Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

13mandy
19. apr 2016

@reniko No super, ďakujem veľmi pekne za informácie. Snáď to tie deti samé zvládnu 🙂.

sylvia75
19. apr 2016

ešte jedna otázka.dávate svojím deťúrencom so sebou mobil?môj bez neho nechce ísť...

sylvia75
19. apr 2016

@13mandy ďakujeme..určite sa ozvem čo a ako to tam zvláda... 😉

13mandy
19. apr 2016

@sylvia75 Oki, ďakujem 🙂.

marianatrulikova
20. apr 2016

@monline to mi je luto.mi sme tak boli minuly rok v srobarovom.nesmeli sme ani vyst z izby prve tri dni a potom sme mohli byt vonku ale stale zavrety v izbe.aby sme nenakazili ostatnych.ja som bola s dvomi chlapcami v januari 2 a 4 rocny.masaker.a to 2tyzdne predtym sme boli 7 dni v nemocnici.uz mi prepinalo.neboj bude dobre a este si to tam uzijete.drzte sa a skore uzdravenie

milka2008
20. apr 2016

@isis ahoj, ja tiež idem prvýx .. idem do Osiky.. a aj mne povedala teta, že letné termíny sú vybúkované už rok.. tak.. no čo už...

Ahojte, tak sa pridávam i ja k Vám,ak môžem - idem s deťmi začiatkom leta do Lučivnej, hoci ešte nemám papiere doma, ale snád zdravotná poisťovňa nebude robiť prieky a schváli mi oboch a aj mňa ako doprovod k mladšiemu synovi.. Ja som volala niekedy vo februári na termín, a že všetko vybúkované , tak niečo sa našlo, čo už.. hoci bude spoločné sociálne, ale snád prežijeme... A idem prvýx do Lučivnej.. So starším som bola v Šrobárovom ústave opakovane, ako páčilo sa, ale chcem skúsiť zmenu.

milka2008
20. apr 2016

@kacenka78 ahoj, ak sa môžem opýtať - schválili Teba ako doprovod k mladšiemu? ja mám žiadosť, už čakám každým dňom na vyjadrenie... a termín už mám predbežne v Lučivnej rezervovaný ... a mám čoskoro 5 ročného, myslíš, že k nemu schvália mňa ako doprovod? Idem s dvoma deťmi, starší je už veľký.

barla5
20. apr 2016

@13mandy ahoj, ak ti mozem poradiť, hlavne daj dostatok ponoziek a spodneho pradla, to sa skoro vzdy postraca, aspon moj z toho nikdy neprinesie ani polovicu. Chodieva inde, nie do Lucivnej ale myslim ze to bude podobne. A vsetko treba podpisat a napisat aj zoznam veci

monline
20. apr 2016

@marianatrulikova balím...muž je už na ceste, ideme domov doliečiť sa...nezlepšovalo sa to, skôr pribúdali ďalšie komplikácie, tak bude lepšie, ak budeme doma...ževraj tie zvyšné dni si budem môcť čerpať do mesiaca, tak som zvedavá, čo mi ponúknu. Dúfam, že nie Limbu...pretože tu tesne za oknami prebieha stavba liečebného domu, už sú na úrovni 3.poschodia a vonku je prach a môj je alergický na prach.
Musím vyzdvihnúť lekársku opateru, ktorá tu je, lekárky, primárka, sestričky sú skvelé, volali nám každú chvíľu ako sa máme, chodili na izbu na kontrolu, s liekmi...skutočne špičková opatera....akurát choroba toho môjho drobčeka je na dlhšie...

isis
20. apr 2016

@milka2008 no len mne to takto nepovedala, ked som sa jej spytala ze ci uz rok dopredu ma plne terminy, tak sa zhacila a povedala ze v maji bude vediet... Len mne to pride tak, ze sme si rovni a rovnejsi a ze niektori si to naozaj uz v lete zabukovali. Lenze to znamena ze je to otrasna protekcia (korupcia?), pretoze v lete minuleho roka este nemohli mat schvaleny pokaz na dalsie leto...
a kedy idete vy?

milka2008
20. apr 2016

@isis tak opravujem info, ja som si to pre istotu overila priamo v Lučivnej, nedá sa to rok dopredu.. ale predtým mi to tak vravela. možno to bola iná teta.. ... ja som tiež tento rok akosi "zaspala" a návrh sa už teraz rieši v zdravotnej poisťovni.. čakám na vyjadrenie.. vraj na jedného (staršieho) je už schválený pobyt, čakám na mladšieho... snád mi aj toho schvália. Ale nechápem, prečo ich neschvaľovali naraz, ved som to posielala v jednej obálke.. fakt nechápem... 😖

kacenka78
20. apr 2016

@milka2008 ahoj, áno, poisťovňa UNION schválila pre mladšieho aj sprievod, s tým nemala problém...počula som, že VšZP má s tým trošku problém, ale je to individuálne a nedovolím si povedať, či schvália alebo nie 🙂

ikamaj
22. apr 2016

Prosim vas... ked ste ppodavali Navrh na kupelnu liecbu do poistovne od lekarky, pisali ste aj vy ako mamicky list - ziadost a odovodnenie?

nadka2
23. apr 2016

@ikamaj Nie, stačí iba od lekára

sylvia75
25. apr 2016

@kacenka78 ahoj.tak synátor je už v kúpeľoch...je na izbe č.103 Limba prvé poschodie ak by si bola tak dobrá občas naňho zazrela...vravela som mu aby sa zajtra v škole pýtal na Mateja tak som zvedavá či tak aj spraví...zatiaľ je asi až vo veľkej pohode keďže sa mu tatko snaží dovolať a nezdvíha mu...mne na rozlúčku povedal,že konečne si tri týždne oddýchne...milý to syn a ja tu stresujem... 😉 😀

kacenka78
25. apr 2016

@sylvia75 ahoj 🙂 do Limby k deťom sa asi len tak nedostanem, nevedela som, ako to tu funguje, my sme v Smreku a zrejme nemôžem len tak pobehovať po liečebnom dome, kde majú iný režim ako deti so sprievodom :( ale Matejovi som povedala, ze zajtra príde nový žiak do triedy a že je to Tibor, o ktorom som mu rozprávala 🙂 Matej bol dnes prvýkrát, bola som ho ráno odprevadiť, dojmy zo školy v pohode, len že chalani "škaredo" rozprávajú, na čo nie je zvyknutý :-P počasie sa nám tu pokazilo, ale ináč je tu všetko ok 🙂 ak by niečo synátor súrne potreboval, a budeme môcť nejak pomôcť, napíš 🙂

sylvia75
25. apr 2016

@kacenka78 aha nevedela som,že sa nedá chodiť po iných liečebňach.nevadí volal mi nechala som mu mobil zatiaľ veľká spokojnosť má už aj nejakých kamarátov...keby som potrebovala niečo súrne tak sa ozvem ale snáď bude všetko ok...pekný pobyt užij si to s deťmi... 😉

kacenka78
25. apr 2016

@sylvia75 chodiť sa da, lebo aj v Limbe su mamicky s detmi, ale neviem, ci by na mna vychovavatelky na poschodi pre deti bez sprievodu nezazerali, ze co tam robim... ak by bol problem, napis 🙂 a dakujem, zatial uzivame 🙂

andybay1
25. apr 2016

@sylvia75 my budeme este tyzden na 203, s detmi sa obcas stretavame na schodisku,pripadne vonku,ak by si ozaj nieco surne potrebovala,tak sa ozvi...

13mandy
26. apr 2016

@sylvia75 Ahoj Sylvi. Takže nástup prebehol ok? Super 🙂. My o týždeň. Prosím ťa, môžu mať decká mobily? Neboli tam nejaké pripomienky na to? Lebo v niektorých detských kúpeľoch deti nemôžu mať.

sylvia75
26. apr 2016

@andybay1 ďakujem,ak by som potrebovala niečo súrne ozvem sa... 😉

sylvia75
26. apr 2016

@13mandy syn má mobil aj tablet je to na vlastnú zodpovednosť...večer cca okolo 20:00 im ich sestričky berú a dávajú im ich až po škole okolo obeda...toto schvaľujem aspoň sa venujú aktivitám,ktoré tam sú a nesedia na izbách s tabletom alebo mobilom v ruke...taktiež keď idú na procedúru tak odovzdávajú sestre...nástup myslím úplne špičkový aj s chalanmi na izbe si zrejme sadli lebo večer mi volal,že sú na izbe štyria ako ninjovia z ninjago aj mena si už podľa toho dali... 😀 😀 😀 😀

13mandy
26. apr 2016

@sylvia75 Výborne 🙂. Tak budú mať 3 týždne zábavy. Čo ja by som za to dala 😀 😀 😀 . S tými mob. super, celý deň by sa hrali. A nevieš ako je to tam s praním? Vraj je na oddelení práčka a deťom bez sprievodu veci perú. Treba aj prací prášok priniesť?

sylvia75
26. apr 2016

@13mandy veci musia byť označené buď iniciály vyšité alebo napísané fixou na textil,perú priebežne...o prášku mi nikto nič nevravel ja som nedoniesla...že vraj dosť vecí sa stráca hlavne spodné prádlo a ponožky ja som mu nabalila po 12 ks a kázala mu dávať špinavé do igelitovej tašky,že keď prídem tak mu ich operiem ak bude treba alebo nech si ich dá oprať keď sa stratí tak sa stratí vojnu z toho robiť nebudem...v nedeľu za ním ide tatko s babkou tak som im tiež nakázala,že ak bude treba nech mu operú...a tričká,tepláky,mikiny si bude dávať prať im...tie sú dostatočne označené a syn si svoje veci pozná tak by nemal byť problém...

sylvia75
26. apr 2016

hmmm a už tu máme prvé telefonáty,že chce ísť domov lebo sa nudí a je mu smutno a plačeme.... ☹ tak hrdinom bol len 24 hodín... ☹

13mandy
27. apr 2016

@sylvia75 Nooo teda ☹. To ma mrzí. Snáď sa mu podarí nejako aklimatizovať. Asi aj počasie je zlé. Keď sa trošku vyčasí, tak si snáď trošku zvykne a začne ho to baviť 😔 . Držte sa tam, o týždeň príde nová parťáčka Alex 🙂. Držím palce

milka2008
27. apr 2016

@kacenka78 ahoj, prosímťa, ty si s oboma deťmi teraz v Lučivnej a jedného máš samého v Limbe a ty si s mladším v Smreku? lebo ja som si dala žiadosť byť s oboma spolu... len môj má už 15 (starší) a mladší bude mať 5 r... pôjdeme asi niekedy v máji.
@sylvia75 jáááj takýchto prosieb si ešte užiješ ... neni im tam tak ako hovoria, určite je o nich dobre postarané, môj starší syn takto vyvolávala celé 3 týždne, ale ked som po neho napokon prišla.. nebadala som ani náznak nespokojnosti na ňom ...

sylvia75
27. apr 2016

@milka2008 ja som s tým rátala,že to tak bude určite to tým,že sa nudí nebude...výhovorka tipu tu nie je počítač alebo telka na mňa neplatí má tablet je tam wifi zdarma no a spoločenskú miestnosť asi ešte neobjavil...jednoducho mu prišlo ľúto,takto sám je prvýkrát v živote...škoda,že aj to počasie im nepraje keby boli viac vonku nemali by čas rozmýšľať nad hlúposťami....

milka2008
27. apr 2016

@sylvia75 ved viem, ako to myslíš aj tvoj syn ... jasné.. a ked je to prvýx .. tak to treba týmto prejsť.. hlavne, nech mu to pomôže. držte sa 🙂 ... príjemný pobyt prajem.. a počasie sa určite zmení na lepšie ... 😉

kacenka78
27. apr 2016

@milka2008 ja som s oboma v Smreku ..Pre personál je lepšie že nemusia mať na starosti dieťa ak tam je aj sprievod. Tak predpokladám že dávajú rodinu spolu bez ohľadu na vek 🙂