Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

nikonka
9. sep 2011

ja mam tiez sb600 a uplne ten blesk staci

krista
9. sep 2011

teď jsem byla na balkoně a máme úplně nádherný měsíc, obrovská zářící koule, půčte mi někdo foťák 😀 😀 😀

krista
9. sep 2011

@zajo79 tak ty budeš kupovat foťák na té výstavě? Tak hodně štěstí 😵

@nikonka tak to ráda slyším 😵

silvia.t
9. sep 2011

@krista tak ja kadzu jednu foto upravujem... niekedy staci len WB a niekdy sa s tym musim pohrat viac...ale na net som surovu foto este nezavesila 😅 teda ako porovananie s upravenou tak to hej
ja zas pouzivam akcie dost casto teda mam 2-3 ktore pouzivam,a potom si uz len doupravujem podla svojho gusta...niekomu sa to paci ,niekomu nie...kazdy ma svoj styl a nie kazdemu oku ulahodi 😀

nikonka
9. sep 2011

@krista silnejsi blesk je vacsi, tazsi a hlavne strasne zere baterky... a malokedy sa podla mna vyuzije silnejsi vykon.... takze ja by som vyssie ani nesla... neplati ze cim vacsi tym lepsi 🙂

nikonka
9. sep 2011

ja PS pouzivam malo 🙂 ja som milovnik LR 🙂

silvia.t
9. sep 2011

@krista ja mam SB 800 ,povodne som chcela 600 ale tento co mam som nasla na bazosi za super cenu,a je ako novy a som spokojna,ale straaaaasne zerie baterky 😅

krista
9. sep 2011

@nikonka aha tak to jsem netušila, kamarádka má k D5000 ten SB900 tuším, jestli jsem to správně napsala a říkala že ostatní nevycházely v referencích moc dobře tak vzala rovnou ten nejdražší... no já si stejně jednou na ten nejlepší mít nebudu, tak ráda slyším, že stačí ten levnější 🙂

Však se jednou přijdu optat, jen abych měla pro začátek s čím fotit 😅 😔

@silvia.t máš ale fakt krásné fotky, líbí se mi všechny! 🙂

zajo79
9. sep 2011

@krista NEEE, JA CAKAM KYM OHLASIA NOVINKY.... dllllho sa caka na nastupcu d700... mozno d300s

nikonka
9. sep 2011

@silvia.t zas som raz mala pravdu 😀 myslim tie baterky 🙂

krista
9. sep 2011

@silvia.t tak to jo, zase když vyjde cenově líp ten lepší tak proč ne 😵

krista
9. sep 2011

@zajo79 jo aháá a myslíš že to bude už do dvou týdnů jo? 🙂 no tak snad se dočkáš 😵

silvia.t
9. sep 2011

@nikonka hej mala 😀 ,aj co si pisala ze minalane 2balenia mi treba tak som vzala pre istotu 3 a veru som ich aj vsetky vybila 😝

zajo79
9. sep 2011

@krista ja len musim vediet co sa chysta.... a podla toho sa rozhodnem.

krista
9. sep 2011

Ale koukám, že jste tu teda vesměs Nikoňáci, má někdo Canona? Ten se zase nelíbí manželovi takže o něm nějak skoro neuvažujeme 😅

krista
9. sep 2011

@zajo79 každopádně držím palce 🙂 snad i já budu brzo vědět jak to bude. Teď právě čekáme na to jestli budeme kupovat nové auto nebo ne a podle toho se rozhodnu... jenže taky pořád nevím 😝

nikonka
9. sep 2011

@krista objektivy ma nikon podstatne lepsie ako canon, tam su dobre objektivy strasne drahe, kdzeto u nikonu aj stredna trieda je paradna

zajo79
9. sep 2011

@krista ono sa oplati si pockat par tyzdnov, ci mesiac ´-dva dosetrit ako kupit slabsiu triedu...

krista
9. sep 2011

Koukám, že tady maji zrovna novinku, ale na to asi nikdo nečekáte 😀
http://www.nikon.cz/cs_CZ/news_room/news_releas...

krista
9. sep 2011

@nikonka nám ten Nikon taky padl do oka, naučili jsme se ho postupně oba ovládat (manžel ještě musí trénovat) a prostě jsme ho měli rádi jako člena rodiny 😀 ale zklamaly nás ty dva špatný typy ☹ tak jsem se bála do něj znova jít ☹ každopádně ale nechci zanevřít na všechny typy, ta D90 mě nadchla, že je prostě o třídu výš za skoro stejný peníz jako D5100 třeba... no tak uvidíme na co dosáhneme finančně 🙂

silvia.t
9. sep 2011

@nikonka ja co som bola fotit svadbu tak ten kameraman chce kupit canon 5D mark,na kamerovanie vraj v tom je canon lepsi ako nikon ale neviem co je na tom pravdy 😅

nikonka
9. sep 2011

@krista drzim palec 🙂 pokial sa chces foteniu venovat seriozne, na 5100 zabudni 😉

krista
9. sep 2011

@silvia.t canon 5D mark má @bambi2 a je to asi nadupaná mašinka, ale já se v tom až tak nevyznám, tak těžko můžu soudit 🙂

krista
9. sep 2011

@nikonka dobře zapomenu rozkaz 😀 to víš že chci to nejlepší 😵

nikonka
9. sep 2011

@silvia.t akoze kamerovat na fotak? a podla toho vybera aparat? 😀 jeziiiiis, to ma pobavilooooo 😀

krista
9. sep 2011

Ještě mám dotaz, točíte s tím taky někdo videa, s tou D90? Vím, že to neni priorita na zrcadlovce a vím že tam neostří samy (jako na D3100 - i když ani s tou mi to moc nešlo 😅 holt jsem měla málo času na trénování) jen si říkám jestli to tam užiju a když ne tak mám obyč. digitálek na tohle a to mi postačí no 🙂

nikonka
9. sep 2011

@krista canony maju dobre tela, dalo by sa povedat ze lepsie ako nikony... ale objektivy su zas naopak u nikonu ovela lespie.... napriklad ked sa porovna 24-70 od nikonu a canonu tak jednoznacne vyhrava nikon 🙂

krista
9. sep 2011

@silvia.t Jo aha, já jsem si to musela přečíst znova, tak na filmování bych si koupila radši dobrou kameru jestli se tomu chce věnovat profi 😕

nikonka
9. sep 2011

@krista ja kamerujem, aj na svadbe som minule tocila a je to v dobrej kvalite

krista
9. sep 2011

@nikonka aha, no jsou to asi takový věčný soupeři Canon vs. Nikon 🙂