Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

tessa
26. jan 2012

Mám otázku holky 😀
Je v Lučivnej dobrý signál na mobil?? Teda konkrétne T-mobile mám na mysli...

mima595
26. jan 2012

@tessa - v pohode...tam nie je vobec problem so signalom

tessa
27. jan 2012

Nik viac nejdete 31.1. do kúpeľov??? Nijaká mamička, čo tam ide sama s deťmi ako ja? 🙂

brinzulka
28. jan 2012

Ahojte bambule...
ked sa vratite, dajte vediet ako bolo...co by ste poradili - si zobrat...
ci si staci zapozicat vystroj na zimne sporty, ci priniest svoju...
my budeme v marci na striedacku ...bud vsetci, alebo sama s detmi...
prijemny pobyt Vam zelam 🙂

kurci
5. feb 2012

ahojte, chcem sa opýtať mamín, ktoré tam boli v období február a marec a boli ubytovaní v Jedľi, že aké prostredie, a procedúry a tak.

tessa
6. feb 2012

@kurci my máme len 2 procedúry : a to inhalovanie (individ. al. spoločné) a potom je bud bazén, alebo cvičenie, či sauna... tie inhalácie sú každý deň a ten bazén atd..to sa každý deň mení..
Čo sa týka ubytka Jedľa...ja ani neviem, ktorý LD to tu je v areály vlastne 😅

kurci
6. feb 2012

je to tá prízemná budova za bazénom. a poobede, čo robíte? chodíte korčulovať, sánkovať sa, všetko sa dá požičať?

2mimi2
6. feb 2012

@kurci ahoj nasi su tam s malym ja sa za nim chystam s muzikom v piatok budeme tam este 2t...doobeda ze ma inhalacie saunu a preplach nosika a nejake cvicenie...poobede sanuju lyzuju jazdia na tubingovej drahe 😉 aj na strbskom boli uz pozriet ze je tam krasne ale zima :D

2mimi2
6. feb 2012

@kurci akurat ze skoda ze herna je len do 7mej lebo vonku sa uz vecer byt neda zima jak v Rusku🙂 a potom uz neni co..mohli aspon do 8mej nechAT..

kurci
6. feb 2012

ďakujem my sme boli v lete, tak teraz neviem, že aké aktivity sú tam. Náš Matúš bude chodiť do školy, tak uvidíme, ako to bude s ním.

tessa
7. feb 2012

@kurci doobeda procedúry a poobede chodíme na kopec - lyžovať, sánkovať, tubing, korčule...čo len chceš... tam zabiješ času a času 😀 chodíme takí vymrznutí odtiaľ, že až 😀
A tá herňa je dobre vyriešená, do 7mej večer to úplne stačí, lebo je otvorená od 13tej a do 19tej sa tam dá vyblázniť až až....väčšina detí chodí o 20tej už spávať, takže to je tak akurát 😉 My tam chodíme len po večeri a tá hodinka do 7mej, úplne stačí 😉
Výlet sme mali zatiaľ len jeden a to na Štrbské Pleso..v najväčších mrazoch sme boli, ale neva, bolo dobre 😉 Uvidíme, čo dajú tento týždeň..ak dajú Skibus do Lučivnej, tak to je o ničom...skôr nejaký výletík by som brala...napr. Važeckú jaskyňu, alebo nejaký skanzem...len to musíme navrhnúť tej "úžasnej" slečne animátorke... 😝

tic_tac22
7. feb 2012

ahojte mamicky no aj ja som bola v lucivnej ked som mala 8 rokoua o vela sa tam za tie roky zmenilo to vam mozem povedat teras je to luxusne 🙂

kurci
8. feb 2012

@tessa a ešte sa chcem opýtať, že keď si tam, je tam aj nejaký inštruktor na učenie detí lyžovať. či len ty sama s dieťaťom?
ja by som bola rada, keby chytil aspon základy, lebo ja ho to nenaučím, keď sa neviem dobre lyžovať
a strava je tam aká?
a ozaj dobre kúria, či mám pre deti zobrať aj nejakú deku ešte?
a voda v bazéne je aká?
som zvedavá, čo?
pekný dník

tessa
8. feb 2012

@kurci no je tu aj inštruktor na lyže..ale teda je to len taký študentík VŠ, čo si chce privyrobiť a pýta si nekresťanské sumy, na to, že nemá licenciu...jednej babe povie 15€/hod a druhej 20€ a potom ďalšia mu dá len 10€ a je spokojný...proste zjednávať ako sa dá 😉
Ale ja som sa snažila len sama ich učiť a tiež to neviem...no je pravda, že s inštruktorom sa aj deti viac snažia..je to len na tebe! 😉
Strava je tu super, ja sa nesťažujem...raňajky bývajú rôzne, vždy k nim čaj, mlieko, kakao, káva...cereálie..zelenina..maslo, šunka, alebo pomazánky atd..a k tomu rôzne pečivo..
Obed a večeru si môžeš vybrať z 3 chodov a vždy sa dá vybrať si..väčšinou varia zdravo...mäsko býva stále na šťave alebo dusené..ale aj sladké, dukátové buchtičky boli napr. včera 😝 A stále k obedu,či večeri, je čaj..ten si môžeš zobrať aj do termosky pre deti, i seba 😉
Kúria už dobre, my sme došli, keď kúpele po zimnej odmlke štartovali a prvý večer sme išli zamrznúť, tak som bola v suteréne u upratovačky ukradnúť deky 😅 a ostali nám na izbe aj 😉 no teraz sa už kúri o 106 😉

Voda v bazéne má 29stup a vzduch má 30 stup... dá sa..i tak je to vždy len na polhodinku, viac nedovolia..no nám to bohate stačí 😉

bznka
8. feb 2012

Teraz maju dobru akciu na marec pre LD Limba...a najma pre sprievodcov ktory nie su narocny..teda sprievodca Zdarma.
Smrek je v rekonstrukci tak asi preto...a Limba nie je plna.

bznka
8. feb 2012

- strava na vyber je len pre sprievodcov alebo aj pre deti?

mima595
8. feb 2012

@bznka - aj pre deti...len sprievod ma stravu 3 x denne, deti 6x..t.z. že oni ku kazdemu jedlo maju este nieco...ovocie, keks, pecivo....

bznka
8. feb 2012

Dakujem.
- deti vsak co su tam same bez sprievodcov uz na vyber nemaju. 😒

mima595
8. feb 2012

@bznka - aha, to som netusila...oni maju aj extra jedalen

kurci
9. feb 2012

@tessa ty si tam dokedy, my ideme 22. 2, že či sa stretneme.
a ten inštruktor, tých 10,15,20 eur je na hodinu a venuje sa len jednému dieťaťu, či?

tessa
9. feb 2012

@kurci my sa vraciame 21.2., takže nie 😅
inštruktor už má pevnú taxu vraj, 15€ na 1 dieťa/hod , ak máš 2 deti, tak po 10€ obe a vraj už nie je ochotný zjednať sa až na 10€... Toto mám čerstvú info z rána dnešného 😉 To berie tu na kopci v areály, ale napr. na kopci v Lučivnej (v dedine) berie až 20€/1hod za dieťa...

30mamina3
9. feb 2012

akcia na marec 2012 🙂 http://www.tkl.sk/

tessa
9. feb 2012

@30mamina3 si to nevydržala 😀

30mamina3
9. feb 2012

@tessa jasne že nie 🙂 nebudu stihat ubytovavat 🙂 a za rok dufam že daju akciu aj na januar alebo februar 🙂

tessa
9. feb 2012

@30mamina3 na to zabudni 😀 😀

kurci
14. feb 2012

@tessa ahojky, aké je počasie, načo nemám zabudnúť, už sa začínam baliť. Je to tam plné, je veľa mamičiek?
už sa aj tešíme, ale mám aj strach. a ozaj chcem sa opýtať, ako prebieha škola.

tessa
14. feb 2012

@kurci no my sme po pravde počko vychytali 😀 Také krásne slnečné (i keď poriadne mrazivé) dni aké tu boli, úžas.. No od zajtra tu má začať padať dážď so snehom...to bude brutus...inak dnes je tu len -5stup. to je o ničom.. Ideme to ešte využiť na kopec, polyžovať, sánkovať atď.
Plné to tu nie je...a to je super, ale každým dňom niekto prichádza.
A škola, tak to sa spýtaj nejakej maminky, čo má školopovinné deti.. ja len viem, že škola je od 8:30 do 12tej a deti dostávajú samé jednotky 🙂 a je ich tam málinko..sú pospájané aj so staršími v triede.. Viem, že maminky si checkujú s ich triednymi učiteľkami, či meškajú tu s učivom, alebo sú po predu.. A potom cez víkend dobiehajú učivo, ak majú zameškané..

mima595
14. feb 2012

@kurci - my sme boli v oktobri, mali sme susedku, ta mala dcerku 3-čku a pochvalovala si ...že v polovice predmetov boli popredu a tie ostatne isli zarovnako.....

bznka
14. feb 2012

- mam tam syna....skolu si chvali, este som nezistovala ako je na tom s tou jeho doma. Ved dojde domov a nejako to potom zosuladime. V tom plane ucitelka mu napisla presne co by mal mat prebrate....tak verim ze to aj dodrzia.
No a chvali si to tam velmi ...bala som sa ako to tam sam zvladne ale nakoniec zistujem ze mu je lepsie tam samemu.

kurci
15. feb 2012

@bznka takže aj on je druhák? a aj my sme, tak uvidíme, ako bude.