Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

kankam
12. mar 2018

@ccokoladka ano,boli sme minuly rok,premenlive od 10-16 st.az do 0 az -2/-3 st a snehove prehanky. Chodime preckat sezonu jarnych alergenov lieska/jelsa/breza ...

alenka12345
13. mar 2018

Zienky chodievate tam s detickami von aj ked prsi vsak? Za kazdeho pocasia. Co mavate vy ako mamicky? Prsiplaste,gumaky,? Nesmejte sa,idem prvykrat😜

mia18112
13. mar 2018

@alenka12345 Ahoj. My sme bili vonku, tak ako nám kázali - čo najviac. Mali sme jesenný pobyt, naozaj boli sychrave aj upršané dni. Malému aj sebe som nakúpila zateplené gumáky, nepremokavé bundy a nohavice do dažďa. Do tašky termosku teplého čaju a vkuse na prechádzke, pri potoku, v parku, na ihrisku ..... cca 6 hodín vonku denne.

alenka12345
13. mar 2018

@mia18112 dakujem 😉

kasiopeja01
13. mar 2018

@domi1988 netreba vam nic. Vsetko tam maju. Lyze, sanky, korcule, proste vsetko. Na kopci je este sneh ale uz sa asi dlho neudrzi 🙂

molin
16. mar 2018

Ahojte , chcela by som sa spýtať či mi v kúpeľoch výpisu OČR keď pôjdem so školopovinnou dcérou.

30mamina3
16. mar 2018

@molin nie nevypisu

molin
16. mar 2018

@30mamina3 a to mi môže vypísať detská Dr?

alenka12345
17. mar 2018

@molin ja si myslim ze malej obvodna by jej mohla vypisat. Treba sa jej opytat

30mamina3
17. mar 2018

@molin záleží od dr. Nám doteraz stále vypisovala a toho roku povedala že už nebude že chodia kontroly .....tak záleží od dr.ci si to vie obhájiť lebo oficiálne sa nedá dať ako doprovod.ak by ešte dieťa nechodilo do školy vedia vypísať PN v kúpeľoch

kankam
17. mar 2018

@30mamina3 písala som IP

alenka12345
17. mar 2018

@molin ak sa ti oplati PN na seba tak si mozes dat. Ja tak idem teraz v apríli. Tam ti ju vypisu

molin
18. mar 2018

@alenka12345 ale to výpisu PN iba keď ideš s dieťaťom , ktoré chodí do škôlky. Či sa niečo zmenilo?

domi1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minislon
19. mar 2018

@molin aký je rozdiel medzi škôlkárom a školákom v súvislosti s PN? PN predsa vypláca prvých 10 dní zamestnávateľ a zvyšok vypláca Sociálna poisťovňa. Dieťa sa tam nikde neudáva, teda ani jeho vek a už vôbec nie, či chodí do školy alebo škôlky. Ale je možné, že lekár v Lučivnej si to takto delí. To neviem.

Zdravotná poisťovňa schvaľuje doprovod na kúpeľnej liečbe do 6 rokov dieťaťa, vrátane. Od 7 rokov je doprovod samoplatca. Ale to je doprovod počas liečebného pobytu, absenciu v práci zdravotná poisťovňa nerieši.
Doprovod pri hospitalizacii v nemocnici je možný len do 10 rokov dieťaťa. V kúpeľoch neviem do kedy.
Všeobecne OČR sa dá dať na dieťa aj na dospelého človeka. OČR v súvislosti s kúpeľni je prípad od prípadu.
Delenie podľa škôlky, či školy je asi iba v tom, či si treba priniesť aj školské potreby a či bude chodiť do školy počas pobytu.

Tí čo ste mali/máte PN počas pobytu v Lučivnej, akú diagnózu Vám tam dali?

evi32
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenka12345
19. mar 2018

@minislon napriklad dovera nepreplaca vratane 6 rokov. Moj mal pred 3mesiacmi -cca (29.12) 6rokov a uz mi nepreplatila. Detom pnku ako skolakom nedavaju kvôli tomu ze skolu ma tam a ako skolak na ZŠ ju tam musi navstevovat,ako stredoskolak pochopitelne nie. Mam to pozistovane rovno od primarky oddelenia. Velmi mila pani.

alenka12345
19. mar 2018

@molin pnku ti vypisu aj ked je skolak. Myslim pre teba do prace. Skolakovi nie lebo skolu absolvuje tam

minislon
19. mar 2018

@alenka12345 aha, ja som čítala niekde, že vrátane. tak to schvaľujú asi ako sa im chce individuálne. Niekomu schvália vrátane, niekomu do.
S tou PN teraz nerozumiem. Dieťa predsa PN mať nemôže, bez ohľadu na to kam chodí. PN majú len pracujúci dospelí, nie deti. Hovoríme stále o PN pre rodiča, nie?

30mamina3
19. mar 2018

@alenka12345 nevypišu PN pokial ma dieta viac ako 6rokov.Boli sme v januari a myslim,že sa nič nezmenilo odvtedy.A tak to bolo aj roky predtym.PN vypišu normalne s DG.doprovod rodiča k dietatu alebo tak neako myslim ze preto u staršich to už nevypisuju lebo tam teoreticky može byt same.

evi32
19. mar 2018

@sudabe mne tiez dala zlu diagnozu obvodna, takze alergolog. to prepisala (neviem ci sa moze prepisovat na navrhu), papiere su vyse tyzdna v dovere a len dnes mi odpisali sms, ze dr. poziadala o liecbu.... a ze o rozhodnuti ma budu informovat... tak hadam mi kvoli tej oprave nevratia tlacivo

evi32
19. mar 2018

@ingridka07 od mojej obvodnej? a aku diagnozu tam uvadza?

alenka12345
19. mar 2018

@minislon myslim tak ze detom nedavajua do ziackej "pn" ako ked je chory..

sudabe
19. mar 2018

@evi32 no mne obvodna dala nanovo papiere a uz sa mi zda ze aj 2 tyzne presli a nic stale cakam telefon

moninka1
19. mar 2018

@molin v kupeloch dokazu vypisat PN rodicovi, len ak je to dieta do sest rokov vratane, ale nenavstevujuce skolu - diagnoza:sprevadzanie dietata do 6rokov v kupeloch pocas kupelnej liecby. ocr vacsinou nechcu obvodny davat. chodia im kontroly. primarka vie este podpisat priepustky. zvysok rodicia pokryvaju dovolenkami.

minislon
20. mar 2018

A keď nemám toľko dovolenky a zároveň nechcem aby šla sama?

evi32
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evi32
20. mar 2018

uz nam schvalili kupele.. budeme byvat v Smreku.. ak som tu dobre citala, je tam jedalen aj procedury? videla som na mapke telocvicnu pri Javori.. aj tam zrejme budeme chodit na nejake cvicenia.. ak by sme chceli na dalsi rok kupele pre obidve (dieta+ja som tiez astmaticka), je taka moznost aj v tatrach?

zuzulkazu
20. mar 2018

@evi32 niesu kupele aj pre dieta aj pre dospeleho naraz, budes vzdy len doprovod, my sme tiez tak ale bohuzial

evi32
20. mar 2018

@zuzulkazu myslela som si, asi by sa nedali zvladnut procedury naraz.. ale myslite, ze dalo by sa za poplatok vyuzit na mieste nejaku proceduru, myslim popri dcere, ak by to personal casovo stihal?