Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

slavenas
18. sep 2009

meg super , len tak daľej 😉

meganik
18. sep 2009

dik baby 🙂

no tu sa zacalo nejako zmrakat a to bolo az doteraz uplne ukazkove pocasie...som zvedava, ci stihneme vybehnut este s Natalkou von, ked sa zobudi

idem vesat pradlo

retaux
18. sep 2009

No, už sme hore, vyspinkaní do ružova 😀 Lucka už papá a pritom ciká 😀
Ako zisťujem, tak mám doma určite najväčšieho drobčeka - má 11,5 kg a 84 cm 😀 To sa s vašimi mierami ani porovnať nedá.

Zuzi: najskôr sme si mesiac dali pauzu po vysadení tbl a potom hneď na prvý šup sa podarilo 😀

zuzana76
autor
18. sep 2009

aj my sme uz hore

ret, fiiha na prvy sup, nam sa podaril tak patko, ale teraz to bude asi tazsie

retaux
18. sep 2009

Ale čoby bolo. Treba sa len snažiť - ráno, na obed aj večer 😀

baileysa
18. sep 2009

taaaak, my sme boli na vylet v ziline, kupila som si jesennu vyzdobu, mam zachvat dozariadovania bytu, na buduci tyzden ma pribudnut jedna skrina 😅 😀

ret, co to, co to?????? 😵 😵 😵 😵 😵 gratko bude az v pondelok???? 😕

maji, tak ma napadlo, ze som ti zabudla odpovedat, ze ako sme vtedy cestovali do banoviec, no bolo to z tych horsich cestovani, trvalo to vyse dvoch hodin, z toho bola v pohode gretka prvu polhodinu a poslednych 20 minut zaspala, inak robila cirkus 😝 a naspat spala az po martin, tam sa zobudila a od mt do rk zas plakala 😝 som prisla riadne ohucana....

kati, a ako si to mam objednat, poslat ti co chcem a ty to potom budes posielat alebo ako?

bilush, si zlata s tou majkou, uz na nej az tak nefrcim, teraz zelene jablka a sisky 😔

mima, super, ze aspon stary ma predkozku v pohode 😀 😀 😀 😀 som sa zasmiala 😀 😀 😀

zuzana76
autor
18. sep 2009

baily, jej, aj nam pribudla jedna skrina, ale ikeacka 😀 , taka s posuvnymi dverami, patkovi do izby, a este mu tam dame mapu

ozaj leni, inak take to hasicske auto co si sem raz dala link, uz je doma vylozene na skrini a caka, kym sa patko vykaka do zachoda, ale mlademu sa nejako neraci, len furt chodi obdivovat to auto

a na vianoce asi dostane taky ten domcek aj so zariadenim, je tam sice pisane , ze -pre dievcatka, ale on sa s takymi vecami strasne rad hra

zuzana76
autor
18. sep 2009

a kde davala link katika na tie veci, co ste pozerali? nech sa trochu inspirujem

baileysa
18. sep 2009

katika ma veci v albume 😉

nam pribudne skrina do chodby, a do gretkinej izbe sme tiez davali robit kalkulaciu ale musime na nu najskor zarobit 😀

zuzana76
autor
18. sep 2009

aha, vdaka, idem popozerat

nas vysla ta v ikei 560 eur, ale oklamali sme sa na tej mape, ale co uz, asi ju nevratime, to je taka 2m siroka a mysleli sme si,ze stoji 100 eur a stala 149 eur 😕

zuzana76
autor
18. sep 2009

tie plysove bundy su super, kebyze mam dievcatko, tak by som si vybrala, aj tie Kittynki su zlate

mima07
18. sep 2009

no este ze som mala cas sem nakuknut cez obed sak vecer je to tu vyludnene 😲 😠

zuzana76
autor
18. sep 2009

ja tiez nechapem, kde su vsetky 😀

zuzana76
autor
18. sep 2009

tak dobruuuuu noc

peta28
18. sep 2009

este ja to tu uzavriem, vsetci uz spia, ja som doteraz pucovala auto. Dotrepem sa s nakupom domov a ja krava som vzala v obchode tekuty prasok ale s prasknutym uzaverom ,co som si jasne ze v tom zmatku co varit co kupit nevsimla a po ceste sa mi polovica flasky vyliala do kufra auta. Otvorim kufor a este ze fiha ako dobre vonia ten prasok a potom kuknem lepsie a vsetko lepkave... mastne.. fuj. som nadavala ako pes. Dotoho sa mala este pocurala hned ako sme vosli domov ale tak trafila, ze na koberec, na moje papuce, dvoje topanky.. no vsetko. Keby tak o 30 cm vedla na dlazbu tak ok, ale este som musela pucovat aj chodbu, tepovat koberec a cistit boty a papuce.. no ked sa dari tak sa dari.

Leni dnes mi prisli z Quelle cizmy pre malu co som objednala, no som uplne nadsena za 18 eur s nejakou zlavou a uplne super este aj s kozisinkou, snad nam pride aj ta suprava nech to mame vsetko v jednej farbe. Tak len ked uz mame taky podobny vkus, tak by sa ti urcite pacili. Hodim ti link do IP nech to tu nerozhadze.

A zajtra ideme na Ela hop tak som zvedava.

peta28
18. sep 2009

Ret tak gratulovat ti mame az v pondelok?? Ha??? 😉

peta28
18. sep 2009

Meg a kedy ma byt dalsia prehliadka? Nevies ako casto to ma byt? Mne sa tiez zda ze doktorka vravela ze v 3. rokoch, ale ta moja doktorka je divna, ta ma problem aj recept vypisat nie ze este volat na prehliadku.

Inac uz som objednana s malou do tej nefrologickej ambulancie, celkom sa bojim ze co to bude, dnes som kupila 2 skumavky mocu a malej hovorim ze donesieme cikanicu doktorovi a ked som ich vecer vykladala z tasky tak si to normalne zapamatala ze tam bude pisa pre doktora. No zlata, dnes mala extra dobry poslusny den.

peta28
18. sep 2009

Lejla dnes muz volal s Gazkovou a oznamil jej ze ju a do novin, tak ze v pondelok sa mu ozve kedy sa uraci vratit prachy, je mi uz z toho zle, dobre ze sme prec. A urcite napisem aj clanok a dam ho do mamy a ja, uz mam aj nazov : Ako sa kraluje v Kralovstve. Nech varujem ostatne maminky co sa tam deje, ze jogurty po zaruke davat takym malym detom..

letuskah
19. sep 2009

caute
tak sa hlasim konecne, dieta je vonku a ja akoze varim obed 😝 😝

tu predkozku ani ja nestahujem, len mu to pekne umyjeme a koniec. tiez som k tomuto zaveru dosla po miminych clankoch ze do troch rokov sa to ma same urobit a ak nie potom tomu treba pomoct. ak by bol problem tak pri cikani sa mu pisulak napuchne lebo je uzky prietok a bolelo by ho...
a zuzi ten maz mi radila mudr kupat v repiku tusim 5 krat denne a tri krat denne davat framykoin velkosti hrasku na vrch ale myslim ze mima pisala ze staci repik, tak skus toto cez vikend, ono sa to dost rychlo upravilo potom

a babizne gratulujem k fazulkam, strasne sa tesim 😵 😵 😵 😵 teda ret az v pondelok 😀
a zuzi neboj operaciu prezijes a potom sa na to date, len nechci prilis moc aby sa vam to zadarilo co najskor 😉

letuskah
19. sep 2009

peti urcite napis, ked aj nie do mama a ja tak aspon niekde na internet 😉

a neviem co som chcela, idem varit nech som za dobru manzelku 😀 😀 😀

mima07
19. sep 2009

tak som este raz nasla clanok n tu predkozku mne sa pozdava tak sa nim riadim
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm
ja nevarim nic nerobim normalne mi chyba taky nejaky volnejsi den 😲 ale aspon oprat dam nech mi vsetko neostane na zajtra
ja som zvedava na quelle lebo som mu objednala tie kombinezy ci co to je a v akcii za 10 eur kolobezku(no nekup to) a napisali ze kolobezku posielajua o kombinezach nic tak tam asi zavolam

bilushka
19. sep 2009

Ahojte,
Mima dobry clanok, takze vyplyva z nasich zaverov ze mame pokracovat v nestahovani predkozky.

Zuzi, aj mne pripadali tie bundicky ze maju babsku aplikaciu, ale bola som prehlasovana, ze to mozu mat aj chalani.

A som hotova, lebo kazducky zub co nam doteraz narastol sme si odtrpeli v horuckach a so soplami, kaslom a z toho vyplyvajucim grckanim a inak tomu nie je ani teraz-idu mu obidve tie posledne dolne stolicky a ako som pisala, tak ma sopel, trosku kasel a hlavne uz aj vcera aj predvcerom vecer v postielke vracal 😖
Takze sa utesujem, ze treba vydrzat a ze nam ostavaju uz iba tie horne posledne dva zuby a snad to skonci iba pri soploch a nezatecie mu to nizsie, ze budeme potrebovat ATB 😒

Peti, si vcera mala dobry den blbec 😒
Snad ste sa dnes zabavili na Ela hop, kde boli a pacilo sa Timke?

No a Kralovstvo to je vrchol, oni vam este stale nevratili vase peniaze??? 😲
O jogurtoch po zaruke teraz citam prvy krat, to si pred tym nespominala, ak je tomu tak, tak by som tiez napisala nejaku kritiku-ved pisanie ti ide, tak ked to napises takym svojim zaujimavym stylom, tak to urcite uverejnia v nejakom casopise pre maminy, alebo aj co su tie Bratislavske noviny-tam som uz par krat citala nazory nespokojnych obcanov, nech si len mamicky precitaju kam nedavat deti a ja by som to podla miery nasratosti, dokedy vam budu drzat tie prachy riesila mozno aj SOI-kou, lebo toto uz je vrchol 🤐

Drzim palce u nefrologicky, kedy mate termin?

bilushka
19. sep 2009

A to aka je trojkolka za 10€ este som sa chcela opytat... 😕 😨

meganik
19. sep 2009

Ahojte Peti no tak si mi dala vcera ulohu zistit ako je to s tymi preventivkami, lebo mne sa daco marilo, ze som o tom niekde citala, tak som si urobila poriadok v casakoch a vo februarovej Mama a ja je o preventivnych prehliadkach clanok..pisu tam citujem, ze lekari niesu povinni nejako specialne pozyvat na preventivne prehliadky, toto je povinnost rodicov. Ti maju zo zakona stanovenu povinnost absolvovat preventivne prehliadky so svojim dietatom.

Ale zaroven je tam poznamka v tom zmysle, ze dobry pediater by mal rodicov upozornit na nasledujucu povinnu prehliadku a aj povinnost ockovania.

Podla toho kalendara, co tam je by sme mali mat povinnu prehliadku najblizsie v 3 rokoch, kde lekar ziskava od rodicov nove anamnesticke udaje, vysetri celkovy zdravotny stav dietata, urobi mu antropometricke merania, ockovanie. Okrem toho sa zameria na overenie laterality, znalost farieb, vysetrenie mocu, vysetrenie reci, slovnej zasoby, vysetrenie sluchu, kontrolu chrbtice, genitalu. Posudzuje sa celkovy psychicky vyvoj dietata, poskytuje sa poradenstvo rodicom vratane vyzivy. Laboratorne vysetrenia su zamerane na zakladne patologicke sucasti mocu a mocovy sediment.

dalsie preventivky su potom kazde dva roky tz. 5, 6-7, 9, 11, 13, 15, 17. roku zivota 😉

uff snad je to dost vycerpavajuca odpoved 😎

meganik
19. sep 2009

biluska na stranke quelle je teraz nejaky katalog, ze mega zlavy az do 70% a tam v hrackach je taka 4kolka za 10 euracov...tak neviem, ci tu myslela Mima 😉

a Ret ja som to s tym testikom vcera nejako prebehla a az teraz citam znova...a takze budem musiet v pondelok nakuknut uz nielen kvoly tvojmu novemu ucesu, ale aj kvoly gratulacii 😵

mna niekedy chyti taka chut na druhe mimi, ked vy uz si tu tehulkujete veselo...ale buduca hypoteka nepusti ach jaj 😔

ale na inu notu...dneska som isla k nasim do Petrzky sama s autom a ani raz mi to nezdochlo 😵

meganik
19. sep 2009

peti a to aj take nieco si v tom kralovstve dovolia, ze davat detom jogurty po zaruke 😨 😔 🤐 no ja uz mam dost a presne ako pise Bilu rozhodne by si to mala niekam napisat, nech aj ini rodicia vedia ako sa tam kralovsky staraju o deti 😒

mmem_
19. sep 2009

ahojte,len nakukam,snazime sa behat po vonku kym vladzem a je pekne 😀

nemam docitane,len koniec a to su super spravy.
Ret tak pockame s gratulou az do pondelka a este niekto??? z prispevku meganik som pochopila ze este niekto je tehotny?

mima:dik za clanok, ja tiez nepretahujem

zuzi:drzime palce s operaciu

katika:to su super rozmery, u nas je tiez az v troch rokoch prehliadka,ale ja som ho dala tiez zvazit ked sme boli na ockovani, ma 13 kil takze take tintitko 😀

maji4
19. sep 2009

Ahojte 🙂 🙂

Včera som tu mala kamošku a bola straaašne dlho ale bolo super 🙂 🙂

Szunane gratulujem ku prírastku v brušku 😵 😵

maji4
19. sep 2009

meg supe r,že ta chytilo to šoferovanie 😉 😉

Ret tak teda ak je pravda to čo si myslím tak GRATULUJEEEEM 😵 😵a keď nie tak držím palce aby sa to čo najskôr pravdou stalo 😉 😉

A Lilianka je tiež skoro vždy za chlapca ale to je asi osud levíčat .... 😅

Zuzi super ,že boli výsledky na jednotku 😉 😉

Ja si nikdy nič nekúpim ked idem s Liliankou do obchodu tiež to musíme riešiť tak že s Lili je tato a naopak 😔

maji4
19. sep 2009

Bai ja som ti to vždy zabudla pripomenúť aby si mi napísala aká bola cesta 😅 😅
Ale tak zvládli ste to