Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

zuzana76
autor
18. feb 2010

ahojte

suzan, to mi je luto, dufam,ze sa celo skoro zahoji

dakujem za tipy na mena

baby, dnes sme boli v obchode a stretli sme tam matku s dietatom, bolo vysypane okolo ust a na tvari, myslim,ze to boli kiahne, len presli okolo nas, myslite, ze to mozeme chytit-ja a patko?, ja sa toho velmi bojim, ja som kiahne este nemala ☹ , to by malo teraz fatalne nasledky pre babenko v brusku

bilushka
18. feb 2010

Leni, Kati-asi nam uz dorazila ta Amerika, bola tu postarka, ze veliky balik z cudziny, ze si mam ist vecer pre to, uplne vzruso, ak je to ono (ale netusim, co ine by to mohlo byt-tak asi je to ono) tak super, uz nebudeme nic platit, preslo nam to cez colnu spravu uz 😵 😵 😵

Zuzi, ak to boli kiahne, tak to mozete chytit, ale pochybujem, ze by niekto isiel s kiahnovym deckom do obchodu, to mohol mat aj nejaku alergiu alebo ekzem...

bilushka
18. feb 2010

Suz, chudacik zlaty, ale bol statocny, ked uz v nemocnici neplakal, ako vedia tie deti niekedy prekvapit.
Inak aj my chodime na odrazadle, jeho sanky a boby nebavia a tiez mi nie je vsetko jedno,
ked sa spusta z kopca na tom 😔

zuzana76
autor
18. feb 2010

bilu, to mi ani enhovor, boze ja aby som boal zahrabana doma a nikam enchodila 😒 , ked sa tak bojim, dufam,ze to kiahne neboli, lebo inak aj mamicka mala nejake pupaky na tvari

bilushka
18. feb 2010

Zuzi, ale ved to nie je 100% pravdepodobnost ze to chytis a rovnako tiez na 100% nevies, ci to boli kiahne.

zuzana76
autor
18. feb 2010

bilu ved viem

peta28
18. feb 2010

Suz.. Matka mi je velmi luto, ale hrdina statocny, pofukaj mu bobo aj od nas 😉

lenkamt
18. feb 2010

čavme.

Bilu- sa tešííííííííííííííííííííím 😵 😵 😵 budúci týždeň teda idem isto žúrovať 😀 😀 😀 tak večer keď to omrk napíš že ako to vyzerá a či to vôbec oblečiem, potom napíš aj koľko doplatiť alebo že čo 😅

Slávka ja som vedela že sme na jednej vlnovej dlžke 😀

Suz - chúďatko, aj my posielame pusinky 😉

Zuzi - okolo úst len??? to nevyzrá na kiahne 😉

ja som bola na sone ciciek, zaniesť papiere na firmu, objednajť sa na plastike a pozrieť maminu, prišla som domov normálne spotená 😝

zuzana76
autor
18. feb 2010

leni, no na tvari a okolo ust, ostatne som nevidela ked bolo dieta oblecene, no hadam to kiahne neboli

lenkamt
18. feb 2010

Zuzi to sa mi nezdá, a aj tak je veľmi malá šanca že ste to chytili, a keď už tak v obchode by ste to mohli chytiť aj od niekoho kto sa vyhádže za dva dni, takýto vysypaní sú myslím menej infekční 😉 neboj, nestresuj, mysli na bábo že mu stres neprospieva.

aaa ja som tiež stále v tom že bude Oliver alebo Olívia 😅

zuzana76
autor
18. feb 2010

leni, no dufam,ze nic nechytime

maji4
18. feb 2010

Ahojte 🙂 🙂

Suz prosím pohľadaj link dakujeeeeeeeem 🙂 🙂

A chudiatko Martinko pofúkaj mu bibinu 😉 .
a tehulky vy sa nestresujte hlavne klud ja viem že to neije lahké ale fakt baby klud 😎

Zuzi ja si tiež myslím ,že okolo ust je to asi najmenej pravdepodobné ,že by to boli kliahne 😉

Leni aj ja som hneď z prvej správy pochopila že baby boli samé s Opatrovatelkou na vecku a že verča -šikovnica opatrovala druhé deti 🤐 🤐

maji4
18. feb 2010

Ja som dnes doobeda bola v bille po 100 rokoch , bola som na nákupe lebo dnes mi prídu gratulanti 😵 😵

lenkamt
18. feb 2010

jaj no tak to som rada že ste ma pochopili 😀 ja som to ráno čítala v strese, káva horúca, hokej naprd 😀 tak mi prišlo že ma nik nepochopil 😀

dnes karneval 😕 idem dať nabiť baterky do foťáku

mimi.k
18. feb 2010

Ahojte,

k očkovaniu - ja som dala len povinné a Prevenar, lebo mal byť čoskoro povinný...inak nič a ani nič nedám. Keby som mala dievča tak asi dám očkovanie proti rakovine krčka maternice.
Nedávam ani žltačku, lebo u mm to pravdepodobne vyvolalo chronický zápal pečene.
A rotavírusy sme už mali....
Len tajne dúfam, že nič z toho, proti čomu nedám očkovať, ani nedostaneme. 😔

Suzanne, to s Maťkom ma mrzí. Moja neter mala dosť škaredú jazvu na čele a pravidelne jej to natierali Švédskymi kvapkami a pekne zmizla. Už je tam len taká čiarka, ktorú si ani nikto nevšimne.

Lenka, ako mama? Už vedia, čo jej je?
Ja som to tiež pochopila...len čo by robila tá teta, keby tam nebola Verča? Komu by dala tie zvyšné deti strážiť? 😅

Zuzka, ja si tiež myslím, že by si sa nemala stresovať, aj keď je to ľahké povedať, ale von chodiť musíš a nikdy nevieš, kde čo chytíš. Jediné čo môžeš urobiť je jesť vitamíny a keď už vieš, že niekto je naozaj chorý, tak sa vyhýbať. Inak asi nič.
A meno neviem aké...mne sa páči celkom aj Dominik, aj Tadeáš...aj Daniel.

A hokej - aj mm išiel dnes neskôr do práce a pred panelákom bolo plné parkovisko v čase, keď je inokedy už dávno prázdne 😅 len škoda toho výsledku.

Idem žehliť a ak sa mi syn vyspí, tak sa pôjdeme vykúpať do Senca zasa po sto rokoch...a skúšala som Adamkovi sandálky do vody a sú mu dosť vyrastené, musím zohnať do leta nové. Už nech je teplo konečne.

mimi.k
18. feb 2010

A vytešujem sa, lebo mi dnes písali z býv. práce, že mi vrátia dane, čo mi strhli z odstupného, tak ma potešila sumička...aj keď všetko určite zožerie dom, ale aj tak. 😵

peta28
18. feb 2010

Leni aj ja som to pochopila, ale ty mas dvojicky tak spolocenske podla mna, ze ani som sa tomu velmi nedivila ze si im "nechybala". Ale urcite po hodinke by sa spamatali ze kde si. Vsak uz len podla toho ze aj v Mlynarke v bazene s kadekym a nejako extra nesledovali ci tam si alebo nie.. Timka by sa zosalela v cudzom prostredi, stale uteka za mamou

lenkamt
18. feb 2010

Mimi - budú jej robiť v utorok kolenoskopiu či ako sa to volá, a je na nervy lebo v nemocnici sa nemôže fajčiť 😅

Peti - presne, ony by sa zbadali, ja očakávam aj prvý deň v škôlke v pohode a druhý deň už bude rev 😝

apropo stále som nedala nabíjať tie baterky 😀

bilushka
18. feb 2010

Leni, tak to mamine nie je az take zle, ked ju este fajcenie trapi 😀 😀 😀
Vidim, ze spravna zena 😀

lenkamt
18. feb 2010

no Bilu však rodina, ne??? 😀 😀 😀

bilushka
18. feb 2010

Vcera ked som citala o tom ockovani, tak sa pediatri dost pozastavovali nad kampanmi proti ockovaniu, lebo co si oni citali, tak to vacsinou nepisu odbornici a tym davovym sialenstvom, ze moje dieta je vdaka ockovaniu autista, ma cukrovku atd. zblbli davy a im teraz narasta pocet rodicov, ktori nedavaju ani povinne ockovania a oni by ich podla zakona mali nahlasovat na hygienu a zase nechcu byt bonzaci, tak su vlastne rukojemnikmi tychto poplasnych sprav a keby dosla kontrola, tak oni maju z toho zle, ze maju v evidencii taketo deti a nikde ich nehlasia...clovek ani nevie, koho ma lutovat 😅

lenkamt
18. feb 2010

Bilu - ibaže je fakt že napr. v rakúsku a ďalších "vyspelých" krajinách povinné očkovanie neexistuje - to mi príde ako za totáča 😝 ja proste nesúhlasím s tým aby sa čerstvo narodené deti očkovali takým hnusom ako tbc, však po polroku trebárs ale decko bez vybudovanej imunity??? ono má všetko pre aj proti, to je ťažko takto súdiť.

ani ja po našej skúsenosti napr, nie som úplne proti ale jednoducho aj vyšetrenie bunečnej imunity ukázalo že živou vakcínou nie, a možno keby sa robilo toto vyšetrenie každému dieťaťu tak by bolo aj menej prípadov zlých reakcií na očkovanie 😝

lenkamt
18. feb 2010

ale v zásade keď je už dieťa staršie a zdravé tak áno očkovať 🙂 aby som zas nevyznela že som úplne proti 😅

lenkamt
18. feb 2010

a aj tak stále píšem o tom istom, ale čo mám robiť keď som tu furt sama 😀

peta28
18. feb 2010

Leni nie si.. aj ja tu obcas strasim.. ... ale dnes je nejaky divny den.. nioc sa mi nechce

slavenas
18. feb 2010

zuzi, neboj určite to neboli kiahne a prosím ťa už nemysli na zlé veci, lebo si to ešte privoláš, netvrdím že sa nemôžu stať, ale keď sa majú tak sa stanú a nezabrániš tomu. Tak kľúúúd a všetko bude ok 😉 😉 🙂 😀

lenkamt
18. feb 2010

no však ani mne, tak len sedím a kukám kde mi čo blikne 😀

ale deti už vstali, zase pustili lucie postrach ulice, idem pochystať veci na karneval, dám im snáď aj jesť a ide sa 😀

zuzana76
autor
18. feb 2010

ja sa tiez kazdeho ockovania bojim, povinne som dala a aj dam aj druhemu babatku, ale nepovinne neviem, to si velmi premyslim

inak nad tymi kiahnami rozmyslam,ze by som patka dala, teraz sice, ked som tehu asi nie, neviem ci by to ockovanie mohlo kiahne vyvolat a spustit, tak sa toho obavam, ale ak bude chodit do skolky a doma bude novorodenec, tak ho asi dam zaockovat, neviem 😖 , premyslam nad tym.

nepovinny som dala len prevenar

mimi, vitaminy papam, snazim sa zdravo stravovat, akurat dnes mam francuzske zemiaky s klobasou 😀 , velmi zdrave 😀 , ale cez vikend si dam asi nejaky zdravy salatik 🙂

leni, asi kolonoskopiu, nie? 😀

bilushka
18. feb 2010

To sa tam Leni tiez rozoberalo, ze bude pravdepodobne posun v ockovani a ze sa nebudu pichat hned 4-dnove deticky a ze uz v Cechach napriklad vsetkym detom robia to vysetrenie bun. imunity a u nas to stale nevedia presadit a ked sa zisti, ze dieta nie je schopne "spracovat" zivu vakcinu, tak mu ju jednoducho nedaju, len je to take percento deti, ze tato volba by mala byt dopriata im a nie vsetkym strajkujucim, lebo v populacii by malo byt viac ako 95% (tusim?) ludi zaockovanych, inak hrozi epidemia a ze tieto percenta sa maju nechat onkologickym pacientom a ludom, ktori ockovanie preukazatelne nemozu dostat a nie detom rodicov, ktori su zblbnuti kamapanou.

slavenas
18. feb 2010

tak príjemnú zábavu na karnevale , zatrsajte si 😀