Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

retaux
4. aug 2009

Veď práve preto ja nechcem robiť klasickú tortu, že v tomto teple to aj tak nebude chutiť. Radšej niečo takéto. A ako poznám babky, tak sa dotrepú s tortami - takže bude aj klasika.

bilushka
4. aug 2009

Peti, to mali Mimi volat z Viedne, ze co s nou dalej bude, vcera mi to tiez napadlo tak som sa jej na to pytala, ale ze este sa neozvali.

Ta tvarohova bomba ci ako sa to vola vyzera fantasticky.

Leni, ako myslis ze obdoba smotanovej torty s korpusom?
To mi napis, ja mam doma este dva tie kupovane korspusy, tak to urobim aj ja na bratislavsku oslavu.

peta28
4. aug 2009

to malo byt Bilu a nie Bulu 😀 Este ze som nenapisala Bulo 😀

retaux
4. aug 2009

Bilu: Lenka asi myslela, že dáš normálny korpus (namiesto piškót) a ako krém dáš len kyslé smotany zmiešané s cukrom (kakaom, džemom).

baileysa
4. aug 2009

ahojky 🙂

aj u nas uz leje, burka je, som zvedava, kedy nam vypadne net 🙄

leni, gretka uz keca poriadne, vsetko opakuje, neico este poriadne skomolene, napr. sponge bob 😀 to da riadnu skomoleninu, ale vzdy to znie rovnako, tak asi vie, co hovori 😀 posledna historicka veta je, v sobotu si zobrala tycinku, olizovala sol a povedala, ta sol je fajna 😀 😀 😀 takze sme vas asi predbehli 🤐 prideme sa predviezt, nech maju baby motivaciu 😉
to je inak riadna rychlost, ta hmota, objednam este toho mickeyho 🙂

tak musim este mm v prihodnej chvili znova nabalachat na tu agatku 😉

peta28
4. aug 2009

ale nie Mimi nam tu raz pisala ze Bilu ma pracovny pohovor.. snivalo sa mi to, ci co?

bilushka
4. aug 2009

Aha a na tom bude drzat ten marcipan?
Lebo mne marcipan pripada dost tazky, ze potrebuje pevnejsi "zaklad".

Ja uz si ako ten bulo niekedy aj pripadam, Peti 😀

retaux
4. aug 2009

A akú hmotu ste si objednávali? Tú K2? Už ste s tým aj robili niektorá?

bilushka
4. aug 2009

Peti, no ja veru neviem, co myslis 😕
Ale prac. pohovor u mna nehrozi zatial.

Severanky odkial ste to tak bleskurychlo objednali?

peta28
4. aug 2009

tak uz som to nasla, ale sa mi to zaxifovalo ako pracovny pohovor, neviem preco..

Mimi pisala:
Myslela som, že Biluš sa tiež pridá, ale v pondelok, keď sme boli odniesť chladničku do nového bytu, tak sme sa stretli, a že má nejaké stretko z práce vtedy.

retaux
4. aug 2009

Lucka spáva s takým plyšákom (neviem, čo to je ani zviera, ani človek) a volá ho Bulo 😀

Neviem, či to bude držať. Ale keď je tam ten korpus, tak snáď hej - ak nedá navrch ešte smotanový krém.

lenkamt
4. aug 2009

aj u nás je búrka a padá mi net 😝

áno, normálne upečiem korpus, rozkrojím pokvapkám rumom a dám ovocie a tie kyslé smotany, tokeď stuhne tak by tá hmota mala držať, teda podľa môjho úsudku 😅 inak nič sa nestane ak to tam bude položené len ako dečka 😀 však sa zožere tak či tak 😀

K2 som mala ja už pri verčiných tortách /v albume/ a super robotička, iba rozvaľkáš a je 😉

Bai - tak to už riadne kecáte 😅 šikovníčka. mne stačí aj to naše nooooo, aňo a ja a moje 😀

bilushka
4. aug 2009

Ahaaa 😀 😀 😀 😀
To sme si boli na Strkovci sadnut s babami z byvalej prace, ale ziadna tam uz neostala a dokonca aj moja "milovana" sefka odisla, ja sa mozem vratit 😀 Ale nie, uz by som tam nesla.

retaux
4. aug 2009

Veď aj ja som to tak myslela, že to tam len tak položím, veď sa to nerozpustí, či áno? Uvidíme.

lenkamt
4. aug 2009

Ret - práveže na suchom korpuse to nedrží, je to tam len tak položené, treba to na niečo prilepiť a mne teda tá stuhnutá smotana príde vhodná 😅 idem sa spýtať do témy marcipánové torty 😀

bilushka
4. aug 2009

Aha, ty das korpus aj na vrch, ja ze bude iba na spodku korpus, potom ovocie a smotany a na to uz ta hmota.

baileysa
4. aug 2009

ret, a to k2 je lepsie, ci ako? pre mna uplneho laika a zaciatocnika????? 😕

retaux
4. aug 2009

Leni: a chutí to ako marcipánový poťah? A za koľko ti to prišlo?

retaux
4. aug 2009

Ja som s K2 ešte nerobila, ale veľa báb ho chváli. Myslím, že je také hustejšie a lepšie tvarovateľné ako doma robený poťah. Lebo napr. ten môj sa mi zdal dosť lepkavý. a to K2 určite lepkavé nebude.

bilushka
4. aug 2009

Uz len nazov stranky pecenie hrou mi evokuje, ze tam nemam co robit 😀 😀 😀 😀

peta28
4. aug 2009

Nebojte to sa rozkecate.. my v tomto sme zas popredu ako 3 rocne dieta, strasne keca kaca a keca niekedy z toho az hlava boli. Dnes osm jej hladala nohavice kedze som mala nachystane kratase a prsalo, tak som jedny hodila na sedacku a pride ku mne a ze maminka preco hadzes tie nohavice na postel?
A vsetko je preco? preco? preco? zacalo nam uz to preco obdobie...

lenkamt
4. aug 2009

objednala som včera a dnes na obed mi volal fešák z upc či som doma 😀 inak dosť vyvalený zostal lebo si ma pamätá ešte z roboty ako kočicu a teraz tepláková šmudla s copom na hlave a troma deťmi medzi dvermi 😀

lenkamt
4. aug 2009

K2 chutí dobre, sladučko mandľovo 😉 a robí sa s tým 100000x lepšie ako s tou hmotou z cukríkov, nelepí, netrhá no super 🙂

peta28
4. aug 2009

Bilu ja take nieco radsej ani neotvaram..

retaux
4. aug 2009

Peťa: my sme na tom rovnako. A Luckina naj, naj, naj veta: "maminka a kde ideme telaz?" To dokáže zopakovať, keď sme vonku snáď 1000x 😠

baileysa
4. aug 2009

leni, to bol isto vyvaleny, ze ako super vyzeras 😉

a my mame tu k2 hmotu ci co?

retaux
4. aug 2009

Leni: a dá sa K2 aj prifarbiť? Hmotu z cukríkov ani nespomínaj. Nikdy viac. To bol lepší aj ten marcipán domáci.

lenkamt
4. aug 2009

bože nestíham - Bilu upečiem korpus, rozkrojím na 3časti /teda môj muž/ pokvapkám ich čajom s rumom, natriem lekvárom , poukladám ovocie, ale namiesto tradičného krému tam šupnem tú zmes z pochúťkovej smotany , no a navrch plánujem tieť dať tú smotanu, však keď to stuhne tak je to tuhé , nie? 😕 tým to vyrovnám a hodím na to tú K2 , asi bielu, nato ružové srdiečka 12ks na ktorých budú čísla od 1-12 a asi modré hodinkové ručidky, ktoré budú ukazovať 2, ostatok neviem, dorobí muž modelár 😀

lejla77
4. aug 2009

peta:
my mame obdobie "co je to?" 😀