Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

mishelin
15. mar 2010

leni-tak to ja snim nemam cas chodit kazdy den 4km 😀
mmem neviem 😖 niekto mi raz natoto povedal ze on ma kludne babo lebo ze hned ako zapisti leti ku nemu,ze jednoduch ho revat nenecha,ale ja sa tym neriadim lebo de by som zasla 😝

a jeeej dnes mate presne 4m 😵 😵 ale to bezii 😨

bai-presn aj mne tak rychlo rasto pred ocami
a snezi ajtu a snehu hodna kopa 😝

zuzana76
autor
15. mar 2010

ahojte

ja som bola rano na krv na endokrinologii

bai, dakujem, inak je pravda,ze si teraz pripadam ovela zenskejsia, tak som zvedava aj ja co to bude 😀

zuzana76
autor
15. mar 2010

mmem, tak super,ze balzam na dusu 😀

a ja by som poradila asi to iste co hovori baily, nebrat ho hned na ruky a predlzovat intervaly

inak som zvedava ako budem 2 deti zvladat ja, jedno 2,5 rocne je uz brnkacka, tak som zvedava 😀

mima07
15. mar 2010

caute
my sme boli vcera lyzovat tak mam poriadnu svalovicu
mish kde mas nejake nove fotky? ja chcem vidiet
zuzi vyzeras na tych fotkach super aj ja tipujem dievca
😉

lenkamt
15. mar 2010

😀 😀 😀
ja už tu nikdy nebudem písať pred ranajšou kávou 😀
Mmem - ja som si myslelela že piští Simonko 😅 jasné že bábetko nezavri do izby 😀

aj ja chcem vidieť miminká - aj Tobiaska aj Zinušku, navaľte fotky 😵

Bailey - kedy môžem prísť??? 😕 😅

pas pre Verču vybavený, babám som kúpila mucolosvan a v kníhkupectve sme zase nechali 25e 😅

mima07
15. mar 2010

leni a preco uz nepises pred ranajsou kavou?
aj ja chcem fotky zinky 😉 len som nebola na fb tak som nevedela ci tam nejake nie su 😀

lenkamt
15. mar 2010

no však lebo som nechápavá, píšem Mmem že má Timka zavrieť do izby aby prestal pišťať, lebo som si nejakým záhadným spôsobom myslela že piští Simonko 😀

mima07
15. mar 2010

leni to neva ja som citala ze aj take male mozes zavriet ak uz nevies co s nim aby mu matka neublizila napriklad trasenim a ked to predycha tak sa vrati 😲 a ja ze aka pokrokova cita si este stale o malych detoch chysta sa na miska 😀 😀 😀

lenkamt
15. mar 2010

no neviem či aj to nebude, lebo tento mesiac som 3 /slovom tri/ 😀 krát zabudla na tabletku 😅 😝
ja keď nemám doma chlapa tak aj na tabletky zabúdam 😀

kde je Bilu????????????? 😕

dúfam že Katika je už fit 😵

mishelin
15. mar 2010

tak ked budem mat viac casu dam aktualne 😉

mmem_
15. mar 2010

leni: 😀 ved ja som to pochopila ze si to poplietla, to by som dlho cakala kym by vysiel po vlastnych 😀

mima:uz mam plavky z litexu a velmi sa mi pacia ale fotit sa v nich nebudem ok? 😀 😀 😀 ,tie sportove asi vymenim lebo mi trosku odstavaju na prsiach ale tie bikiny su super

mima07
15. mar 2010

mmem sa mas ja som plavky este neporiesila ☹ a jasne ze chceme fotku snad ta nepojdeme spehovat na kupalisko 😀

lenkamt
15. mar 2010

Mmem - 😀 som rada že sa chápeme 😀

my sme dnes boli v meste s babami a hrúza, vypustené po týždni nevedeli čo so sebou a klasika zožrali asi 1/2kg snehu 😝

idem do tesca a potom budem piecť toto
Gaštanová roláda III

Cesto: 4 vajcia, 4 lyžice práškového cukru, 4 lyžice polohrubej múky, 1 lyžička prášku do pečiva, 4 lyžice pikantného lekváru.

Plnka: 250 g gaštanového pyré, 100 g tuku, 2 lyžice práškového cukru, 2 lyžice rumu.

Žĺtky s cukrom vymiešame, pridáme múku s práškom do pečiva a tuhý sneh z bielkov. Plech vymastíme a posypeme múkou, cesto naň vylejeme a zarovnáme. Po upečení ho zvinieme a necháme vychladnúť. Tuk s cukrom vmiešame, pridáme gaštanové pyré a 2 lyžice rumu.

Vychladnuté cesto opatrne rozvinieme, natrieme tenkou vrstvou lekváru a gaštanovou plnkou. Opäť ho zvinieme a necháme odležať. Roládu posypeme cukrom alebo oblejeme čokoládovou polevou.

tak držte palce 😵 😀

lenkamt
15. mar 2010

Mima - prosím ťa čo s tým hbo????????????? lebo muž ma tu otravuje že to dnes začína a či som mu to vybavila 😅 že donesie fľaštičku na stretko 😀

slavenas
15. mar 2010

Ahojte dievčatá

Neskôr Vás prečítam ale teraz v prvom rade
Mish všetko dobré k narodeninám prajem 😉

My sme boli cez víkend u našich a malej sa stal v piatok úraz 😔 , rozrazila si spodnú peru tak asi na 1 cm a mala to aj dosť hlboké , nevedela sa spratať do kože skákala, behala a trochu nevydalo spadla na kvetináč , plaču bolo velááá 😢 😢 . No ale teraz je už všetko zabudnuté a už sa aj pekne hojí . 🙂

v druhom rade
baby S t r e t a r k y , mám jednu otázku , nevadilo by Vám keby na tú veľkú noc do Mýta išiel aj môj brat s manželkou , lebo tiež sa niekam chystali a ked sme im povedali kam ideme my tak sa im to zapáčilo, slovo dalo slovo a že by tiež išli , oni sú taký normálny a v pohode, .... išla by som im to rezervovať ak ešte je vôbec voľné .

bilushka
15. mar 2010

Ahojte,
tak uz konecne po vikende sa hlasim...
My sme sa boli kupat v D. Strede a super, velmi sa nam vsetkym pacilo, snad maly nebude z toho chory, hlavne je dobre, ze po 16:00 uz maju vstup neobmedzeny a su strasne lacny, tak sme stale nemuseli sledovat cas, ako ked sme v Senci, ze ci sa este stihame osusit a vypadnut do troch hodin...

Zuzi, krasne veci mas a ja sa tesim, ako ti to robi radost a uz buduci tyzden to zacnes nosit, ja tiez cakam na stvrtok ako Lenka pisala, u nas hlasia 12 C a potom uz len teplejsie a teplejsie 😵

Mima, kde ste sa boli lyzovat a komu si dala Alexa na varovku?

Ja uz nepeciem nic, lebo som stratila posledne zvysky motivacie, na vikend som spravila kokosovu babovku a este dnes muz niesol polku do prace, u nas to fakt nema kto jest 😖
Ale ked mate nejake sikovne recepty do formy na biskupsky chlebik, tak ich hodte, to je este take mnozstvo, co sme schopni zjest.

Leni, u vas je tolko snehu? Teda ako vam zavidim tie hory a prostredie, tak som na druhej strane rada, ze som zakotvila tu na nizine, lebo v polke marca keby som videla este zaveje, tak som nepricetna 😝

bilushka
15. mar 2010

Slavi, tak aj vy takyto hnusny uraz na pusinku, neboj, to sa jej rychlo zahoji, viem podla vlastnej skusenosti spred tyzdna, pofukaj Vaneske bolacku.

Co sa mna tyka, tak mne spolocnost navyse urcite nevadi, urcite bude este nieco volne, tak sa tesim 😉
Oni nemaju deti, ze by isli len sami dvaja?

bilushka
15. mar 2010

No a este tvarove spravodajstvo: som stale hnusna 🙄
Ale nie, uz sa mi to lepsi-teda mojim pohladom, MM stale vravi, ze podla neho to mam rovnake ☹
Hlavne je, ze sa mi to zacalo odlupovat, ale to vyzrate od dusika mam otrasne cervene, davam si obklady z cierneho caju na to, ale asi to chce este viac casu, zajtra tam idem zase.
Zihlavu pijem kazdy den poctivo a ked nic ine, aspon mam dodrzany pitny rezim, stale chodim z toho curat.

slavenas
15. mar 2010

nemajú dieťa , oni sa brali rok pred nami a od vtedy sa im nedarí otehotnieť 😔 už som to tu aj spomínala , oni sú inak aj krstný rodičia Vaneske a deti zbožňujú 😉

bilushka
15. mar 2010

Slavi, no tak ked deti zboznuju, tak to je ina rec 😀 😀 😀
Aspon vam trochu pomozu s malou a viac si oddychnete, nam ostatnym ostava verit, ze to Verca zmakne 😀

Inak som bola dobre naivna, ked som myslela, ze tie jesenne topanky c. 24 budu malemu dobre, vcera som mu ich skusala a tlacia ho, fasa mi to spravilo naladu, kedze to su absolutne nevynosene Ecca drahe jak slak 😠

To sa im 4 roky nedari otehotniet? 😕

slavenas
15. mar 2010

bilu tak super ste sa mali v D. Strede , musíme aj mi dakedy behnúť

leni ty si aká šikulka a pečieš len tak či nejaká príležitosť

zuzi pekné šatky

bilushka
15. mar 2010

Ja som si myslela, ze aka som uz zena neemotivna, ze toto stretko velkonocne ma vobec nebralo, ked sme sa o tom tu alebo doma rozpravali, teda tesila som sa vzdy, ale az teraz necele 3 tyzdne pred akcoskou mi to dava taku spravnu naladu, ze sa neviem dockat a tesim sa opat na nocne hovory 😵 😵 😵

zuzana76
autor
15. mar 2010

bilus dakujem, som rada, ze sa ti to lepsi aj ked len nepatrne, len to prosim ta neprezen s tou zihlavou, nesmie sa pit dlho

slavka a na ziadnych vysetreniach neboli? lebo to uz by mali ist.

ja tiez nic nepeciem, stacili mi na vianoce 2 znicene torty, stratila som aj posledne zvysky odvahy 😀

bilushka
15. mar 2010

Ako dlho sa moze ta zihlava pit?
Lebo som si vycitala, ze max. dve salky denne, co je skoda, lebo mne to chuti take bylinky, ale na dlzku som sa nedozvedela nikde, kolko si to mozem davkovat.

slavenas
15. mar 2010

o topánkach mi ani nevrav som objednala malej z MMB (zasa som sa nechala zlákať cenou ) že bude mať na vonka také obyčajné , na zničenie no a samozrejme že som zasa kupila veľké a o dooosť 😝 takže ich bude nosiť až do škôlky a žiadne topánky z minulého roka sú nám nie dobré tak budem tiež kupovať a asi by som už mala čo najskôr kedže sa má otepliť

zuzana76
autor
15. mar 2010

bilus neviem presne ale 10 - 14 dni a potom musi prist pauza, zihlava tusim zabranuje vstrebavaniu vapnika

zuzana76
autor
15. mar 2010

bilus

Kde čaj zo žihľavy pomáha:
- výborný pomocník pri čistení organizmu
- vhodný na reumatizmus
- pôsobí proti vyrážkam a akné
- podporuje tvorbu červených krviniek
- pomáha pri chudokrvnosti
- pri zápaloch močových ciest
- pri ľadvinovom piesku
- pri dne

Jarná a jesenná očistná kúra vie urobiť skoro zázraky: ak 3 týždne pijeme denne žihľavový čaj z listov, dokáže zriediť krv, môže odstrániť vyrážky, odvodní telo a prečistí pečeň. Každé ráno si pripravíme pred raňajkami jednu šálku čaju a cez deň vypijeme 1-2 ďalšie šálky. Nesladíme, ale pre vylepšenie chute môžeme primiešať trošku mäty, rebríčka alebo rumančeka

zuzana76
autor
15. mar 2010

takze tu pisu 3 tyzdne

http://www.biospotrebitel.sk/clanok/1532-zihlav...

Žihľavový čaj
Žihľavový čaj sa pije zásadne bez cukru a nesmie byť ptevarený, len sparený, aby sa nezničili účinné látky. Odporúča sa očistná kúra po dobu troch týždňov. V tejto dobe sa vypije denne po dúškoch jeden liter čaju, alebo tri šálky (250 ml). Na jar používame zásadne čerstvo natrhanú, umytú bylinu, len pre zimné obdobie sušené byliny.

zuzana76
autor
15. mar 2010
slavenas
15. mar 2010

ano 4 roky ale prvé 2 robil brat v Prahe tak to bolo také že 2 x do mesiaca 😝 ale chodia na vyšetrenia rôzne aj vedia v čom je problém, boli aj u tej liečiteľky tuším Kopačovej ale teraz sa rozhodli že si dajú pauzu a že dovolenka a tak .... a uvidia či sa im podarí a ak nie tak potom už len centrum asistovanej reprodukcie