Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

amunet
22. mar 2011

@andzi ahoj ja som zase canonista pre zaciatocnika staci D500 napr. a setovy obj so stabilizatorom obrazu, ktore su ze vraj docela fajn. Ale urcite by si lepsie urobila keby si si obj vybrala sama.
Canon lepsie zvlada horsie svetelne podmienky a nikon je zase lepsi v ostreni 😉

andzi
22. mar 2011

@amunet díky, ale zrejme pôjdem do Nikonu, už som sa rozhodla.
@zuzu80 čo pozerám, taj predávajú sety Nikon d90+ objektívy 18-55 + 55-200, potom je set s objektívom 16-85, set s objektívom 18-105 a set s objektívom 16-85 + 70-300
cenovo sú síce dosť, ale už chcem radšej lepšiu zrkadlovku, d5000nemá motorček

lili_a_mimi
22. mar 2011

@andzi ja som si kupila Nikon D5000, no chyba mi, ze tam nie je vstavany motorcek... 😠 Ak by som si teraz mohla vybrat, tak by som si vybrala D7000. Ale zalezi to od teba. Hlavne, bez si vyskusat do obchodu, ze ako ti sadnu do ruky (D90 a D7000) - velkost, tvar, atd... 😉 Objektiv mam zatial setovy 18-105, na zaciatok to uplne postaci. Ostatne objektivy sa oplati vyberat a kupovat az potom, ked sa rozhodnes, co presne budes chciet fotit (portret, krajinku, makro,...)

andzi
22. mar 2011

@lili_a_mimi teraz je dobrá cena na d5000 spolu s 2 objektívmi 18-55 a 55-200, je cenovo prijateľný, na d7000 momentálne nemám tak musím počkať

zajo79
22. mar 2011

@andzi uz ked tak D90. nech mas rezervu technicku trosku... za par mesiacov sa do toho dostanes a budes potom kupovat dalsi fotak?

silvia.t
22. mar 2011

@andzi ja som mala D5000 a po necelom roku som ju pred par dnami predala,prave koli absencii motorceka...kupovala som D90 z bazaru,lebo na lepsi zatial nieje...takze odporucam tiez D7000 alebo D90

lili_a_mimi
22. mar 2011

@andzi D5000 je tiez super. Ja som s nim nadmieru spokojna 🙂 Okrem toho motorceka... Ale vsetko sa da riesit 😀 ale ak ti mozem odporucit, kup si radsej s objekrivom 18-105 ma ovela lepsie recenzie, co sa kvality tyka a je aj praktickejsi(urcite sa ti nebude chciet menit zakazdym objektivy) A ten motorcek sa da obist tak, ze budes hladat objektivy so vstavanym motorcekom (su sice o cosi drahsie, ale je ich dost) 😉

cruela
22. mar 2011

@andzi aj som sa ti pokusala poslat spravu, ale cely den to tu neskutocne blbne a tak asi nepresla ani jedna sprava... hadam aspon tento prispevok sa tu zobrazi...
no, ja som zacinala s "najslabsou" zrkadlovkou od nikonu co bolo v tom case d40... a malo to svoje vyhody, naucila som sa fotit a ovladat fotak, lebo nie technika robi majstra... niekedy je lepsie zacat asi postupne, vyskusat si moznosti a schopnosti a ak to pojde, potom pripadne investovat.... ale zas na druhej strane ak ta to chyti, tak budes iste casom kupovat novy fotak (ak by si zacala s nejakou nizsou verziou)...
chcela som ti napisat o tom motorceku, ze to je asi jedina nevyhoda toho fotaku... a este mozno ovladanie tam nie je uplne idealne... ale to su veci, s ktorymi sa da zit, ja som bezproblemov ficala s d40 dva roky a robila som celkom slusne fotky a to bol podstatne horsi fotak ako D5000....

no a potom by som ti mozno odporucila aj nejaky kurz ci workshop.... samostudium je fajn, ale ak ti poradi niekto skusenejsi a studovanejsi, je to podstatne lepsie... ja som sa najprv naucila fotit a ovladat fotak sama a potom som sla na kurzy a bolo to velmi dobre... a na dalsie kurzy pojdem znova, lebo vzdy je co sa ucit a co zlepsovat

prajem ti vela zdaru pri vybere fotaka a este viac pri foteni a uz teraz sa tesim na fotecky 😉

zuzu80
22. mar 2011

dnesny jarny den 😎

cruela
22. mar 2011

@zuzu80 jejejooooo 🙂 kraaaasa 😵
ja som zvedava, kedy sa ja von dostanem 😒

zuzu80
22. mar 2011

@cruela snad sa uz pocasie nepokazi 😎

cruela
22. mar 2011

@zuzu80 no hej, ale furt sa deje nieco, kvoli comu musim byt bud doma alebo prec... ale ja nieco dam, musim! 😎

zuzu80
22. mar 2011

@cruela verim, ze nieco das a ze to bude pecka 😉

cruela
22. mar 2011

@zuzu80 ale no...... 😝

nevadi, uvidime... ale sa mi dnes celkom dobra momentka zadarila... len neviem, ci to tu bude aj vidno...

barbarka
23. mar 2011

ahojte mamicky fotografky 😉 . mozem sa k vam pridat? tiez fotim, vacsinou vlastne dieta ci rodinnych prislusnikov ale aj vselico okolo. par ukazok

cruela
23. mar 2011

@barbarka vitaj medzi nami 😉 a tesim sa na dalsie tvoje fotky, lebo vidim, ze sa je na co tesit, ozaj krasne fotky! pochval sa aku mas fotovybavu 🙂
btw. to svetlo na tej CB fotke je uuuuuzasne!

michalag
23. mar 2011

Ahojte

@barbarka vitaj! krasne foto 🙂 😉 🙂

@cruela Matejkovi vsetko najlepsie k narodeninaaam!!! 🙂

cruela
23. mar 2011

@michalag v mene mojho milacika dakujem 😉

barbarka
23. mar 2011

dakujem za mile privitanie.
@cruela vybava nic moc. mam nikon D60 so setovym objektivom 18-55 f 3,5-5,6, ale casom by som sla do nejakej pevnej 50tky no ale to je hudba buducnosti 😉 inak nemam nic k tomu ani externy blesk len jeden lacnejsi polarizak.

cruela
23. mar 2011

@barbarka jak ja hovorievam - nie technika robi majstra 😉 ty mas dobre oko, to je poznat a to je dolezite 🙂
na tu vybavu som sa pytala skor preto, ze do ktoreho "tabora" sa zaradujes, teraz viem, ze si nasa, nikonacka 😉
a pevna 50tka je paradny vyber, je to moj najvacsi milacik 😀

barbarka
23. mar 2011

@cruela vdaka
a s akou svetelnostou mas a znacku tu 50tku a este aku masinku k tomu? mne srdce pisti po f1,4 ale zatial mi to fakt rodinny rozpocet nedovoluje. ale verim ze casom sa k nej dopracujem 😉

cruela
23. mar 2011

@barbarka ja mam nikon d90 a ta 50tka je nikkor 1,4, cize asi ten co chces aj ty 😉 je to ozaj dobry objektiv, velmi rada s nim fotim... ale myslim, ze kludne mozes siahnut aj po tej 1,8, je lacnejsi a tu 1,4 mozno vyuzijes len velmi malicko... ja fotievam aj tak vacsinou okolo 2 - 2,2... len ak chem ozaj nieco vypichnut, nastavim si 1,4
teraz mam na muske 24-70mm f2,8 a makro 105mm... ale to je vsetko len hudba dalekej buducnosti, kedze momentalne som rada, ze mam na chleba 😀

barbarka
23. mar 2011

@cruela u mna podobne s tym chlebom 😀 no z rodicovskeho toho clovek vela nenaspori, a fotis aj nejak profesionalne alebo len konickovo?
no je mozne ze skoncim pri f1,8 kvoli cene ale aj to je este daleko. dietatu treba autosedacku a kopec inych veci. takze jednou🙂 a ake objektivy este mas okrem 1,4ky?

olienka12
23. mar 2011

@barbarka tiez mam D60 no ked budes chciet pevnu 50tku odporucam upgradovat aj fotak, D60 nema ostriaci motorcek v tele a 50tka tiez nie,takze manualne ostrenie co je dost brutal...

cruela
23. mar 2011

@barbarka fotim popri robote, aj na zakazky, ale len tak v malom, neni moc casu... zakladny zoom mam 16-85mm a tento pouzivam spolu s 50tkou najcastejsie... potom mam este pevnu 35tku a 55-200mm, ale tieto objektivy vlastne ani nepouzivam, lebo som ich pozicala kamaratom a jaksik som si ich zabudla vypytat spat 😀

olienka12
23. mar 2011

@cruela na tu 35 som sa ta chcela spytat aku ma kresbu da sa porovnat s 50tkou ? uvazujem nad nou,lebo ked fotim u mna v obyvacke 50tka je hrozne natesno

cruela
23. mar 2011

@olienka12 presne preto som si kupila tu 35tku, lebo 50tkou sa v malych priestoroch fotit moc neda... ma trochu vyraznejsiu sudkovitost ako 50tka, ale inak som s tym objektivom spokojna, skusim pohladat fotky co som fotila tym objektivom

olienka12
23. mar 2011

@cruela juj bola by si zlata dakujem

cruela
23. mar 2011

@olienka12 tu su nejake pictures...
Matko a kaktus su fotene 35tkou a Emka a kvet su fotene 50tkou... bolo to fotene na tom istom mieste, v jeden den.. len ktovie, ci to tu bude dobre vidno... ale jak kukam, tak skreslenie ani nevidno na tychto fotkach, sa mi vidi...

olienka12
23. mar 2011

@cruela dakujem 🙂)