Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

lucqa
13. mar 2012

@dosa super, tak tam budeme 🙂 a ked nebudu spolupracovat, tak si ich vymenime 😀
a barbie chce aj moj starsi, taku co sa jej po satockach kresli, teraz ma nejake barbie obdobie, kedze mam dvoch chlapcoiv, tak dievcenske hracky nemame a on sa chce teraz s takymi hrat 😀

@nelicefo dakujeme, my si to myslim vychutname, len aby si to aj deti uzili 😀

a inac, ved fotorande si mozeme dat aj bez kurzu fotenia 🙂 trebars aj tam kde zajtra budeme ak sa nam tam zapaci 😉
pripadne Salas za Stupavou, Zelezna studnicka... hlavne nech je to aspon trochu oplotene 😀

sunnysummer
13. mar 2012

@lucqa @dosa oki, tak sa tam zajtra vidime 🙂 ja v spolupracu mojho dietata neverim, a na to aby som ho uplatila je este maly, takze budem fotit nejake ine dieta, co ostane. dufam, ze aspon jedno take bude. ked tak, tak by sme sa poskladali dcerke @dosa na dalsiu barbinu 😉 😀

sunnysummer
13. mar 2012

@glee vies co by som robila ja (ale som cisty amater, takze ruku do ohna za to nedavam)? ja by som si pridala EV. tak ako sme fotili na snehu. ja ked nieco doma fotim, tak si pridam aspon EV +2/3, aby boli svetlejsie. ked mi to vyrata dobry cas, tak cvaknem. keby vyratalo dlhy cas a hrozilo by, ze sa snimka rozmaze, tak az potom zvysim ISO. tak skus....

glee
13. mar 2012

@sunnysummer hm, len neviem, co to je EV 😕 🙂

sunnysummer
13. mar 2012

@glee skus precitat napr toto: http://www.fotokruzokoa.estranky.sk/clanky/pojm... a neviem aky mas fotak, ale myslim, ze EV znacku maju vsetky rovnaku - + a - v stvorceku. tam si mozes bud zvysit alebo znizit expoziciu.

glee
13. mar 2012

@sunnysummer ahaaaaa, EV znamena expoziciu? 🙂 uz je mi to trosku jasnejsie 😵

glee
13. mar 2012

@sunnysummer no jasne, to som pouzivala 🙂 tak proste asi sa s tym musim viac pohrat, aby som to nastavila spravne na danu situaciu.

sunnysummer
13. mar 2012

@glee a nepomohlo to?

glee
13. mar 2012

@sunnysummer no ja som to asi nespravne nastavila na dane podmienky 🙂

lucqa
13. mar 2012

@glee tu mozes skusat nastavenie bez fotaku: http://www.kamerasimulator.se/eng/?page_id=2

glee
14. mar 2012

@sunnysummer
@dosa
Baby, tak takto som to trosku zosvetlila a dala do kolaze.

glee
14. mar 2012

@lucqa wau, zaujimave 🙂

lucqa
14. mar 2012

@glee je to super pomocka 🙂

baby, ktora z tejto skupiny ste dnes boli na tom kurze? Len @sunnysummer a @dosa? Potrebujem vediet kto mal dcerku Lindu, nech mozem poslat fotky.

@sunnysummer a @dosa baby ste na Flickri? pridajte sa tam, uz tam mame aj Silviu M. v skupine 😉

sunnysummer
14. mar 2012

@lucqa ahoj, ja som bola ( s tym urevanym na bicykli 😖 ) komu patrila linda, to neviem... ale bolo to fajn, mne sa pacilo 🙂

sunnysummer
14. mar 2012

@lucqa ale vypatrala som to 😉 bola to baba s nickom akushka , tak jej skus napisat IP.

dosa
14. mar 2012

@lucqa zrovna sedim na pc a triedim fotky 😀 na flickri este nie som, uz som ho par krat otvorila, ale som sa este nezorientovala... no snad aj to raz bude...

dosa
14. mar 2012

@sunnysummer malinky nebol moc nadseny... ale bolo co fotit, tak snad nieco mas 😉

morska panna je uz doma, tak mam na chvilu klud, kym si ju osaha 😀

estherka73
14. mar 2012

Poradíte ako upravovať očká vo photoshope adobe elements 8.0

Za všetky rady a hlavne jednoduché návody vopred úprimná vďaka 🙂.

sunnysummer
14. mar 2012

@dosa no nebol, ale to nevadi, akurat sme dosli od lekara (preto sme aj meskali) a to ho vie vzdy rozhodit, ked mu pozera do usi.nieco som pofotila a hlavne ona na posle svoje fotky, tak na to sa tesim
akurat som nasla na nete, ze co stoji ten jej objektiv. no prosim pekne 2500 dolarov 🙂 ale foti krasne...

dosa
14. mar 2012

@sunnysummer myslis ten co mala silvia? aj som si ho chcela omrknut, ale som sa k tomu nakoniec nedostala. ona ho ma asi aj so stabilizaciou, u nas stoji okolo 2200 €. ja ho mam vybraty bez stabilizacie, ten stoji 1200 - no snad uz coskoro bude v hrsti 🙂

moj len vidi biely plast a je zle, nie to este nejake vysetrenie, to uz som aj ja na pokraji svojich sil 😀

sunnysummer
14. mar 2012

@dosa ano, ten co mala ona http://usa.canon.com/cusa/consumer/products/cam... je aj so stabilizaciou. vies co, ono ked to ma tych 200mm, asi ta stabilizacia uz aj je potrebna, lebo ani s tou mojou 85kou nie je sranda vsetko udrzat z ruky.... a vies co som pochopila? ze tie zoomy vobec nie su odveci. jasne, ze pevne ohnisko na portrety atd, kazdy ti to tu odporuci, ale ked chces vonku fotit deti, ako ona, tak je to 100x praktickejsie...

dosa
14. mar 2012

@sunnysummer no to jednoznacne, preto chcem na deti na von zoom a ked uz, tak poriadny 😀 lebo aj ked aku rychlost nahodim, nestiham vzdy dobehnut, namierit a cvaknut... na stabilizaciu si budem musiet nasetrit neskor... zatial ju ozeliem.

lucqa
14. mar 2012

@sunnysummer si ma mala rovno pokmasat za rukav, ze si to ty 😀
a mne spravili cirkus obaja, najprv vacsi, ze babka s mensim odisli a potom mensi, lebo uz bol unaveny 😉
ten objektiv co mala je super, ale ta cena je strasna, ja mam nahradu Tamron 70-200, je sice horsi ako ten original Canonacky, ale stal podstatne menej 🙂
a dik za ten nick, skusim jej napisat 🙂

@dosa mala bola super, mam tam zopar jej fotiek co su pekne, tak Ti ich poslem. Takze s Barbie je spokojna, ja som im chcela v cukrikarni nieco kupit a nakoniec sme tam ani nesli, krpaty za chvilku zalomil a pred cukrikarnou bolo tusim 5 autobusov.

adus123
14. mar 2012

Baby, ak mozete, dajte sem par fotociek z toho fotenia, nach mame co zavidiet... 🙂

sunnysummer
14. mar 2012

@lucqa jooj ked my sme meskali a ked sme tam dosli uz to ficalo v plnom prude. mala som co robit aby som sa zorientovala, ze kto to tam vlastne vedie 😀 na zaciatku bol aj nejaky uvodny pokec? inak taka skola fotografie, co si nakoniec spominala, to musi byt super, lebo mne aj ten dnesny fotokruzok vela dal. uz len tie finticky co robila s detmi boli super. zas je aj pravda, ako vravela, ze na to pocuvaju vsetky deti okrem vlastneho 😀

sunnysummer
14. mar 2012

@glee a co ti to pomohlo zosvetlit? skusila si to EV, ci az v PC?

glee
14. mar 2012

@sunnysummer konktretne tieto foto som zosvetlila v PC, ale skusila som fotit aj s prednastavenim "krajinka" ako mi bolo radene a tiez to pomohlo 🙂 len uz som nemala malu v postielke xi

lucqa
14. mar 2012

@glee ked pozeram na tu prvu fotku, tak na nozickach mas fajn prirodzene biele svetlo, ta zlta na tom mantinely ti tam hadze odraz, takze to mas aj ked zosvetlene, ale zlte. Ked uz fotis dieta v postielke, tak daj prec to co ti tieni a hadze farebny odraz, alebo ho radsej daj na volne priestranstvo, poloz na brusko na manzelsku postel a fot pri prirodzenom svetle z okna, dosiahnes ovela lepsie vysledky ako v postielke. Daj hracku do ruky a fot pri hrani. Na mna tie fotky posobia dost stiesnene a ta babika v rohu tiez nie je najstastnejsie riesenie.
A ked si si neni ista nastavenim, tak si pomoz automatikou, pozri co ti nastavila a potom skusaj nastavit manual podla seba.

lucqa
14. mar 2012

@adus123 ja som hodila par na Flickr 😉

@dosa ved ak mas konto na Googli alebo FB, tak sa na Flickr prihlas cez to, netreba tam ziadnu registraciu ani nic. A uz ked tam budes, tak ti napiseme co a ako. Zas je to len o zvyku na urcity system a comu nerozumies po anglicky, to ti prelozi google, ja ho teda vyuzivam casto 🙂

@sunnysummer na zaciatku v podstate vysvetlila ISO/cas/clonu, pri babatkach ktore lezia mozes dat cas 1/60, pri vacsich detoch od 1/60 vyssie a pri tych nasich uz by si mala ist s casom na 1/500 a vyssie, aby si zmrazila pohyb. Clonu mozes pouzivat aj najviac otvorenu, takze najnizsie clonove cislo, ale tam nie je pekna kresba, takze radsej o kusok vacsie cislo. Ked mas clonove cislo dajme tomu 1,8 a stojis blizko foteneho objektu, tak je ostrych len asi 20cm, cim stojis dalej, tym sa ten rozmer zvacsuje, takze mas ostreho viacej. ISO podla potreby. Vyvazenie bielej sme si davali na zamracene a to uz bolo asi aj vsetko.
@dosa dopise co som zabudla... uz je vela hodin, tak mi to uz moc nemysli 😅
A ta skola je fajn, ale stoji to strasne vela penazi a uz som pocula vselijake nazory, ze niekde nie su dobri lektori, inde su predrazeni... a potom vyber si a nemozes si ani povedat, ze sak skusim, lebo vsetko musis zaplatit 🙄