Labrador a dvojročné dieťa

bdiuci
22. feb 2023

Myslite si že je vhodné zadovážiť si šteniatko labradora k dvojročnému dieťaťu?Uvažujeme nad kúpou práve tohto plemena, keďže sa všade píše aký je úžasný a hodí sa vyslovene do rodiny s deťmi. Lenže sa bojím kombinácie šteniatko+maličké dieťa. Preto prosim o vyjadrenie mamičiek,ktoré majú skúsenosti v tomto smere.🙂

zojazoja
22. feb 2023

@bdiuci všetko sa dá keď sa chce a je správny prístup vedenia a výchovy psa a dieťaťa. Je úplne fuk ci máš čivava ci domu ci labradora. Samozrejme je rozdiel keď vyskočí na dieťa čivava a keď labrador. Samozrejme učíme deti správať sa a hrať sa adekvátne so psom a učíme psov správať sa a neskakat po ľuďoch. Labrik je veľmi hravý a múdry ale zažila som už aj labrikov veľmi dominantných. Bez výchovy.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kitycat
22. feb 2023

Tak aj stteniatko je babatko, tak zalezi, ci mu budes moct venovat, jeho vychove aby to bol ten skvely partak.

colsami
22. feb 2023

Labrador je velmi velmi aktivny pes, myslite na to. Kto povie aky pokojnucky pes, to je 1 z 10. Takze si treba zabezpecit na takeho psa dostatok casu a aktivity - psychickej. Velka zahrada nestaci. Minimalne do 1 roka je to ako male dieta, a potom este chvilu puberta a dospievanie kym odozneje...
Dalej ratajte s tym ze ma priemerne 35-40kg, takze treba psa riadne usmernovat, ked bude ako neriadena strela.
Takze = bude to dobry pes, ak mate dostatok casu ktory chcete psovi venovat + pripadne nejake skusenosti. Ak cas nemate a neratate s vycvikom, dostatkom casu pre psa a bude taky samorast, treba pocitat s tym ze moze demolovat, stekat a bude Vam pri malom dietati na pritaz.

Labrador je mily pes so svojimi + aj -, uz je len na Vas ci dokazete zvladnut naroky tohto plemena.

ana82
22. feb 2023

@bdiuci my sme to presne tak mali a super, nerozlučná dvojka 🙂

choco6
22. feb 2023

Mame labradora a je to ten najsuper pes, odmalička mu syn ťahal chvost, uši, tresol po ňom nejakou hračkou, teraz už má syn 4 roky a vedia sa zabaviť. Ale!
Keď sa nám narodil malý, pes už bol vyblázneny, mal 4 roky, bol vykastrovany takže bol kľudný pohodak. Ako šteňa rozhryzol všetko čo nerozhryzlo jeho, veľa utekal, výstrajal a vyžadoval si on svoju pozornosť. Ale myslím ze tento problém je so všetkými šteniatkami, to nebude o rase 🤷‍♀️😉

ana82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kukulienka999
22. feb 2023

My sme mali labradora a bol to najlepsi pes na svete. Neublížil by ani muche. Dokonca aj keď sme mali v rodine novorodenca sedel ori kociari celu dobu a strazil, nekusal nebol agresivny. Ale je pravda, že bol na platenom výcviku, takze určite sa mu treba venovať od začiatku. Šteniatko prirodzene všetko kuse a hrabe, rak s tým treba počítať. Momentálne na psa nemáme podmienky, ale pevne verim, keď sa presťahujete do väčšieho domu s väčšou záhradou splním si sen a zadovážim nám jedného

mercy13
22. feb 2023

@bdiuci mi máme hnedého 2ročneho labradora, kupili sme si ho ako steniatko,keď dcerka mala 2,5 roka, spolu vyrastali, všetko super... V tom čase som bola aj tehotná, už ma synček 1,5 roka, mota sa okolo psa, pes je velmi pokojny, miluje moje deti, aj ked vyrastali spolu s dcerkou,mojho synceka bere tak isto, ako dcerku, takze za mna vsetko super 🙂 aj my sme si kupili labradora,kvoli tomu, ze je vhodny k detom, spolocensky atd, u nas sa to potvrdilo...

beata_k
22. feb 2023

Ja by som zatial nebrala. Taky labrador vazi par kg. Je este hravy lahko zvali 2 rocne dieta. Pockala by som tak do 3 rokov.

azzflo
22. feb 2023

Ziaden pes nemoze byt samorast, takze zalezi aky mate vy rezim, ci byvate v byte alebo dome. Ak v byte, vies so steniatkom chodit prve tyzdne von kazde 2-3 hodiny? Aspon 3x denne ked bude vacsie? Aj ak ste v dome, psika treba socializovat, vodit medzi ludi, deti, auta, atd. aby si na vsetko zvykol. Aspon 1 dlhsia prechadzka denne, nie len na vodzke okolo panelaku, aspon nejaky zakladny vycvik. Ste ochotni zajst na cvicak ak bude treba? Labrador je sice vo vseobecnosti fajn plemeno k detom, ale ma 30+ kg, takze ak sa mu nebudete venovat a nevycvicite ho, prevalcuje vas.
Treba si dobre zvazit casove moznosti, financne moznosti, tvoje vlastne moznosti... nepises ako velke je dieta, ale teda ja by som takto energicke a tazke plemeno k malemu dietatu ako zaciatocnik velmi nechcela, neviem si uplne predstavit na prechadzke korigovat jednou rukou dieta a druhou velkeho psa.

bdiuci
autor
22. feb 2023

@ana82 môžem sa spýtať,psík bol vonku alebo v byte?Kolko času ste sa mu venovali popri takom malom dieťati?

palomka
22. feb 2023

To je jedno aká rasa. Keď budu spolu od šteniatka, tak budú na seba naviazaný navždy. My už máme druhého psíka. Prvého sme mali skoro 15r,bol to taky guláš a vyzeral ako zmenšený retriever. Mali sme ho 3r pred narodením prvého dieťaťa. Teraz máme whippeta a to je tiež úžasné plemeno k deťom. Akurát, že potrebuje tiež pohyb vonku, vydať energiu a potom dokáže spať hodiny 🙃

bdiuci
autor
22. feb 2023

Ďakujem všetkým za cenné rady a názory. Ono je to tak,že s výchovou psa nemám žiadnu skúsenosť.Takže v tejto oblasti som uplne začiatočník.Teraz sme sa rozhodli mať psíka,dlho sme rozmýšlali aké plemeno by bolo naj,nakoniec naša voĺba padla práve na labradora.Mám o ňom preštudované dosť,no chýbajú mi reálne skúsenosti a názory.Máme pomerne veľký dvor,no bojím sa že pri dvojročnom synovi ho nezvladnem.😏

bdiuci
autor
22. feb 2023

@mercy13 máte ho v byte alebo na dvore?A píšete že dcérka mala 2,5r.keď ste si doniesli šteniatko.Aké boli začiatky?Nebol psík priveĺmi energický,aktívny?Malá sa ho nebála?

nenne9
22. feb 2023

Ja mam velke aktivne narocnejsie plemeno psa, vonku na velkom dvore,ale mega makačka to je.potrebuje sa hrat, cvicit a dlhe prechadzky.padala som na hubu ked bol mladsi.neviem si predstavit k tomu male dieta....ale ked si doma a nechodis do prace, a labrador je pohodak, co problemy s poslusnostou ( spravnym pristupom) zrejme mat nebude, tak by to mohlo byt v pohode.mas nejake skusenostami so psami?

sofiia87
22. feb 2023

Moj labrador mal 7 mesiacov, ked sa mala narodila. Milujem ho najviac na svete, je to nerozlucny clen rodiny a s malou su super dvojka. Ale, venovali a venujeme mu meg vela casu, je to aktivny pes, ktory potrebuje vela aktivity a spolocnost. Zaciatky boli tazke, kym si na seba zvykli, ale dava na nu mega pozor, ked bola babatko vedel, ze ked spi, na dvore sa nesteka.. Treba si rozmysliet kolko casu mu viete a chcete venovat, na zaciatok urcite treba cvicak. S tym mojim nachodim denne 10km, v lete vela plava, denne nabeha kilometre za loptickou.

mercy13
22. feb 2023

@bdiuci mame ho na dvore, mame velku zahradu, takze je spokojny a vybeha sa,vysanti.. V dome sme ho mali,ked sme ho priniesli takto vo februari,boli mrazy a bali sme sa, aby nezamrzol, tak sme ho mali mesiac vnutri. Potom si sikovne aj zvykol na vonkajsie prostredie. + Som bola tehotna, bolo mi pohodlnejsie starat sa o steniatko vnutri, aspon kym si u nas zvykol. Dcerka miluje psikov, a je velmi energicka, nebala sa vobec, takze nebol problem sa spolu zabavit, nahanali sa atd.. ale potom uz ked rastol, tak sme davali na dcerku pozor, aby ju nesotil alebo nejako neublizil, ale nastastie nic take sa nestalo... Teraz ma dcerka 4,5, syncek 1,5, a ked sme na dvore, samozrejme ze na nich davam pozor, ale psovi ani nenapadlo nejak ublizit, vkuse ich strazi, chodi za nimi, ma ich velmi rad 🙂

bdiuci
autor
22. feb 2023

@nenne9 práveže žiadne skúsenosti nemám s výcvikom psa.😔A popravde,po prečítaní všetkých príspevkov mám zmiešané pocity....

elmivelmi
22. feb 2023

@kitycat stena ,nie je babatko ale ked iz,tak steniatko,stena je stale stena.Ako minule na mna pani ,psovi ze aha teta prisla,pozeram po nej ,ci jej drbe aka teta pre psa😧

elmivelmi
22. feb 2023

@bdiuci Sestra mala labradora a dieta,dieta sice neskor ako psa,ale labrador je k detom naozaj,velmi vhodny,ten jej dovolil vsetko,trpezlivy pes a bol vonku.Akurat je to take pazrave pleneno a musis mu strazit prijem,inak sa dokaze vyzrat do prasknutia.Ale zvol si skor cierneho,alebo bieleho,hnedi su troska viacej ustekani.

ana82
22. feb 2023

@bdiuci vonku na dvore, keď bol maličký spával v pivnici, nejak špeci sme sa mu nevenovali doniesli sme ho v apríli a prakticky sa celé dni prehral so synom a dcérou, dokonca si myslím, že bol rád keď zašli a mohol si pospať 🙂 manžel ho pomerne rýchlo naučil základným pokynom a pár krát s ním bol na cvičisku, ale podľa pána čo tam trénoval to nebolo potrebné, sú to veľmi učenlivé psy a náš miluje vodu decká mu hádžu kamene a ponára sa tak, že ho neni vidno, trofej si potom nesie domov a pustí ju až pred búdou 🙂

bdiuci
autor
22. feb 2023

@ana82 každý deň s ním chodíte na prechádzku?

nenne9
22. feb 2023

@bdiuci no, uprimne, ja by som to nezvladla.neviem si predstavit zladit malinke dieta a velkeho psa.ale ja sa psovi vela venujem, cvicime, hrame sa a kazdy den dlhe prechadzky.argument vysanti a vybeha sa na velkom dvore je mimo.pes sa potrebuje socializovat a aj mentalne rozvijat.na to dvor nestaci ani keby bol neviemaky uzasne velky.ale ja som v podstate na psa sama a mam plemeno, co potrebuje mentalne a fyzicky "zatazit".manzel chodi domov vecer a deti su tiez mimo domu cez den ( VS, brigady...) ak sa podelis s manzelom, mozno to pojde.dobre si to premysli a pripadne pockaj

ana82
23. feb 2023

@bdiuci nie máme veľký dvor záhradu on sa prebehne aj sám...

vikiki29
23. feb 2023

Susedia majú labradora, teraz ma 2 roky, je to úžasný pes. Ale je mega aktívny a hravý. Treba sa mu veľmi veľa venovať a cvičiť ho. Od malička s ním chodia na cvičák, napriek tomu keď je rozjašený tak skáče po deťoch a zvalí ich - chce sa hrať a naháňať. Deti z okolia sa ho boja. Predsa len má nejakých 40 kg, aj ja mám čo robiť keď na mňa vyskočí 😂. Ale je to dobrák.

fiafia
23. feb 2023

@bdiuci ja mám síce väčšie dieťa a iné plemeno psa ale vzťah medzi nimi bol od prvého dňa. Nechá si od dcéry robiť copiky, sponkovat sa, dokonca jej dcéra umýva zuby a čistí uši ☺️ je hravá a rada na nás skáče keď sa teší ale na dceru nikdy nevyskocila, mne sa vytrepe na nohy keď sedím ale dcere sadne k nohám ,ja viem,že chápe ,že by jej ublížila. Akurát jedno ma stresuje a síce,že to je veľké plemeno a keď sa hrajú na dvore bojím sa aby ju nezhodila, behá ako neriadená strela a náraz do takého dieťaťa by nemusel skočiť dobre. Vravím, ona si dáva pozor no napriek tomu mám stále oči na stopkách ☺️

nenne9
23. feb 2023

@ana82 prepac, ale toto nemyslis vazne?ze sa prebehne sam to je smutny pristup k psovi

helena1982
23. feb 2023

@nenne9 niekomu nevysvetlis. na jednej strane ano prebehne sa aj sam, ale potrebuje socializaciu a prechadzka po vonku, to je ako keby taky vycvik. no ak niekto nechava psa len na dvore a sameho, tak nech sa potom necuduje, ze sa im z jeho vychovou moc nedari

clarae
23. feb 2023

Labrador je super pes ale velmi hravy, aktivny a potrebuje staly kontakt. Nieje vhodne ho mať vonku sameho (bud dva alebo potom v dome), neznasa to dobre a nevies co mozes cakat (uz som zazila aj agresivneho labradora). Niektore plemena lepsie znasaju samotu ale aj tak, kazdemu je dolezite venovat cas, vycvik a socializovat. V dome je to s vycvikom jednoduchsie, je to mudry pes pri spravnom pristupe sa uci rychlo.

A samozrejme pri tak malom dietati vzdy pod dozorom. Hlavne ked pes rastie tak si neuvedomuje tie rychle zmeny, ze chvostom uz vsetko zmetie zo stolika, ze vsetkych chvostom vyslaha, ze ma viac sily...

Mam 14 rocneho labradora 🙂, super pes. Ale mam v plane si raz kupit pudlika prave kvoli detom. Taktiez inteligentny, hravy rodinny pes ale neplzne a je spratnejsi (toy alebo trpaslici pudel). A este za zvazenie stoji aj Lagotto romagnolo alebo menej aktivny buldog.

Ak este nemate skusenosti so psami odporucam knihu Konejšivé signály od Turid Rugaas. Je to tenka knizka, raz dva precitana a za mna kniha, ktoru by mal precitat kazdy kto chce psa.