Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

nostek
20. aug 2010
jarinosk
20. aug 2010

skoda,ze je to tu take male ☹

amunet
20. aug 2010

@bambi2 tie tretiny pri portretoch si myslim netreba brat az tak vazne 😵 😉 portrety sa davaju aj do stredu

ja idem v nedelu fotit 3 mesacne babeno kamoske tiez som zvedava ako to dopadne 😀

monika0001
20. aug 2010

@amunet - no u teba nepochybujem, že nie dobre 😉
a tíško závidím (ale v dobrom 😀 )
teším sa na fotečky.. 😉

bambi2
20. aug 2010

@amunet mne sa to viac pozdava ak to nie je celkom v strede... pre mna je to trochu stredove, pre niekoho nie... kazdy ma iny nazor... 🙂

monika0001
20. aug 2010

@nostek - Ďakujem 🙂
a že kariéru? xixixi.. na tú je ešte časuu... 😉

monika0001
20. aug 2010

a tu je zopár ďalších 🙂

mia1111
20. aug 2010

@lili.nicol - našla som link na kompatibilitu fotoaparátov a objektívov Nikon , podľa tabuľky môžeš použiť na tvoju D40 tento objektív: AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G

http://www.nikonsupport.eu/europe/Manuals/DrdIa...

adusa
20. aug 2010

ahojte, este sme neboli pozriet miminko, dufam, velmi, ze sa to podari, buducu sobotu uz odlietame spat do USA. Nejak to zbehlo tie dva mesiace.
Portretovky ja mozem aj, aj 🙂. Kazda ma nieco do seba. Aj foto nasikmo sa mi niekedy pacia. Ide o celkovy dojem.
Tu mam nejake starsie co sa mi pacia. Inak vobec nestiham davat foto do pc, co kazdy den nafotim. Teraz je tu aj sestra s detmi z nemecka... stale sme niekam... takze vecer uz nemam energiu este stahovat, nieto este upravovat. A maly mi zacina tlacit na rebra, potvorka, fucim ako lokomotiva

@amunet aj ja sa tesim na foto babatka 🙂

mia1111
20. aug 2010

téééééééééééda, fakt pekné fotky ste zasa popridávali...no mám sa čo učiť... 😕

adusa
20. aug 2010

a viac deti 🙂

lili.nicol
20. aug 2010

@mia1111 jeeeeee dakujem ze si na mna myslela 😉 veru kazdy den len obkukam tie objektivy a neviem ktory je na ten moj .Nemam kedy ist po obchodoch aby mi poradili a bojim sa objednat ☹
@adusa Nadherneeeeeeeeeee fotky ozaj si dobra klobuk dolu 🙂
@monika0001 pekne fotky ta na tej lavicke sa mi velmi paaaci 😉

nostek
20. aug 2010

@adusa tak toto su nadherne fotky. klobuk dole, az k noham. a mas pls nejaky blog?

adusa
20. aug 2010

ku kvalite uz nepisem nic, asi by to bolo lepsie v albume, len tu je to sikovnejsie

amunet
20. aug 2010

@adusa pekne fotecky a velmi zaujimave pozadie, paci sa mi 🙂

a babeno... babeno idem fotit prvy krat, k nim domov, zalezi aj od prostredia a moznosti, to nieje ako fotit vlasne decka doma 😀 , nejaka predstava sice je ale uvidime 🙂

adusa
20. aug 2010

@lili.nicol ak uvazujes o tej 50ke f1.4, vrelo odporucam. Myslim ze ta pasuje aj na D40.

Dakujem pekne..., blog nemam zatial :( , dufam ze ked mala pojde do skolky a ja budem mat konecne trocha casu sama so sebou aj cez den, nie len v noci, ze uz konecne dam nieco dokopy.

@monika0001 maskacovy strom je super 🙂 Aj planujes upravovat? Ja mam vzdy strach zo skupinoveho fotenia, nemam taku istotu. Vlastne som to skusila iba 2 krat fotit rodinu. Aj to kamaratky, takze nervozita nebola. S cudzimi neviem ako by som to zvladla.

lili.nicol
20. aug 2010

@adusa a baby budde dobry aj na von ked ja som pozerala len tie f 1,8 😒

adusa
20. aug 2010

To je tak vsetko provizorne spravene doma, priala by som si jednu izbu cisto iba na fotenie 😀 ... haha snivam, s velkymi oknami na dvoch stranach. Na jednej strane najlepsie velke presklene posuvne dvere... dufam ze Jezisko teraz pocuva 😵

mia1111
20. aug 2010

@lili.nicol - tá 1,8 je podľa tabuľky kompatibilná, ale nebude ti fungovať autofocus - čiže ostriť musíš IBA manuálne... Ja idem do tej 1.4...len ešte našetriť nejaké tie éčka 😅

lili.nicol
20. aug 2010

Ved to neviem ci by som to dobre vedela ostrit aby som nenadavala ze naco som ho kupila to sa bojiiiiiiiiiiim .-( ale teda asi si pockam radsej na tento je drahsi ale aspon ma ten motorcek.dakujem 😉

adusa
20. aug 2010

@lili.nicol aj 1.8 je vyborny. Niekto nema rad tu 1.4, lebo je pre nich fotka pri nastaveni 1.4 prilis makka. A aj cenovo je to rozdiel. Precitaj si nejake reviews, popozeraj fotky robene tym a tym, porovnaj... neviem ci je nejaky obchodak kde by si si ich mohla aj vyskusat prakticky, hmmm... u nas je ta moznost.

bambi2
20. aug 2010

@adusa krasne fotky!!! ty to umis!! 😉

adusa
20. aug 2010

@lili.nicol ...vidis, o tom autofocuse som nevedela, tak potom by som volila tu 1.4. Neviem si predtavit v tej rychlosti manualne stale ostrit, to da zabrat.

amunet
20. aug 2010

@adusa tak po tom tuzim aj ja ale nas domcek ktory staviame ma male okna ☹ ale manza slubil miestnost v povnici len pre mna aj so svetlami 😵 ale to je este dalekooooooooo

lili.nicol
20. aug 2010

@adusa ved to keby mozem vyskusat ale takto ja sa tomu nerozumiem aspon ,ze vas tu mam 😉 .Ved som citala niekde ze staci aj ten f1,8 len sa bojim toho ked nema ten motorcek a sama ostrit ci to budem vediet.-(

adusa
20. aug 2010

@bambi2 dakujem pekne 🙂

kde nakupujete svoju techniku kocky? len tak v ramci prehladu sa pytam... ake su tu moznosti

lili.nicol
20. aug 2010

ach jaaaaaaaaj a pri detoch to uz asi vobec nie ze zaostrim a oni sa pohnu no koneeeeeeec to si asi neviem predstavit....tak idem setrit na ten lepsi 🙂

bambi2
20. aug 2010

@adusa uz ked sme pritom, myslis, ze v usa by bola nejaka technika lacnejsia ako na Sk alebo niekde inde?? nevies nejaku stranku odporucit??

adusa
20. aug 2010

Potom je vcelku dobry 35mm f1.8, v dobrej cenovej relacii. Ale to by chcelo vyskusat. Ak ma niekto v okoli 😕 , ze by si si pozicala a skusila? Ten stoji okolo $200, a ta 50ka 1.4 okolo $350. Takze rozdiel tam je.

bambi2
20. aug 2010

@lili.nicol zvladla by si to!!! chce to len trosku cvicenia.. 🙂