Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

bambola
2. jan 2013

@carrie84 no nezmizlo, len vlastne je draheho a akosi nemam teraz k nemu pristup. vyber tela nechavam na polke, predsalen sa vyzna lepsie , ale canon vraj nema dobre telo v tej kategorii (co je skoda, lebo mame plno objektivov) tak to bude pentax alebo nikon, predpokladam.

carrie84
2. jan 2013

@bambola - tak nech ti radsej kupi normal telo, aj bazarove. Ak mate objektivy na canon skoda kupovat nieco ine a zase investovat do vybavenia! Teda -su to vase peniaze, ale ja by som zostala verna jednej znacke v ramci rodiny 😀 😀

bambola
2. jan 2013

@carrie84 no ved jasne, to je tiez alternativa, ktoru zvazujeme, ale to si clovek musi vyhliadnut.
ja by som radsej canon, uz som si zvykla 🙂

bridgetjonesova
2. jan 2013

ahojte baby co je to bokeh?

lucqa
2. jan 2013

@bridgetjonesova to su tie kolieska, alebo osemuholnicky v rozmazanej casti fotky. Daju sa spravit aj ine tvary, ale potrebujes na to filter.

danielatherapy
2. jan 2013

Ahoj baby, potrebujem poradiť ako sa robia takéto fotky http://lovelydaywedding.blogspot.sk/
veľmi sa mi páčia 🙂, viete mi niekto poradiť, možno filter ale to len typujem. ďakujem

jamgurmi
2. jan 2013

@danielatherapy farebnost najpravdepodobnejsie je to robene postprocesom v nejakom sw editore. existuju hotove presety, ktore staci mozno jemne doladit, alebo si vytvorit svoj styl, kompozicia ... to treba naucit a mat talent 😎
@bridgetjonesova ak by si sa nudila 🙂 http://toothwalker.org/optics/bokeh.html

bambola
3. jan 2013

ahojte,
mate niekto noveho Kelbyho 4?
ja som dostala na vianoce Petersona
http://www.martinus.sk/?uItem=111113
a velmi pekne a zrozumitelne pise 🙂 a dobre sa cita a rozmyslam ci sa mi oplati kupit aj ten Kelby 😉
http://www.martinus.sk/?uItem=140363#

lucqa
3. jan 2013

@bambola mas predosleho Kelbyho? V 4 prebera dost o svetlach, je to tak volne nadvazujuce na 2 a 3, pre mna je tam vela uzitocneho, takze mne sa oplatil 🙂 no a mam rada jeho strucny a humorny styl pisania, jedine fotoknihy co som precitala od zaciatku do konca a este sa aj zasmiala🙂

bambola
4. jan 2013

@lucqa praveze nemam, preto chcem vediet ci to nejako navazuje alebo je to nove vydanie predoslych

lucqa
4. jan 2013

@bambola je to volne pokracovanie predoslych troch casti. Nenadvazuje to uplne, kazda cast Ti nieco da, ale cim "vyssia" cast, tym podrobnejsie sa venuje profesionalnemu foteniu. Zatial co v prvej pekne opisuje zaklady v stvrtej uz opisuje pracu so zableskovymi svetlami, atelierom, svietenim v exterieri... tu si pozri ukazky: http://www.zonerpress.cz/digitalni-fotografie-4...
Ked sa na tej stranke pohrabes, urcite su tam aj ostatne 3 casti aj s ukazkami.
Zaklady asi mas v tej knizke co si dostala, ja Petersonove knihy nepoznam, ja skor Kelbyho a Freemana, ale Petersona si velmi chvalia a ma aj fajn videa na YouTube 🙂

tanika5
4. jan 2013

ahojte, babeny, zajtra ma navštívi oneskorený Ježiško s Nikon D3100 nakolko nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, rada privítam od vás skúsenejších nejaké rady a tipy 🙂

bambola
5. jan 2013

@tanika5 studuj navod! zobrat navod a zistit na co su vsetky tie gombicky 😉

tanika5
5. jan 2013

@bambola no dočkala som sa, nikon je už doma, už celý deň študujem tak snád na niečo prídem 😀

pimma
6. jan 2013

ahojte 🙂 co hovorite na Nikon d3000? viem ze je to trochu starsi model a su lepsie napr.3100 ale to je maximum co za zrkadlovku chcem dat, kedze s tym este neviem fotit 🙂 dakujem za nazory

domyyy
6. jan 2013

@pimma na začiatok úplne stačí 😵 naučíš sa s ním...a nechcela by si z bazaru? veľa mamičiek kupilo z bazaru a môžeš mať lepší za tie isté peniaze

pimma
6. jan 2013

@domyyy ano, uvazovala som nad tym.pozerala som za cca 240e na bazari ,ale sa bojim,ze kedze uz je bez zaruky, moze sa nieco pokazit. je to riziko, bud -alebo. tak si doplatim 60e a mam so zarukou.novy stoji teraz 300e. asi si ho kupim 🙂

domyyy
6. jan 2013

@pimma kúp si ho a časom možno vymeníš, zrkadlovka je super vecičkaaa

kinkinga
8. jan 2013

caute.mam canon 1100D ,este nie ani 1 rok,ale obzeram sa po nejakej vyssej rade...rozmyslam prejst na ff uz rovno,lebo sa mi nechce zase casom menit telo..ake mate skusenosti a poznatky o vyssej rade zrkadloviek?dakovala

kinkinga
8. jan 2013

@pimma radsej uz D3100 pripadne D3200 ale ten je uz drahsi..3000sa mi zda velmi velmi jednoducha ..po case ti zrejme stacit nebude,ale zase zalezi co a ako budes fotit

pimma
8. jan 2013

@kinkinga vdaka za radu, ano, aj ja stale este vaham aj nad 3100 . obzeram sa po nejakej akcii 🙂

jamgurmi
8. jan 2013

@kinkinga je to super ze ta bavi fotografia, skus vsak zvazit ci taky skok bude taky velky posun - aj ked v kvalite vystupu je to ina liga, ale ak je to len hobby, musis zvazit aj vyssie investicie a zaroven neviem ake mas skla, ale na ff si to pyta urcite kvalitu rady L a to je zasa - vaha, money atd. nekonecny kolotoc... 😉

kinkinga
8. jan 2013

@jamgurmi 🙂 samozrejme zvazujem aj to,v tejto dobe mi ostala uz len canon 50mm F1,4...pouzitelna aj na ff....ale mam taky dojem,ze ostanem pri ASP-C ...ale ktory z vyssej rady?60D ?

jamgurmi
9. jan 2013

@kinkinga ja osobne nejaky rozdiel 7D/60D som nepostrehol /jasne 7D je mladsi a urcite v niektorych veciach lepsi/ ale cenou jednoznacne 60D. nieco sa sepka o 70D tento rok - ma mat novsi cip, lepsie AF, atd... ale to moze este trvat. ak by si chcela FF oplati sa ak sa ti podari este zohnat 5DII - super stroj, trosku niektori nadavaju na AF, ale da sa... 6D budis /mne osobne nesedi/, ale ja osobne ak budem menit telo /ak/ tak jedine markIII a pod. ako hovorim, ak ti netreba FF tak radsej 60D + kvalitne objektivy /70-200 F4..../

kinkinga
9. jan 2013

@jamgurmi Jas om sa docitala dost veci v neprospech mkII..ale kazdopadne toto je v inej cenovej relacii aku mam k
dispozicii..a o mkIII ani nevravim...pozerala som na jazdene 7D..cca 15-20tis zaberov,viac bych nekupovala,a asi by som ostala pri asp-c lebo dotaz ohladne Lkovych obj. je na mieste,aj ked dokazala by som s dvoma sklami vyplnit cely rozsah co potrebujem no to by trvalo ovela dlhsie ako obycajne objektivy...teraz sa obzeram po sigme 17-70mm koli vyssiemu rozsahu,inak by som zobrala tamron 17-50mm s f2,8 v celom rozsahu,ale chcela som dlhsie ohnisko ako 50...no neviem..mam este par tyzdnov cas,tak pouvazujem este cosi precitam,ale vcera som vzhiadla video testu nerozbitnosti 7D a bola som prekvapena co toto telo dokaze zniest...ja s mojim robim ako v rukavickach,...ale tak plast je len plast 🙂

jamgurmi
9. jan 2013

@kinkinga skus zvazit 17-40L F4 od canon, aj ked ohnisko je mozno kratsie na aps-c dostanes 28-70 je to ideal co sa zoom tyka, proste taky allrounder 🙂 doplnis neskor 70-200 F4 a mas komplet pokrytie... a urcite zarucenu kvalitu 😎

kinkinga
10. jan 2013

@jamgurmi 🙂 ale ta cena.uff
dnes sne rozhodli,ze kupim 7d ale telo bude nove,objektiv mozem mat aj z bazaru.50tku mam tiez novy a zoom potrebujem obcas vnutri ked sa nezmestim,tak asi to poriesim takto..
a aky obj.by si poradil na svadobne fotenie na to 7d + aky ext blesk?ten asi udem potrebovat na hostine najma..

jamgurmi
10. jan 2013

@kinkinga prajem vela dobreho svetla. bazarovy 17-40 sa da okolo 500, ou a svadba? prilezitost, alebo praca? urcite odporucam max. svetelnost 2,8 a ktore: sirokac 24, reportazny 35, portretovy 85 + 200, blesk bazar 580exII. pozor na prepocet 7D crop faktor 1,6. riesenie 24-70, v tvojom pripade 17-55 je fajn, 50 je fajn.

tanika5
11. jan 2013

babeny, prosííím, vysvetlíte mi niektorá ako a čo mám chápať? bo čím viac študujem tým som z toho viac mimo 😖 ohnisková vzdialenosť je ,,f" a clonové číslo F, zapnem foťák (Nikon D3100) idem fotiť na A a toto mi prosím vysvetlite, ktoré čo znamená: na display mám clonu krúžok tú si zväčšujem/zmenšujem objektívom a vedľa na pravo je napr. 1,3" a dalej F8, čo je to 1,3" ? F8 je clonové číslo? ja som z toho vúl 😀 malé ,,f" je čo? už som myslela podla jedneho članku, že som to už pochopila, no ako som zapla foťák som došla na to, že som to pochopila zle 😀

janulabj
11. jan 2013

@tanika5 mam rovnaky problem čitam aj tak nechapem 😀