Kúpa šteňaťa zo zahraničia

tiger12345
21. jan 2021

Ahojte,prosím vás,mám dilemu a neviem čo mám robiť.🙂
Chcem si kúpiť šteniatko,keď už sa mi páči niaky inzerát,tak sa vykľuje že sú není zo Slovenska.Uz som mala taký že Španielsko,Dánsko a momentálne Francúzsko.ked sa im ozvem tak chcú peniaze vopred,že preprava šteňatá.fotky čo mi poslali vyzerajú byť akoze reálne ale aj tak im akosi neverím.
Prosím vás,máte niekto z vás skúsenosť s takouto prepravou????dakujem

chicca555
21. jan 2021

vacsinou su taketo inzeraty podvod, fotky maju stiahnute z netu

loliki
21. jan 2021

Aj na Slovensku sa dá kúpiť šteniatko. Prečo neskúsiš tu? Môžeš ísť osobne preň, budeš vidieť prostredie a ľudí, ktorí ho chovajú. Nie je to istejšie? Aj pre to šteňa menej stresu. Kto ho nakŕmi cestou? Kam sa vyšpiní?

nikiki29
21. jan 2021

@tiger12345 ak to nie je overená chovateľská stanica, tak určite nebrať. Bude to podvod.

mtsl
21. jan 2021

Kúpa len od overenej chovnej stanice. Dohodnúť si stretnutie a ísť sa pozrieť. Nezaplatila by som za zviera čo som nikdy nevidela. Väčšinou je to podvod. Chovná stanica nepotrebuje inzerovať zviera. Ani dieťa by si si nevzala len tak, že ti nejaké pošlú kurierom v balíku alebo prepravke. 😉
To si radšej vezmi psíka z útulku.

nikitkad
21. jan 2021

@tiger12345 ak mate vybrane plemeno, skuste sa obratit na klub daneho plemena tu na slovensku a oni by vam mohli pomoct. Zvycajne sa dovazaju psiky zo zahranicia. Ale ak je to psik bez papierov, tak by som to vobec neriskovala, a ani zo slovenska by som psika bez papierov nekupovala. Bud z chovatelskej stanice s papiermi alebo si adoptovat psika.

tiger12345
autor
21. jan 2021

@loliki ,áno to som mala pláne,že kúpim odtiaľto psíka a osobne si ho vyzdvihem.ale keď napíšem tak sa mi ozvu z cudziny🥴
Pozerám na Bazoši a bazáre.a to som kukala mesto čo malý inzerát v BB a nakoniec mi písali že sa presťahovali do Španielska a jej rodičia bývajú ešte na Slovensku.
Mne je to divné,že ako môže byť niekto milujúci psou keď je schopný ho takto prepravovať🙄

simca06022011
21. jan 2021

A ake inzeraty? ja mam psa z EU,z riadnej oficialnej chovnej stanice. Nasli sme ich podla stranky CHS, a odporucania.. zmluva sa podpisovala na dialku, peniaze sme platili vopred, po 8 tydznoch steniatka sme si ho vyzdvihli a doviezli domov. Od kadejakych mnozitelov by som nekupila. PRECO pozeras bazos a bazare? kazda chovna stanica ma bud stranku, alebo fb.. alebo ak konkretnu rasu, tak skupiny na FB a tam ti rovno odporucia z kade ho zobrat.

puertorico
21. jan 2021

@tiger12345 a akého psíka si prosíš? Kamarátovi sa onedlho narodia malí rotvajleri 😍 alebo pozri chovné stanice

simca06022011
21. jan 2021

Akeho psika zhanas? 🙂

tiger12345
autor
21. jan 2021
tiger12345
autor
21. jan 2021

@simca06022011 hľadáme bigla

nikitkad
21. jan 2021

@tiger12345 ja nerozumiem ako milovnici psov mozu kukat psov na bazosi bez toho, ze si nezistia vopred o danej psej rodine viac. Pozerajte riadne chovne stanice. A ak mate zaujem o psika z bazosa, tak vcera isla reportaz v reflexe o psikoch od mnozitelov.

tiger12345
autor
21. jan 2021

@nikitkad ja tomu nerozumiem tiež,ja by som si preňho išla a aj by som chcela vydiet rodičov a aj ako žilo to stena,ale nie že by mi ho dopratali niekde na diaľnicu cnu odstávku alebo pumpu.to zas nie

margitaf
21. jan 2021

http://beagleclub.sk/chov/chovatelske-stanice/
Tu máš zoznam chs na Slovensku

tiger12345
autor
21. jan 2021

Ale ďakujem vám som o niečo múdrejšia,idem zisťovať tie Sk stanice😊

tiger12345
autor
21. jan 2021

@margitaf dakujem

simca06022011
21. jan 2021

mas tam aj klik na FB stranku, a zvyknu zverejnovat planovane vrhy.

natalia1619
21. jan 2021

@tiger12345 ja osobne som len za psov s pp alebo z utulku. Nic ine(max darovanie ked je to nechcena gravidita feny). Vacsina inzeratov na bazosi je od mnozitelov a je to celkom hnus... Preco si si vybrala bigla? Ono je to zlate plemeno ale teda narocne. Poznas ho?

nikitkad
21. jan 2021

@tiger12345 tak ono niekedy "mnozitelia" vas pozvu aj domov, ukazu vam uplne inu sucku. Oni su uz prefikani a clovek nevie comu uz verit. Biglici podla mna nebudu az tak drahy s PP, radsej by som si vybrala nejaku chovnu stanicu, ozvala sa im a pockala na nejaky jarny vrh 🙂

tilko
21. jan 2021

No skúsenosti z kúpou šteniatka zo zahraničia sú.....ALE!!!!!.....zistená a overená chovná stanica a po psíka sa bolo osobne dokonca aj s našim veterinárom.

simca06022011
21. jan 2021

@tilko no hovori sa proti gustu, ziadny disputat.. ale .. mam overenu CHS, na ktoru mam recenzie, referencie, mam zmluvu ku kupe psa.. a este budem robit cirkusy a po psa si pojdem s veterinarom? ako na co? iste by sa moja veterinarka nad takymto dacim zasmiala, isla by si nohy dolamat sadnut do auta a cestovat za psom 1000km s nami :D

leuchtturm
21. jan 2021

@simca06022011 mozno potreboval odvoz zdarma na dovolenku 😉

tilko
21. jan 2021

@simca06022011 no...v pripade ak mas viac nez niekolko rokov chovnu stanicu....venujes sa plemenu od a po z...si v klube daneho plemena, pracujes,vzdelavas sa,trenujes,sutazis....bonitujes a planujes pokracovat v kvalitnom chove...nechces krizit pribuzenstvo...tak ti nic ineho velmi neostava len sa poobzerat aj za hranicami, aby si priviezol novu krv...a ak si vezmes so sebou poradcu chovu,veterinara,ci aj dalsich skusenych chovatelov toho plemena...nevidim na tom nic zle...

andrea_prestastna
21. jan 2021

@tiger12345 ja som kupovala zo spanielska
Ziadne ze dopredu peniaze to nechceli ja som ale chcela a poslala som zalohu, muz isiel pre psika osobne kedze chcel vidiet chovnu stanicu aj majitela aj psov jasneze to bola cesta dlha a draha ale nebol vtedy ziadny spolahlivy a overenevy prepravca s dobri recenziami volny, pes nas vysiel o 1200e viac ale som rada ze mame dobreho psa s pp a muz mal vylet

tomyhardy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
korra
21. jan 2021

na tvojom mieste by som zacala tu: http://beagleclub.sk/ alebo beagleclub.cz /tot tu u susedov/ mas tam zoznam choviek, ktore mozes preverit aj tu: http://www.fci.be/en/ Na klubovych strankach najdes aj zoznam kryti, vrhov, inzerciu....ak aj momentalne nie je nic k "mání" - oslov poradcu chovu, vie ta nasmerovat, poradit. Alebo zo zoznamu si vyberies chovku a oslovis priamo ich. Mnoho chovatelov ma na stranke spriatelene linky na dalsie chovky, velakrat aj v zahranici. Chce to len surfovat a citat 🙂 netvrdim, ze na bazosi nenarazis na PP psa. Ale je tam toho oproti bezPPminimum. Skus aj FB, staci zadat steniatka s PP a vybehnete ti viacero skupin. Takisto aj puppies with FCI pedigrees...ak teda chces zo zahranicia.

teleskop
21. jan 2021

JE TO VELKY PODVOD, SU TO PRIEKUPNICI, KAMARTA ROBI NA ENVIROPOLICII

kitycat
21. jan 2021

Spravne by si ten buduci majtel mal ist to svoje steniako pozret castokrat aj riadnym chovatelom zalezi na tom aby videli majtela havkaca... Sestra tak bola niekolkokrat v Cechach nez si vzala... Co za extra plemeno to chces ze v okoli nenajdes? A preco nie z utulku aj tam bude toooolko smutnych ociek a nietoreho potesis.... Ale posielat peniaze do zahranicia a oni ti poslu stena? No to nie... To o prenajme kde ty posles prachy a oni ti kurierom poslu kluce a zmluvu si pocula.. Toto. Ude odrb... Kolko pytaju? 🤷‍♀️

tiger12345
autor
21. jan 2021

@
@natalia1619 áno máme priateľov čo už majú druhého psa a nedali by za tú rasu dopustiť,není to veľký pes a ani malý,máme blízko horu,chceme akčnejšie ho psika

margitaf
22. jan 2021

@tiger12345 a preco hľadáte akcnejsieho psa práve z radov poľovných, keď bývate pri hore? Máš teda skúsenosti ako s poľovným psom, aby ti nezdrhal, čiže s výcvikom máš bohaté skúsenosti ano?