Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

lenkamt
14. aug 2009

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

urob z 1,5 dávky to je 6vajec 😉 a ak necheš nemusíš dať kakao, tiež je dobrý 😉

ja som ho verči robila - 1torta z 2vajec , 2torta zo 4vajec a neboli až tak malé, tak tebe na ten priemer bude stačiť zo 6, alebo ak sa bojíš ako to budeš prekrajovať sprav z dvojitej dávky , však 8vajec nie je až tak veľa na tortu 🙂

baileysa
14. aug 2009

idem robit ten tvoj prvy, je tam este viac surovin ako v tom mojom recepte...

a potom nechat vychladnut, teda vyklopit a potom krajat, lebo potom chcem ist do mesta na kavu a vratim sa k tomu az vecer 😅
a vecer tu budes? budem robit ten potah... 🤐 😨 😅

mmem_
14. aug 2009

ahojte

Alexovi vsetko najlepsie k dnesnym narodkaaam, pekne si to uzite 🙂

baby tu som odfotila tu sackovu polievku

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

ja som to pozerala aj na SK v tescu ale nenasla som, len tie s glutamanom, tie co su balene po 2ks

toto je balene po jednom,je to rozmer medzi tou klasickou velkou polievkou a tou malou, ma bledozeleny obal, ten tmavsi zeleny je s glutamanom.

lenkamt
14. aug 2009

áno vyklopiť, a nechať vychladnúť, krájať až keď budeš plniť, kým sa ti bude piecť sprav si plnku 😉

večer neviem či nebude xmeľové stretko martinčaniek 😅

mmem_
14. aug 2009

tam dole ten zlty kruzok - tam je napisane ze bez glutamanu a konzervantov,ani vzadu nie je napisane ze obsahuje glutaman, je to na 180 ml vody

ja neviem,mozno to fakt nemaju na SK

baileysa
14. aug 2009

tak leni ok, mozes ist na stretko, len mi presne napis, co s tou hmotou 😅 a ten solamyl mam dat kde? ked to budem valkat??

baileysa
14. aug 2009

mmem, cauky 🙂

mmem_
14. aug 2009

bay:drzim palce 🙂

a idem

zatial papa

lenkamt
14. aug 2009

však mi v krajnom prípade volaj 😀

dáš si hladký sáčok alebo igelit, posypeš ho solamylom na to vykydneš tú hmotu /ktorú si predtým vymliagala v rukách/ potrieš si aj valček solamylom a vaľkáš, keď bude tenké tak to pomocou sáčku s tálerom prekotíte na tortu, potom by si to mala robiť tak ako na tom videu 😀

lenkamt
14. aug 2009

kvôli blbým lievancom nestíham pozdraviť Mmem 😅

mima07
14. aug 2009

cauko
dakujeme za gratulacie
pred chvilkou tu bola nejaka pani a doniesla alexovi tortu aj so svieckou vyzera dobre ked sa vyspi ochutname

nika07
14. aug 2009

Ahojte,

prajem všetkým dnešným oslávencom všetko najlepšie, veľa zdravíčka , šťastíčka usmiatych rodičov, a posielame bošteky
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

maji4
14. aug 2009

Ahojte 🙂 🙂

Miminmu Alexovi prajeme všetko najlepšie k jeho 2 rôčikom a nech si dovolenku užije a samozrejme aj jeho maminka 😵

maji4
14. aug 2009

Mima jej to aké privilégium 😵 😵 😵 aká bola torta? 😵 😵

letuskah
14. aug 2009

bailey to je normalne napinave toto pecenie 🙂 🙂
ja akurat robim taky kolac nepeceny, šarlota sa to vola, to sa daju dookola formy piskoty a dnu ide vajecno slahackovy krem a streida sa jahodovou gebuzinou, veeeeeeeelmi dobre. sicke nachystane a plnit budem ked Kubko zalahne 🙂

otca vcera pustili z nemocky tak ideme zajtra k nasim pozriet a v nedelu zase s brchom a rodinou budeme oslavovat. normalne ze moje dieta ma tento rok 4 ciaistkove oslavy...

maji4
14. aug 2009

Let jej tak to sa teším ,že ho už pustili 😵 😵 a príjemnú oslavu 😵 😵 😵

My ideme zajtra poobede do ZOO ta malá už je namotaná ,že uvidí hrocha ešte keď zaspávala tak hovorila ,že bude hroch 😵 😵

Sme si vybrali super den lebo celá Bratislava bude na DOD v markíze a tam bude dúfajme , že len pomenej ludí lebo vlani sme tam boli a akurát tam bola celááá bratislava strašná pakáren keď tam je tolko ludí... 😝

letuskah
14. aug 2009

snad tam nebudete mat moc ludi, ja sa chystam do zoo buduci tyzden niekedy poobede

bilushka
14. aug 2009

Ahojte,
nezabudla som, len skor sa nedalo, tazke nasmu velkemu kamosovi Alexovi zelam vsetko najlepsie k jeho dvoj rockom 🙂

Mima, to aka teta vam tam nosi torty?
A uz si bola aj na nejakej masazke?

Dohodla som tu Rybku na stvrtok, tak ta tuzobne aj s Mimi ocakavame opalenu a oddychnutu 😉

Bailey, ako torta, potom prosim vysledne foto 😉

Mmem, ja som taku polievku u nas nevidela, aj ked je pravda, ze ja sackove moc nekupujem a ked tak take do hrnca, tieto zalievane vobec, tak neviem, ci to na Slovensku maju, ale na dovolenku podla mna vyborna vec, skusim pozriet u nas v potravinach, ked budu nestihacky, ze by som ju malemu tiez iba tak narychlo zaliala.

mimi.k
14. aug 2009

Ahojte, tak mám konečne všetko dočítané 😎 😀

bilushka
14. aug 2009

Kati, waw to aka cena za oblek, moj chlap mal na svadbu pozicany za taku cenu a Riso ma svoj uz nastalo, vyborna kupa, ja ako akciova a vypredajova maniacka ti udelujem pochvalu 😀

Peti, tak si si nakoniec dovolenku predlzila, uzili ste si s Timkou obe zmeny 😉
Tvoja doktorka je podla mna vrchol drzosti 😠
4 eura za ockovanie do svalu, ved to ti pichne pomaly hociktora sestricka za pochodu v cakarni a ona si za to pyta take prachy a aj za to potvrdenie!!! Jasne, ak si s nou ako s odbornickou spokojna, tak to nie je dovod na zmenu, ale aj tak to nastve 😠
Ako sa vola?

Stravu do Talianska ti neporadim, lebo my ked sme boli, tak maly jedaval tie kupovane vyzivy, ale ja som mu aj varila ako jedinemu, nam s chlapom nie, sme chodili do restiky a rano muz chodil do pekarne pre cerstve pecivo, lebo my sme tam mali Spar a ceny boli uuuplne ako u nas, tak co pises cestoviny, ryzu a pod. ak chces varit sa ti neoplati trepat zo Slovenska, moja mamina ked chodia do Chorvatska tak si zavara maso do flias, ale ak mate cestovnu chladnicku tak to prenesies aj v nej a v apartmane urcite mate chladnicku s mrazakom, ze to mas kam dat.

bilushka
14. aug 2009

Mimi, cmuk.

mimi.k
14. aug 2009

Takže...všetkým oslávencom prajem všetko len to najlepšie, hlavne veľa zdravíčka, ostatné už príde 😉

My sme mali dve oslavy, jednu u našich a druhú v novom byte s Bilushkovcami a Mimovcami, bolo super 😎 Bilushka nachystala ako pre regiment, všetko výborné a celkom pohodičku sme si urobili, na to, že nás bolo 6 dospelých a 5 detí 😀

Ja na tých Čipákov nepôjdem, lebo ako písala Bilushka, soboty sme inde.., ale viete, že keby sme boli v BA, minimálne po akcoške by som vás počkala a hýrila s vami do rána. Veď raz za čas je to až nevyhnutnosť 😀

K pozývaniu detí na svadbu...ja to beriem ako automatiku, že keď má niekto deti, tvoria spolu s dospelákmi rodinu, pozývam všetkých. Ak sa niekto rozhodne, že nechá dieťa doma, je to na ňom...ale ja by som nikoho neobmedzovala.
A mne sa takéto nové témy páčia, aspoň sa človek zamyslí nad tým, čo iných trápi 😉

My sme mali hneď po dvojročnici úraz...synovec nechtiac kopol Adamkovi loptou do tváre...výsledok je poškrabaný noštek a odbyté končeky z oboch predných zúbkov a pod noštekom škrabanec, z ktorého sa nakoniec vykľul herpes 😖
Tie zúbky ma strašne trápili, hlavne prvý deň, ale povedala som si, že sú horšie veci a keby som na to neupozornila, tak si to možno nikto ani nevšimne..každopádne, boli sme u zubára, skontroloval všetko a zúbky sú v poriadku. Sklovina nepoškodená, tak som happy. Chlapec ani nemukol, ešte sa aj poďakoval a podravil 😉 Tak som kľudnejšia, lebo vraj keby sa poškodilo nejaké lôžko, môže to mať vplyv aj na trvalé zuby 🤐 Herpes tiež pekne pomaly mizne, tak som pokojnejšia.
Ešte k zdravotnému okienku - dnes som bola na magnetickej rezonancii a vyzerá to zatiaľ tak, že moja cysta na mozgu sa nezväčšuje, tak aspoň niečo. 🙂 😉

mimi.k
14. aug 2009

Adulak, určite očkovať len zdravé dieťa...na 100%...veď dáš zaočkovať, keď bude fit. 😉

Kati., asi pôjdem kuknúť do toho Prostejova, veď to je menej za oblek ako v PL 😀 A mm má oblek ako montérky, takže by to potešilo 😉
A aj ja chcem vidieť oznamko 😉

A už ani neviem, na čo všetko som chcela reagovať...tak až keď si spomeniem 😀

bilushka
14. aug 2009

Mimi, tvoja magneticka rezonancia je sice v poradecku, ale mojho chlapa trapia pecenove testy tvojho muza,
lebo to uz dochlastali 😀 😀 😀 😀
Ale strasne sa tesim tvojmu vysledku, ved vies 😉

mimi.k
14. aug 2009

Už viem...Mmem, si strašne ale strašne zlatá, ďakujeme za DVD Bambuľky, som Tvojim dlžníkom. Keď budeš v BA, pozývam aspoň na kafé s poriadnym koláčom, možno aj s marhuľovým, ako pečie teta Klára 😀 ...

Baily, ako sa podarila torta? Bruško rastie? 😵

Bilushka, 😵

mimi.k
14. aug 2009

Bilushka, no, teraz bude aspoň mesiac bez alkoholu, takže s DžordŽim už len na nealko 😀 😀 😀

bilushka
14. aug 2009

Mimi, no tak to velmi tazko ponesie, hlavne ked ja nemam miesto v chladnicke, lebo je cela zapratana pivom,
co sme pripraveni na vasu navsetvu 😀

Mam Krausa, tak padam.

Dobru nocku vsetym.

mimi.k
14. aug 2009

Teraz ho musíme ľutovať hlavne, lebo veď je chlap 😀 s pivom si Jurko určite poradí 😀 😀
Brúúú noc, idem aj ja 😉

peta28
14. aug 2009

Mimi som strasne rada, ze mas vysledky v poriadku 😉 Adamka mi je luto a tie zubky by asi stvali aj mna, ale asi si treba fakt povedat ze su aj horsie veci na svete a predsa len su to len mliecne zubky, takze to nebude mat na stalo.

Bilu dakujem za rady, aj teda ze ako jedina si si vsimla moju prosbu o radu. 😉

Bai dufam, ze torta bola super.

Mmem dk za foto, dnes som tu fotku pozerala aj v Carrefouri a tam ju tiez nemali, tak neviem preco sme stale este horsi ako v Cechach co sa tyka vo vybere potravin. 😖

Maji uzite si den v ZOO, ja som dnes nakoniec s malou nebola, predsa si to vyzaduje asi dvoch dospelych na Timku tak sama som si nakoniec netrufla. Boli sme v Lacinke , Timka spraskala komplet 2 plnene palacinky a to je dost aj na dospeleho, v Medickej a este u kadernicky nech jej trosku ostriha ofinku. Ta bola z nej unesena ze kolko rozprava, lebo ona ma 3,5 rocnu vnucku a nerozprava ani polovicu toho co Timka, tak som zas narastla do neba ako pysna mama.

baileysa
14. aug 2009

tak som dopiekla 😅 😅
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lenocka, moja krasna dakujem ti za vsetky tvoje rady, bez teba by to neslo 🤐 😨 🙂 a vnutro je vanilkovy krem a cucoriedkovy lekvar 😝 uz sa zajtra tesim, ako gretka zareaguje a ako to bude chutit 😅

mimi, to ma mrzi s tym adamkom, ale snad to nie je take vazne, vidno mu to? alebo az ked sa poriadne pozries? kamoskina mala spadla z hojdacky a ze si vrazila naspat do dasna a museli jej znova narast 😔 a tesim sa, ze sa cysta nezvacsuje 😉 to je dobra sprava 😵

let, ten tvoj kolac, tiez vyzera chutne 🙂

maji, uzite si zoo poriadne, dufam, ze sa hroch pochlapi a lilianke pekne zamava, ked sa tak nanho tesi 😉

peta, ja ti stravu moc neporadim, my vzdy ideme, tak ze nevarim nic, kedysi som brala malej vyzivky, teraz sa prestravovala s nami, ale co poznam deti, tak vacsinou na dofci moc nejedia, tak si vezme len nejaky zaklad, ovocie tam bude, zelenina tiez a dake cestoviny kupis aj tam, skor ak ma timka daco oblubene, nejaky syr alebo nieco, tak vezmi to, ja by som teraz musela brat pasteku 😅

bilush, ako sa ti pacil kraus? ja som toto uz videla, ale aj tak som sa pri peceni smiala... inak ti furt zabudnem, ze uz mam dopozerane zufalky po 4 seriu 17 cast, takze som sa vratila na mapu 😀 😀 a kukala som ukazky z novej serie, 6, co ma zacat na jesen, ale to uz sa mi zdalo ako parodia...