Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

lili.nicol
12. aug 2010

@amunet jeeee ozaj krasne su tie fotky obj. je supis.

Dakujem za vysvetlenie no tak potrebujem ten AF-S ak som dobre pochopila dakujem baby 😉

lili.nicol
12. aug 2010

Baby ked konecne som sa rozhodla kupit si tu 50mm neviem najst pre tu moju D40 bojim sa tycch oznaceni prosim vas kto ma D40 nikon a k tomu 50MM obj. hodte mi link ake mate presne oznacenie moc moc dakujem 🙂

zajo79
12. aug 2010

na megapixel.cz su rady, aj skratky ... pri jednotlivych objektivoch das komentare a je tam toho popisaneho dost

bambi2
12. aug 2010

uz ma to chyta, zas mi lezi v zaludku ta pevna 85 😀 😀 😀

zajo79
12. aug 2010

mne by sa pacila aj ta pevna 35tka... a potom 85tka... 😀 a zoom 17-55 f2,8 ... a 24-70 f2,8...

michalag
12. aug 2010

@briketa dakujem za kritiku, ja viem ze ta foto ma viacej chyb ale mne sa paci 🙂
uz som sa pohrala s farbami
a toto je uz lepsie? myslim farby?

baby ake mate znacky fotakov (zrkadloviek), vsetky vas vysli moc alebo sa daju najst aj za rozumne ceny do nejakych 340 eur? rozmyslam ze pomaly zacnem setrit lebo s tymto kompaktom to je nic moc, vacsinou je tu automatika 😒 ☹

michalag
12. aug 2010

zabudla som foto

knizku som uz stihla precitat ale skoda ze viac menej sa tyka zrkadloviek ako kompaktov ☹ ale urcite planujem kupit aj 2,3 cast 🙂

zajo79
12. aug 2010

canon 1000 nieje drahy.

nerozmyslala si kupit elektronicku zrkadlovku? to by ti zatial stacilo... to sa da najst v dobrej cene.

saskarisko
12. aug 2010

ahojte
@amunet - dakujem za kritiku. 😉 akurat k tomu, ze je nakrivo tak tam boli natahane rebriky, co celkovo nezapadlo do priestoru hradu ako takeho. ale zase na druhej strane mi je jasne, ze to viem ja, a nie clovek, ktory sa na tu foto pozera. kazdopadne mam sa co ucit, a teda vela. takze som naozaj rada za zhodnotenie
@michalag - ja mam nikon d3000 so setovym objektivom 18-55 mm. na ine objektivy momentalne nie su peniaze, takze si este pockam. a cenovo vysiel asi na 490 eur

lili.nicol
12. aug 2010

Jak hladam tak hladam asi nic s toho nebude bojim sa riskovat nieco objednat a nebude to dobre ☹

michalag
12. aug 2010

@zajo79 to je aka? 😕

ja budem musiet trosku dlhsie setrit kyms a dostanem k novemu fotaku ale ved nejako to prezijeme 😅 🙂

michalag
12. aug 2010

@zajo79 vdaka 🙂

minitrouble
12. aug 2010

@zajo79 ten mam aj ja a som celkom spokojna ...jasnee ze to neni profi fotak a uz teraz mam pocit ze chcem novy objektiiiiv ale podla mna na zaciatok uplne staci a mam sa tam na nom co ucit 😝 😅

minitrouble
12. aug 2010

@michalag inak ja ho mam z fotolabu a vysiel ma na cca 399euro ....tu na SVK som si ho kupila u nich v kamennej predajni aj presne s tym istym objektivom 😉

minitrouble
12. aug 2010

pridam teda aj fotky aj ked su to podla mna presne tie fotky ze maju hodnotu pre mna ale fotograficku zatial ziadnu 😎 😀

michalag
12. aug 2010

@minitrouble najviac sa mi paci 2 🙂 a 1 je tiez super len skoda ze ma na fotke zrezane lakte a hlavicku ale to je len moj nazor 😉 mozno ine baby to budu vidiet inak

bambi2
12. aug 2010

@minitrouble k tej prvej a druhej fotke, ked fotis deti, tak skus fotit tak aby si mala kameru aspon na urovni ich oci... teda z nizsieho uhlu. na prvej fotke vidiet neostre ocka a to je skoda... a tiez odrezane lakte a hlavicka ☹
k tej druhej fotke mi je objekt nejako prilis daleko a vysoko, pozri na tychto fotkach dole, mala pomocka...
a tretia sa mi zda tiez neostra...
deturence su zlate 🙂

bambi2
12. aug 2010

@minitrouble objekt by sa mal nachadzat bud v blizkosti lavych 2 cervenych bodiek alebo pravych dvoch cervenych po sirke. po vyske v lavych 2 zelenych alebo pravych 2 zelenych bodiek...tak ako vidis na prvom obrazku to dieta..

michalag
12. aug 2010

@bambi2 to je aka knizka?

ktora kniha je este dobra poradte teda okrem Scotta Kelbyho

bambi2
12. aug 2010

@minitrouble pravidlo tretin sa to vola 🙂

bambi2
12. aug 2010

@michalag fotografujeme deti od felch a jones... ta je super, ja som sa z nej vela veci naucila... 🙂

michalag
12. aug 2010

tuto som akurat vcera pozerala a rozmyslala ci je dobra lebo este planujem nejaku o foteni krajin tak je rozhodnute 🙂

bambi2
12. aug 2010

@michalag tato je o detoch a je vazne super!!!! 🙂

briketa
autor
12. aug 2010

Dievcata, kym vam prach nerobi flaky na fotke (aj tie sa lahko vyretusuju) fofooptiky sa dotykat co najmenej. Nechytat to je najlepsie. Aj najlepsia handricka robi mikroskrabance.
Fotak vycistit ked e to uz naozaj vidiet aj na fotkach. Co sa tyka objektivov - na ciste predne sklo nasroubovat uv filter a fidlikat handrickou ten , objektiv nechat tak. filter sa vymeni to nie je ziadna tragedia

zajo79
12. aug 2010

baby, zacinam mat stres...... hram sa z bleskom...

mam ho pouzivat aj cez den na fotenie v meste? na priamom slnku mi to pomoze ak budem nutena fotit? vykon blesku ma byt plny? a natocit blesk... akym smerom?
chystam sa vyhladavat tien... pripadne nie priamo na slnku, aby im pripekalo do tvare... ako fotografka nam, ked sme mali svadbu, som myslela ze ju poslem prec

kotenko
12. aug 2010

zajo, výkon blesku si nechaj automaticky, nech ti to určite telo, nech nemáš prepály, si predstav keby fotíš na priamom slnku naplno, by si to mala všetko prepálené.
ja ke´d som vonku, tak fotím všetko bez blesku, keď tak, si iba preblesknem na minimum, aby nemali tiene v očiach a kruhy pod očami...
a keď už fotiť na slnku, snaž sa, aby si mala spnko pred sebou! oni nebudú žmúriť... pozri sa na fotku Briketky, tam je to pekne vidieť. slnko jej prásne ohraničilo a presvietilo vlásky, ona nežmúri a ani čierne oči a kruhy nemá 🙂
a bacha, aby si si nespravila základnú amatérsku chybu:

http://www.jmfoto.sk/about.html

tvoj tieň nesmie byť vidieť na fotke, bacha na to!!!!

amunet
12. aug 2010

@briketa originalnou handrickou na optiku nic neposkriabe, na to ta handricka je

zajo79
12. aug 2010

teoriu ako tak ovladam...len mam z toho divny pocit.

len ako mam novy blesk, tak som z toho total vedla. 😕

bambi2
12. aug 2010

ja som dnes citala, ze iba objektivy klasse L su nejako chranene proti prachu... tie ostatne (lacnejsie) objektivy tuto ochranu nemaju... ☹