Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

lejla77
22. júl 2009

mimi:
😀 Maly vnutri cika do nocnika - takze to je v pohode - ale vonku len pocupiacky. 😖 Asi ho budem musiet ucit postojacky. Len som to skusala a postojacky necikal. ☹ Asi to ma spojene s tym nocnikom, ze tam sedi. 😔

lejla77
22. júl 2009

mimi:
a Adamko ti ako cika?

mimi.k
22. júl 2009

Lejla: do plienky 😀

adulik23
22. júl 2009

ahojte. 🙂

vsetko najlepsie magdalenkam. 🙂

prave sme prisli z ba z mestskej plaze. tam je supeeeeeer. velke pieskovisko s preliezkami pre uplnych mrnusov + okolo 10h nafukali bazen, tak tam skocilo asi 20 deti a super sa vyjasili. 😎
potom som sla ako spravna pipina na obed do auparku 😀 a domov. poobede este skocime na jazera. taketo pocasko mi vyhovuje. 🙂

mmem - ja by som to cikanie este neriesila. on sa zacne pytat, ked bude ten spravny cas. ja sa miska vobec nepytam, ci chce cikat/kakat a minuly tyzden sa doma zacal pytat sam od seba. vonku ked sa aj vypyta, tak je to vzdy falosny poplach, ale ved aj to raz pride. 😉

mimi - bud rada, ze ti je aspon to maso. nas misiak neje NIC. on frci je na sunare, suchom pecive + pred spanim polievku, ale len slepaci, alebo hovadzi vyvar. tiez varim ako blazon a vsetko si to potom sama dojedam (a aj tak vyzeram 😝 )
minuly tyzden 2 dni jedol, tak som bola stastna ale uz sme zase v starom rezime. stolicu ma pravidelnu, tak to zatial neriesim.

leni - mne vyhovuje aj bb. uz sa tesiiiiiim. 😎 mimi - skoda, ze nemozes prist na donovaly. ☹ budeme sa musiet stretnut niekde blizsie. 🙂

bilushka
22. júl 2009

Ahojte po sto rokoch 🙂

V prvom rade blahozelam Mime a Meg k dnesnym meninkam 😵

My sme boli minuly tyzden u nasich, bolo fantasticky, aj pocasie vyslo uplne super, tak som sa vratila 2x tak opalena, ako ked sme sa vratili z Turecka. Ale hlavne som si uplne oddychla, lebo u maminy bola na navsteve aj jej segra, tak hrali cely tyzden asi nejaku sutaz, ze kto je lepsia stara mama, lebo inak nechapem ich preteky v tom, ktora sa viac venuje malemu a ktora vymysli lepsiu zabavku.
Ale neriesim, ja som z toho vysla najlepsie, lebo som nevedela, kde mam dieta 😀

Teraz uz uplne zijem ocakavanim Mimusiatka s rodinkou v nasich koncinach, taka som rada, ze sa uz stahuju 😵
Len musime kupit nejaku elektricku ohradku alebo paralyzer na Adamka, lebo zatial to na moc vykecavacky a vysedavacky po kofolach s nim nevyzera, stale beha ako motorova mys 😀

Ja som dnes bola na preventivke u gynekologa, tak som zdrava zena a ze za dva dni mam ovulaciu, tak mam na to vhupnut 😕 😀 😀 😀 Moj gyndak miluje tehotne a rodenie a neznasa antikoncepciu. Pre mna je z toho zaver, ze o dva dni sa s muzom radsej ani bozkavat nebudem nie to este nieco viac 😀 😀 😀 😀

A predvecrom sme boli na tom zltackovom preockovani, cim mame uz na dlhy cas pokoj a som aj rada, lebo uz su tie nase deti riadne vnimave a maly si to odreval len este ked prisiel do dveri a vedel, co ho caka.
S vakcinou neviem ako to dopadlo nakoniec, ved vsetky sme ju mali zadara a z lekarne sa neozvali, tak ja uz to povazujem za uzavretu vec.

No a mam problem, ze mam extremne na mne naviazane dieta.
Riesenie nemam, kedze jednu babku uz nemame a heslo mojej mamy je, ze ona mala dve deti po sebe a nikto jej tiez nepomahal a vsetko stihala, takze my sme napr. s muzom uz dva roky neboli len tak si sadnut, na veceri, v kine...co nie je az taka tragedia, ale stve ma to, ked prideme niekam-materske centrum, navsteva-tak maly je na mne ako opicka zaveseny a na pieskovsiku tiez iba kuka, sadne si do rozku a hra sa sam, niekto mu zoberie hracku, tak on si zoberie dalsiu co je volna-ziadne boje, priebojnost... 😒

bilushka
22. júl 2009

Mmem a ako si vyriesila tu svietiacu sviecku, si si kupila sama, alebo nebudete mat tento rok?
Svokrovci nech posluchaju a staraju sa o teba!!!

Vam nezavidim tehuliny v tychto horucavach a co je s Bailey, casto na nu myslievam, snad vsetko v pohode s fazulkou v brusku.

peta28
22. júl 2009

Aj ja prajem dnesnym oslavenkyniam vsetko naj naj 😉

Bilu ze sa ozves 😉 Myslis ze v tej lekarni uz na to prisli? Ak nebudu volat tak ja tak ja tam idem aj s druhym receptom 😀 Chystam sa dat malu zaockovat niekedy posledny julovy tyzden, tak si hned vezmem aj recept, nech tam nechodim ako na klavir.
Bilu kazde dieta je na mamu naviazane, Timka je sice v jaslickach, ale ked sme doma tak len maminka, vcera som struhala jablka na zemlovku a tato jej nemohol ani pyzamko obliect, musela som odbehnut z kuchyne aby som ju namazala olejom a obliekla pyzamo, tatinka vezme na milost len ked ja nie som doma.

peta28
22. júl 2009

Bailay uz bude mat ais aj brusko, ze vraj pri druhom vidno skor 😉 nechces to Bilu vyskusat ci je to pravda? 😝

bilushka
22. júl 2009

Peti, asi na to este neprisli, ked sa neozyvaju.
Ja som uz nemala odvahu sa opytat mojej lekarky, ze ako je to teda vlastne s tou cenou, ona taka poctivka isto by ma to poslala doplatit.

Ja viem, ze kazde je naviazane na mamu, to ja len ked pridem od nasich tak mam take myslienky dokola, ked tam do mna hustia, ze ako maju stari rodicia rozmaznavat deti a ako sa oni na to tesili, ale ze to uz sa neda, lebo nas je rozmaznany az do neba.

meganik
22. júl 2009

ahojte babulky, ozyvam sa po 100 rokoch, ale aj snaha sa predsa ceni 🤐 v prvom rade dakujem za gratulacie, dneska nerobim nic ine, len odpisujem na mailiky, smsky, dokonca mi volali uz aj baby z predosleho zamestnania-no jednoducho som v soku 🙂 kona nejako stiham obcas len citat, ale zapojit sa do debaty vacsinou nejako nemam sancu-z roznych dovodov 🤐 vacsinou som ale na fb, takze kto chce-urcite si ma najde 😉

inak sa mame dobre, az na to, ze mame zase sopliky a horucky uz asi po miliontykrat v tomto lete, snad sa na mna nikto nenahneva, ale neznasam nezodpovedne matky, ktore chodia so soplavymi detickami na ihrisko, lieky nam na to dokina vacsinou neda, lebo nechcem zbytocne do malej pchat atb, stale mi len dookola prizvukuje, ze Natalka ma vyslovne skolkarske infekcie a ze jej imunita to este nezvlada a nemam chodit medzi vacsie, chore deti-tak to neviem ako mam urobit, ked chcem aby bola medzi detmi co najviac 😠 tak tolko moj srdcovy vylev 😎

s nocnikovanim vam baby nepomozem, snad len vela trpezlivosti a skusat a skusat stale dokola, tie deticky si to casom uvedomia, ja ani neviem ako je to mozne, ze my sme sa odplienkovali zo dna na den, jednoducho je v tomto hrozne sikovna 🙂 najnovsie nam ale nechce cikat v nakupnych centrach na wc, tak cikavame pri aute na parkovisku 😉 najlepsie je, ked zahlasi, ze chce pisat v polovici cesty domov, to ju potom celu cestu ukecavame, ze uz budeme doma, nech vydrzi a pod...no a potom pomaly nestihame davat ani dolu gatky, ked vystupime-to by ste mali vidiet tu ulavu 😎

jaj a konecne zaciname rozpravat jupi jupi, strasne sa tesim, este z toho sice nieje plynula rec, ale kazdy den mame nejake nove slovicko, vcera ujo, bobo, deti a dneska napr. meniny - povie babi ma enini a socha 🙂 🙂 🙂

bilu aj Natali je strasne lepidlo, podla mna ich to prejde, aj nasa sa zahra na ihrisku skor sama-ved este stale su vo veku, kedy sa s inymi detmi nevedia zrovna idealne zahrat, to pride az okolo 2,5-3 rokov, na ihrisku jej stale niekto nieco berie, my Natalku ucime, ze ked nieco chce musi ukazat prosim si, lebo zatial to nepovie, ale ked uz jej niekto vytrhne nieco z ruky bez opytania-ucime Natalku, aby si hracku zobrala spat..niekedy takym detom aj poviem, ze takto sa to nerobi, ale potom vidim na niektorych mamickach, ze maju vyhrady voci mne uz na konci jazyka 😝

no a narodeninove darceky..hm my kupujeme malej nabytocek, kde si bude moct kreslit, lebo takto mi stale popise obrus v obyvacke, urcite daku babiku, lebo najnovsie sa hrame s babatkami a starky urcite nakupia tiez roznych hraciek, este sme uvazujeme nad plastelinou a pod. malickostiami napr. nieco na upratovanie, lebo hrozne rada utiera prach, vysava-vcera mi napr. drhla dekoracie, co mame na stene a jasne, ze vydrhla aj farbu zo steny okolo dekoracie , takze tak 😵

no tak som napisala hotovy roman, idem balit k nasim-aj mamina je Magduska, takze ideme trochu spolocne pooslavovat 😵 cauteeee

maji4
22. júl 2009

ahojte baby vy ste toho teda popísala 🙂 konečne 🙂 🙂

biluš ved preto ja tak často chodím k našim lebo tam sa aspoň na mňa tak nelepí ALE v poslednej dobe aj tam ma musí mať na dohlaď, a pevne verím ,že ju to prejde...

mima to musí byť podarené keď dievčatko chce cikať postojačky 😀 😀 😔 😔 😔

meg a vy už ani na noc nemáte plienku?? 😕 😕 a super ,že sa Natálka rozkecáva 😉 😉 je to fakt už super ,že si môžme spolu pokecať a také sú tie deťúrence podarené keď začne vykladať a rozhadzovať s tými krpatými ručičkami... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lenkamt
22. júl 2009

no čaute 😀

najprv: všetko naj Magduškám 🙂

som totálne grogy 😝 ale izbičky krásne , vydenzifikované 😀 pc mám zatiaľ v kuchyni na stole, musíme posunúť v obývke nábytok a vymyslieť a dať urobiť skrinku 🙄

iba som vás rýchlo prebehla takže už ani neviem o čom 😅

Letu -krásna fotka v pase aj na picase - inak Kubko vyzerá zase nejaký väčší 🤐

na narodky idem kupovať len nejaké knižky a skladačky, možno aj pána zemiaka 😀

Bilu - aj naše sú niekedy také, ale zas biť sa vedia statočne, najčastejšie o cudzie hračky 😔

Adi - tak si v pondelok cinkneme 😉 už má byť kosa, tak mekáč bude ideálny 😀

my zajtra ideme na kupko 😵 😵 😵 no a dnes sa Lucia vonka 2x pokakala 😕 🙄 tak neviem 🤐

maji4
22. júl 2009

ozaj a na ihrisku sú "všetky" hračky Lilianke ja musím do nej hustiť 20 minút aby vrátila hračku čo si čmajzla od dietatka čo sa potichučky pekne krásne hrajkalo na piesku...takže tiež nič moc to ešte len prídu časi keď ju deti nebudú mať v škôlke radi keď im bude brať všetko čo im uvidí v rukách 😔 😔

Leni tak super ,že ste to už prestahovali a baby ako už spali samé v izbičke???

lenkamt
22. júl 2009

hľadám Verči oranžovú stoličku do izby, no ale akože 4400 a viac? 😖 však jej ju dvojky aj tak zničia 😝

Maji - ale kdeže, ono tam zostali tie dve veľké postele čo boli prichystané pre Verču+súrodenec 😀
Verči sme preniesli stôl a komodu do spálne kde zostal rozkladací gauč a komoda a postieľky sme dali do tej jej izby, takže v detskej sú 2postieľky+2postele a všetky hračky, v spálni je vstavaná skrina s mojimi, mužovými a verčinými vecami, gauč, 2komody a stôl. v obývke bude spávať jeden a s dvojičkami v detskej druhý, aby náhodou nebol Miško 😀

mmem_
22. júl 2009

ahojte

no vidite, ja ani neviem ze tu mame Magdalenky,tak zelam vsetko krasne k meninam.

no vysledok dnesneho cikania - schytalo to dedovo kreslo,koberec ale 2x sme chytili nocnik a 1 slipy 😀, dokonca sme zistili ze u babky ma spievajuci nocnik 😀

a vy ich nechavate trochu v tom mokrom aby si uvedomilo ze mu to je neprijemne???

adi: ja by som sa na to normalne vykaslala,ale chcela by som aby cikosil uz sam, ked bude 2 mimi,ale asi to nestihame tak ako aj s postielkou,no co uz,mame este jednu skladaciu 😝 😀

bilu: nemam,asi kaslem na to, ale objavila som jeden obchod s vybusninami tak sa pozriem tam a ked nebude tak nebude, zatial je ok i ked ono sa to mozno za ten tyzden nakumuluje a bude zase vybuch 😠 , vzdy to tak byva,ze ani neviem co a z nicoho nic tornado, ale snad sa to uz nezopakuje

bilu: na mne je tiez nalepeny ked sme doma,ale tu ani neviem ze ho mam,doslova, stale len dido a babi a havo a doma si to uz ani neviem predstavit s takym bruchom ako budem stihat,tie kila sa na mna lepia neskutocne,saty co som nosila v auguste so simonkom su mi teraz akurat 😔 😔

a este bilu: ber si ma za priklad,spracovavam video co mame natocene za 2 roky o malom 😀,este rok 2009 😅
no ale asi to stihnem do porodu 😎

inak nie je nam co zavidiet,toto teplo je hrozne, to teplo fuuuj

mmem_
22. júl 2009

ad darceky_

maly dostal peniaze a bicykel od dedkovcov, velku Tatru a od nas neviem.my to uz nemame kam davat a to su hracky aj u jednych aj u druhych dedkovcov.tortomania sa tento rok asi odklada,kedze minuly rok som to zrusila.Urobim mu ja jednu a uz to neriesim

leni:super ze mate novu izbicku

a baily neviem veru, snad je vsetko okej

lenkamt
23. júl 2009

ahojte 🙂

baby ešte spia 😅 tak ja tu vegetím pri káve 🙂

Bailey je v pohode má akciu z toho objatia, tak je celý týžden preč 😉 od pondelka tu má švagrinú tak asi zas nebude mať čas - no neskutočne vyťažená žena 🤐

idem chystať veci na kupko, aby sme sa tu neroztopili 😅

mima07
23. júl 2009

cauko
dakujem za gratulacie
meg vsetko najlepsie aj moja mamina je magdalena 😉
tak a vcera na m nesiel net ze by vedeli ze mam meniny 😀 😀 a ottko ochorel tak som celu noc ho chodila kontrolovat ☹
dnes mam ist na servisnu kontrolu na 14 najradsej by som to zrusila neviem kde sa budem flakat 3 hodiny 😠
bilu tak alex sa ani nebude moct s matejkom hrat on uz je velky bitkar ale nastastie si da povedat len ked uz nejaku hracku zoberie tak uz ma ju ostatni smolu neda ani keby co bolo 😀 😀 😀 inak minule ho jeden chlapec kopol na pieskovisku a odvtedy sa kope aj on 😠 neviem ako tie deti vychovavaju a mater si to akoze nevsimla tak ked sa zahnal druhy raz tak som na neho pekne kukla 😀 a spunt hned letel za mamou a ta sa na mna kukala ze co som mu urobila

mima07
23. júl 2009

letu maly je podareny a super foto v pase
leni stolicky super ale moc drahe

maji4
23. júl 2009

Ahojte

Lilianka sa dnes pocikalana pieskovisku 😒 potom som ju prezliekla a už sa pýtala cikať 😉
A dnes ju na ihrisku pokúsal taký chlapec do ruky bože ....ani som nevedela čo mám robiť síce ho mama hrešila ale som mala 100 chutí mu jednu vlepiť 😠 😠 Lilianka hučaslaaaaaaaaaaaa chudatko ešte teraz tam má otlačku ☹ ☹

Leni ahá tak ste to takto vyriešili čiže ty si spala s detmi a tvoj muž bude spávať sám v obývačke a v Trenčíne 😎

Leni stoličky sú svetové až na tú cenu 😒

Mima keby si mi povedala včera že budeš v Ba tak by som ta pozvala len sa mi včera večer zajednala kamarátka škoda mohli sme pokecať....

mima07
23. júl 2009

maji nedalo sa lebo muz isiel do rakuska tak som odkazana len na mhd co uz neviem ako sa pouziva 😀 alebo svoje nohy 😀 😀

meganik
23. júl 2009

caute tak len na skok, lebo mm akurat zdrha z domu a ja idem uspat Natalku a asi budem spat rovno s nou, lebo nase posledne noci su dost o nicom 😝 nejako v tomto teple horsie spime, takze si pridem totalne vypluta 😠

majka my uz sme bez plienok uplne teda myslim tym aj na poobedny a nocny spanok uz dost davno cca nejake 2 mesiace, vlastne ja som plienku na spanie zrusila zarovno s plienkami cez den, lebo Natalka sa budila aj rano sucha, takze mi prislo uz zbytocne davat jej plienky 😉 a tuk-tuk, ze sme v pohode bez nocnych nehod, tesne pred spanim ju dame vycikat a prve co urobi, ked rano vstane je, ze uteka na serblik, kt. ma pri posteli a ide pisat 😵

no a stym pokusanim by ma asi piclo, na taketo veci som az moc citliva, takze niekedy sa musim krotit...moja malinka- tak to Lilianke pofukaj aj za nas 😵

nas dnes skoro pokusal pes, Natalka isla na svojom odrazadle a zpoza stromov sa vyrutil pes rovno na nu, stekal, vrcal a zacal na nu skakat...no moje reakcie boli pomalsie akoby som chcela, ale vcas som ju stihla chnapnut na ruky 😠 ☹ ten pes nemal ani nahubok, keby Natalke nieco urobil bola by som ho skantrila asi vlastnymi rukami 🙄

jej mimuska aj ty mas maminu Magdalenku...to je sranda, tak mame zas o nieco viac spolocne 🙂

tak pekny den 😵

letuskah
23. júl 2009

ahojte
tak vprvom rade blahozelam Magduskam k meninam 🙂

v druhom rade plienkove spravodajstvo: decko kaka do nocnika ked je hole, vcera pisal postojacky vonku na travu a velmi sa mu to pacilo ale dnes uz mame dvojo gati na balkone co sa susia, plus sandale jasne ze odniesli davku. ale po obednom spanku je plienka sucha tak mozno zajtra skusim bez.

psacie spravodajstvo: mam strasne nervy, lebo decko ho furt mlati alebo taha za volaco a ja len okrikujem jedneho a capem druheho po zadku lebo neviem kedy ten mrnus na neho zautoci a kmasne ho. uf este do pondelka vydrzat... strasnse ma to vyceprava

neterkovske spravodajstvo: to je uplne bezchybne, take 5 rocne dieta je dar od boha, naje sa, cika ked chce a netreba jej zadok utierat, ked je unavena ide si lahnut, vyhra sa sama... co si viac priat...

a hrozne ste toho vela popisali tak ja ani neviem na co som chcela reagovat tak snad len este fotky z kupka a plachnem oddychovat
http://picasaweb.google.com/helena.krivanova/Pr...

a dakujem za pochvalu fotky v pase, to som specialne pre kona fotila 😀

letuskah
23. júl 2009

Lilianke a Timke skore zahojenie hryzancov, take deti by som mlatila.....

letuskah
23. júl 2009

jej som sa tu stretla sama so sebou 😀

mimi k tomu papaniu ma napadlo jedine co robim ja, ze za kazdy spapany tanier, misku, jogurt, ovocie, vyzivu mu dam lentilku. najskor som davala zakazdym aby sa na to naucil, teraz davam len ked vynimocne vela spapa alebo si sam vypyta, uz sa naucil ze ked poviem ako krasne spapal tak prikyvuje a ventilku dame. vcera dokonca spapal cely obed prstekmi a potom chytil misky do oboch ruk, odsunul ju a povedal dostanem ventilku, popapal. asi to nie je najlepsi vychovny trik ale ja som rada ze aspon krajsie papa. tak mozno skuste takto, ja ta uplne chapem aka si bezmocna lebo presne toto som mala aj ja a klop klop klop sa to zlepsilo

a plienkove spravodajstvo update: pisal do travicky ako velky chlapec a potom som ho po ulici nahanala s holou prdelou lebo ho musim vzdy uplne vyzliect a krical holoprdkos 😀

maji4
23. júl 2009

letuš holoprdkos 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Aj ja sa teším keď už bude mať Lili 5 rokov 😵 🙂 🙂

Veru nikdy nevieš čo takého psa napadne 😖 😖

Meg tak super ja som netušila ,že už aj v noci ste bez plienok takže Natálka je predpokladám prvá velkéčka 😉 😉teda dúfam ,že som nikoho neurazila ale nepostrehla som ,že by bol ešte niekto už bez plienok aj v noci 😉možno ešte baina Gretka ale neviem či aj v noci.

No a my máme konečne nový počítať a aj monitor tak sa vytešujem kolko tu na PC stolíku mám miesta a miesta ja viem ,že to miesto bude čochvíľa zapratané ale teraz mi to ku kusku radosti stačí 🙂 🙂

maji4
23. júl 2009

baby dík a samozrejme ,že jej to fúkam stále 😵 😵 vždy príde a mi povie hýzol kuligán na uku(pohrýzol ju chuligán na ruku) 😅

maji4
23. júl 2009

no a s kamoškou sme sa vyrozprávali aj vypili jedno šampanské čo sme si doniesli z IT takže mám super náladičku 🙂 😉 😉