Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

wodana
26. júl 2010

@nostek mylim, ze tu by bolo lepsie dodrzat tretinky. a sice 2/3 zem a len 1/3 oblohy. Vymakla si krasne cierne svetlo, ale je tam toho moc.

bambi2
26. júl 2010

@zajo79 no aj ja sa uz nevim dockat vanoc... ja mam uz zoznam napisany co potrebujem, nastastie mam este vyrocie svadby 😀 takze darceky budu 2 naraz... 😀 😀 ja mam tasku, od canonu http://www.toppreise.ch/pic_128625.html zatal sa da ale tiez chcem ruksak... este neviem aky presne, viem iba to, ze musi byt dost velky... 🙂

bambi2
26. júl 2010

@wodana som uz rozhodnuta, ta 580 to bude urcite... tebe sa ako foti so 430?? spokojna si?

wodana
26. júl 2010

Velmi rada sa k vam pridavam kocky. Neviem ako vy, ale ja mavam tvorive a netvotive obdobia. v tvorivych vidim vsade namety a fotim "odusu" a v netvorivych fotim iba mode deti, alebo deti kamaratok - lebo fotak ani tak neviem pustit z ruky. 🙂

wodana
26. júl 2010

@bambi2 ja som spokojna. len baterky "zerie" nenormalne 🙂

zajo79
26. júl 2010

@nika12 ano to je on, tu su k nemu komentare http://www.megapixel.cz/sigma-17-70-mm-f-2-8-4-... ja ked kupujem, tak citam vsetky mozne nazory, potom ma gulas z toho trochu...ale vacsinou mi to pomoze 😀

@wodana ja som tak rozmyslala nad sb900...ale ked pouzitie bleskov je daleka hudba buducnosti, bude stacit 600.

ja mam na jesen narodky, vianoce a po vianociach meniny...takze sa vytesujem, ze konecne nebudem dostavat somariny, len aby som dostala.

bambi2
26. júl 2010

@wodana fotak je moja nova laska... 😀 a tiez mi nejde nejako z ruky... idem dnes poobede este s malou, uz sa neviem dockat... velmi pekne fotecky mas... 🙂

bambi2
26. júl 2010

@wodana ale, neviem ake tam idu baterky??

wodana
26. júl 2010

@bambi2 do mojho 4 klasicke tuskove. samozrejme hned som si kupila dve sady nabijatelnych aj s nabijackou - inak by sa to nedalo.

bambi2
26. júl 2010

@wodana jasne, nabijacku mam aj ja ale treba mat pri sebe vzdy nahradne... ja som zvedava na ten 580... 😉

zajo79
26. júl 2010

@wodana pekne fotky, take ine, to sa mi paci 😵
ja niekedy par dni ani nechytim fotak do ruky, potom dostanem abstak, a fotim a fotim.

odrazy su super...len nato mame doma male zrkadlo.. 😀

wodana
26. júl 2010

@zajo79 nuz, na rozbitie detom aj male staci 🙂

wodana
26. júl 2010

@bambi2 vsak napis, co vsetko ta vec dokaze - ked ju otestujes 🙂

nika12
26. júl 2010

zajo79 dik a mam este otazocku ...v tele je aj nejaka pamatovka, ci mam si kupit zvlast?? a ak, tak aku velku?? 4Gb ci 8 ci viac??

bambi2
26. júl 2010

@nika12 väcsia je vzdy lepsia, alebo mat treba vzdy jednu v zaruke... ja mam 8gb 132x ujde este cenovo, 50 eur som platila vo francuzsku za nu, 16 je pomerne drahsia a 32 uz skoro nezaplatitelna... ale myslim ze ta 8 je optimalna... 🙂

bambi2
26. júl 2010

@nika12 figu zle som ti napisala compakt flash 64gb stoji okolo 500-eur... a moja je 8gb 133x nie 132...

nika12
26. júl 2010

bambi2 dik a v tele zrkadlovky je nejaka zakladna??

bambi2
26. júl 2010

@wodana napisem, ale to este potrva kym na to pridem co a ako... 🙂

zajo79
26. júl 2010

ja zatial nefotim do raw, takze ja mam dva krat po 2gb... ale pomaly sa obzeram po niecom vacsom.. ale to ma tak netrapi, ako to ze nemam blesk, pevne sklo, dobry zoom a jedno sklo niekde na ceste - kvoli dovolenkam ani neviem kde. Uz by ho vraj vo stvrtok mali UUUURCITE dostat..tak uvidim.

v tele nieje nic, vsetko treba kupit..jedine zeby ti ju predajca pribalil

bambi2
26. júl 2010

@nika12 neni ziadna, tu musis kupit zvlast... ale su akcie, ked kupis telo tak je karta zdarma... ale nie vsade, treba sa spytat...

bambi2
26. júl 2010

@zajo79 chcem teraz objednat tu odraznu dosku od LASTOLITE len neviem aku... ci bielo striebornu alebo difuser.. a ci bude stacit 75 cm alebo 127cm radsej??
http://www.sinar.ch/tekno/shop/studiozubehoer/g...

monika0001
26. júl 2010

s tým absťákom to poznám.. sú obdobia kedy nepustím foťák z ruky a sú obdobia kedy nemám čo fotiť a nič mi na um nezíde.. ale väčšinou je to skôr o tom, že fotím, fotím, fotím všetko možné 😀

Pamäťovú kartu mám základnú čo som dostala k D 40 tá je 2 GB a potom mi mmm kúpil 4 GB...

monika0001
26. júl 2010

som varila obedík a papala tak som tu chvílu nebola

monika1
26. júl 2010

Ahojte 🙂
mozem sa k vam pridat? preluskala som vsetky stranky co ste zapisali 🙂
fotenie ma chytilo po narodeni mojho prveho syna a odvtedy fotim denno denne az na par dni bez fotaku 🙂 zameriavam sa na detske portrety mojich deti a deti mojich kamosiek, dlho som fotila s kompaktom ale od aprila mam nikon d90 a tak sa este zoznamujeme 🙂 mam s nim objektivy 18-105mm a 70-300mm ale s tymto som fotila len parkrat...

baby obdivujem vase technicke znalosti ohladom vybavy, to sa mam co ucit 😅 zatial mi ale staci to co mam 🙂 a krasne fotky fotite 🙂

zatial mam preluskanu len knizku od B. Petersona Naucte sa fotit digitalne, uzasna publikacia a teraz som zacitana do knizky Fotografujeme deti od G.Felch 🙂

monika1
26. júl 2010

@briketa krasne fotky robis, velmi sa mi pacia tie "biele" portretiky tvojej dcerky, ako sa to robi? to je len uprava v PS? dakujem 🙂

monika1
26. júl 2010

tiez som uz fotila chvilu do raw ale nenasla som v tom zmysel pokial neovladam upravy v pc a tiez na to treba kopec casu ktory zatial pri dvoch malych detoch tazko hladam 😒

zajo79
26. júl 2010

@bambi2 dosku odraznu... strieborna do vnutra, zlata von...

si myslim ze 75 bude stacit.. ci radsej vacsiu? netusim... skusim vecer posnorit po diskusiach..

nostek
26. júl 2010

@wodana dakujem za typ. to som netusila, ze sa krajina foti na tretiny. ja vlastne krajiny neviem fotit, nemam skusenosti. ale ani v portretoch nie som ziadny profik ale uuuplny zaciatocnik.

nostek
26. júl 2010

@bublinkajasminka dakujem. toto je asi moje 1 fotka, co som akoze spokojna. inak krajinky moc nefotim...

kocky ste aj na flickr? mne osobne by pomohla konstruktivna kritika (poprosim priamo tam), clovek sa najlepsie uci na vlastnych chybach. dakujem
http://www.flickr.com/photos/lucikanb/

zajo79
26. júl 2010

@nostek ked chces zdoraznit nebo, tak 2/3 su nebo a 1/3 zem..ked chces zdoraznit zem tak opacne.