Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

bianca
8. mar 2009

briketa super konicek.Ja zboznujem fotenie ale nemam na to Bohuzial ani cas ani peniaze ☹

claudinka
8. mar 2009

napodobne, milujem fotit, ale akosi nejsu na dobre fotaky peniaze a jedine, na co sa posledneho polroka zameriavam, je moj drobec

babatko88
8. mar 2009

ahojte, ja fotím tiež veľmi rada, k vianociam som manželovi kúpila Nikon D40 (alebo D60, vždy to zabudnem), fotiek máme už milióny, lebo nielen ja, ale aj manžel je blázon do fotenia 🙂

briketa
autor
8. mar 2009

Claudinka, fotit drobca nie je "len" mnohi fotografi sa s tym zivia ;). Je to krasna vec. Babatko88 ja som tiez v NIkon-manii, mam D80, uz davnejsie. Na telo vo vyssej kategorii tiez momentalne nestiha rozpocet, ale objektivy si v ramci moznosti doplnam. Dala som si do albumu link na flickr album, staci ho okopirovat.

claudinka
8. mar 2009

briketa neviem, co je to flickr 😀 az taky expert ani odbornik nie som.. ale tipujem, ze si to vsetko nafotila ty.. posielas aj do roznych sutazi fotecky alebo mas aj nejaku vystavu?

briketa
autor
8. mar 2009

Robila som akurat cestopisnu vystavu na univerzite, o Europe. Bolo to vsetko zdarma, spojene s mojim rozpravanim. Ale bol uspech, to ma velmi hrialo. Ja sa az tak velmi nezameriavam na fotenie deti, takze take tie casopisove sutaze, o najzlatsie babatko, to vobec nie ;). Davam fotky na fotofora, tam Ti to potom vzdy skritizuju az pod ciernu zem, no a z toho sa ucim 😀. Konstruktivnu kritiku velmi ocenujem, lebo sa z nej da krasne napredovat.
Tu priamo v nasom meste nedaleko od nas je jedna velmi vychytena fotograficka skola,ale je sukromna a pre mna v tomto stadiu (male dieta, dalsie na ceste) casovo a financne nemozna. Skoda. Mna zaujima aj grafika, kreslenie na papier aj v PC s pomocou grafickeho tabletu a pera (program napr. Corel Painter X). Akurat,ze su to casovo velmi narocne veci. Bavkala som sa po nociach, ale teraz ako som tehu a este cely den lietam s malym vecer cula nevydrzim. Mame ku vsetkemu dvoch hyperaktivnych psov, ktorych treba denne riadne unavit, takze o 22 hodine som uz uplne grogy a nie ze kreslit 😅

babatko88
8. mar 2009

briketa, krásne fotky, mňa ani nenapadlo niekam ich dať, ja zase pre zmenu väčšinou fotím malého a krajinky, najnovšie ma zaujali panoramatické fotky, len mi ich nikde nechcú dať vyvolať a zlepiť ich nechcem, to už nie je ono (raz som skúsila) 🙂

kotenko
8. mar 2009

Ahojte, tak ja tiez velmi rada fotografujem. Mam olypmus e-410 z dvoma objektivmi, som s nim velmi spokojna a plus mam kompakt olypmus mju-cko, ale cislo teraz z hlavy neviem. je to starsi model, ale som s nim spokojna...
Nejako extra sa nespecifikujem na nic... fotim co pride pod ruku - kto pride pod ruku... Par albumov mam zalozenych na pokeci, tak kto chcete vidiet ukazky, tak piste do IP a hodim heslo a nick.
mam v plane si kupit tento rok odrazovu dosku... a trosku sa tomu venovat viac... aj ked tie peniaze a cas... zatial sa mi to financne nevratilo, ale casom to hadam dobehnem 😉

kotenko
8. mar 2009

a zabudla som pripisat. mam externy blesk, ale iba od septembra... a za sebou mam niekolko spolocenskych-rodinnych akcii a kulturnych podujati.
Rada si s vami vymenim svoje skusenosti

zuzitka
8. mar 2009

tie, ktore radi fotite, kuknite sem:

http://palvinka-projekt365.blogspot.com/2008/04...

😀 😀

kotenko
8. mar 2009

kocky, ktora do toho idete?

zuzitka
9. mar 2009

ja osobne nerobim projekt365 ... ale fotky Samka si davam na svoj blog 😉

http://zuzitka.blogspot.com/

🙂

briketa
autor
9. mar 2009

Kotenko, mrkla som sa na Tvoj fotacik, lebo v zrkadlovkach Olympusoch nemam vobec prehlad. Ako sa Ti foti s externym bleskom? Ja ho mam tiez, aj ked sa snazim fotit najma s prirodzenym svetlom, pokilal sa da. Vyborna kniha (samozrejme okrem manulau 😀 ) je od Romana Pihana Mistrovstvi prace se svetlem. No a ku tomu samozrejem Mistrovstvi prace s DSLR, od neho. Asi ju uz aj mas. Radsej si potom vymenim objektiv s nizkym clonovym cislom- 1.4 nemam, ale 1.8 uz ano, len aby som sa nemusela motat s bleskom 😝
Zuzitka, projekty 365 boli zalozene na Flickeri, alebo aj na Flickeri. Ja to nerobim, kamaratka sa do toho pustila:
http://www.flickr.com/photos/zuzananz/sets/7215...
Ja fotim viac veci vonku ako maleho, aj ked napad je to dobry.
Babatko88 na panoramaticke fotky su software, ze ich nemusis zliepat 😉 . Napriklad AutoPanoPRO, Easypano.com, 360dof.com
Popozeraj skusobne stiahnutia zdarma, vacsinou su na mesiac.

matar
9. mar 2009

ahojte, tiež sa hlásim k foto maniakom, aj ked poriadny foťák sme dostali až od Ježiška 😉 máme Nikon D90
a tiež postupne doplname objektívy. ale ešte sme nestihli poriadne pofotiť deti, lebo nebolo vonku dobré svetlo, a ked bolo, malý bol chorý. a muž si fotí hlavne akvarko a kvety. ja sa neviem dočkať takých poriadnych fotiek vonku niekde v lese alebo pri vode. ale zatial sa len učím, ešte s tým foťákom neviem ani poriadne robiť, tak do jari to hádam zvládnem

briketa
autor
9. mar 2009

Matar vitaj v klube Nikonmanie :D , ked budes chciet poradit ohladom objektivov, kludne sa pytaj. A velmi odporucam Pihanovu knizku co som uz spominala Mistrovstvi prace s DSLR, je v nej vsetko pokope, zrozumitelne a nazorne vysvetlene.

kotenko
29. mar 2009

ziadne nove fotky nepribudli?

terezka044
29. mar 2009

ahojte ja sa pridam, mam Nikon a fotenie zboznujem 😵 uz sa tesim ako budem drobca fotit 🙂 🙂

terezka044
29. mar 2009

briketa tiez mam D80tku. objektiv zatial len tamron, predsalen to bola draha vec a ja som len student, teraz navyse uz ani brigadovat nemozem.. ale niekedy v buducnosti by som chcela pevnu 50tku a nejaky teleobjektiv 😵

shaarka
29. mar 2009

ahojte, my mame pentax 😀 a fotit budeme hadam coskoro uz za peniaze 😀

kotenko
29. mar 2009

aaale a naco sa shaarka zameriavas? nejake fotky k nahliadnutiu...? 😉

terezka044
29. mar 2009

shaarka no pekne 😉
ja som zatial predala par fotiek, ale na nejake profi fotenie nemam vybavu ani atelier 😝

terezka044
29. mar 2009

a daj link ze kde mas fotky 🙂 🙂
kotenko viem ze je to mimo temu ale velmi vam fandim a drzim palce! 🙂

briketa
autor
30. mar 2009

Pridavam zatial dva zabery z fotovyletu v pusti
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/33831...

http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/33848...

nemam momentalne casu ,ale postupne ich pridam viac.

suziad
30. mar 2009

no super tema konecne 😀 ja tiez nederobim PROJEKT 365, ale nenormalne rada fotim. 😀 Dokonca aj svadby 😵

http://suziad.blogspot.com/

http://www.suziafoto.estranky.sk/

suziad
30. mar 2009

hmm tak ja som Canonista a mam celkom dostacujucu vybavu na vsetko fotenie. Skoda ze sa nemozu pridavat fotky do fora na ukazku.

suziad
30. mar 2009

tak som zistila, ze v inej teme o fotografovani co som sa snazila zalozit, mi administratorka zmazala link na moju stranku 😠 Ja nie som firma su to moje osobne strany NIE SOM FIRMA 😠 🙄

briketa
autor
30. mar 2009

Suzi, vyborne fotky! Ja sa priznam, ze postprocessingu sa venujem absolutne minimalne, takmer nic (pouzivam Nikon Capture NX a NX2 co je podobne ako PS len speci pre Nikon) lebo to zabera dost casu. Preto abstrakty (zatial) nefotim vobec. Ja som taky prirodny vetroplach a najviac ma to laka s objektivmi vonku. Projekt 365 je fajn vec 🙂

terezka044
30. mar 2009

baby ja mam zopar fotiek na profile photographers: http://photographers.com/user/?show_user&id=25486

🙂 a inak suzi, super fotky 😉

baby skusali ste aj klasiku - kinofilm, tmava komora? mam doma vsetky veci do nej, akurat s tym moc neviem robit. ale niekedy by som sa to chcela naucit, aj ked neviem, ci bude cas a tak... pochybujem.. ale chcela by som casom tie objektivy kupit, to urcite 🙂 🙂 fotite vela svoje deti? sa na to tesim 🙂 🙂

suziad
30. mar 2009

terezka044: mam aj kinofilmovy fotak minolta dinax5 no priznam sa nefotim s nim. Som viac na digital, mozes si dovolit pokazit zaber a nic sa nestane 😀 Inak aj ty mas fan foto 😉 . Uz sa tesim na jarne kvety, lebo sa chystam na kolekciu 😀 😝
Ja som si myslela ze budem malu fotit viac 😅

terezka044
30. mar 2009

suzi, tie jarne kvety zavidim - ja sa niekde na jar plazit po travicke a fotit kvetinky.... no neviem neviem 😀 😀 a navyse chyba makro objektiv. ale aj to snad casom bude 😝
a co ti brani vo foteni malej, lenivosT? 😀