Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

lejla77
28. júl 2009

letu:
minule mi povedali, ze "dnes nebol na nocniku, lebo nemal kedy - cele doobedie boli vonku" Takze taka snaha.

lejla77
28. júl 2009

letu:
neviem 😔

letuskah
28. júl 2009

keby chceli dali by ho cikat vonku, ja myslim ze ich treba vychovat tie baby aj ked by to mali byt skolene zeny. ved musia mat pedagogicke vzdelanie a nejaky kurz aj ked su v sukromnej skolek

peta28
28. júl 2009

Lejla fakt tazke radit v tomot co je lepsie a co horsie, lebo aj ja som taka sprosta ze nadavam a nepoviem lebo sa bojim o malu, ale ja som si vzdy povedala ze ved uz koncime. Na tvojom mieste by som to riesila a navyse v ten malej triede kde je Stanko su 4 deti teraz, takze nechapme osrate gate v skrinke.
Vsak tam maju pracku , tak by to snad nemal byt problem a ked sa im to hnusi nech si daju gumene rukavice. Ja chapem ze je to ine cistit hovno vlastnemu decku a druhemu, ale potom nech si najdu inu robotu. Nastasite uz budeme mat erarne oblecko tak ked to okaka tak to ostava tam 🙂)

bilushka
28. júl 2009

Lejla a nepisala si si v tej jaslickovej teme s inymi babami o ich skusenostiach inde?
Predsa len rok je dost dlha doba este a keby boli niekde spolahlivejsi, tak ich zmen, ako tu ich neustale na nieco upozornovat.
Ved vy ked dochadzate autom kazdy den tak idete cez Biskupice aj tu u nas su jedny jaslicky a na tie som pocula strasneee chvaly, tak aj tu by si ho mohla vyhodit kazde rano.

Ja som strasne zvedava co bude Peta pisat z tych statnych jasliciek, na akej su oni urovni.

lejla77
28. júl 2009

peta:
asi to budem musiet riesit, ci sa im to bude pacit, alebo nie. Skusim s tou Petrou (tmavovlasou pokecat) ta sa mi zda najnormalnejsia.

bilu:
nechcela som ho zasa presuvat niekde inde, ledva si zvykol tu a ked si predstavim, ze zasa odznovu ho navykat... A v tych Biskupiciach sa mi zda, ze su o 2 litre este drahsie tie jasle. 😕

peta28
28. júl 2009

Lejla ja viem ze sa Stanko tazsie adaptoval, ale ja by som to na tvojom mieste riskla, lebo len mu prospejes a pokial tam budu rodicia nechavat deti len preto ze si zvykli a ty budes stale na nieco nasrata tak to nema vyznam a pre Stanka to bude horise, lebo inde sa moze vela novych veci naucit, najst si novych kamartatov a predsa len je to ine ked uz bude mat 2 ako rok a pol

lejla77
28. júl 2009

peta:
uz som rozmyslala aj nad tym, ze u nas v Kvetku je na pekarni vycapeny inzerat, ze opatrovatelka deti (cca 5 detí), ze ci tam nemam zavolat. 😔 To su v podstate tiez mensie jasle. Neviem, ci by to nebolo lespie.

letuskah
28. júl 2009

suhlasim s Petou, Stanko moze len ziskat aj ked mozno prvy mesiac bude tazky v inych jasliach a mozno ani nie, ak sa inde tym detom viacej a inak venuju tak mozno budes prekvapena

bilushka
28. júl 2009

Lejla, to mi nenapadlo, ze zase by si musel zvykat na nove prostredie, ale na druhej strane ma aj Peta pravdu, ze by to bolo pre dobro veci, treba si zvazit plusy a minusy, ja vobec nic o nich blizsie neviem, ani kolko je tam deti, ani kolko sa tam plati...

letuskah
28. júl 2009

lejla u nas jedna pani tiez strazi cca 4-5 deti aj ju vidavam ale naposledy mala jedno dievca, cca 3 roky mohla mat a strasne ju pred nami ohovarala a mala bola pritom, ako sa nechce ucit, nema zaujem spievat s inymi detmi a aj ten sposob ako sa s nou rozpravala mi bol proti srsti takze aj opatrovatelka je risk...

lejla77
28. júl 2009

bilu:
nevies, ako sa volaju? Dnes som pozerala "Smajlik jasle" na Komarovskej tusim - a len poplatok bol 398 EUR + strava. 🙄

peta28
28. júl 2009

presne tak, ved ked si tak vezmes, ja mam od malje asi 2 obrazky co nakreslila, inak nic, ja ani neviem co robia cely den, ci sa ucia nejake basnicky, pesnicky, ci maju nejaku motivacnu cinnost, ved ked tam pridem su deti volne rozpustene po vonku, alebo po triede, biju sa o hracky, ucitelky sedia na lavicke, na stolicke, piju kavicku a hucia po detoch.. pripadnek tomu maju zapnute CD Podhradsku , ale ze by sedeli spolu citali si knizku, alebo modelovali nieco z plasteliny, alebo spolu kreslili.. to nic. Ani karneval nemali, len toho blbeho Mikulasa a este to jedno divadlo co som sa dozvedela neskor ze tie male deti tam ani neboli lebo tie vyhnali na dvor

lejla77
28. júl 2009

letu:
☹ zalezi na koho natrafis, vobec neviem, kto to je. To by som s nou musela pokecat a tak, ze ci ma aj svoje deti, potom by snad bola normalnejsia.

letuskah
28. júl 2009

lejla sak jasne ze by si sa s nou stretla, ja len ze to nikdy nevies...

peta28
28. júl 2009

Lejla treba sa popytat, referencie, nech ti da kontakt na rodicov deti ktore opatruje, alebo opatrovala, ak je spolahliva a vie ze sa dobre stara o deti, tak nebude mat s tym problem

bilushka
28. júl 2009

Lejlus, nie nemyslela som ten Smajlik, ale toto:
www.klaudia-domcek.sk

Ked som chodievala s malym do toho materskeho centra na fit lopty, tak nasa cvicitelka si tam davala malu, ale len tak ze obcas a na par hodin, vies ja ich osobne nepoznam, len z pocutia, tak ci by to tiez nebol risk, ved aj z Kralovstva ste boli na zaciatku nadsene, ako im tam varia a robia pomazanky a teraz... 🤐 😔

peta28
28. júl 2009

hej pokazili sa velmi.. ale pomazanky im robia stale 😀 😀 😀 tak zas na druhej strane ani deti ktore su doma nemaju kazdy den pradsa maso..ci ano?

bilushka
28. júl 2009

Peti, my veru ano-masko, rybu alebo vajce 😉
Ale ved z toho ze maju na obed zemlovku sa im jasne ze nic nestane, len mne to stale pripada, ze je to jedlo na olovrant, ved z toho sa ani ja poriadne nenajem...keby mali aspon cestoviny s omackou alebo take nieco...

letuskah
28. júl 2009

no ja sa musim premahat aby mal maly aspon 3-4 krat meso do tyzdna, keby sa len o mna jednalo tak raz mesacne 😝

lejla77
28. júl 2009

bilu:
presne tak 😉 Aj mne pride zemlovka ako olovrant.

OK, na dnes koncim, ficim pre maleho. Papa zajtra.

bilushka
28. júl 2009

Ahoj Lejli a nezmlat ich tam vsetky, ked ta zase vytocia 😀

letuskah
28. júl 2009

ja zemlovku teda nemusim, je pravda ze u nas sa to nikdy nerobilo a teda asi ani dobre netusim co to je, ale neva, Kubko by to aj tak nezjedol, jedine na slano 😎

ja idem zametat na balkone 😀 tesim sa 😀 😀 😀

peta28
28. júl 2009

Baby tuto supravku kupujem malej na zimu,
Ale je to z Quelle a je to tam lacnejsie, len nechcem rozhadzat stranku:

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6254672

peta28
28. júl 2009

chlapik mi prave pisal ze uz ma tortinu.. tesiiim sa, idem hne z prace pre nu. Tak uz len upiect tortu 😀 😀

baileysa
28. júl 2009

ahojky 🙂

ret, lucke veľkáčke vsetko naj naj naj, som zvedava na tortu 😉

len som vas prebehla,
letush, ked budete v trnovci, to je relativne blizko pri nas, tak ak lenka bude mat cas a chut, mozme dat stretko na villa bettula, tam je to velmi children friendly, maju obrovske ihrisko, travnate, aj zvieratka maju 😉 tak dakedy buduci tyzden? ja nemozem v stredu, inak by som mala moct 🙂

hodila som fotky
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

boli sme vcera kuk tie habakuky na donovaloch, strasne krasne, take male to je, ale krasne spravene, tak mam ja vacsi zazitok ako mala 😀

chorobky, ako sa mate? snad uz bude lepsia noc...

baileysa
28. júl 2009

letush, vsak ty mas novu fotku v pase? alebo som slepa??? 😕 kazdopadne vam to na nej pristane 😉

akvi, gratulujem k uspechu s cikanim 😉

my mame prave dva dni, ked sme mali po dlhom case zopar nehod, ale nie len cvrknutia, ale normalne sa mala vycikala, raz ked na mne sedela, povedala, ze ciii, a uz aj tieklo, ako som ju niesla do wc, tak cely byt ocurany 🙄 a dnes na schodoch, o poschodie nizsie, som ju cakala, nech sama vyjde a ona, ze ciii, a uz som pocula, ako to az dola na prizemie svachta, tak som este aj schody bola trocha pretriet, sak aby som malo toho nemala 🙄

peti, sa fakt tesis, ze bude mat mala erarne oblecko? ja to mam negativne spojene, my sme to v robote mali ako jeden z najvacsich trestov, ze deti dostali erarne 😅

bilushka
28. júl 2009

Ja som tiez zabudla na nasu prvu oslavenkynu, tak Lucinke vsetko najlepsie k dvom rockom a som velmi zvedava na vytvor sikovnej maminy,a kou tortou sa blysla tento rok 😉

My sme boli s Mimi dnes v Ikea a zajtra sa uz stahuju definitivne, ze uz tu budu aj spat, sa strasne tesim 😵

Bailey, fotky prenadherne a kde si zabudla brusko, ako studujem tak studujem a ziadne nevidim!

Peti, ta kombineza vyzera dobre a hlavne mega tepla a tesim sa na foto co mame spolu, tak ked si spomenies, posli 😉

baileysa
28. júl 2009

bilush, brusko mam tam, len som take vybrala, kde az tak nevidno 😝 ale to aj zalezi, co mam oblecene... mam take saty, pod prsiami strihane a potom volne, takze tam vyzeram ako pred porodom, ma jedna znama minule skusala z matiky, ze ako chcem mat rozdiel medzi detmi 2 a pol roka, ked mala ide mat v auguste iba dva... a ja jej, ze: ja rodim az v januari 😀

bilushka
28. júl 2009

Bailey a ja som sa prave na to brusinko tesila, ved to je take krasne este na zaciatku ked iba tak vykuka...

Prave som pozerala test magazin na STV a testovali odstranovace skvrn a vysledok je jasny: ziadny neucinkuje 😅
Ze je to len reklama a vyhodene prachy...
Najucinnejsi dostal trojku, ostatne-ako Vanish, Denk-mit z DM stvorky a patky...ako ze nepresli vobec 😒