Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

zuzana76
autor
9. okt 2009

ale vobec sa neprihovarala patkovi tak ako predtym - No co a rohlik dnes nemas?
alebo - Chuti ti ten rohlik?

Lebo mi takmer vzdy musime dat patkovi rohlik do ruky, teda ak netlaci maly nakupny vozik

zuzana76
autor
9. okt 2009

maly zaspal, dam si kafco

a som hladna a neviem co mam jest, nechce sa mi varit 😅

zuzana76
autor
9. okt 2009

a zase pekne kakal na nocnik, tak sa tesim

dalsich usetrenych aspon 30-40 eur za plienky mesacne

peta28
9. okt 2009

Zuzi a co varis cez vikend?

slavenas
9. okt 2009

ahojte,

tak k našim ideme až okolo piatej , chcela som isť doobedu a muž mi zrušil plán, lebo dáva svoje auto do servisu tak ho musíme čakať .

zuzi gratulujem k výročiu. 🙂 🙂 To s tými plienkami máš pravdu ja som kupovala plienky naposledy v auguste okolo 20 už si ani nepamätám , lebo na noc ešte dávam, a ten balík ešte stále nie je prázdny .

peti super veci - ty si v tomto fakt expert 😉

slavenas
9. okt 2009

letu to čo si písala o tom hračkárstve, že sa ťa Kubko pekne držal , sa mi zdá normálne ako scifi , fakt neviem čo by v hračkárstve tuto moju blšku udržalo pri mne. 😀

zuzana76
autor
9. okt 2009

peti, vobec netusim

zajtra patko nebude doma, takze mozem aj nieco pikantnejsie

ja mam celkom chut na gulas, spytam sa muza ci moze byt, to urobim zajtra, nech mzoem aj popri vareni upratovat, a urobim ho taky hustejsi zemiaky maso, paprika, rajciny, nech to je namiesto polievky aj druheho jedla

a v nedelu uz bude doma aj patko a on ziadne take extra jedla nema rad, on najradej len maso na stave s ryzou, alebo zemiakmi, tak zatial ma napada morcacie maso na hrasku so zemiakmi

ale ja by som si dala strasne aj kuraciu pecienku na stave s ryzou, ale to neje mlady ani stary 😖

mimi.k
9. okt 2009

Ahojte žienky,

tak ja sa na vás vôbec nechytám s počtom kabeliek 😅 síce neviem, koľko ich presne mám, ale nie je ich až tak veľa. A prevládajú športové, hlavne teraz sa to tak vykryštalizovalo, odkedy nechodím do práce. A ja som mala navyše takú prácu, čo mi veľmi vyhovovalo, že som nemusela chodiť každý deň nahodená, stačilo na služobky, nejaké stretnutia a pod. Inak som využila aj do práce športovejšie. Teraz, ako sme sa sťahovali som nejaké staré vyhodila, také, čo viem, že už nikdy aj tak nevezmem do ruky...tak som rada, že to neprekladám z miesta na miesto.

Mima, my s plienkami tiež hrozne...strašne sa snažím, ale on jednoducho nechce. Normálne sa bráni. Akože, keď sa vyciká, tak sa teší, ale kým ho na ten nočník dostanem, to je normálne na Nobelovu cenu. Dnes sa preto cítim ako najhoršia matka na svete, stále som ho len okrikovala, nech si sadne na ten nočník, no strašné 😔 hlavne, že pozná skoro celú abecedu..... 😖 aj som si už od nervov normálne poplakala. 😔

Ja som zatiaľ z netu kupovala len vajíčko, stoličku na jedenie, kočík a veci, ktoré som si predtým inde vyhliadla, ale potom kúpila lacnejšie na nete.
Ale nebránim sa tomu nakupovať takto, len to zatiaľ vždy vyšlo tak, že niečo dostaneme ako darček, niečo kúpim dopredu, a potom mi stačí dokúpiť len pár nevyhnutných kúskov...ja inak nerada nakupujem pre seba, ale detské veci, to by som pozerala stále...aj v obchodoch....

zuzana76
autor
9. okt 2009

ale zajtra moze byt vsetko inak, lebo uvidim podla muza ci bude chciet ten gulas

dala by som si aj madarsky gulas, dalsie jedlo co moj muz nejedava ☹

mimi.k
9. okt 2009

Zuzka, my sa chystáme gulášovať u našich v nedeľu...ak bude pekne, tak sa bude variť vonku 😉

zuzana76
autor
9. okt 2009

mimi, nestresuj sa

nieco ti poviem

aj ja som si myslela,ze patko sa to nikdy nenauci, bilushkin matejko cika aj kaka hadam uz polroka, aj timka, aj ostatne deticky odtialto, alebo co pozname tu, tiez som si myslela- do kelu taky mudry, necha si vysvetlit, tak preco to nerobi? este aj povedal,ze nebude kakat, ze nebude cikat a ked sme sa ho pytali,ze kedy sa vykaka, tak povedal,ze vo stvrtok a viete co je sranda? ze vcera sa vykakal prvy krat do nocnika a bol fakt stvrtok 😀 😀

mimi nechaj tomu volny priebeh, patko zacal cikat len pred 2 tyzdnami do nocnika, dovtedy som ho enchavala doma bez pleinky a permanentne sa pocikal, nepovedal, len sa hral a zrazu krical - ja som sa vycikal a vsade uz bolo mokro, potom sme isli tej urologicke, a prestal cikat do nocnika, som sa bala,ze kedy teraz zase zacne, lebo ho to bolelo a bola som rada ze sa vobec vycikal do plienky a nezdrziaval

podla mna, nie je este pripraveny, zmena pride zo dna na den, uvidis, proste zrazu sa vycika, nic si nevycitaj, kludne sa ho pytaj, este ma cas, do tych 3 rokov sa to nauci a toto nie je sutaz, ze kto skor, jeden skor a jeden neskor, tak ako pri chodeni, rozpravani. Nekric na neho, kludne sa ho spytaj a ked nie, tak nie, ale motivujte ho niecim, musi vidiet, ze ak posluchne, tak to prinasa ovocie, nemusi to byt nic drahe, ale nieco co ma rad.

mimi.k
9. okt 2009

Zuzka, ja viem, ale...na neho vôbec nič neplatí...ani pekne, ani škaredo, ani keď mu niečo zakážem, ale sľúbim...proste nič....veď uvidíme, kedy ho to chytí...ale hnevá ma, koľko snahy som už na to vynaložila a nič a niekomu to začnú deti robiť nejako automaticky či čo... 😖 asi sa na to na nejaký čas zasa vykašlem...

zuzana76
autor
9. okt 2009

presne tak, zabudni na to, vypytuj sa ho, ci chce cikat

ani na patka nic neplatilo, aj to hasicske auto odmietal, vraj nebude kakat a nedostane auto, este si aj sam povedal,ze ho nedostane a hotovo, len ho obzeral na tej skrini a nic

ja si myslim, ze niektore deti maju ako keby blok, je to proste nieco nove, doteraz mali na zadku nacapenu plienku a teraz chceme, aby cikali na povel, treba len trpezlivost

ozaj a ja som ho uz cele leto nechavala doma aspon pol dna bez plienky, teda co sme boli vnutri, na von som mu davala plienku, a aj 5-8 x sa docikal, precikal, furt som ho prezliekala, ale nic, prezliekla som a hotovo, v tomto som sa ja nestresovala, nechavas ho doma bez plienky?

mimi.k
9. okt 2009

Áno, nechávam, teraz ale nie nahého ako v lete, lebo sa bojím, že prechladne, ale normálne má slipy a tepláky...a všetko preciká, tak stále periem...ale my dosť veľa chodíme von alebo niekam a tak má vždy plienku, tak sa mi zdá, že je to málo, myslím ten čas, kedy je bez plienky....a ešte nie je v stave, že by sa vypýtal, tak vždy ide s plienkou...tú si vypýta aj sám....

mimi.k
9. okt 2009

Chýba mi tu Baily...

zuzana76
autor
9. okt 2009

ved ja som tak isto nechavala, slipy a teplaky, a vzdy precikal, prala som ako diva, stale

veru, ktovie kde je baily

mimi.k
9. okt 2009

Pupaviena, vitaj 😉

Peti, mne sa tá bundička veľmi páči 😉 aj čižmičky...ja som kúpila tieto...aj keď väčšine som sa s nimi už pochválila naživo 😀
http://www.next.co.uk/shopping/children/boyssho...

zuzana76
autor
9. okt 2009

pekne cizmicky

my este nemame 😒

mimi.k
9. okt 2009

Ale kúpila som ich normálne u nás v obchode v Nexte, náhodou, nikdy som si nemyslela, že by som mu tam kúpila nejakú obuv, ale podľa mňa sú super, aj Adamkovi sa páčili, nechcel ich vyzuť a sú teplučké...a majú teflónovú úpravu, takže by sa nemali premočiť. Stáli 22 EUR, čo sa mi zdá pomerne málo oproti cenám iných čižmičiek, čo som pozerala.

peta28
9. okt 2009

Mimi treba si asi povedat ze do 5 rokov plienky nosi nebudu.. a netraba sa potovnavat, niektore dieta je sikovnejsie an jedno a ine zas na druhe. Mne Timku kazdy obdivuje ze kolko rozprava, lebo oan fakt vsetko a vela ale hajzelbaba v Tescu mi nadavala ze ako to ze taka vleka baba ma este plienku..

mimi.k
9. okt 2009

Peti, ja viem, tiež si to hovorím, ale sú dni, keď mi to príde zvláštne, že všetkému rozumie, všetko si pamätá a práve toto nechce pochopiť...
To inak poteší, keď niekto takto zhodnotí Tvoje dieťa...

zuzana76
autor
9. okt 2009

fiiiiiiiiiiha, 22 eur Next? 😕

ved za to pomaly nedostanem ani v hocijakej inej obuvi

zuzana76
autor
9. okt 2009

jeeeeeeej tu svieti slnko, idem si dat vanu, umyt vlasy, vecer nas caka oslava s muzikom 😵

mimi.k
9. okt 2009

Zuzka, uži si to 😉
Inak aj mne sa to zdalo málo a neboli ani v akcii...

Ja som si uvarila kávu, a keď sa zobudí Adamko, tak idem baliť k našim....

peta28
9. okt 2009

Mimi mi hovor ja som sa isla vycurat, este jej aj zaplatim 20 centov a mala zacala vykrikovat ze aj ona chce cikat aj ona chce.. ale ja som vedela ze nechce, ona chcela ist len so mnou.. tak az ta hajzel baba vysla von na chodbu (to bolo na Kamennom) a najprv nadava muzovi ze ci sa nehanbi ze take velke dieta ma plienku a potm ked som vysla z kabinky tak este sa pustila aj do mna ze nech si malu nabuduce berie so sebou ze co robi taky krik.. tak budem decko pchat so mnou do kabinky na verejne zachody nech vsetko pekne ochyta okolo a este si tie ruky strci do ust, nech mame o zapar bacilov viac

mimi.k
9. okt 2009

Peti, to čo? Tak to je iná výchovná vsuvka 😅

peta28
9. okt 2009

ja som to tiez akoze nepochopila.. ale niekedy nie som naladena sa vybavovat s takymito ludmi.. lebo vratnici a pod su niekedy najdolezitejsi na svete

mimi.k
9. okt 2009

Ja sa väčšinou len usmejem, čo s tým urobíš...budeš sa rozčuľovať alebo vysvetľovať...aj tak by to asi zostalo nepochopené....ale človeka to zamrzí 😖

peta28
9. okt 2009

no vsak prave.. skoda minat energiu

peta28
9. okt 2009

alebo napriklad rano v jaslickach sa mi predvcerom stalo, obliekam malu a tak si rapotala a jedna babicka sa ma pyta ze kolko ma mala rokov ze tak pekne rozprava a ja ze dva mala v auguste.. no a ze ci ma braceka starsieho, hovorim ze nie .. no tak to jej treba zadovazit, uz je najvyssi cas mat braceka ked uz ma dva roky.. tak chapes 1 x v zivote som ju videla a dohovara mi aby sme urobili braceka.. neznasam taketo otazky , ze kedy budete mat dieta (ked sme boli bezdetni) a kedy bude druhe (ked uz jedno mas)