Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

bilushka
10. aug 2009

Letu, napis mi prosim ta tu rokfortovu napln ako robis.

letuskah
10. aug 2009

bilu staci ti to vecer? akurat idem zavriet kram a pochystat veci a by sme mohli do tej nemocky ist. vecer ti to napisem jo?

bilushka
10. aug 2009

Jasne staci, posialme ocinovi velku naruc energie, nech uz je skoro doma 🙂

letuskah
10. aug 2009

dakujem 😉

letuskah
10. aug 2009

bilu recepty su tu, kedze decko spi a ja som pobalena

slane tycinky
250g hladkej muky
250g masla
250g tvarohu
1 zltko
sol
muku rozmrvit s maslom, pridat tvaroh, zltko a sol a zamiesit cesto. rozdelit na 2 polovice. vyvalkat na pravidelny obdlznik cca 12cm dlhy, potriet rozslahanym bielkom s cervenou paprikou, posolit a radielkom (take cudo - koliesko na palicke ktore sa toci a kraja) urobit tycinky asi 1 cm siroke. posypat kminom a struhanym syrom. na vymastenom a vymucenom plechu (papier na pecenie) piect na 180stupnoch. je to rychlo hotove, treba to strazit. malo byt byt naruzovale.

letuskah
10. aug 2009

rokfortove keksy
120g ementalu
160g hladkej muky
140g masla
2 zltka
paprika, sol

postruhany syr vymiesat s maslom, pridat zltka, muku a sladku papriku. masu dobre vypracovat. na polhodinu odlozime do chladnicky.
cesto na tenko vyvalkat a vykrajovat kolieska alebo ine tvary. piect podobne ako slane tycinky.

plnka:
100g malsa
100g rokfortu
60g ementalu
posekana pazitka alebo petrzlen (ja to nedavam a aaj tak je dobre)
maslo vymiesat do penista, pridat dobre rozotrety rokfort a postruhany syr. vypracovat aby bola plnka vlacna ako krem. pridat zelene a naplnit vychladnute keksiky, spajat.

maji4
10. aug 2009

Ahojte 🙂 🙂

Mima tvoj Alex ma pobavil s tým varením 😅 😅 😅 😅 😅 😅 zlatý musel byť ked ta s tým ponúkal papať 😅 😅

Baby dík za pochvalu Lilušky a biluš ja som úplne šťastná ,že už neni to to čo to bývalo , ja už mám taký pocit ,že až teraz sa mi začala materská dovolenka doteraz to boli materské galeje 😀 😀 😀

Lejla tak to je vrchol tak ty odchádzaš lebo si nepokojná ,že sa ti tam dieťa bojí chodiť a oni ti naparia ešte aj pokutu 😠 😠 😠 😠

lenkamt
10. aug 2009

ahojte 🙂

tak konečne veget 😀 torta ma srala od rána, prvý korpus 😝 horel zhora, zdola, z bokov a vnútri surový 😝 tak hor sa na druhý 😀 hmota sa teplom lepila a trhala takže toľko vulgarizmov ako dnes sme ešte doma nemali 😅

ale všetko dobre dopadli, fotky som dala do albumu 🙂

maji4
10. aug 2009

leni teda ty si šikovnica 🙂 🙂 tá torta je fakt úúúúžasná a vôbec na nej ja nevidím žiadne nedostatky 🙂 🙂 a všetky 4 baby sú samozrejme krásne 🙂 🙂

lenkamt
10. aug 2009

Maji - dík, ale fakt to nie je 100%

Bailey - daj si ten marcipán v deň výroby do ľadničky a riadne to podsyp solamylom 😉

nika07
10. aug 2009

teda lenka, aj ked si na seba naštvaná, alebo na tu akože nevydarenu tortu, musím Ťa pochváliť, mne sa tá tvoja páčila viac 😉

a baby suprové

bilu ty si dnes pripravovala inú hostinu 😀
a si ma odignorovala na Skype, no čo už 😠

letu ako sa má ocko, prajem rýchle uzdravenie

lenkamt
10. aug 2009

tak dík 🙂

až teraz som dočítavala 😅

Natálke prajeme všetko najlepšie 🙂

Letu - fotky krásne, mňam doboška 🙂 a ocinovi aj my prajeme rýchle uzdravenie

Bilu - pre toto ja nekupujem torty, ešte mi nikdy kúpená nechutila 🤐

katika1
10. aug 2009

😀 čaute čaute
ktosa dotrepe na skype teraz dostane oznamko a pozvánku -náhlad ako vyzerajú 🙂 😀 😀 😀

maji4
10. aug 2009

Letu no konečne som si kukla fotky a vidieť ,že výlet bol superový a to jakubko zvládol také štreky chodiť pešo sám???

A torty su tiež svetové 🙂 🙂 A Jakubko : teda riadny fešáčisko je z neho 🙂 🙂 musíme dať stretko 🙂 🙂

lenkamt
10. aug 2009

ja mám odinštalovaný skype 😠 hoď mi to na mail pleaaaaaaaaaaaaase 🙂

nika07
10. aug 2009

katika môj Skype budeš mať v IP

nika07
10. aug 2009

Maji pripájam sa , dufam že sa to podarí

maji4
10. aug 2009

nika tak to dúfam aj ja ,že prídeš 🙂 🙂

nika07
10. aug 2009

ozaj Maji, ako ide cvičenie

maji4
10. aug 2009

už tam nechodím síce by som mala le sme sa s tou cvičitelkou ešte pred 2 mesiacmi dohodli,že keďže stále býva chorá tak aby som cvičila doma...
Ale aj to asi od tial vždy po-dostávala lebo keďže tam už nechodím 2 mesiace tak 2 mesiace nebola chorá akurát vtedy keď sme išli z dovolenky ale to zasa chytila od tých chlapcov čo boli s nami.....
A pred tým keď sme tam chodili tak pomali každý 2 týždeň jej tiekli sople a teplotovala z toho sa jej to usadilo na priedušky a potom ATB

Ved akurát o 2 týždne idem do toho harmony na kontrolu tak som zvedavá čo mi tá lekárka povie 😖

akvabela
10. aug 2009

Ahojte, Natalke vsetko najlepsie! 😵

Ked budem mat viac casu, tak kuk fotky, ale urcite budu krasne ako vzdy 😎

katika1
10. aug 2009

leni máš to 🙂

lenkamt
11. aug 2009

ahojte 🙂

Matejkovi a Zuzkám prajeme všetko naj 🙂

Kati - úplne suprové, perfektný nápad 🙂

u nás prší a mne sa chce spať, tak neviem čo ideme robiť, lebo deťom sa evidentne nechce 😀

mmem_
11. aug 2009

ahojte

tak natalke zelame vsetko naj a dnes matejkovi a zuzkam 😎 🙂

leni: torta je uzasna, ja neviem co sa ti nepaci 😀 a male su zlatucke, ten ohnostroj nemal nejaku dobru odozvu co? 😀

no tak po dlhom case mame sopliky,tak som zvedava ze co z toho, uz bol asi dlho klud 😝 som radsej odlozila aj ockovanie

dnes noc super 😖, som si k nemu v noci lahla lebo mi bolo nejak smutno 😀 a o piatej maly zavelil ze pod a isli sme spat k tatovi a samozrejme odvtedy nespal 🙄 ale aspon mam uz skoro uvarene

dnes uz stihol vyliat bublifuk, a opat ma skakaci den a mne sa chce taaak spat

a vcera vylial celu flasku caju do postielky, no nie je na zjedenie 😀

let: ta torta nie je moje dielo ale velmi som sa z nej tesila 😅 😀 , moja je v nedohladne,ale ked sa podari tak urcite hodim fotku

mmem_
11. aug 2009

juuuj aj ja chcem vidiet oznamko 😔

a fotky super, letu maly je perfektny,
bilu: uz som zvedava na klinceky v torte

inak buduci tyzden v stredu by sme mali byt v BA tak ak by bolo nejake stretko a nebudeme nieco vybavovat tak by som sa na chvilu zastavila 🙂

lenkamt
11. aug 2009

Moni - musíš otravovať Katiku 😉 ja by som ti ho aj preposlala len neviem či môžem 😅

baby a to v tej handlovej 😔 my sme včera normálne trpli - lebo švagor je tiež v bani zachranar a nedvihal telefon 🤐 ale našťastie tam nebol, aj keď mal byť, ale nakoniec šiel inam 🤐 a teraz hľadajú telá svojich kamarátov, strašné 😔
no a nechcite vedieť aké tirády zase predvádzala svokra 🙄

katika1
11. aug 2009

Ahojte.. leni dík 🙂 možeš preposlať 😉

lenkamt
11. aug 2009

tak mi hádžte do ip maily 😀 ja to pre Katiku urobím 😀

katika1
11. aug 2009

😀 😀 😀

bilushka
11. aug 2009

Ahojte,
ze dva roky uz 😅
Dakujeme za blahozelania, ja sa pripajam k blahozelaniu nasim spoluoslavencom a hlavne Gretulke od Grety posielame vela cmuckov 😵 😵 😵

Katika maju origos super oznamko, presne z tej istej firmy sme mali aj my a ako som uz Katke pisala, mama sa ho hanbila potom aj davat rodine, lebo su tam krasne ulety 🙂

Leni, torta super namakana a som stastna, ze ja som sa do toho potahovania nepustila, lebo este aj v Slovnafte by poculi moj stavnaty slovnik, keby mi to neslo 😀 😀 😀 To je fakt pre ine rucicky a ja uz poznam svoje moznosti a schopnosti, tak Matejko ma jednu posypanu kvietkami s krtkami a druhu posypanu tym ozdobnym draze s gulickami, aj tak jeho zaujima len sfukovanie sviecok, uz od rana sme si to nacvicili asi 10x 😀

Nika, ja na skype odpovedam nahodou tak v priebehu tyzdna, tak nebud netrpezliva, vcera sme s Katikou dohodli tych Chippakov-tak my teda ideme, kto este, Lenka dufam ze sa pripojis!!!!

Bailey, vcera sme mali clensku poradu v tom nasom MC a baby sa tam totalne pohadali, podpredsednicka odisla a predsednicka slahla zapisnicu o stol, ze ona sa na to vykasle, nech si zvolime noveho predsedu, som z toho sklamana, neviem kolko a ako to tam bude takto dalej fungovat ☹

Letu, ako je ocinkovi?