Ktorý materiál plaviek je nekvalitný?

andromeda8
7. máj 2017

Ahojte, chcem si kúpiť plavky cez aliexpress, pretože v obchodoch stoja plavky naozaj nemravné peniaze a kvalita je itak s prepáčením na prd. Chcem sa ale opýtať, ako je to s materiálom. Ktorý je dobrý, a ktorý je naopak nekvalitný či škodlivý? Ďakujem ☺️

somavi
7. máj 2017

Nic z aliexpresu kvalitne nebude - môj názor

bluka2
7. máj 2017

@andromeda8 Plavky rovno z ciny bez kontroly pri vstupe na EU-trh- to v nich mozes mat fakt hocico - to radsej na nuda plaz

fra
7. máj 2017

podla mna to čo píše somavi neplatí paušálne- nahodou možeš mať šťastie a kupiš dobré plavky- ale neviem, či to zistíš podľa popisky materialu, tam sa koľkokrat píše napríklad bavlna a rozhodne to čistá bavlna nie je (teraz nehovorim o plavkach) a podobne - objednavanie z aliexpresu je skôr lotéria ktorá ale môže vyjsť
.
pravda je, že v číne šijú temer všetky svetové značky... spomínam, že pred pár rokmi robili nejake testy materiálov a čo si pamatám, taká Zara vtedy vyšla úplne naposmech, lebo v jej oblečení bolo presne tolko škodlivých chemikálií ako v noname čínskych vyrobkoch
.
plavky su ale tak špecificky kusok, že tie by som rozhodne nekupovala len tak z Ali, tie je lepšie vyskúšať- ja si kupujem vačšinou tak, že ich držím a vyskúšam, vždy po sezone za par eur takže ani penazenka nekrvaca, vždy sa najde aj vo vypredaji nejaky sympaticky kusok

moni244
7. máj 2017

Plavky si drahe? To kde pozeras? A z ciny si uz mala objednat v aprili, kedze to dlhsie trva

sissy27
7. máj 2017

@andromeda8 nemáš šancu zistiť, kým ich nebudeš mať v rukách a škodlivosť látok v nich jedine špeciálnymi testami, ktoré stoja viac peňazí, ako zásoba plaviek na celý život. Stačí takto?

sissy27
7. máj 2017

@andromeda8 a teda neviem kde pozeráš plavky za "nemravné" peniaze, ale 20€ mi tak "nemravné" nepripadá a v pohode sa dajú za túto sumu kúpiť (aj za menej). Prípadne kupuj po sezóne na ďalší rok vo výpredajoch.

obsadenemeno
7. máj 2017

@andromeda8 najvacsie zlo je material, co maju niektori ludia v hlave.... 😒

kacena177
7. máj 2017

Pridaj sa do skupiny objednávanie z ali a tam baby píšu osobné skúsenosti a recenzie na tovar čiže aj plavky

andromeda8
autor
7. máj 2017

@fra vďaka bohu za aspoň jednu normálnu odpoveď 🙂

mauzi
7. máj 2017

ja mám z ali, druhú sezónu a na dotyk to isté ako plavky kúpené v obchode na SK 😉

sykorkauhliarka
7. máj 2017

ja som si kupila v pepcu ..za ten tyzden co sa v nich budem cvachtat v mori ma neotravia :D je milion inych veci v tvojom okoli napustenych skodlivinami.....a tie pouzivas a nuchas kazdy den

andromeda8
autor
7. máj 2017

Baby prosím, väčšina z vás sa tu sústreďuje na úplne inú vec, ja len potrebujem vedieť, ktorý materiál je nevhodný, napríklad polyester, nylon či podobne, kedže sa v tom nevyznám a aj do budúcnosti (mimo plaviek) by bolo dobré vedieť, čo je OK. 🙂

andromeda8
autor
7. máj 2017

@mauzi a si s nimi spokojná? nevieš čo je to za materiál? 🙂

nikawero12
7. máj 2017

@andromeda8 tu je krátky článok o plavkách

mauzi
7. máj 2017

@andromeda8 isto dáky polyester, ale tak ti poviem, ja behám väčšinou popri bazéne a dávam pozor na dcéru, maximálne si močím nohy v detských bazénoch a opaľujem sa 😀 a na tieto činnosti mi úplne stačia 🙂

svetlana35
7. máj 2017

ja som raz mala plavky z cinaku a pustali farbu 😨 Voda bola ruzova

sipopa
8. máj 2017

no podla mna mas teraz vsetky plavky robene z hentakych umelych latok aby mali tie take vlastnosti, ze to nebude tak sat vodu, blednut na slnko rychlo, rychlo to schnut a tak. takze asi nemas velmi na vyber co sa tyka plavok, aj tak plavky, ktore si kupis tu v obchode su presne odtial ako tie z allie takze by som to neriesila. alebo som videla, ze tento rok pojdu do mody normalne hackovane plavky, aj v obchode som to uz videla a ak vies hackovat tak si mozes spravit take ako sa pacia tebe a nebudes ich mat z takej umeliny

fomelka
8. máj 2017

Žeby práve na ali mali byť nejak kvalitnejšie plavky ako tu v obchodoch, by som asi nepovedala. Ale tak viem, keď som si kupovala plavky tu, tak boli podobnej kvality ako tie na ali. Treba však rátať s tým, že nevydržia viac ako jednu sezónu. ale tak čo by sa dalo očakávať za tie peniaze

cajchana
8. máj 2017

Mas to jedno odkial kupis vsade mas rovnake materialy lebo sa to z nicoho ineho velmi vyrabat neda. Jedine ze by si si nejake usila sama z nejakej normalnej latky ale inak to nema nejako zmysel riesit materialy. Ked chces nejakej lacnejsie tak kup na ali ale neocakavala by som, ze vydrzia velmi dlho a mozno ani jednu sezonu nie