V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
24. okt 2009

juhu 😀

ivca08
24. okt 2009

😀 pekne to uteklo

majamisutka
24. okt 2009

Nince přejeme vše nej k svátku 🙂

aktekram
24. okt 2009

Ahojky, tak i já už jsem vás našla 🙂

siouxsie
24. okt 2009

ahojte, nasa malinka bude mat zajtra 6 tyzdnov... tak rychlo to leti... teraz aktualne bojujeme s problemami so zaspavanim pocas dna, niekedy aj v noci (to ale pomenej)... vidno na nej unavu, chce si zdriemnut, no nie a nie sa skludnit a zaspat... mate s tym niekto skusenosti?

ewwe
24. okt 2009

sioux niekedy su babatka unavene a chcu spat, ale nadari sa im to tak jej musis pomoct ty, zober ju na ruky, trocha pohojdaj, zaspievaj, pomojkaj

bibnka
24. okt 2009

Ahoj,

zdravím po delší době a koukám, že v novém tématu 😵 😉 🙂 . I my přejeme Nince vše nej k prvnímu svátečku.

Omlouvám se za svoji delší nepřítomnost, ale měli jsme toho moc. V pondělí přijela ségrai s malou Ivankou, která je o ¨půl roku mladší než Robinek. Bylo to tak fajn. Sice tu bylo chvilkama veselo, protože náš dvoupokojový byt a v něm dvě malé a jedno ještě menší dítě a dvě dospělé osoby. Ale byla sranda. Robísek s s Ivankou moc pěkně hráli, chodili jsme ven. Lenka mi pomohla s žehlením, ponosila si Tomáška, prostě fajn týden. Na internet jsem fakt neměla čas, protože jsme musely se ségrou probrat všechny důležité drby 😀 .

Jinak jsme tu zase jak v lazaretu. Ivanka v úterý začala kašlat a smrkat a dneska když odjely, tak začal smrkat Robinke a i Tomášek nějak podezřele často kýchá ☹ . takže myslím, že nějaká virozka nás navštívila. je to pech. Ale musíme se s tím poprat.

A co je tady nového? Něco podstatného, co byste mi mohly v kostce shrnout? jen jsem postřehla, že Adámek od ivci byl v nemocinici 😔 . Už jste, ivi, ok?

bibnka
24. okt 2009

tak jsem dočetla aspoň dvě poslední stránky.

Joodi:s tou peřinkou mě to mrzí, ale neboj bude to dočasné a za chvilku si na to ani nevzpomenet 😉

Market:jsem ráda, že jsi se po mně sháněla, ale neboj, jsem opět zde. Dlouho k nám nikdo nepřijede, takže tu zase budu pravidelně 🙂

Achal: dobrý nápad s lefaxem. to vůbec neznám, zkusím taky koupit. Já jsem si včera na večeři dala pečené brambory v troubě s kmínem a dneska je u nás teda inferno. Tomášek se kroutí jak had.

Jinak se musím pochlubit. Náš hladovec si začal protahovat intervaly, takže vydrží i tři hodiny bez jídla. Sice občas vycucne obě prsa, občas toho půlku vyblinká, ale je moc šikovný. A je fakt hodný, s MM jsme si říkali, že ho máme za odměnu.

Nevím, jestli jste zaregistrovaly, že jsme byli na KO s kyčlemi. Máme to ok, kontrola za měsíc, dáváme jednu látkovku navíc. Dávám mu to ven a nechávám do prvního přebalování v noci. takže to má asi 12 hodin, což musí stačit.

bibnka
24. okt 2009

Dočetla jsem další kousek 😉 🙂 a vidím, že jste řešily klasický rozpor, jestli se dá miminko rozmazlit. Já se přikláním i k názoru emuš i petry. podle mě se opravdu rotzmazlit nedá do půl roku a pak začne rodiče trošku "využívat" což pak s radostí dělá celý život 🙂 😉 . Otázka je, jak se k tomu staví rodiče. Mně třeba nevadí, že Robinek usíná jen se mnou. Přečtu mu pohádku, chytneme se za ruce, přitulíme se a spí se. Ale cíleně to Tomáška učit nebudu. Zkusila jsem, jestli bude usínat sám a on usíná. Kdyby plakal, nenechala bych ho tam samotného ani minutu. Takže já se snažím mu co nejvíc věnovat, v rámci možností nosit a chovat a hladit a líbat a rozmazlovat 😔 , protože je prostě strašbě miluju 😵 😵 😵

No, dočítání nechám zase chvilku být, jdeme slavit Robinkovy třetí natozeniny. Je to můj velký kluk. Dneska mi říkal: maminečko, už mám tři ročky, půjdu do školky? 😵 Nechala jsem mu upect dort ve tvaru trojrozměrného Nema. jsem zvědavá na jiskřičky v očích.

joodi
24. okt 2009

Haló haló, koukám, že se tu uskutečnil přesun, no jo už jsou z nás maminy, z některých dokonce dvojnásobné i víc 😀 🙂
Bib děkuju, zatím to vypadá že to malá snáší líp než já 😵 je to zlatíčko. Tak snad bude mít ty nožky brzo dobrý. 🙂

skafandrik
24. okt 2009

Ahoj,

nepatřim sem, ale chtěla jsem se zeptat, co byste v tom úplně prvotním období starání se o miminko nejvíc uvítaly, myslím tím to, co je nejvhodnější dárek pro nastávající rodiče. Ještě žádnou výbavičku nemají. Zvažujeme rychlozavinovačku, kojící polštář nebo co??? 😅

emamamamu
24. okt 2009

skafandriku lehatko🙂

skafandrik
24. okt 2009

jaký?

rpinguin
24. okt 2009

zdar zeny, no teda, nova temicka 🙂
stare nemam docitane, mam momentalne vecerny neklud, je to hrozne, ale co uz. Lezi na lehatku a ja hodjam nohou a strkam dudel, dudel vezme a je ticho na 30 sek. a potom zasa to iste odznova ☹

bib.=>Robiskovi vsetko naj naj. Kedy prene mal tie narodky?
skafandrik=> aj kojo vankus je fajn, ale ten mohla uz mat pocas tehu, fakt dobra vec 😵

skafandrik
24. okt 2009

rpinguin, ještě je těhu a můžeš mi nějaký doporučit?

emamamamu
24. okt 2009

ping to same u nas...

rpinguin
24. okt 2009

ema, nebyt tie vecery, tak je to leharo, ze? 😵 Ale aj to prejde....
skafandrik, neporadim, kedze som v bydliaca v Nemecku, ale baby ti poradia, kojo vankus ma kazda...no a najlepsie urcite kupis na nete. Vo vysokom stadiu tehu to kamoska oceni 🙂

a mimochodom zistujem, ze Matildicka opeknieva, tie skarede vyrazky po ksichte zmizli 😵 , no ale zasa prisli tie supiny na hlave, tak pri kojeni jej ich vzdy jemne skrabkam prec a vycesavam....mne sa to tak nepaci ☹

mauik83
24. okt 2009

zdar 🙂 koukám ticho po pěšině... 😀

no já dnes v noci zjistila, že jsme se asi sekli...první noc, co jsme měli nelu doma, tak v noci broukla a pár vteřin na to následoval pláč, takže jsme si vzali muster - broukne a bude plakat, takže vstát, přeballit, nakojit... No a podle tohohle jsme jeli doteď, takže to vycházelo i v noci cca po 3 hodinkách. No a já dnes v noci zjistila, že brouknutí neznamená "jsem vzhůru, mám hlad a začnu brečet", ale že si takhle brouká (nejrůlznější zvuky - tlačení, uvelebování se, snaha vymanit si ručičky ze svázání v zavince...) i ze spaní a nic to neznamená. Teda ne určitě to, co jsme si do teď mysleli. Takže v noci na dnešek mi spala a spala a budila jsem ji já sama už celá nervozní v 4:15, pže chrupala od půl 12 😅 , tak už mi to nedalo, vzbudila jsem ji, přebalila, nakrmila, v 4:45 zas usnula a já ji musela v 9h budit na krmení... 😅 uvidíme, jak bude probíhat dnešní noc. V 23h ji ještě nakrmim a děj se vůle boží... 😀

emamamamu
24. okt 2009

ping to uz je pravidlo...pres den andelicek, odbije osma a konec,,,bud u kozy, nebo na rukou..vubec nevim proc, ale uz me to moc nebavi 😒

mauik83
24. okt 2009

nela hajá v postýlce a je částečně v limbu, jenže jí občas vypadne dudel, tak "broukne" a mamka nakluše, vrátí dudel, pohladí po vláskách až do čelíčka a zase odchází... 😀 a takhle pořád dokola, dokud nespí tvrdě, že na dudel prdí nebo do krmení v 11h 😀

emamamamu
24. okt 2009

hm, tak pokud nechci, aby Dore praskla zila na hlave, tak ji nechat v postylce po osme vecer opravdu nemuzu 😀 😀 😀

rpinguin
24. okt 2009

Ema, presne u nas tak isto, ale ono je to normalne, je to vecerny neklud, nevedia spracovat zazitky z dna, takze to ukazuju takto. Niekedy okolo 23.00-00.00 sa umudri a ideme spat vsetci (okrem Maxika, ten uz o 20.00) a noci tiez pohoda
mauik, ja ju nedavam vobec do postielky, ked este nespi. To by som sa nachodila, mam ju u seba na lehatku a ja computrujem alebo cumim na telku 😀 , ak tam nieco je. Do spalne ideme az spolu vsetci. Je mi to tak jednoduchsie, naco tam ma byt, ked nespi.

mauik83
24. okt 2009

no já ji do postýlky teda dávám většinou spící nebo aspon částečně v limbu... 😀 úplně čilou taky nee, to by mě hned sprdla... 😀

emamamamu
24. okt 2009

ping no to jsem taky cetla, ze nevi, co se zazitkama ze dne...a presne..23.00 nebo pulnoci nakojim a je klidek a spi...
a prejde to nekdy, nebo se proste nebude umet vyrovnat se zazitky a budu sedet doma se zatazenyma zaluziema?😀
a v postylce je pres den, pokud jsme teda doma..v noci uz ani ne...na co..😀

rpinguin
24. okt 2009

no ono sa to spravi, ale uz som zabudla kedy presne 🙂 , potom ale zasa nastane dalsi problem, ked sa bude ucit zaspavat, to je zasa ina action. To som potom robila podla knihy "Kazde dieta sa vie naucit spat". U mna akosi napodiv vsetko fungovalo, co som ucila. Akurat ucit na serbel sa mi nechce 😀 , myslim Maxika, na to som este leniva a na zimu mu je dobre v teplej plienke 😝 .
Inac postielku som ja este nepouzila, cez den sa povaluje kade-tade v obyvaku (na gauci na kojo vankusi, v ohradke, na zemi pod hrazdickou, v lehatku alebo kocari), v spalni cez den nie je vobec. V noci v manzelskej, ale 😝 nemam vobec strach, ze do tej postielky nebude chciet ist, takze si verim 😵 .

emamamamu
24. okt 2009

ja se taky nebojim, ze tam pak nebude chtit spat...a kdyz si budu verit, tak to tak bude...😀
a co je v te knizce??
Maxik to mel taky tak?

natali1401
autor
24. okt 2009

baby kto presunul tu diskusiu to temy spolocny termin..ja som to dala do babatiek a hladam to hladam a ono nikde..tak som ostala zmatena tak som sla do starej temy kuk ten odkaz a hodilo ma to sem do spolocneho terminu.. kde som to ja nedala... tak to niekto musel presunut ale kto?l 😕

mauik83
24. okt 2009

nat - já neeeee 😀

rpinguin
24. okt 2009

jasnacka Emus,
ja mam asi uplne rovnake decka, este aj dnes mi muz povedal, ze naco mu ukazujem dve skoro rovnake fotky Matildy. On ani nespoznal, ze na jednej fotke bol Maxik 😀 😀 😀
V tej knizke sa pise, ako ucit mimca spat. Kdesi pohladam link, da sa aj stiahnut z netu. Inac aj diskusia je na konovi o tej teme.

Natali, moznoze admini, inac si to neviem predstavit. Ked sa tema vola September/Zari 2009, tak z toho automaticky vyplyva, ze je to termin a nie babätko, asi preto 🙂

emamamamu
24. okt 2009

ping to je o tom, ze mas nechat to dite vyrvat, ne?
no urcite admini..me ani nedoslo, ze sem chodim pres termin..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre