Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

bykatka
6. máj 2014

@mima595 ďakujem za radu, tie pančuchy ma vôbec nenapadli 😉

rainee
6. máj 2014

@mima595 ahoj, ty si nebola nahodou ubytovana v javori? rozmyslam co vsetko vobec mam brat co na izbe nebude, myslim deku, osusky, toaletak, kanvicu, pribor , pohariky a tak,aby som to netrepala zbytocne 🙂

mima595
6. máj 2014

@rainee - nie, ja som bola v Topoli a v Smreku....toaletak a osusky netreba..aj v javori mas nadstandard,, to ti budu davat...pohariky by si mala mat 3 na izbe, ale pribor nie je...

mima595
6. máj 2014

Apartmány Javor nadštandard sa nachádzajú na poschodí a zahŕňajú jednu alebo dve spálne s tromi alebo štyrmi lôžkami, obývačku s rozkladacou pohovkou a nadštandardnú kúpeľňu s WC doplnenú o uteráky, župan a fén. Vybavené sú plazmovým TV, minivežou prehrávajúcou DVD a MP3, chladničkou, rýchlovarnou kanvicou, rádiobudíkom a telefónom.
www.tkl.sk

rainee
6. máj 2014

@mima595 super, diky, tak mam o tasku uterakov menej 😉

melanche
8. máj 2014

ahojte viete mi poradit? dcerka bude mat v juni 6 r. a volali sme do kupelov, ak chceme doprovod, maju volne uz len od septembra, no to nastupuje do skoly, nechceme aby sla do kupelov prave vtedy. ale ze ked pojde bez doprovodu, moze hocikedy, maju volne. je tu niekto kto ma tak male dieta a zvladlo to bez rodicov? mesiac si neviem predstavit byt bez nej a hlavne ci to aj ona zvladne :( a na ibe su ubytovane tri styri dievcata v podobnom veku? lebo keby hej, to mozno by sa dalo, je velmi spolocenska a lubi deti, keby su viacere v jej veku na izbe, mozno by sa jej ani domov nechcelo. stale neviem co robit, no je na tom zdravotne uz dost zle, tak sa bojim cakat.

vlasa
8. máj 2014

@melanche moja ma sest a ide tiez sama.prvy tyzden budem s nou potom bude sama.ona chcela ist praveze sama.pozri na stranke kupelov je to napisane,medzi akciami.urcite budu byvat po tri-styri na izbe.ideme koncom jula.ak je spolocenska urcite to zvladne,spolieham sa na to aj u mojej 😉

maminatatka
9. máj 2014

@bykatka
ver mi, že to zvládne sama, poviem ti z vlastnej skúsenosti, že ona tebe bude viac chýbať, ako ty jej 🙂
nebude mať čas myslieť na to, že jej chýba mamina... veď sa len pozri na ich stránku, každý deň majú program mimo procedúr. Určite lepšie kúpele na Slovensku nie sú... moji boli aj v Hornom, aj v Dolnom Smokovci a inde ako do Lučivnej by už nešli. Môj syn už pôjde posledný krát, v lete bude mať 17 rokov a do Lučivnej ide po 7x a bude mu to chýbať .... Potom tam už pôjde so svojimi deťmi 😵

stelektrikar
12. máj 2014

ahojte ide niekto 2,6, do Topola?

mimisami
13. máj 2014

@visna264 ahojky, videla som Váš komentár, že ste boli t.r. v dieťatkom na liečení v Lučivnej. Mohla by som napísať IP a popýtať sa Vás nejaké informácie, tiež nám tieto kúpele odporučila pediatrička. Ďakujem 🙂

mimisami
13. máj 2014

Kočky ako dlho to väčšinou trvá, kým to zdrav. poisťovňa schváli /myslím čas od oznámenia - po nástup/ - máme Všeobecnú zdrav. poisťovňu. 🙂

palomka
14. máj 2014

Dievcata poprosim vas, ked by som chcela ist s dcérou do kupelov (ma 5r) a ked by som dala navrh napr. o mesiac, termin nastupu do kupelov schvaluju samotne kupele?
a po druhe...: plati aj dcera nieco za seba a ja kolko kao doprovod, poprípade ak by isiel s nami ja mladsi syn 2r. ? je niekde cennik? velmi vam budem vdacna za prave informacie. Dakujem Mozte aj do IP pisat 😉

bykatka
14. máj 2014

@mimisami poisťovňa to schváli do dvoch týždňov, a z kúpeľov to potom ide podľa toho ako majú voľné, ale tam si môžeš zavolať a dohodnúť si aj kde chceš bývať a približný termín, oni ti povedia, či majú voľné a ktoré termíny 🙂

bykatka
14. máj 2014

@palomka cenník je na ich stránke, www.tkl.sk, a tam je cenník aj aké sú poplatky za dieťa aj za malého koľko by si platila, aj za teba, podľa toho či schválená alebo nie a či chceš stravu a kde chceš bývať 🙂

bykatka
14. máj 2014

@palomka a ten termín určujú kúpele, alebo si tam zavolaj a opýtaj sa na konkrétny termín v konkrétnom kúpeľnom dome

palomka
14. máj 2014

@bykatka a ten kupel.poplatok platim za vsetkych co ideme, napr. ja, dcera a syn ? + za dceru tych cca 35€ ked ju schvalia a za mna kolko? iba to, kde si vyberiem byvanicko platim? neviem z toho vyjst 😅

mimisami
14. máj 2014

@bykatka ďakujem a kde je najlepšie bývanie prosím ťa, ak máš skúsenosti s viacerými

bykatka
14. máj 2014

za dieťa platíš liečebný doplatok tých 34,86 + kúpeľný manipulačný poplatok 14,49 €
liečené dieťa do 3 rokov(ktorému zdravotná poisťovňa liečenie neodsúhlasila) ako súrodenec liečeného dieťaťa
6 € / deň (6 x strava / deň + procedúry) a ty platíš poplatok za izbu akú si vyberieš x počet nocí a ak si neschválené tak ešte k tomu prirátaj tých okolo 135e, tam je to pod tou tabuľkou a ešte ten poplatok podľa toho kde si ubytovaná + strava (ak chceš)

bykatka
14. máj 2014

@mimisami ja som bývala v smreku, máš svoju kúpeľňu aj wc, v tých lacnejších máš len wc, a v limbe asi ani to nie je na izbe, a tie ostané sú už potom o dosť drahšie, a smrek je asi tak v strede, záleží či chceš mať na izbe aj kúpeľňu

mimisami
14. máj 2014

@bykatka ahá, a to si môžem vybrať a doplatiť, však ?. Prosím ťa, ešte sa spýtam, pravdepodobne sa kvôli mojej práci budeme musieť vystriedať s manželom, myslíš, že je taká možnosť ? Na izbe som vlastne iba ja a malý, teda hovorím o tom smreku.

bykatka
14. máj 2014

@mimisami ty si vlastne vyberáš v tom ich cenníku, tam je napísaný názov domu, či má wc a či má kúpelňu, koľko je posteľová tá izba, v smreku majú aj dvojky s obývačkou aj bez obývačky, a určite sa dá vystriedať, veľa to tak robí, viem, že im píšu PN a potom keď sa vystriedajú tak potom ju napíšu tomu druhému, myslím si, v tomto nemám skúsenosť ale tu vyššie si minule kočky o tom písali, tak pozri pár strán dozadu

tulipanikdiddlina
16. máj 2014

ahojte dievcata, prosim Vas, ako rychlo pride vyrozumenie z poistovne, ze nam schvalili liecenie? Alebo to mi priamo z Lucivnej zavolaju? Riesim to 1x a nevyznam sa vtom. Papier od lekara mame ohl. liecenia.

vlasa
16. máj 2014

@tulipanikdiddlina zalezi od poistovne.ja som poslala doporucene do dovery a prislo mi to viac ako po mesiaci☹

tulipanikdiddlina
16. máj 2014

@vlasa ja som to bola dnes osobne odovzdat do Vseobecnej..ale nola som taka hladna,ze som uz nemala energiu sa pytat,kedy mi zavolaju..Dufam,ze do 2 tyzdnov sa ozvu.Myslite,ze este mozme vychytit niaky junovy termin?

vlasa
17. máj 2014

@tulipanikdiddlina ak junovy tak ale urcite bez vas.ale stane sa,ze niekto nemoze a uvolni sa.uz je dost neskoro.volali ste tam?v prijimacej vam povedia ci maju volne,a ak maju rezervuju vam izbu urcite 😉

bykatka
17. máj 2014

@tulipanikdiddlina zo všeobecnej to príde rýchlejšie, aspoň mne to zo Zvolena prišlo do troch týždňov, ale do kúpeľov som si zavolala aj skôr a opýtala som sa ako majú voľné

melanche
17. máj 2014

@tulipanikdiddlina ja som do kupelov volala v piatok a pre deti bez sprievodcu maju volne najskor v septembri, ze mozno by sa dalo na koniec augusta. so sprievodom november :( takze my tento rok nejdeme.

melanche
17. máj 2014

viete mi niekto poradit, ze ked chceme termin ja buduce leto, kedy to mame zacat vybavovat???? az v januari?

bykatka
17. máj 2014

@melanche toto by aj mňa zaujímalo 🙂 , my ideme teraz 10.6, ale aj to len preto, že sa niekto odhlásil, inak by sme určite nemali šancu, ☹

tulipanikdiddlina
18. máj 2014

@vlasa syn ma 3.roky takze so mnou jedine 🙂
@bykatka budem tam bolat v pondelok -dakujem za info 🙂
@melanche och,to ma mrzi.. ja dufam,ze sa nam tam nieco porysuje. Ak nie,tak snad na jesen vychytame nieco..