Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

missy97231
21. feb 2012

@lucqa ahoj... Spominala si phototools ze nejaky chlapik z Oravy,, to je ta ista firma, co aj katuska26 hodila link na tie dosky? Ci ina? Lebo ta stranka co davala katka je z nejakeho Staskova,,? Ja som z oravy,,, tak ma to zaujma, by som sla mrknut 😉

lucqa
21. feb 2012

@missy97231 ahoj, hej to je ten link, ale odtial som objednavala pozadie a svetla, tu dosku som objednavala inde. Je to na Kysuciach, kusok od Cadce, som si pamatala, ze to je niekde hore 😉
a katuska26 teraz objednavala z ebay, tak skus sa jej spytat ak chces dosku

missy97231
21. feb 2012

@lucqa hej, vsimla som si,,, ale uz je asi neskoro @katuska26 si to objednat, ze?

dosa
21. feb 2012

@lucqa my sa tusim stretneme na tom foto kurze 😉

lucqa
21. feb 2012

@missy97231 ale skus sa jej opytat, este ide tusim objednavat pre nelicefoto

@dosa hej stretneme, chytila som posledne miesto, tak sa vytesujem 😉

katuska26
22. feb 2012

@lucqa
@missy97231 no objednala som včera 4 😀 naj je ak objednám aspoň dve, vtedy sa najviac oplatí... vyjde na 13,50 no včera podľa kurzu tak vyšla.... ak len jednu tak je to aj o vyše 2-3€ viac... tak nikto sa už k tebe nepridá???? počkám nieje problém objednať 😉

katuska26
22. feb 2012

@dosa
@lucqa juj tíško závidím ten kurz aj ja by som brala, len tu v BB alebo v okolí nikto nič také nespraví 😖 ostáva mi to asi len zacvakať alebo sa to naučiť sama 😒

missy97231
22. feb 2012

@katuska26 teraz neviem, ci este ides objednat, alebo z tych styroch si jedno navyse objednala? Ta suma je aj s postovnym, ci bez?

katuska26
22. feb 2012

@missy97231 suma je s poštovným z UK na SK, ak sa k tebe niekto pridá mala by si aj ty túto cenu.(alebo podobnú záleží od kurzu).... včera som 4 objednala mne a trom babám odtiaľto.... ako môžem len tebe ale lepšie ak ste dve 😉 dve =lepšia cena 😉 počkaj dnes možno sa ešte nejaká ozve, však to je bezkonkurenčná cena 😉 poštovné si zaplatíš len čo ti to ja prepošlem 😉

missy97231
22. feb 2012

a mam otazku este... Robila som si pre seba nejake fotky. Mne sa pacia 😉 jasne ze su nedostatky,,, ako tien kedze som fotila s bleskom... V PC fotky vyzeraju ako tak, ale dala som si vytlacit cez happyfoto,,, a des 😀 take zasumene, take "drsne",,, no neviem opisat... Cim to je? Neviete dat nejaku radu, aby aj na papieri vyzerali fotky tak ako v pc?

missy97231
22. feb 2012

@katuska26 ok , keby sa ti dnes ozval este niekto ze ma zaujem tiez, tak ma upovedom 🙂 ak nie,,, tak zatial kaslem na to 🙂

katuska26
22. feb 2012

@missy97231 ok 😉

adus123
22. feb 2012

@missy97231 ... ja by som sa mozno k tebe pridala....

@katuska26 ... vies nam zistit, akoa by to bola cena dnes?

katuska26
22. feb 2012

@adus123 zhruba rovnaká... ono mi to presne ukáže keď to uhrádzam... tak ak sa pridáš napíšem,, rozdiel to taký nebude to sa neboj ... tak sa rozhodni večer objednám ak by ešte niekto.. ten predajca si pomyslí o mne že si idem celý atelier odrazovými doskami obložiť 😀 😝

adus123
22. feb 2012

@katuska26 ...a tie stojany na pozadia Ta co vysli? ak sa mozem spytat..ja na ten ebay nechodim..tak sa tam velmi nevyznam... 🙂

adus123
22. feb 2012

@katuska26 ..fuha...a ty fotis aj profi, ci len tak pre seba? ja stale vaham, ci do niecoho takeho drahsieho ist...neviem, ci sa mi to niekedy vrati....

katuska26
22. feb 2012

@adus123 no keby som takto rozmýšľala nič by som nekúpila 😀 zatiaľ len kamoškám známym a sebe 🙂

adus123
22. feb 2012

@katuska26 ... to je pravda ... 🙂

olienka12
22. feb 2012

kocky ktora zvazujete pevnu 85 na nikon https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1015068...

lucqa
22. feb 2012

@katuska26 katka, mohla by si mi s tymi vasimi odrazkami objednat to cierne pozadie co tam ma za 15?

@missy97231 skus hodit nejaku z tych fotiek sem, staci starsi monitor na ktorom to nevidis, ale na tlacenej fotke to uz je vidiet.

@adus123 vzdy je to risk, a ked tak to mozes potom predat cez nejaky bazar 😉

adus123
22. feb 2012

baby a na akom rezime fotite? ja som doteraz fotila na priorite clony, teraz citam knizku od Petersona a chcela by som prejst na manualny rezim. Ako to robite vy? Striedate rezimy, alebo mate uz ten svoj "osvedceny"?

dosa
22. feb 2012

@adus123 vacsinou pouzivam prirotu clony, pomenej prioritu zavierky a najmenej manual. viem ho pouzit, viem si odmerat expoziciu pomocou dlane, ale je to zbytocne zdlhave pre mna 😉

carrie84
22. feb 2012

@adus123 - na Acku (clona) vacsinou a potom S (uzavierka) Manual je v praxi pomerne dost komplikovany na pouzitie - aspon pre mna. Ked fotis krajinu, resp. nejaky staticky objekt ok, ale ak sa objekt hybe, meni sa svetlo, presuvas sa ... manual ee 😝 Resp. ja potom nestiham menit, to co mam a este aj cvakat 😉

@dosa - vies mi, pls, nejako ludsky popisat meranie expozicie? Resp. ak mas link na nejaky zrozumitelny navod, budem vdacna 🙂

dosa
22. feb 2012

no ludsky neviem ci to bude, kedtze nemam expozimeter, pouzivam sedu tabulku a kedze sa mi ju neche stale tahat so sebou, tak si odmeriam expoziciu na tabulke, potom na dlani, spravim si rozdiel a ten pouzivam.

meranie expozicie asi tak, ze navolis si na manuale cas (mne na canone dava prvy) a potom sa prepnes na clonu a dovtedy tocis kolieskom, kym ukazovatel EV nie je na nule... resp, ak mas namerane na dlan, tak na tom bode, na ktorom ma byt... je to v podstate ale to iste, ako ked si navolis na A-cku clonu a ten isty cas ti dopocita... manual by som pouzivala skor na take kreativne foto...

dosa
22. feb 2012

@carrie84 som ta zabudla oznacit, takze hore je pre teba a link nemam, ucili sme sa to na kurze 😉

katuska26
22. feb 2012

@lucqa Luci len pri ňom nieje cena za poštovné, pozri si na ebay aj od iného predajcu to je jedno nemusí byť od neho hlavne nech je tam cena za poštu na SK 😉

carrie84
22. feb 2012

@dosa - vdaka 😉

lucqa
22. feb 2012

@katuska26 jaaaj, no ja sa v tom moc nevyznam, ale zas mne to nijak neponahla, nebudem Ti robit zbytocne starosti 😉