Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

ifkael
30. okt 2012

@kvietocek7 na aky rezim fotis? Ako mas nastaveny fotak?

aleangela
30. okt 2012

@moonlightka ano existuje teraz sa vola picmonkey.com

iviatko
30. okt 2012

@lucqa blesk sa snaz nepouzivat vobec, tie vstavane su len pre pripad nudze 😵

kvetinka211
30. okt 2012

@kvietocek7 ahoj, hlbka ostrosti ti urcuje ako velmi sa fotaku otvori clona.
Ked je otvor v clone malilinky, tak (1) hlbka ostrosti je vysoka = ostre je aj to co je vpredu, v strede, vzadu daleko. (2) pusti iba malo svetla, preto musis bud ty alebo automaticky program vo fotaku predlzit expozicny cas alebo zvysit citlivost filmu (ISO).
Ked je velky, tak (1) hlbka ostrosti je mala = ostre je iba to na co zaostris, ostatne je rozostrene a (2) na cip dopada vela svetla, expozicny cas a/alebo ISO moze byt mensie.

Alebo inak. Fotis synceka, za nim stol, stolicky, neporiadok. Das velke f (napr. 8), ostre bude vsetko .. ale asi budes mat malo svetla. Das male f (napr. 1.6 ak mas taky objektiv), zaostreny bude iba syncek pripadne iba cast jeho tela, stolicky a neporiadok budu pekna machulka (co je pri mnohych fotkach zelany efekt), svetla bude habadej

lucqa
31. okt 2012

@kvietocek7 cervenym ociam sa da predist asi len tak, ze nefotis bleskom. Ak si niekedy sla vnoci autom oproti macke, a zasvietila jej do oci, tak jej svietia a to je ten isty efekt ako pri blesku. Pri pouziti blesku na malo osvetlenom mieste sa rozsiria zrenicky, svetlo sa odrazi od ocneho pozadia a objavi sa cervena farba.

@iviatko to asi patrilo kvietocku7, ja sa blesku vonku vyhybam a vnutri pouzivam bez problemov externy 😉 zabudovany ani nemam 😵

kvietocek7
31. okt 2012

@kvetinka211 @lucqa velice pekne dakujem!
@kvetinka211 v tychto mojich zaciatko presne takto to nejak treba mi pochopit -budem skusat
luci, a chcem sa spytat ci je nejaky rozdiel medzi zabudovanym a externym bleskom? tiez sa snazim vyhnut blesku lebo tie foto su take inaksie 🙂

kvietocek7
31. okt 2012

@ifkael no priznam ze ani sama poriadne neviem len skusam a aj ked nieco nastavim tak teraz uz tazko pamatam,ze ako to bolo nastavene. Ale vacsinou skusam ten CA rezim alebo portret, no a potom ako aj spomina kvetinka tie zelane foto s rozmazanym pozadim.

mamiedi
31. okt 2012

@briketa Zbožňujem fotiť aj sa fotiť 😀 O dcérke mám nespočetné množstvo,ale nemám specialny objektiv. Fotim stale s tel.,ktory ma 8Mpix a robi krasne fotky. S dcerkou sme boli na foteni aj v jednej agenture..

lucqa
31. okt 2012

@kvietocek7 medzi zabudovanym a externym bleskom je velky rozdiel. Externy blesk sa da otacat, takze s nim nemusis blyskat rovno na cloveka, ktoreho fotis. Mozes odrazat svetlo blesku od stien, existuju nan rozne difuzery, tie sice existuju aj na vstavany blesk, ale aj tak je jeho svetlo prilis ostre. Ale na druhu stranu, mozes si kupit difuzer na vstavany blesk a skusit znizit intenzitu, je to lecnejsie riesenie, aj ked externy blesk to nenahradi.

missy97231
1. nov 2012

ahojte. planujem si kupit "novy" objektiv,,, pre canon ... cca do 150eur, so zoomom. momentalne mam setak 18-55, a pevnu 50tku 1.8...
poradite aky mam pozerat? Pozeram sigma 70-300 f/4-5.6, alebo tamron 18-200 f3.5-6.3? zaujal ma inzerat na bazosi http://foto.bazos.sk/inzerat/18749048/Teleobjek... alebo http://foto.bazos.sk/inzerat/19542004/Tamron-18...
viete mi poradit v tom vybere? Neviem sa rozhodnut ci pozerat skor na f - na tamrone sa da nizsia clona nastavit, alebo na to ze sigma je 300mm? dakujem.

kiki30
1. nov 2012

@missy97231 ako sa ti foti s tou pevnou 50tkou? ja som si ju minuly tyzden objednala... tak som zvedava.

missy97231
1. nov 2012

@kiki30 foti krasne 😉 s nou som spokojna,,,, ale vonku by som chcela predsa len so zoomom, takze neviem sa rozhodnut pri vybere...

dosa
2. nov 2012

@missy97231 neviem neviem, ci si polepsis svojim vyberom. ta svetelnost pri sigme, to uz budes mat pri takomto zamracenom pocasi dofotene a ten tamron asi detto, kedze kym pride po ohnisko 70, tak je to to iste... ja na tvojom mieste by som este dosetrila...

a velmi zalezi aj na tom, co fotis. ja som si nedavno kupila svetelneho tamrona, ale po mesiaci som ho predala, pretoze vobec nestihal moje deti ostrit. pokial fotis krajinky, tak je v pohode 😅 ja teraz pouzivam len pevnu 50-tku a radsej si dosetrim na nieco svetelne s USM ostrenim 😉

dosa
2. nov 2012

@kiki30 urcite budes spokojna s pevnou 50-tkou. teda pokial si doteraz mala len setak tak je to velmi prijemna a viditelna zmena 😉

kiki30
2. nov 2012

@dosa ano mala som len setak, dva objektivy, jeden 18-55 a druhy 55-250, tak sa tesim na tu 50tku, skusala som tuto pevnu 50tku u kamosky a teda prijemne ma prekvapila 🙂

sejbry
2. nov 2012

@missy97231 mohla by si mi prosím poradiť s ostrením na 50-tke ? Zatiaľ som s nou fotila len v interieri,vo fotaku celkom fajn vyzeralo a ked som dala do PC - kopec srandy nič neostré ☹

dosa
2. nov 2012

@sejbry ako to? bud to mas rozmazane kvoli kratkemu casu, alebo sa ti trasu ruky? ake mas nastavene parametre? a ako ostris? bodovo? alebo mas vsetky body zapnute? a potom ako mas nastavene AF? bud one shot a prekomponujes, alebo AI Servo?

missy97231
2. nov 2012

@dosa nooo, dik za radu 😀 s tym setrenim to uz nepojde,,, musim vyuzit poslednu prilezitost - tieto vianoce,,, kedze na jar chceme zacat staviat dom, tak financie pojdu inde, a nie na moj canon ☹ a fotit asi skorej mojedeti, nez krajinky... Tak asi zla volba ... Tie USM som kukala,,, ale to uz ide o inu cenu..

dosa
2. nov 2012

@missy97231 no ak mas doma 18-55 a 50, tak ohnisko od 18 by som ani nepozerala, skor to od 70 a viac... no ako hovorim, slaba svetelnost a slabe ostrenie - bude to tak na pekne letne slnecne dni, na doma bez blesku ani nedufaj. to uz by som potom radsej nechala len to co mas... ja som setak ani nemala, kupovala som fotak len telo a uz vyse roka fotim len 50tkou... zbytocne mi kupovat nieco ine, kym nasetrim na co chcem, lebo potom by som sa ho nemusela vediet zbavit...

kiki30
3. nov 2012

Tak vcera poobede mi kurier doniesol pevnu 50tku, takze som skusala, ako nehybajuce predmety aj vnutri velmi pekne, akurat sa musim este pohrat s hybajucim sa dietatom 🙂

dosa
3. nov 2012

@kiki30 no tam uz jedine sa pohrat s casom, to nebude zavada objektivu 🙂

kiki30
3. nov 2012

@dosa ved jasne ze to nie je zavada objektivu, len moj synacik je dost pohyblivy, a rychly, ale najde sa uz aj zopar dobrych jeho fotiek 🙂 ale som s nim spokojna max.

domyyy
3. nov 2012

kočky poradte mi, mám nikon D90 a idem kupovať 50-tku f1.8 neviete mi povedať či mi budú pasovať všetky, chcem kúpiť také bez motorčeka/ten je v tele/ skôr narážam an to či môžem mať tento napríklad http://foto.bazos.sk/inzerat/18277546/NIKKOR-50... dakujem

dosa
3. nov 2012

@kiki30 neviem ci pouzivas, no vyskusaj AI SERVO

missy97231
4. nov 2012

@dosa vyhliadla som si dalsi Canon 75-300f /4-5.6 III USM - tiez z bazaru, za 210eur. Co poradis, ci odradis? Fakt na nejake za 400, 500 ci viac eurove objektivy nemam,,, takze hladam nieco so zoomom a za lacnejsi peniaz... Dala som na tvoju radu, a kukam nieco USM... ale neviem,,, moc sa nevyznam stale v tom 😒

dosa
5. nov 2012

@missy97231 no ved nebudem ta odhovarat, ked mas raz limit, tak nic sa neda robit, len teda cisla tiez nepustia, vedz, ze polepist si nepolepsis, akurat s tym ostrenim a vystupom to bude lepsie ako tamron alebo sigma. toto je objektiv, ktory ti priblizi vzdialene objekty. kedze to sirsie ohnisko uz mas, tak toto je fajn volba - budes mat vykryte vsetko. a na krasne fotky mas pevnu 50tku 😉

domyyy
5. nov 2012

@dosa ahoj 🙂 prosím ťa čo vravíš na sigmu 18-200mm?

dosa
5. nov 2012

@domyyy jeeej, no ja nie som na taketo veci odbornik, teda viem si podla cisel v nazve utvorit obraz, ze na co to asi je, ale tiez vela citam recenzie ked chcem nieco kupit. tuto sigmu osobne nepoznam a vygooglilo mi nejaky model so stalou svetelnostou f3,5 - no to by nemuselo byt spatne, hlavne za tu cenu - ale teda ja uz tym tretim znackam moc neverim... a hlavne, dost casto odporucaju, ze ich treba vyskusat osobne, ci sadne a zapasuje na telo, ci nema back alebo front fokus - teda ci ostri tam kde ma apod...

slovakia13
6. nov 2012

@domyyy bude ti pasovat 🙂 ja mam presne tento len 1.4 tiez nikon d90

missy97231
6. nov 2012

ach jo... ked kukam si tie vase fotecky, ake mate krasne, ciste, jasne, OSTRE... a ja stale nic 😒 nemam ani cas ist fotit vonku, bud su deti chore, alebo je vonku skaredo 😒