Ktorý domov dôchodcov v Bratislave berie bez čakania?

scandinavia
14. feb 2017

Ahojte zienky..
Prosim viete poradit ktory domov dochodcov berie dochodcov aj okamzite? Vsade co som pozerala su dlhocizne zoznamy cakatelov (aj od 2015 cakaju).
Poznam dochodkynu ktoru som si oblubila, je imobilna, nevie sa o seba postarat a byva u svojej dcery ktora robi vsetko preto aby ju zniesla zo sveta:( su k nej neprijemni, robia jej zle. Nema ziadnu inu rodinu.
Suhlasila s domovom dochodcov, peniazky na to nasporene ma + dochodok. Ale je to pre mna spanielska dedina, neviem kde zacat a najma neviem kde v BA a okoli beru aj hned dochodcov bez cakania:(
Dakujem vam babulky za radu.

hradnapani
14. feb 2017

@scandinavia no v BA je to zufale, co sa tyka volnych miest. Chodte na prislusny miestny urad, treba najprv vybavit papiere (odkazanost na socialnu sluzbu) a tam vam povedia viac. Umiestnenie by som skor videla niekde v mimobratislavskom dome seniorov - tie sukromnejsie su o nieco volnejsie. Ale treba mat tie papiere, aby nebola ako samoplatca, lebo to je fakt velmi drahe.

scandinavia
autor
14. feb 2017

@hradnapani dakujem..ja asi od nej potrebujem nejake splnomocnenie vsak? Aby som mohla na urade vybavovat.
Prislusny miestny urad musi byt v jej mieste trvaleho bydliska? Ona je z BB, my z BA. Chceli sme ju dostat sem aby sme mohli.za nou chodit a pomahat jej

majusqa77
14. feb 2017

@scandinavia jeden sukromny je pri tescu na bzovickej... ale ako to tam je cenovo netusim

hradnapani
14. feb 2017

@scandinavia zrejme urad v BB a potom ju mozete umiestnit kde chcete. Ale ak tu nema v BA pobyt, tak vidim jej umiestnenie do "statneho" domu dochodcov dost bledo. U sukromnych je to viacmenej jedno (ak ma odkazanost priznanu , tak cast nakladov aj tam preplaca miestny urad/ stat, nech je umiestnena kdekolvek).

scandinavia
autor
14. feb 2017

@majusqa77
@hradnapani dakujem zienky! Pustim sa zajtra do toho...

hradnapani
14. feb 2017

@scandinavia pisala som ti aj do IP