ze som fotila do jpegu na malej kvalite... skoro ma natiahlo, som si to omylom prestavila a nezistila som to 😖

kasami
1. mar 2011

@cruela no pekne .... som zvedava ako to prekonvertujem 😝

cruela
1. mar 2011

@kasami lightroom 😉

kasami
1. mar 2011

@cruela to isti 😝
asi ma picne 😠

cruela
1. mar 2011

@kasami neboj, raw ti otvori kopec programov a ulozis si to ako jpeg, ked to nechces upravovat v LR 🙂

kasami
1. mar 2011

@cruela no ono mi to otvorilo .... len na pozretie ...v picase ... ale neviem co s tym teraz ...ani sem to neviem pridat ... 😝

cruela
1. mar 2011

@kasami poradim ti jeden moc dobry program - FastStone... najdes ho na nete, je zadara a je to skvely prehliadac a aj na jednoduchu upravu fotiek je perfektny... zvlada otvorit aj raw a potom si to vies ulozit ako jpeg

kasami
1. mar 2011

@cruela nemal by to vediet aj zooner ? ten som si kupila ... len miesm notebooky .... lebo jeden ma malu orazovku a druhy nema uz vlnu pamat .... tak ak ano skusim to tak poriesit .... a v tomto mam zase PS 7 CE 😅

kasami
1. mar 2011

@cruela popripade ... vyhadzem z tohto vsetko a stiahnem ten FastStone 🙂 dakujem

cruela
1. mar 2011

@kasami 😉

kasami
1. mar 2011

@cruela no som zvedava ako to zvladnem ... zajtra skusim zacat ... dufam, ze opicka co to prespi

cruela
1. mar 2011

@kasami mne pred mesiacom odisiel pocitac ☹ mala som v nom fotky, samozrejme nezalohovane.. skoro ma porazilo... ten pocitac som si kupila dva mesiace dozadu, nanestastie jazdeny, uz bez zaruky... takze mozem kupovat nove disky... ale z toho stareho sa nepodarilo dostat nic... takze bola sranda vysvetlovat ludom, ze z fotiek nic nebude ☹ teraz sa trapim na notebooku a som z toho na nervy... takze ja budem teraz tiez rozbiehat pocitac.... vela zdaru prajem 🙂

kasami
1. mar 2011

@cruela no ja mam zial len dva notebooky ... jeden taky ten mini ... a na nom sa strasne zle pozeraju fotecky a tento je celkom fajn ... len je uz starucky ... a pravidelne mi odpali novu nabijacku .... a farby na monitore tiez uz nie su az take ok

viem si to predstavit ... muselo to byt strasne .... ja by som chcela tiez novy komp, ale to teraz nejde ... tak musim takto ...