Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

krista
9. sep 2011

@nikonka vážně? Tak to ráda slyším a stíhala jsi manuálně ostřit jo? 🙂

nikonka
9. sep 2011

@krista jasne ze ano, ved to je jednoduche 🙂

silvia.t
9. sep 2011

@nikonka no aj ja som sa cudovala ale kameruje na zrkadle 😅 sem tam aj odfoti nejaky detail ale to len na to aby to zhrnul do videa a ma asi 3objektivy ktore meni ,a vravel ze to toci lepsie ako kamera 😨

krista
9. sep 2011

@nikonka mě to moc nešlo s tou D3100 tak právě nevím, ještě nemám nacvičeno 😀

@silvia.t hm. tak třeba i jo, když to má to Full HD (což asi má) 🙂

krista
9. sep 2011

Ty jo tak tohle je nějaký podezřelý co myslíte? 😲
http://www.annonce.cz/detail/nikon-d90-15734905...

nikonka
9. sep 2011

@krista utekaj odtial prec!! podvod!!!

krista
9. sep 2011

@nikonka jj koukám na to, u každýho inzerátu má tentýž člověk uvedené jiné číslo (podle mě i neexistující) inzeruje na více stránkách, e-mail na sebe nemá, všechno prodává nové a pod cenou 😝 škoda no, kdo by to nechtěl za 8tis. nové, ještě dneska bych pro něj jela 😀

olienka12
10. sep 2011

@krista 99 percent foto fotim 50tkou... zoom su tvoje nohy

olienka12
10. sep 2011

@zajo79 zatial som len na 306 strane ale pride mi,ze mas na foto malo svetla... tie zaluzie hore 🙂))

zajo79
10. sep 2011

@olienka12 potom ho bolo moc,maly plakal ze mu pecie na hlavu.ked dam mliecne biele zaclony,to bude idealne 😉

olienka12
10. sep 2011

@zajo79 njn budu ti sluzit ako difuzer... ale dalo sa posunut dalej na posteli aby nedopadalo priamo svetlo a bolo by to o dost lepsie 🙂)

zajo79
10. sep 2011

@olienka12 u nas nedalo.mame uzku obyvacku,gauc po celej sirke,rovno pod velkym oknom s balkonom,miesto akurat na otvorenie balk.dveri.
Mozem skusit este vo photoshope vytiahnut jas,ale to nezachranim.

zajo79
10. sep 2011

@krista

takze: Vitazom je sigma

sigma 18-50mm nabizi skvelou optickou kvalitu i nadstandartni parametry.

diky skvele svetelnosti f 2,8 v celem rozsahu ohniskove vzdalenosti umoznuje sigma velmi pohodlnou praci s hloubkou ostrosti. prekvapila nas kvalitni ostra kresba i pri najnizsii hodnote clony, coz opet plati v celem rozsahu zoomu.

velmi dobry dojem na nas udelala i kvalitni konstrukce- objektiv vypada, ze vydrzi i narocnejsi terenni provoz. mezi ralsi nadstandartni parametry patri rychle a tiche ultrazvukove automaticke ostreni HSM a stabilizator, prodluzujici udrzitelny expozicny cas o 4EV. Sigma patri k drazsim z testovanych modelu, za svou cenu ale rozhodne stoji.

Velmi povedeny je take tamron 17-50, i ten nabizi konstantní svetelnost f2,8 v celem rozsahu ohniksove vzdalenosti i ctyrstupnvy stabilizator. Automaticke ostreni je hlucnejsi a pomalejsi nez u sigmy. jedinou vyhradu mame k obcasnemu kolisani kvality u jednotlivych kusu, coz u objektivu nezavislych vyrobcu byva tradicnym problemem.

u źnackovych objetkivu nikon a canon sa s podobnymi komplikacemi vetsinou nesetkavame- i proto sme nakonec za nejlepsi objektiv pro znacky nikon vyhlasili objektiv teze znacky, byt tedy porovnani se sigmou nevyznelo uplne jednoznacne.

canon 17-85 nabizi slusnou kresbu i parametry, bohuzel ale dosti vyrazne trpi chromatickou aberaci. tu lze odstranit upravou v pocitaci, ale je dobre s tim pocitat dopredu. aberace trapi i snimky z pentaxu 16-45, tato znacka ma vsak oproti canonu jednu vyhodu- barevne kontury lze pomerne snadno softwarove odstranit uz ve fotoaparatu a to vyrazne setri cas pri pocitacove uprave snimku.

tamron sp af 17-50 mm f 2,8 xr di OO vc ld aspherical /IF/ 9900,- Kc

prednosti: vysoka svetelnost f 2,8 v celem rozsahu ohniskove vzdalenosti a ostra kresba
nedostatky: nelze rucne doostrit v automatickem rezimu
verdikt: lepis vykon nez u jinych objektivu v teto cenove kategorii
ziskal 4 hviezdicky z 5tich

nikon af-s dx 16-85 mm f 3,5 -5,6 ed vr cena 14 990,- Kc

prednosti: rozsah ohnis. vzdalenosti s 5,3 zoomem, ovladani, stabilizator /4EV/
nedostatky: nema konstantni svetelnost
verdikt: pokud nutne nepotrebujete stalou svetelnost v celem rozsahu ohniskove vzdalenosti jedna se o skvely objektiv. 3 hviezdicky z 5 tich

zajo79
10. sep 2011

sigma 18-50 mm f 2,8 dc macro 10 569,- kc

prednosti: vysoka svetelnost f 2,8 v celem rozsahu ohn. vzdalenosti
nedostatky: obcas viditelna chromaticka aberace pri krajich fotografie
verdikt: vytecny objektiv navic za velmi rozumnou cenu. ziskal 4 hviezdicky z 5tich-

este je tam pentax a olympus- to sa mi uz opisovat nechce.

asi by som brala sigmu...ale to je zname, ze "treti" vyrobcovia maju rozdiely v kvalite co sa tyka jednotlivych kusov... no neviem...asi by som sa toho bala. ale nieje problem to vymenit - pripadne priamov vyskusat v obchode.

ale co som citala este porovnanie tamron17-50 a nikon 17-55 tak tamron vychadzal lepsie - a nikon je 3x tak drahy.

zajo79
10. sep 2011

tak som rada, ze som chodila na strojopis 😀 😀 je to napisane raz dva.

krasny vikend vsetkym zelam.

krista
10. sep 2011

@zajo79 děkuji ti za podrobně rozepsané reference 🙂

Dneska jsme se byli s manželem podívat na D90 a učarovala nám 😵 no tak uvidíme jestli na něj finančně dosáhneme 😵 ještě musíme chvilku počkat, tak aby nám ho nevyprodali 🤐

dadush
10. sep 2011

@krista dobra volba 🙂 ja ju mam tiez 😉 a velmi sa jej tesim, je to dobry fotak. predtym som mala len kompakt a ked som hladala zrkadlovku tak som vahala ci toto alebo nie , no dobre ze sme sa s mojou polovickou nakoniec prave pre nikon d90 rozhodli. teraz cakam na novy objektiv 50-tku 1,8, co dufam ze budem spokojnaaaa 😀 .

krista
10. sep 2011

@dadush zrovna jsi mi připomněla, že musím manželovi ukázat fotky s tou 50tkou, protože mi nevěří že nám ten objektiv bude stačit, ale přesvědčila jsem ho v jednom dneska - zkoušeli jsme D90 s 18-105 a tam bylo jasně vidět, že by nám stačil i kratší objektiv, třeba 16-85 či jak je to, takže jsme o kousek dál 😀
Držím palce ať ti foťáček pořád dělá radost 🙂

zajo79
12. sep 2011

nechcete niektora malo pouzivany blesk nikon sb600?

krista
12. sep 2011

@zajo79 někdy možná jo ale teď ne 😅 dneska se objevil v jednom bazaru úplně nový foťák D90 s dvouletou zárukou (prý nevhodný) dar za 13,5tis., celý den nad ním přemýšlím, ale asi budu jen přemýšlet 😖 😝

zajo79
12. sep 2011

aj ja chcem dostavat take dary 😀

krista
12. sep 2011

@zajo79 to jsme dvě 😀 on ho chce vyměnit za D5100 blázen že! 😀 Prý je na něj D90 složitá 😉 a já jsem zase našla na netu spoustu lidí co by vyměnili D3100 nebo D5100 za D90, tak si myslím, že už ji možná ani nemá, že po tom rychle někdo sáhnul!!!

mirica4
12. sep 2011

ahojte..ale ste stihli toho popísať 😲 😀 mala som čo robiť..
aj ja chcem obj.,... kedy si kúpim tú 50-kuuuu 😒 ... ja mám canon a som spokojná, hoc ja som chcela nikon ale mm stále hučal, že canon 550...tak snáď poslúži dobre a hlavne dlho 🙂

krista
12. sep 2011

@mirica4 tak my to máme naopak, já chtěla Canona po blbý zkušenosti s Nikonem a manžel se mi zamiloval do Nikona a nic jinýho nechce 😀 no hlavně že jsi spokojená a ať dlouho šlape jako hodinky 😵

krista
14. sep 2011

Zdravím, tak mám možnost koupit pevnou 50tku úplně novou za 2,2tis., co myslíte? Dobrá cena ne? 🙂 Je to ta Déčková, ale s D90 by to snad neměl být problém 🙂
http://digiprofi.cz/editor/image/eshop_products...

nostek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annika11
16. sep 2011

ahojte baby, taká otázočka, chcela by som nejaký lepší objektív, zatiaľ mám seriofku 18-55 VR Kit mi tam píše 🙂 som úplný amatér, ale chcem sa poradiť, ked fotím prevažne portréty, deti, rastlinky, sem tam nejakú krajinku, čo by ste mi odporúčali? pozerám aj na tú 50tku, tá by mi cenovo aj vyšla, ale oplatí sa mi to, či našetriť na niečo lepšie? nejaké odporúčania? 🙂
pridávam niečo z mojich najnovších, aj ked no kvalita zobrazenia tu nie je nic moc 🙂

olienka12
16. sep 2011

@annika11 aky mas fotak?

annika11
16. sep 2011

@olienka12 nikon D3000

olienka12
16. sep 2011

@annika11 takze 50 1.8 AFS alebo 50 1.4 AFS to oznacenie AFS je pre teba dolezite