Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zajo79
3. aug 2010

kocky, do coho fotite? jpeg alebo raw?

bambi2
3. aug 2010

@zajo79 ja som zacala uz pred tyzdnom aj nieco do raw fotit a na moju 8gb sa mesti okolo 240 fotiek v L formate, do jpeg okolo 900 v L formate

nelynka
3. aug 2010

Ahojte zienky, aj ja by som sa k vam pridala pokial mozem..
som sice len zaciatocnik, nedavno som si kupila zrkadlovku a teraz s nou "bojujem" a ucim sa nastavovat setky tie veci 😀 😀
zrovna vcera som bojovala ako co najkrajsie odfotit vecernu vysvietenu kosicku fontanu, ale ta asi z toho nic 😀 😀

bambi2
3. aug 2010

@zajo79 ten objektiv mi neda... nasla som ho za super cenu... 🙂

zajo79
3. aug 2010

bambi aj vidis zlepsenie? mas pocit ze mozes viacej veci upravovat? upravujes to vobec?

nelynka, vitaj, takych nas je tu kopec vratane mna samozrejme. 🙂 mala si na tu fontanu stativ? vecer treba....

zajo79
3. aug 2010

ten 70-200? za kolko?

zajo79
3. aug 2010

ak by som robila a nebola na materskej, uz ho davno mam... no ale pocka si na mna, ci ja na neho 😀 a bude to stat zato potom

bambi2
3. aug 2010

@zajo79 http://www.microspot.ch/microspot/product/Objek...
a mozno tu pri mne v tom obchode bude este lacnejsi, ale upravuju stranku, neda sa mi tam dostat...

bambi2
3. aug 2010

@zajo79 zlepsenie?? neviem, ale moc neupravujem fotky, iba tie ktore naozaj treba... hlavne ked su silne farby tak ich trosku zbledsim...

zajo79
3. aug 2010

http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product... u nas stoji tolko

a taky nikon stoji cca 2200... 😅

cize najskor 24-70 - ten stoji okolo 1200 - to sa skor da... a na dlhsiu dobu bude stacit. 70-200 od nikonu je ale inee kafe, a dlho budem na nu setrit.

zajo79
3. aug 2010

@bambi2 tak potom preco fotis do raw? zbytocne to zaberie miesto... a ak to moc neupravujes, tak nevidim dovod. ci vysvetli mi to niekto inak?

bambi2
3. aug 2010

@zajo79 vies mi povedat aky rozdiel je medzi tymto a tamtym predoslym?
http://www.microspot.ch/microspot/product/Objek...
svetelnost? ten predtym 2,8 a tento 4L IS, co to znamena??

bambi2
3. aug 2010

@zajo79 to je jedno, aj tak viac ako 200 fotiek neurobim ked idem niekde fotit a mazem ich z kamery potom...

zajo79
3. aug 2010

na megapixel.cz si pozri skratky pri objetkivoch.. canon nepoznam.

ma zarucenu svetelnost konstantnu 2,8 pri akomkolkek zazoomovani. ... dobre tomu chapem?

zajo79
3. aug 2010

tiez fotim menej fotiek uz ako na zaciatku, skor rozmyslam ako odfotit, co odfotit.. ale ked idem niekam na cely den, tak 500 fotiek no problem. 😀

zajo79
3. aug 2010

a pri objektivoch ide hlavne o svetelnost...

bambi2
3. aug 2010

@zajo79 na sk je o nieco drahsi ked to preratam o nejakych 150 eur...

amunet
3. aug 2010

cafte pokial sa bavite o canonoch 70-200 L urcite staci s clonou F4 je to uplne postacujuce ba dokonca niekto mi vravel ze cital ze je aj lepsi ako s F2,8 ak ste neni profesionali a nezarabate si fotenym taky objektiv je zbitocny a drahy. Len treba kupit s IS ( stabilizator) ten je potrebny. Co sa tyka nikonu to neporadim som canonista 🙂
Ja ho mam momentalne pozicany a tiez si ho za nejaky cas kupim 😀

co sa tyka useknuteho loktu toho mrnouska tak je to vporiatku, to by musela chybat iba malinka spicka a kompozicne sa to da este upravit orezom.

a urcite je lepsie fotit RAW ale treba to potom aj vediet upravit, robi to vsak zazraky, opravi sa aj pokazene 😉

bambi2
3. aug 2010

@amunet diky za tip... pravdepodobne staci aj ten... 🙂

monika0001
3. aug 2010

@zajo79 - ja yb somc hcela do raw ale neviem ako na to takže zatiaľ kým kúpim knihu len JPEG
@nelynka - moja zlatinkoo Teba som sto rokov nevidela kočka... takže si sa dala na fotenie 😉 ak budeš mať čas napíš mi IP ako sa máš 🙂

bambi2
3. aug 2010

@amunet hod prosim nejake foto na ukazku ak mas... budem ti vdacna... 🙂

monika0001
3. aug 2010

aaa prvý krát mi vyšli celkom fajn fotky za použitia priority času...
nie je to teda nič moc proti vám, ale mne to vyšlo nerozmazané .. juchuuu...

Má novú loptičku tak som to využila aspoň pózoval chvíľu 😀 😀 😀

nelynka
3. aug 2010

@zajo79 dakujem za privitanie..
nie nemala, stativ zatial nemam..ale par zaberov sa mi podarilo, nastavila som aby mi fotilo viac snimkov naraz tak snad nejake vyjdu 😀

@monika0001 ahoj moja, hej, urobila som si radost pred par mesiacmi, konecne jedna vec co ma bavi..
tatino mi ho hned chcel zhabat jak sme domov dosli, hehe 😀 😀

bambi2
3. aug 2010

@monika0001 super!! najviac sa mi paci ta druha a stvrta.... 🙂

amunet
3. aug 2010

zo sukromnych dovodov na MK svoje foto deti nedavam ale dam ine 😉 len neviem ci to tu spravne zobrazi

ale ak mi napisete poslem link 😉

monika0001
3. aug 2010

@amunet - jeej to som videla na baby cafe.. kráásne ... neskutočne krásne....

@nelynka - tak to sa teším.. a som rada, že si sa ukázala 🙂

@bambi2 - akú mám radosť že to nie je rozmazané? 😀

bambi2
3. aug 2010

@monika0001 to ti verim?!!! 🙂

amunet
3. aug 2010

@monika0001 jj ja som doma tam 😵

nelynka
3. aug 2010

@monika0001 ma potesila tato temicka, mozno sa tu aj nieco pri vas priucim..
ale teraz bezim, ideme do michaloviec, tak snad nieco aj pofotim, potom sa pridem pochvalit 🙂)

a dam aj ja par ukaziek, ked sa nenahnevate 🙂)