Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

maji4
21. júl 2009

Ozaj baby zajtra s Liliankou idem von ,mám skúsiť isť bez plienky keď sme už začali s nočníkovaním alebo ..., lebo dnes ked sme boli poobede tak som jej dala a nai raz mi nepovedala ,že chce isť cikať....a keď sme prišli domou tak som jej ju dala dole a sa mi pocikala na parkety....asi zabudla ,že som jej ju dala dole...

letuskah
21. júl 2009

maji nedaj jej sak je teplo a vezmi nahradne oblecko, Kubko poobede nemal a dve hodky vydrzal a vycural sa pekne do nocnika ked sme prisli domov. ale je pravda ze vsetko co vypil vypotil tak ho to ani netlacilo

maji4
21. júl 2009

let asi to aj tak urobím a zoberiem si do rukasaku nejaké náhradné gatky a kratasky 😉 😉

letuskah
21. júl 2009

tak a budes sa jej vypytovat a aj ked sa pocika tak bude vediet ze sa musi pytat. 😉 ked tak pocuvam maminy tu v okoli tak moje dieta je nejake pokrocile, vsetky tie deti su februar, maj a jul, cize dva roky uz mali a ani jedno tak nerozprava ani nenocnikuju tak "pokrocilo" ako my tak rastiem ked sa o tych veciach bavime 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

letuskah
21. júl 2009

idem este kuk na mmb a spat, dobru noc 🙂

retaux
22. júl 2009

Ahojte!
Ja som len prišla nakuknúť narýchlo ešte predtým, než odídeme. Majte sa. Vrátime sa v nedeľu.

Letu: krásna fotka v pase. Zlatí ste tam obaja 😉

mmem_
22. júl 2009

ahojte
ja zdravim zo Slovenska,uz sme u svokrovcov, zatial sicko okej.Len som myslela ze sa naucime nocnikovat ale ....

ani za boha si nechce sadnut ani na zachod ani na nocnik,cika len kade-tade,i ked uz dost dlho vydrzi necikat.
len si pobucha po pipikovi ze pipi a cika plnou parou na zem 😠 😠 😠

otazka znie co s tym?

a co nove inak`? nemam docitane 😅

peta28
22. júl 2009

Cauko cauko.
Lejla celkom super ze je tak malo deti, aj ked uz fakt pocitam hodiny aby som malu nemusela dat do jasli , lebo kazde rano cirkus .. mam pocit ze to odkukala od druhych deti, lebo ona bola v pohode. Inac som nasrata ako hovado, vcera jeden spratek kusom malu do nosa, je to ten isty ktory ju uz 2 x pokusal, ze to je nejaky chlapec co sa stale len kuse a vcera mala sedela na nocniku, Zuza prebalovala druhe dieta a tento spratek hnusny sa zakusol malej do nosa, takze ho ma cely cerveny a po celom obvode otlacky zubov, ked som ju zbadale som myslela ze ak by tam to decko bolo tak mu dam aj na zadok..
A ze ked prisla ta matka pre to decko, tak jej aj Timku ukazali ze co urobil, tak mu akoze vynadala ze nepojde do zoo a bla bla.. tak ja neviem, ale podla mna vyse 2 rocnemu decku by sa malo dat nejako vysvetlit ze druhe deti sa nekusu..

peta28
22. júl 2009

mmem.. ja ti teda neporadim,my sme s nocnikovanim velmi zle a to bola taka sikovna, a teraz ked ju necham bez plienky tak cura kade tade, aj sa jej pytam ci nechce cikat, povoe ze nie a o 30 sekund ocura podlahu. Mozno by som chcela ju posadit aj 100 x za den na nocnik aj ked povie ze nechce

peta28
22. júl 2009

Letu kraasne fotky a nadherna fotka v pase 😉

peta28
22. júl 2009

Baby hladam pre malu na bicyklik taky maly plastovy kosicek, ak by ste niekde videli dajte mi vediet... dik

mimi.k
22. júl 2009

Ahojte,
prišla som nakuknúť, čo so zajtrajškom, ale keď to aj Letu. zrušila, tak asi nič 😕 ale nevadí 🙂
Myslela som, že Biluš sa tiež pridá, ale v pondelok, keď sme boli odniesť chladničku do nového bytu, tak sme sa stretli, a že má nejaké stretko z práce vtedy.

Ret., užite si to a oddýchnite si 😉

Slavi, malá je super, ako pláva v tom bazéne 😉

Ja sa k nočníkovaniu ani nevyjadrujem, nula bodov, aj keď sa snažím ako viem. Jednoducho ešte nechce.
Čo ma ale ešte viac trápi je jeho nejedenie. Už neviem, čo by som mu uvarila, je úplne minimálne. Chudý nie je (12,5 kg), ale mňa to štve, že vyváram a ani sa toho nedotkne. On to ani len neskúsi....stále pýta len mlieko.
A posledné noci mám zasa miminko, včera jedol o štvrtej v noci, dnes podobne...to zasa dobieha, že cez deň zle je...a myslím, že hlavne z toho priberá...

Let., krásna fotka v pase 🙂

mimi.k
22. júl 2009

Peti, my sme to kúpili spolu s bicyklom, to sa mi na tom bicykli rátalo asi najviac 😀

peta28
22. júl 2009

Mimi no my sme to tam nemali ale urcite sa to da dokupit, bola som v takom bicyklovom obchode tu vedla roboty a ze mavaju ale teraz nemaju.. tak snad to do narodenim zozenieme. Prilbu uz mame, tak este ten kosicek.
Inac to nejedenie stve aj mna, vcera este vecer vypekam zemlovku a nezjedla nic, tak som jej dala este zemlu so syrom a zjedla taky mini kusok.. vsetko nechcem.. nechcem, chcem druhe ale ja mam taky pocit ze vymysla ze co jej este ponuknem

mimi.k
22. júl 2009

Peti, aj mňa to štve, už ani jogurty nechce, všetko dojedám ja 😖 jedine tak vanilkový Pribináčik zje, ale len keď si ho sám vyberie z chladničky, z ovocia jedine jablko, to mu nakrájam na štvrtky a tak to chrúme pomaly (žiadne hrozno, melón - môžem mu to hocijako naservírovať...), najradšej má samé mäso. Okrem toho keď chcem, aby s mäsom zjedol aj prílohu, tak to rozmixujem, lebo inak nemám šancu, jedine tak, že na ryžu dám navrch lyžice mäso, ale väčšinou ma odhalí. Ešte zje suchý rožok a palacinky v Lacinke (preto tam rada chodím, lebo zje aj dve čisté, a to považujem za výkon). Inak všetko len nasilu a vôbec ho nemotivuje, keď jedia iní to isté čo on...absolútne nič to s ním nerobí. Jedine mlieko si pýta sám, kľudne by ho pil aj stále (ešte jedáva Nutrilon).
Tak raďte...ja som vyskúšala už asi všetko...

mimi.k
22. júl 2009

No a zabudla som, včera som urobila bábovku a jedol ju, tak to som skoro odpadla...

lejla77
22. júl 2009

peta:
to je hrozne, ze Timku tak pokusal ten maly. Ja by som mala tiez nervy a ta mater sa neciti? Normalne by som mu dala na zadok za to. Ved to musi strasne silno kusat. Inac, Stanko teraz ked mu nieco nedovolim, tak za vsetko trucuje, vrieska, reve a bucha okolo seba do vsetkeho, co mu pride pod ruky alebo bije mna 😠 Tiez si myslim, ze to ma z jasli 😖 Dostane za to na zadok, vyreve sa, otuka a za chvilu OK. Ale tiez som z toho na nervy.

mimi:
Stanko by tiez stale jedol iba mäso. Ale zasa poje mi aj ine. On zasa nepije mlieko uz vobec. 😖 A ked sa ho opytam ze Stanko co chces na ranajky? Tak odpoved je samozrejme "mäso". 😀 😀 😀
Inac, vyskusaj parky - ked mi maly nechce jest, tak tie zje vzdy a strasne sa tesi, ze moze jest parky. 😎 A bez chleba najlepsie.

mimi.k
22. júl 2009

Lejla, párky nula bodov, skúšala som, ale vymixované so zemiakmi párkrát zjedol...

Adamko keď mu niečo nedovolím, šermuje rukami, dupe nohami a pod. Neviem, odkiaľ to má, keďže on je doma...

peta28
22. júl 2009

Lejla to trucovanie asi nebude z jasli, to ja proste taky vek.. ja myslim len to rano ze ked deti okolo revu tak aj ona a pritom predtym chodila pekne. Aj som rozmyslala nad tym ze buduci tytzdne ju uz nedam ze ju dam k svokre a mame na polovicu tyzdna, ale potom ma dokelu napadlo ze som zaplatila 10 000 a vyuzila by som ztoho len 2 tyzdne, tak zas taka bohata teda nie som..

Mimi tak snad treba dufat, ze ked bude hladny tak sa naje. U nas napriklad pomaha momentalne ked sa mala nechce obliect ze jej musim obliect bodynko aby mala chrbatik v teplucku ze pojdeme do nemocnice a budeme mat bobenko a daju nam hadicku do ruky ze ci to chce.. a ona jasne ze nie tak sa okamzite oblecie. Proste si to pamata ze mala bobo. Adamko si napamata ako bol na infuzkach?

mimi.k
22. júl 2009

Peti, neviem, či si to pamätá, skôr nie...ale včera ho začal mm stašiť, že príde zlý ujo, tak vtedy poslúchol...nikdy som ho nechcela ničím a nikým strašiť, ale na neho fakt nič neplatí.
Ten ujo pochádza z toho, že sme boli včera pozerať nejaký nábytok a A. sa zatvoril do jednej skrine, stále otváral dvierka a zasa sa tam skryl a tak, sranda veľká, až kým sme nemuseli ísť už domov...predavač tam bol taký zlatý, tak on ako bol A. zatvorený v tej skrini mu tam zaklopal a otvoril ich a A. konečne zo skrine vyšiel. Tak mm ho postrašil týmto ujom 😅 a fungovalo...

lejla77
22. júl 2009

peta:
ale keby chodila len 2 tt - tak by ti este aj vratili aspon nieco.

peta28
22. júl 2009

ani ja som nechcela strasit, ale bohuzial musim.. naprikla ked si nechce sadnut do autesedacky ,alebo chce silou mocou von, tak ju strasim ze pride ujo policajrt a maminka dostane pokutu a nebude mat peniazky na vlacik... tka to pomaha. Vlastne to nie je strasne ked je to pravda, ale raz uz som bola na tom tak zle ze som sa obzela koho odchytim alebo ci nie je nejaky policaj okolo aby prisiel malje povedat ze tam musi sediet. Ona vzdy berie cudzich ako autoritu. Vcera pred lidlom mi tiez utakala na parkovisku a ja s nakupom som ju nemohla dobehnut a boli tam taki robosi upoteni s piveckou a bezala ich smerom a kricim na nu ze pockaj ujo ta zoberie a to zabralo o sekundu bola pri mne.. no ked sa neda tak sa neda..

peta28
22. júl 2009

ved aj tak mi vratia lebo chybala 3 tyzdne, takze za tie 3 tyzdne mi vratia 20 % (cca 40 eur), ak by chybala este jeden tak mi vratie tiez len 20 % (cca 10 eur), tak kaslat na to.

lejla77
22. júl 2009

peta:
pri tych 3 tt sa to inac rata - Stanko ked chybal 3 tt tak nad 10 den ratali 30 %

peta28
22. júl 2009

to je fuk, aj tak je to nic moc. To by som ju tam na 2 tyzdne potom ani nedavala, keduz som ju tam dala, tak nech dochodi ten jul ved v auguste bude mat dost pestry program a pre mna to bude ovela narocnejsie vlacit ju po babkach a + varit a upratovat aby svokra nezbierala zo zeme moje vlasy

lejla77
22. júl 2009

peta:
mas pravdu 😉 hore dole behat a este aj vyvarat. Poznam to. 😲

maji4
22. júl 2009

Ahojte tak sem boli vonku bez plienky a sama sa pýtala cikať na trávičku 3x 😵 😵 a ani si necvrkla 😵 😵

baby nič so z toho strašenia nerobte aj ja som povedala ,že ju ničím strašiť nebudem ale tiež musíme, tiež keď sedí v autosedačke tak jej hovorím o policajtoch a ked robí zle ta u nás zaberá zlá teta 😅 😅

mimi možno to je Adamkove len nejaké obdobie a tiež ti neporadím s papaním aj Lili mala obdobie ,že chcela len mlieko piť tak som to neriešila a dala som jej aj 5x denne ale vždy mi potom aj zjedla polievku ked len trošku ale zjedla a keď nechcela tak som jej povedala ,že pokým nespapá polievku nedostane mliečko (tiež pijeme ešte UM) a spapala 😅 u nás zaberajú aj také vydieracie vety 😅 😅 a le po asi týždni jue to prešlo možno to aj Adamka prejde 🤐

mmem tak ja ti tiež neporadím a čo keby si skúsila ho postaviť do vane možno sa mu to zapáči a daj mu tam aj nočník a nech sa trafí do nočníka s cikaním...asi treba niečo vymyslieť v tvare hry inač ti asi neporadím 🤐

Ret príjemné oddychovanie Vám prajeme 🙂 🙂
Aj ja idem na týždeň k našim od piatku a tiež sa strašne tešííím 😵

maji4
22. júl 2009

A všetko najlepšie naším dvom MAGDALENAM 😵 😵

lejla77
22. júl 2009

maji: super, aka sikovnica. 😉

Kocky, my pri cikani mame problem. Maly vonku cika tak, ze si cupne. Lenze ked je obleceny, tak jasne ze si cika do nohavíc. Ako to riesite u chalanov? Cikate postojacky? Lebo s tym cupenim to musi pobehovat holy po dvore. 🤐 A maly mi cika kade-tade - len niekedy sa vypyta. Alebo povie a ze "pisi pisi", cupne si a cika.

mimi.k
22. júl 2009

Aj ja sa pripájam a blahoželám oslávenkyniam 😉 môj svokor má dnes narodky.

Lejla, ja Ti neporadím, ale viem, že napr. Bilushkin Matejko ciká postojačky, sestrin malý ciká do nočníka posediačky, vonku postojačky. Oni mali zasa problém, že aj jeho dvojička (dievčatko) chce teraz cikať postojačky. No komédia 😀