Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

jamgurmi
7. feb 2013

naša zima dnešný deň 😎

danielatherapy
8. feb 2013

@jamgurmi pekný fotka 🙂

basika
11. feb 2013

Ahojte,
lúskam vašu tému...veeľa zaujímavých vecí sa dá dočítať. Nie je tu nejaká vaša súkromné fórum aj by som dala sem fotografie ale niektoré sú s mojou dcérkou a to by som nerada sem dávala...ale chcela som ich dať na ohodnotenie, ale to by som len do nejakej súkromnej témy hodila, ale prírodu by som mohla dať....Fotím stále len kompaktom Fijifilm HS30EXR zatiaľ som nechcela investovať do zrkadlovky...lebo to by som pod 500€ sa nevmestila s lepšou výbavou.
Dneska som začala lúskať prácu s RAW takže len zatiaľ bádam a skúšam už som si stiahla converter.

Zároveň prosím aj negatívne aj pozitívne hodnotenia.

luciferova
11. feb 2013

@jamgurmi ty upravujes v aperture? Mozem sa ta cosi popytat? Si prva osoba, kt. pise o aperture tu 🙂 alebo zle citam? 😀

lucqa
11. feb 2013

@basika ahoj, je aj sukromna tema: https://www.modrykonik.sk/zoznam-skupin/?catego...
a k fotkam, preco tie cierne ramceky? pride mi to ako smutocne oznamenie 😅

basika
11. feb 2013

@lucqa skúsim sa pridať...no mne sa to tak páči.. 🙂

lucqa
11. feb 2013

@basika ok, pridaj sa 🙂
kazdy mame iny vkus, ja tak vseobecne ramiky nemusim 😉

jamgurmi
11. feb 2013

@luciferova ano, co by si rada vedela? ak budem vediet 🙂

danielatherapy
12. feb 2013

@basika pekné fotky, tie rámiky sú asi priveľa, niečo jemnejšie ak to chceš rámovať, inak ja mám strašne rada čierno bielu fotku 🙂

ifkael
13. feb 2013

@basika sneh je prepaleny a nieje biely na niektorych fotkach

ifkael
13. feb 2013

@jamgurmi tiez Ti sneh chyta divnu farbu

jamgurmi
13. feb 2013

@ifkael ano viem len do modra, nie do siva 🙂, fotene panasonic tz10 na A a ziadny postproces 😀

patka1987
13. feb 2013

Ahojte. Som rada ze som nasla tuto temu. Ja mam nikon d5100 s objektivom 18-55, ale popravde fotim len na automatiku. Mxslela som ze sa to naucim podla manualu k fotaku ale nie, nikto mi to neukazal, tak tento fotak vobec nevoyuzivam. Neviete mi dat nejaky tip kde by s to bolo vysvetlene tak jednoducho? Dakujem!

patka1987
13. feb 2013

Velmi sa mi pacia fitky kde je rozmazane pozadie, no neviem na akom programe to mam fotit..
Dakujem za rady!

jamgurmi
13. feb 2013

@patka1987 ak ma fotak rezim A - ako aperture, tak ten a treba zvolit co najnizsiu hodnotu. jednoducho a veeelmi strucne 😀 🙂

patka1987
13. feb 2013

@jamgurmi fuuha, dakujem! Len ked mi este povies co mam nastavitnajnizsie budem vdacna ;)

ifkael
14. feb 2013

@patka1987 knizky.. napr. od kellbyho dig.fotografie. a skus precitat par stran z tejto temy vsetko tu je pisane

Casopisy...internet...

Boze..baby...nejaky zaujem sa aj same ucit a hladat info by to chcelo..kazde dve strany je tu toto iste- naucte ma zakladne veci..

...nic v zlom teda

jizzlgirl
14. feb 2013

potrebujem technicky poradit....
V nastaveni "A" sa na fotografii zjavili male bodky. Na monitore ich nie je vidiet, je ich vidno az vtedy ked stlacim spust. Objektiv a aj vnutri je ale vsetko ciste.
Zaujimave je, ze v ziadnom inom moduse sa to neobjavuje. Cim to je? Mam resetnut fotak alebo skusit
spravit update?
Dakujem za radu!

patka1987
14. feb 2013

@danielatherapy dakujem velmi pekne!!
Este ak by ste mi poradili kde nastavim clonove cislo a cas expozicie, pretoze na displeji to sice vidim, ale nejde sa mi k tomu dostat a tym padom to nastavit.

briketa
autor
14. feb 2013

@basika okrem smutnych oznameni, nepouzivat cierne ramceky. radsej ani biele. bez ramcekov je to uplne najlepsie.

briketa
autor
14. feb 2013

@jizzlgirl skus ci je to prach: das si nastavenie na A, metering na Matrix metering, najnizsie ISO ake mas a clonu na najvyssie clonove cislo poskytnute objektivom ktory mas prave nasadeny. namier vonku na modru oblohu, doma na biely papier, aby pokryval cele pole obrazu. odfot.
na monitore to zvacsi a pozri ci mas skvrny.

jizzlgirl
15. feb 2013

@briketa takze je to vidno len v "A" a sice na najvyssej clone f22. Tie skvrnky sa stratia pri clone f4. Vyzera to ako keby to bolo oprskane od vody 😢
Ako to dostanem prec? Alebo je to prach?

briketa
autor
15. feb 2013

@jizzlgirl ocistenie v oficialnom servise kde to robia. NEROB TO URCITE SAMA ked s tym nemas skusenost. Nechytaj sa zrkadla, aby si si neznicila mechaniku, fotak.

jizzlgirl
15. feb 2013

@briketa hmmm, to som si aj myslela, ze budem musiet ist do servisu.... Vies mi ale vysvetlit preco sa to objavuje len v "A"?

briketa
autor
19. feb 2013

@jizzlgirl myslim, ze systemom ako pracuje snimac pri jednotlivch rezimoch. neviem.

jasminga
19. feb 2013

ahojte baby.. kedze sa vyznate, idem k vam po radu.. vobec sa nevyznam vo fotakoch, no chcela by som si kupit nieco uz kvalitne 🙂
velmi sa mi pozdava sluzobny fotak mojho mm- ide o nikon d60.. avsak je dost stary a uz ho neviem kupit.. viete mi poradit kt. model sa mu co najviac podoba?

sejbry
24. feb 2013

Ahojte kočky,viete mi prosím poradiť,kde stiahnem štetce do PS ako napr. kreslený macko,žirafka,či lienka a pod?Také detské kreslené postavičky. Ďakujem 🙂

ifkael
24. feb 2013

@jasminga hmmm... uz by som z inzeratu D7000 na Tvojom mieste kuk