Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

barbarka
3. apr 2011

@adenka ta zirafa je genialna 😵 🙂 mat ju tak na modrom pozadi- bez tych budov tak by to bola totalna pecka

adenka
3. apr 2011

@barbarka striehla som tam na nu 2x po 20 minut a ta mrcha jedna vysoka ani raz sa nepostavila tak aby bola mimo budov... behala som okolo celej ohrady ako blazon, ale za budovy sa dostat nedalo a okolo celej ohrady boli bud stromy, alebo tie budovy 😠

lili_a_mimi
3. apr 2011

@barbarka dakujem 🙂 ja mam zatial len obycajny setak 18-105, takze s tym sa nejake zazraky fotit moc nedaju 😅 ale niekedy sa zadari 😵 tieto fotky som este upravovala v PS a pridala jednu z mojich najoblubenejsich akcii 😀 😎 takymto kvetinkovym sa to moooooc hodi 😀

lili_a_mimi
3. apr 2011

@adenka ta zirafa je fakt super 😀 a pozeram, ze ste boli v zoo v BA, uz su vonku vsetky zvierata? my sa tam s malou tiez chystame, no este neviem kedy...

adenka
3. apr 2011

@lili_a_mimi ano vacsina uz bola vonku, ale hore sme neboli, pobehali sme len spodok, po opice a dinopark...

barbarka
3. apr 2011

@lili_a_mimi ahaa 😅 to bude tiez ta florabella ze?

olienka12
3. apr 2011

@lili_a_mimi ktoru akciu si pouzila?

barbarka
3. apr 2011

mne dnes @silvia.t prerobila fotecky tymi akciami, a jedna vysla fakt velmi pekna 😵 ostatne boli fajn, ale tuto to uplne sadlo

a babenky to ste si vsetky pokupili tie florabelacke akcie? 😕 mne sa to zda dost drahe 😅

lili_a_mimi
3. apr 2011

@barbarka ano, je to florabelka 😉
@olienka12 je to to "sun and lens..." + niekedy dam aj afternoon, ci morning glory - ale tie si aj tak vacsinou upravujem po svojom 😎 😉

kasami
3. apr 2011

ahoj 🙂
ja dnes prispejem len takou momentkou 😉

olienka12
3. apr 2011

baby mate niektora florabellu luxe II?

olienka12
3. apr 2011

@lili_a_mimi dakujem

cruela
3. apr 2011

nejake foto z dnesneho fotorande...

lili_a_mimi
4. apr 2011

@cruela pekneeeee 🙂 mne sa straaaasne pacia take tie interierove, ktore si fotila 😵 ja take mozem 😎 no ale ani tie kvety nie su na zahodenie 😀 jednoducho si dobra 😉
@olienka12 zatial neviem o nikom, kto by tie akcie mal, ale aj mne by sa zisli 😉

cruela
4. apr 2011

@lili_a_mimi dakujem 😉 nie som sice moc s fotkami spokojna, ale boli tam krasne zakutia na tej farme, tak som mala aspon co cvakat...

ozaj, ak by ste mali zaujem o nejake vintage textury, tak som si tam cosi pofotila 😉

barbarka
4. apr 2011

@cruela tie cizmy su super 😉 aj ostatne 😵

cruela
4. apr 2011

baby, mam otazku - ked fotite uplne cerstvucke babetko, ako upravujete fotky? mam na mysli tie bezne novorodenecke necistoty na kozi . sucha koza, biele pupaciky, pripadne zltacka... nejak sa s tym neviem popasovat a nechcem davat vsetky fotky do CB 😒

barbarka
4. apr 2011

@cruela pri mojom som to nechala take , mame na stene tento obraz a pri tej velkosti mu dost vidno supinky ale nevadi mi to 😅 inak ak to vytahujes z rawu tak sa to da tou zretelnostou upravit 😉

cruela
4. apr 2011

@barbarka no, ved to robim z rawu, ale nejak mi to nejde... tvar ako tak ujde, ale rucicky su stale moc viditelne.... ach joj, no co, necham to asi aj ja tak....

@lili_a_mimi dakujem 😉

dosa
4. apr 2011

ahojte, uz davnejsie mam tuto temu v oblubenych, ale zatial sa na vas nechytam, len sa kocham krasnymi fotkami. pohravam sa s myslienkou kupit zrkadlovku, ale je to tak na dlhsie, zrejme to nebude hned zajtra. len sa stale neviem rozhodnut, kedze ste tu dva tabory - nicon a canon, ze ktory, lebo vyzera to, ze oba su dobre... zatial som za canon, lebo aj fotak mam canon...

ale rada by som sa vas spytala, ake mate skusenosti s kurzami a prednasajucimi... chcela by som ist na rekvalifikacny kurz, ponuka ich viac institucii a nie je to lacne, tak aby mi to nieco dalo... napriklad bola som na kurze photoshop u dvoch prednasajucich a to bol velky rozdiel, jeden vysvetlil paradne a druhy ked vysvetlil, tak som bola z toho jelen... mate nejakych overenych skolitelov? aby som sa potom mohla k vam pridat 😉

cruela
4. apr 2011

@dosa ja som bola na jednom kurze vo Photo Academy a bola som spokojna a oni robia aj rekvalifikacny kurz, ktory je tiez dobry a ak si nasetrim, tak by som nan rada sla...

barbarka
4. apr 2011

@cruela tak uprav zretelnost na rucickach zvlast- robis to z rawu cez ps?

cruela
4. apr 2011

@barbarka nie, LR.. no, akurat som prisla na nejaky sposob, ale stale to nie je ono...
este mozem vyskusta ten selektivny vyber v PS, ale neviem ci to bude fungovat, kedze rucicky ma pri tvari a neviem, ci sa mi podari taky prechod, aby to nebolo vidno....

barbarka
4. apr 2011

@cruela no ked das prevadzat raw do ps tak ides cez to nastavovanie a tam je moznost selektivneho upravenia nejakeho miesta , nemyslim klasicky vyber

dosa
4. apr 2011

@cruela - dakujem za tip.... mam photo academy ulozenu a este macrosoft... tam som bola na photoshope a uplne perfektny lektor ten jeden bol, planujem ist k nemu aj na dalsie...

ale ako vas tu tak sem tam citam, tebe by este rekvalifikacny nieco dal? nestacia ti uz len tie minikurzy? ale keby som sa nahodou s tebou dostala do kurzu, urcite chcem vedla teba sediet 😉 toho roku uz zacal, to by som aj tak nestihala, tak asi buduci by mohol byt... pocitam, ze ma nevezmu po materskej do prace a tak by som to chcela vyuzit na prevzdelanie sa 😅

cruela
4. apr 2011

@barbarka ja prevadzam raw v LR, v PS nemam camera raw nainstalovany, takze neviem presne co mas na mysli...

@dosa urcite by mi ten kurz nieco dal.... minimalne certifikat 😀 ja toho neviem straaaaasne vela a ak by som isla len na jednotlive kurzy, tak zaplatim dokopy viac ako za cely rekvalifikacny.. ale kedze nemam na to zatial peniaze, tak musia postacovat aj tematicke kurzy... buduci tyzden idem na dva 😉

adus123
4. apr 2011

Ahojte, pridavam aj ja nieco z vikendu u nasich.... 🙂 🙂 Nie je to take krasne ako kvietky...ale....

adus123
4. apr 2011

A este par kvietkov...

zajo79
4. apr 2011
cruela
4. apr 2011

@adus123 ta zaba je super 😉
a pri kvietkoch ocenujem variabilitu pohladov, ze tam mame rozne uhly 😉

inak, ja mam pred sebou big challange - naucit sa retusovat novorodencov.... som sa snazila nejak upravit plet 10dnoveho babetka, ale moc som uspech nezaznamenala... mate nejake triky, rady, navrhy?