Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

cruela
2. máj 2011

@maruskak13 no, neviem ci pravidelne, ale sem-tam to byva... neboj, iste to tento rok este zoparkrat bude 🙂

barbarka
2. máj 2011

@cruela keby mal kamos aj nejake objektivy daj vediet, trebars pevne 50tky na nikon za dobre ceny 😀
@michalag super fotecky

babenky da sa niekde zohnat LR tial verzia? rada by som ho tiez skusila

@olienka12 super fotecky tiez, kraaaasne

cruela
2. máj 2011

@barbarka trial si stiahnes aj zo stranky Adobe, akurat sme to s kasami tam nasli 🙂

barbarka
2. máj 2011

ten nikon day je v sobotu?

barbarka
2. máj 2011

@cruela vdaka , zajtra to skusim stiahnut

cruela
2. máj 2011

@barbarka nie, vo stvrtok

ozaj, chysta sa niekto v sobotu na 24:BA?

monika1
2. máj 2011

nikon day sme mali aj v Ke, bola som na jednej prednaske a fakt super to bolo a mohla som si vyskusat a chytit do ruk profi nikony s neskutocnym teleobjektivom 🙂 snad to bude aj nabuduce 🙂
@nostek vitaj 😉
@cruela a v com je rozdiel adobe ps a lr?

barbarka
2. máj 2011

@cruela co je 24BA? a kde to bude a co tam bude - ten nikon day - nasla som len toto http://www.ephoto.sk/fotoscena/vystavy-a-fotoak... tak som si to nejak sekla

barbarka
2. máj 2011

a idete niekto na ten nikon day? tam by asi deti nemali ze? 😅 😀 teda to moje by im to hned vsetko znicilo

cruela
2. máj 2011

@monika1 to nie su porovnatelne programy, kazdy je na nieco ine, pracuje na inom principe... zakladny rozdiel je v tom, ze PS pracuje s vrstvami, ale LR zas zvlada take funkcie, co PS absolutne nie...mne sa to tazko vysvetluje, ja len s tym viem robit 🙂 ale zhrnula by som to tak, ze LR si "vyvolas" raw subor, teda urobis vsetky zakladne upravy ako vyvazenie bielej, expozicia, kontrast, odstranenie sumu a ked potrebujes viac retusovania, tak to dokoncis v PS... ja napriklad deti, prirodu a zopar ludi robim cisto len v LR... ak treba urobit napriklad korekciu postavy alebo vacsi retus, tak idem do PS... ale tam ja robim ozaj len minimum

barbarka
2. máj 2011

@cruela no vyvazenie bielej mi v ps dost chyba - myslim take bodove - pri prechode z rawu, vyskusam mozno ma ocari

cruela
2. máj 2011

@barbarka ten nikon day je v predajni megafoto, kukni ich web www.megafoto.sk nie je to ziadna velka organizovana akcia, v predajni je cely den ujo priamo z Nikonu, ma tam nejake fotakym objektivy, mozes vyskusat, on da nejake rady, konzultacie a tak... cisto individualna akcia 🙂 ak mi to vide, tak ja tam pojdem

co sa tyka 24:BA tak blizsie info tu http://www.24ba.sk/ ja som uz zaregistrovana 😉

cruela
2. máj 2011

@barbarka vyvazenie bielej a odstranenie v sumu je v LR take, ze PS o takom ani nesnivalo 😉 najma s tymito dvoma funkciami som spokojna.... samozrejme treba ffotit do raw, ale to iste nemusim pripominat 😉

barbarka
2. máj 2011

@cruela aha, ja ze to bude taka vacsia akcoska
a na tu 24ba to musis hned tie fotky vytlacit? a co sa da vyhrat? 😅

barbarka
2. máj 2011

@cruela aha uz vidim ze poslat staci fotky neskor, vyzera to zaujimavo

cruela
2. máj 2011

@barbarka fotky treba odovzdat v tlacenej a digitalne podobe do 25.5. a co sa da vyhrat netusim a ani ma to nezaujima 😀 beriem to ako vyzvu a skolu 😉

barbarka
2. máj 2011

@cruela skoda ze to nebolo tento vikend, som sa z malym motala po ba , lebo mm tam mal skolenie, no ale este pouvazujem

cruela
2. máj 2011

babulky, zmenila som trochu konfiguraciu albumov, album schranka je odteraz viditelny len pre spravcu a pristupila som k tomu kroku preto, lebo ked chceme nahravat aj fotky, ktore nie su urcene oku sirokej verejnosti, bolo to nutne.... myslim, ze nahravanie fotiek cez mail je ovela praktickejsie ako by ste vsetky mali pristup priamo do albumov a uploadovali to... aspon je len jeden (pripadne dvaja, bo aj olienka ma pristup) spravca a tak neni v tom bordel 🙂 takze bez obav mozete na staru znamu mailovu adresu nahravat vsetky fotky, aj do uloh, aj na kritiku verejnu aj na kritiku sukromnu... len to musite vzdy oznacit v predmete spravy... teda ak mate tri fotky a jednu chcete dat do ulohy, jednu na kritiku do verejneho albumu a jednu na kritiku do sukromneho, tak musite poslat tri emaily a v predmete specifikovat, do ktoreho albumu ma byt fotka zaradena... samozrejme nezabudnut na nick 😉
a hadam ste aj pochopili, co som tym chcela povedat 😅 bo vysvetlovanie nie je moja silna stranka, ja som skor prakticky typ, teoria mi moc nejde,,.,,
takze ked nahrate fotky, hned ich na webe neuvidite, musim ich rozhodit potom do jednotlivych albumov... ale nebojte sa, kontrolujem to priebezne 😉 pripadne ma upozornite 🙂
ufff, len tolko som chcela 🙂

nostek
2. máj 2011

@majulcek vdaka za navod
kocky dakujem za prijatie. ja akurat dorabam moj blog. nech vidiete moju pracu. i ked som total amater.

ivka000
2. máj 2011

ahojte idem po radu rozmýšľam nad pevnou 50 ked sa tu už tak rozoberali objektívy ... len neviem aké parametre mám pozerať a ešte aj nejaký spoľahlivý obchodík ktorý máte overený 🙂 nebude to hned musím prehovoriť drahého len ho chcem popredu spracovať pripraviť 😀 foťák mám Nikon D 3100 😉 ďakujem

ivka000
2. máj 2011

dnes som konečne bola fotiť malého v púpave ked stiahnem do pc tak ukážem no celé to trvalo pár minút lebo zbadal včelu a kričál "maminka muchá bojím sa podme domov" a už ho nebolo strachoprd malý a bolo po fotení 😅 😠

olienka12
3. máj 2011

@monika1 ked budes o niecom vediet v ke tak mi daj prosim vediet do ke by som sa doteperila 🙂)

monika1
3. máj 2011

@olienka12 jasne 😉 tu akciu organizovalo e-photo tak treba tam sledovat ci nieco nechystaju 🙂
@cruela jaj no LR ako si to opisala vyzera super, ja v prvom rade tak upravujem v camera raw a potom dodatocne v ps 🙂

silvia.t
3. máj 2011

@monika1 daj aj mne vediet keby sa nieco v ke chystalo 😀 ty si priamo z ke?

adus123
3. máj 2011

Ahojte, po dlhom case pridavam par fotociek....

adus123
3. máj 2011

takze druhy pokus.... 🙂

monika1
3. máj 2011

@silvia.t ano priamo z Furce, vy kde budete byvat?

silvia.t
3. máj 2011

@monika1 my na terase

cruela
3. máj 2011

babulky, aby nedoslo k nedorozumeniu.. ja nie som ta, ktora pridava ludi do sukromnej temy, len vam spristupnujem sukromny album na picasawebe, kde davame fotky z DU (ktore su verejne, takze tam link nepotrebujete) 🙂

maruskak13
3. máj 2011

@ivka000 ja mam tuto 50tku
http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-len...

a kupovala som ju v BA tusim v www.talkive.sk