Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

adus123
2. jún 2011

Baby, ste obe velmi zlate, ze mi to tak polopatisticky vysvetlujete. Viem, ze by som vas s tym nemusela zatazovat a vyhladat si to vsetko na nete...len tam kym sa clovek "vysomari".... a vy presne viete co sa pytam...takze hned sa dozviem co potrebujem...
Tak uvidim zajtra, ako sa na to vyspim a investujem do noveho fotacika....len musim este vymysliet, co s tym starym.... 🙂

barbarka
2. jún 2011

ja som dnes fotila segre promocie a velmi mi chybal zoom, na moju super svetelnu 50tku aj tak bolo malo svetla - pocas poromocii este fajn ale ked sme sa fotili dole v chodbe budovy tak len bleskom , kedze vonku sa tiez urobila tma a lialo. no a potom som chcela fotit v restike a u nasich doma ale som viac ludi nijako nemohla dostat do zaberu, tak som to aj vzdala nakoniec, vravim mozem pofotit kazdeho sameho 😀

adus123
2. jún 2011

@barbarka ...aha...zase novinka.... 🙂 ako vidim ta zrkadlovka nieje lacna zalezitost..... 🙂 vsak to clovek aby si pol satnika v byte vyhradil len na prislusenstvo k fotaku 😀 😀 😀
zlaty moj kompakt Nikon Coolpix P80....ten bol nenarocny, nic nepotreboval..len jeden obal a tot vsjo...

adus123
2. jún 2011

@barbarka ..a ty mas aj externy blesk?

michalag
2. jún 2011

@adus123 ja by som chcela tak do konca roka

Baby takze na zaciatok mi bude stacit telo + 18+55 , a neskor dokupim .... ved poznam vela bab ktore dlho fotili s tymto objektivom a neskor ked sa naucili ovladat fotak a nasetrili tak kupili napr. pevnu 50 alebo iny obkektiv

lili_a_mimi
2. jún 2011

@michalag ja by som sla skor do 18-105ky 😉

adus123
2. jún 2011

Baby, dakujem vam este raz vsetkym za ochotu poradit. Ste fakt zlate.
Miska, tak mozno predsa budeme "spolubojovnicky" 😉
Zatial vam prajem pekny vecer a dobru nocku.

lili_a_mimi
2. jún 2011

@adus123 @michalag baby skuste sa kuknut na www.ephoto.sk v sekcii forum a podsekcii objektivy a filtre. su tam celkom zaujimave diskusie a mozno najdete aj porovnanie vami vybranych objektivov 😉 ja som si v tomto fore nasla odpovede na moje otazky ohladom fotaciku a tak 😉

olienka12
2. jún 2011

@michalag hmm ked uz si mozes vybrat setak tak 18-105 ma sirsie vyuzitie ako 18-55

adus123
2. jún 2011

Este mi to neda..tak som sem nakukla....napadlo ma, ci s tou 50 mozem fotit krajinky...alebo nie?

michalag
2. jún 2011

@olienka12 @lili_a_mimi dakujemtak zase som o nieco mudrejsia 😅 🙂

ivka000
2. jún 2011

@michalag môj prípad ale keby viem to čo viem teraz tak nekúpim 18-55 ale 18-105 a stačil mi doteraz seťák ale kedže ma strašne bavia portréty tak na tie už je seťák prikrátky 😀

@barbarka ty máš sveteľnejší ako ja tiež som skúšala tmavé miesta v dome a musela som len z bleskom ale zasa nemôžeme chceieť zázraky 😀 😝 časom sa naučím ako skrotiť aj 50 😵

michalag
2. jún 2011

@ivka000 este nespis 😀

olienka12
3. jún 2011

@adus123 no daju sa aj krajinky aale nebude v zabere tolko ako pri ohniskovej vzdialenosti 18 napriklad skus si tie veci nastudovat na nete prv nes sa rozhodnes

barbarka
3. jún 2011

@adus123 ext. blesk nemam, ja som doteraz fotila so setakom 18-55, teraz mam dva tt pevnu 50tku a odrazku, to je v podstate vsetko prislusenstvo, no a k tomu setaku mam polarizak ale ten mi nesedi na 50tku tak rozmyslam ze predam keby dakto chcel, so setakom sa daju robit dobre fotky, a naozaj ked budes vediet co chces fotit a naucis sa tak dokupis co bude treba

barbarka
3. jún 2011

@ivka000 a uz ju mas doma? tu 50tku?

domyyy
3. jún 2011

@adus123 http://www.electroworld.sk/product/foto-a-kamer... tu som našla tiež celkom fajn cenu 🙂 ale tu je 18-55 a nie 18-105

barbarka
3. jún 2011

inak ake mame nove temy?

olienka12
3. jún 2011

@barbarka nedohodli sme sa chyba nam tu cruelaaaa

barbarka
3. jún 2011

@cruela aaaa vrat sa 😉 nevieme dalsiu temu 😅

barbarka
3. jún 2011

@ivka000 a @majulcek dakujem za komenty, este som poslala jednu s pokusom o efekt lensbaby tak potom mrknite aj na nu az sa tam objavi. este raz vdaka moc ste mi pomohli

adus123
3. jún 2011

@domyyy ...dakujem za tipy....porozmyslam.... 🙂

ivka000
3. jún 2011

@barbarka hej mám už doma len namám akosi poriadne čas poskúšať ... no však sa ešte s ňou nafotím 😵

inak aj ja som zabudla dakujem za kritiku fotky som už odovzdala a boli nadšený ešte mi potom doniesla aj 10 € a čokoládku ale je to dobrá kamoška tak jej ich pekne pôjdem vrátiť 🙂 ... ja som rada že sa mám na kom učiť že mi "požičala deti " 😀 inak už som sa to raz pýtala koľko tak beriete za fotenia ? viem že je to individuálne kľudne aj ip rada by som si spravila obraz ...samozrejme viem že vy ste už profesionálky 😉

ivka000
3. jún 2011

jasné potrebujeme daľšiu tému až sa môžem realizovať 🙂

domyyy
3. jún 2011

@ivka000 kde sú tie fotky čo si fotila? 🙂

marbella
3. jún 2011

ahojte, chodím vás sem občas čítať... Chcem sa spýtať,tie čo máte externé blesky, používate aj nejaký difúzor? Ja nad tým uvažujem...len neviem aký. 🙂

michalag
3. jún 2011

Ahoj

ja som sa prave zabavala s jahodami, vecer hodim foto

mirica4
3. jún 2011

ahojte, kde máte fotky z tém? chcela som pokuk

@michalag prídem pozrieť večer na jahodky