Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

lubako
10. mar 2018

@livia341 ahoj a vy kedy idete?, bolo by fajn, ak by sme boli dve s rovnakym osadenstvom na sediny 😂😭. Ja este presne neviem, dohodla som si predbezne april/maj. Mali sme ist povodne v oktobri ale to mal maly 7 mesiacov, nevedel ani sediet a to som si netrufla ist s takym malym este. Teraz uz aj sam cupita. S tym bazenom si ma potesila, lebo tiez by som dceru samu nepustila do bazena ked nevie este plavat...ona by vlastne sama bez nas ani nesla

lubako
10. mar 2018

@livia341 budem veru volat, nech viem co a ako. A jasne- my mamy vydrzime vsetko, ked treba😉👍

oksu
10. mar 2018

@lubako zavolajte, skúste sa opýtať, no keď sme boli pred 3rokmi, mala nemala 3rok, pustili ju, no ďalší rok dostali nariadenie že deti do 3rokov nemôžu do sauny, ani bazéna. Takže v ten rok nebola, a tento rok už mohla lebo mala 3 a pol. Ale skúste sa s Dr. dohodnúť, ci by sa nedalo, uvidíte. Poprípade vám sestričky menšie postrážia kým budete s väčším v bazéne.

livia341
10. mar 2018

@lubako my sa chystáme na apríl,maj podľa ubytka ja chcem smrek,lenže je už obsadene uvolnilo by sa ak by dakdo vypadol a na borovici maju volne na ten termin a to nechcem velmi,lebo si to neviem predstavit s detmi.chodit
kazdy den na procedúry (telocvicna,inhalovanie a preplach nosa) hlavne rano ked je chladno, a ak by sa dalo tak by som procedury dala na obed alebo poobede ako to mavaju skolaci.
A ja ešte ani nemam poslany navrh,lebo len vcera mi dala pediatricka lebo nebola schopna za dva tyzdne kupit formulare a ihned som bola zaniest alergologicke a ze v utorok mam zavolat a v ten den do poistovni pojdem zaniest tak dufame ze, to stihnu schvalit aspon do polovice aprila alebo koncom. Tak to teda by bolo dobre ked by sme sa stretli,ze ti mensi by mali kamosov a to mate syna? A ubytko ste si kde rezervovali?a navrh uz mate poslany?

livia341
10. mar 2018

@lubako a zase ked pojdes s detmi sama tak to tiez nie je sranda,ani moj nevie plavat iba ked ma toho konika s penoveho materiálu to je pomocka.A moj este necupita tak.dufam ze stihne dovtedy,len teraz zacal sa staviat okolo.nabytku.

lubako
10. mar 2018

@livia341 ano, mladsi je syncek. My mame prav

lubako
10. mar 2018

@livia341 my mame schvaleny navrh uz od minuleho kal.roka a uz sme dostasli jeden termin, ako som pisala vyssie, no zrusili sme ho a prelozila predbezne na ten april/maj,

maminka1986
10. mar 2018

Babenky moj ma alergie a co musi dieta mat -bohuzial- aby mogol ist do kúpeľov??? Mam sa sama pytat??? Ci ako dakujem

livia341
10. mar 2018

@lubako hej citala som,ze mate už schvaleny od vlani ale som si nespomenula ze vas sa to zase pytam,ja som.vlani ani nechcela vybavovať kvoli malemu ze, co aky zac bude len teraz to.vybavujem naposlednu.chvilu, lebo od jesene.bude prvacik a v lete kvoli ruchu som.nechcela

lubako
10. mar 2018

@livia341 Starsia dcerka je prvacka, tak ona uz bude chodit do skoly a procedury tedabudeme mat poobede...sa mi to aj celkom zda fajn, ze budeme mat cely den vyplneny, hoc lepsie chodit poobede na vylety....ale zase s krpcom sa velmi neda, tak lepsie takto

lubako
10. mar 2018

@livia341 my sme boli pred 2 rokmi vo vila breza a pacilo sa mi, aj ked drahe samozrejme, tak by som rada tam alebo do javora, kedze tam je jedalen v budove...ranne vstavanie bude des ale planujem rano vyprevadit starsiu do skoly a potom prechadzka..snad rano budeme mat taku pohodu. Ano... mozme sa stretnut ak nam teda vyjdu tie terminy

kankam
10. mar 2018

@maminka1986 alergici,opakujuce sa respiracne ochorenia,astmatici a pod.Urcite ste porizpravaj s imoloalergologom kde ste lieceni

sudabe
11. mar 2018

@maminka1986 nam odporucala doktorka no mozes sa jej opytat ze by si chcela ist do kupelov. Len alergie asi nestacia moji su stale chory plus alergie

kankam
11. mar 2018

@maminka1986 vsetko zalezi od nalezu,robia sa komplet imuno-alergologicke vysetrenia kazde 2roky.Laboratorne vysetrenia z krvi ak potvrdzuju diagnozu ktora spada do indikacneho zoznamu tak by nemal byt problem. Schvaluje to potom revizny lekar poistovne.

alenka12345
11. mar 2018

Zienky mna asi porazi😯 termin nastupu mame 5.4. A maly ma zapis do skoly 9.4. Myslite ze ked si zavolam ze ci mozem prist skor ze mam taky a takt problem ze mu vyjdu v ustrety? 😕Odklad mat nemoze lebo uz mal koli tomu ze mu zle padaju roky.

ingridka07
11. mar 2018

@alenka12345 jasne zavolaj do školy a prídeš skôr žiadny problém som učiteľka tak viem.

alenka12345
11. mar 2018

@ingridka07 dakujem 😉

domi1988
11. mar 2018

Baby prosim vas ako to vyzera s pocasim v lucivnej? A sneh? Oplati sa trepat lopar? 😂 dakujem

evi32
12. mar 2018

Zienky, prave vybavuje kupele pre dceru+ ja sprievod.. navrh je uz v dovere. Neviete do akej doby sa zvyknu vyjadrit? Termin som si predbezne uz rezervovala. Dakujem

amigad
12. mar 2018

@evi32 Mne sa vyjadrili presne za 7 dní v dôvere.

evi32
12. mar 2018

@amigad dakujem 🙂 tiez nerozumiem celkom, ako to priznavaju, ked idem s malym dietatom, kedy pre nich splnam podmienky, ze nejdem ako samoplatca?

amigad
12. mar 2018

@evi32 Tak deťom do 6 rokov (do narodenín 6.roku, nie do 7.) priznávavajú sprievodcu, lepšie je aj ak sú obaja (sprievodca aj dieťa) z dôvery. Ja som astmatička, mne dopredu vravievali "vám určite schválime aj kvôli vám"...ale teraz má malá 5,5 a upozronili ma "poukaz platí rok, ale sprievodca nie"...máme sa už vrátiť aj z kúpelov do 6.teho roku.

zuzulkazu
12. mar 2018

@domi1988 neoplati ak sa nechces smykat na blate
🙂

evi32
12. mar 2018

@amigad aha, dcera teraz mala 5, tak by nemal byt problem (ja som tiez astmaticka, ako dieta som bola v Lucivnej), ale tak o rok uz bude mat 6 a to uz si ja ako sprievod budem musiet vsetko platit - teda ako samoplatca? no kazdopadne by som ju samu 6 rocnu nepustila..

evi32
12. mar 2018

@amigad takze teoreticky by som mala tie buducorocne kupele vybavovat uz na jesen alebo v zime, aby stihli schvalit do febr.2019, kedy dovrsi 6.ty rok? dobre tomu rozumiem? dakujem

kankam
12. mar 2018

@evi32 áno, ja vybavujem vždy v októbri/Novembri a čerpáme Marec/Apríl

alenka12345
12. mar 2018

Otazocka zienky: je v lucivnej pokrytie štvorky? Da sa dovolat aj od tohto operatora???

amigad
12. mar 2018

@evi32 Treba si vybaviť tak, aby ste sa už vrátili aj z kúpeľov pred tým ako bude mať 6-te narodeniny, lebo potom tých 4,98 € na deň pre sprievod poisťovňa nepreplatí. Mňa tak varovali v dôvere.

ccokoladka
12. mar 2018

@kankam prosim vas chodievate do lucivnej marec/april?ako pisete?ake tam byva v tomto obdobi pocasie?vdaka

kankam
12. mar 2018

@alenka12345 ano mam 4ku v pohode volas smskujes.mobilne data nie,jedine ze si povolis roaming.Ale je tu wifi.