Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

ivka000
29. mar 2011

ja sa chcem naučiť v photoshope lebo to acdsee sa mi nejak nepáči... tak potom poskúšam 🙂 aj moje sú podakroré celkom obstojné ale čo chcem nemôžem všetko za mesiac s prvou zrkadlovkou vedieť 😉 hlavné je že už som ako tak pochopila čo sa v ktorom režime fotí a už fotím väčšinou len na "A,S" 😉

ivka000
29. mar 2011
ivka000
29. mar 2011

to som fotila včera na ihrisku ... len moje dieťa zachytiť v zábere je dosť obtiažné 😀

adus123
29. mar 2011

Ahojte, vcera som odfotila par fotiek jarnych fvietkov. Chcela by ich nejako upravit, ale vibec neviem, co by som na nich mohla zmenit. MOzete mi prosim poradit? Ako ju zlepsit? Nejaky efekt a tak....dakujem.

cruela
29. mar 2011

@adus123 podla mna ich netreba vylepsovat, kvetinky su pekne same o sebe, netreb ana ne moc hadzat filtre... paci sa mi hlavne ta prva, ta druha je vlastne to iste ako ta prva len s kopou hlusiny okolo, cize ja by som tu hlusinu orezala a potom by som dostala to iste co na tej prvej foto 😀 skoda, ze si tie kvietky necvakla aj z ineho uhlu, treba ist na kolena a cvakat aj zdola 😉
ja by som ti poradila trochu to vykontrastnit a mozno malinko presvetlit a vytiahnut zelenu farbu a bolo by to fajn aj bez efektu 😉
ale to je samozrejme len moj osobny nazor...

qetinka
29. mar 2011

@ivka000 to je fotenie detí...obtiažne...hlavne ked to uz nie su miminká 🙂 😀 Ja ked chcem mojích troch po kope odfotit..mám čo robiť,aby som upútala ich pozornosť-všetkých-jedným 😀 😝 smerom...
@adus123 podla mna je najsamlepšie,ked sa fotka čo najmenej upravuje...
ako hovorí Cruela,od spodu a aj z iného uhla by bodlo...
dnes je vonku uplne užasne..teplučko..vela som na doobednajšej prechádzke nenafotila..lebo môj najmladší si zmyslel,že je vhodný čas na vzdor 😀 😖

adus123
29. mar 2011

@cruela ...velmi pekne dakujem za hodnotenie a za rady. Presne tak nejak som si to predstavovala. Som naozaj len uplny zaciatocnik, tak si velmi rada necham poradit od skusenejsich. A co sa teba tyka...tak da sa povedat od profikov..... 🙂
Ak sa este mozem spytat, tie upravy, ktore si mi napisala sa tiez daju robiv v photoshope? Zatial som sa v nom dostala da sa povedat len k upravam fotiek, co sa tyka zmenit ich na CB, vlozit bublinky a zmenit pozadie, dat dve fotky do jednej a podobne. Velmi rada by som zacala aj nieco taketo, presne ako pises....vykontrastnit foto, presvetlit a podobne...

adus123
29. mar 2011

@qetinka ..samozrejme dakujem za rady aj Tebe. To fotenie odspodu a z roznych uhlov ma veru nenapadlo...ale uz si pri foteni kvetiniek vzdy spomeniem na vas dve...a urcite sa posnazim to zachytit roznorodejsie...dakujeeeem...
Ste fakt zlate, ze ste ochotne takto poradit nam zaciatocnikom.

qetinka
29. mar 2011

@adus123 JA som taký istý zaciatočník ako ty 😉 🙂
ja som dnes prišla z kolenami od hliny domov 😀 😀

adus123
29. mar 2011

No musim to aj ja zobrat fakt vazne a zacat sa tomu seriozne venovat, lebo ma to naozaj bavi. Musim skusit, co ten moj fotak Nikon Coolpix P80 dokaze. Asi by bodol aj lepsi...ale ked su take drahe..... ☹
Dnes po praci ak stihnem, tak pojdem este nafotit par kvetiniek podla vasich rad a uvidim, co z toho bude..... 🙂

adus123
29. mar 2011

@qetinka ..ty mas niekde nejake tvoje fotky? Rady si ich pozriem, ak ano....

cruela
29. mar 2011

tu je maly priklad ako som fotila fialocky, ktore som aj do DU davala 😀

zuzu80
29. mar 2011

@cruela 😀 😀 😀 chvalabohu, ze nas je viac, ja som vyzerala takto nejako podobne v sobotu na prechadzke a mala som teda dost divakov co krutili hlavou 😀 😀

cruela
29. mar 2011

@adus123 kontrast, ja to robim cez krivky - klavesova skratka crtl+M , uprava jasu, ja robim cez levels - klavesova skratka crtl+L, ale da sa to jednoduchsie nastavit cez kontrast/svetlost (ci ako je to po slovensky, ja mam PS v eng a tam to je brigthness/contrast), ale ja by som odporucala ten prvy sposob, je to variabilnejsie 😉

adus123
29. mar 2011

Tak uz viem, preco su tie Tvoje fotky take krasne.... 😉 Maximalna obetavost pre zaber..... 🙂 Ale uz sa tesim, kedy budem aj ja takto fotit...normalne ste ma navnadili....

cruela
29. mar 2011

@zuzu80 ja som prisla domov a vycesala som si z hlavy celu kopu listia a travy 😀 a v akom stave bolo oblecenie ani nehovorim 😀 ale tak to ma byt 😉

zuzu80
29. mar 2011

@cruela ved aj ja som prisla z prechadzky spinavsia ako moje 4rocne dieta 😀 😀

cruela
29. mar 2011

@zuzu80 moja krvna skupina 😉

qetinka
29. mar 2011

@cruela 😀 😀 ...DU... 😀
Kto s tebou chodí..ked to máš takto pekne zdokumentované??? 🙂

@adus123 °POSLEDNE som dávala do DU... 😅
Na picassa web...máš pravdu,foťaky su nie zrovna lacná zaležitost...a príslušenstvo ku nim detto...ja som mala kompakt Sony DSC h 50...asi rok..ma to chytilo..dobrý koníček..fotit len tak pre potešenie..a učiť sa robiť to lepšie a lepšie..
len drahý 😝 ale čo je dnes lacné?

qetinka
29. mar 2011

@zuzu80 to sa stáva aj mne...krutia hlavou...a...a ja ich mám v paži...no a čo... 😀

adus123
29. mar 2011

A dokedy sa mozu davat fotky do DU? by som sa zapojila aj aj.....to je ten link, co tu spominate kde pridavete tie jarne fotky?

cruela
29. mar 2011

@qetinka my mame take mensi fotospolok a chodievame na fotrande.... a tam sa fotime aj navzajom ako fotime... takze to mam aspon zdokumentovane 😉

davam do pozornosti novu fotku od qetinky - echinaceu, je paraaaadna!

cruela
29. mar 2011

@adus123 jasne, ze sa mozes zapojit! posli fotky na mail a budes tam, mas na to este dva dni, do 31.3.

a mali by sme zacat vymyslat novu temu...

qetinka
29. mar 2011

@cruela
to ja chodím s mojími troma ratolesťami 😀 a s mangelom ked sa dá..ten ich vtedy obháňa..a ja mám trochen času na fotenie...
o dva tt ideme do Tatier..aj s jedným kamošom a jeho polovičkou...akože wellnes...oni majú tiež tri deti-on je nikonista jak vyšitý...sa teším na kludné fotenie 😉 🙂 😀
a
DAKUJEM za poslednu foto... 🙂 😉 😉

cruela
29. mar 2011

@qetinka ja tiez musim zbalit aj deti, kedze som na ne sama a babka nie vzdy moze... ale oni su uz natolko imunni a zvyknuti na moje fotenie, ze radsej sekaju dobrotu a drzia sa odo mna a mojho fotaku daleko 😀

zuzu80
29. mar 2011

@cruela 😀 😀 moja mala presla zo stadia alergia na moj fotak na fazu vydierania, ked ma odfotis, potom mi pozicias tvoj fotak 😀 😀

adus123
29. mar 2011

MOja dcera ta by sa pretrcala pred objektivom aj pol dna, hadze pozy, roznu mimiku tvare...ale maly ten tak max 2 fotky. a co sa tyka spolocnej fotky mojich deti, tak maju asi 1 dobru, a to uz maju 7,5 a 3,5 roka...na ostatnej sa maly bud kruti, alebo sa mrasti...no odfotit ich dvoch na nejaku spolocnu serioznu fotku je nemozne..... 😒

ivka000
29. mar 2011

s tými "polohami" pri fotení je to u mňa podobne 😀 manžel sa so mňa už smeje že som horšia ako naše dieťa a že nemám behať po potoku 😀 😀 😀 lebo ho učím kraviny 😝

ivka000
29. mar 2011

malého fotím väčšinou ked je zaujatý a nevšíma si ma inak je to nula bodov 😒

adus123
29. mar 2011

@cruela ...ok, diky za info. Urcite poslem.... 🙂