Lockdown a cesta na chatu v inom okrese

lusiisul
10. jan 2021

Ahojte chcem sa opytat na Vas nazor reap. osobnu skusenost s podobnou situaciou.
Rozmyslame ci ist na nasu chatu v inom okrese. Teraz v zime mame cas riesit prestavbu aby sa na jar mohlo zacat. Tiez chceme aby si deti uzili trosku snehu kym tam je. Je to chata na samote, takze by sme sa s nikym nestretli.
Je mozno v sucasnej covid situacii v taktomto pripade vycestovat aj s detmi?
Dakujem

mirage
10. jan 2021

Usmernenia hovoria ze nie, mna tiez svrbi plynovy pedal, ist na samotu na chatu za snehom.. neviem..

mogaa
10. jan 2021

@lusiisul no ak vás chytia tak vás rovno aj s pokutou otočia....hlavne ak pôjdeš cs celou rodinou....inak dnes už tu bola ja téma že autorka chce ísť na chatu do druhého okresu nakŕmiť mačky😅

elizabet173
10. jan 2021

@lusiisul isla by som, nikoho tym neohrozite, sice to nie je vo vynimkach, ale myslim, ze by sa to dalo vysvetlit. Prinajhorsom vas otocia

mirage
10. jan 2021

@mogaa kontrol je malo, bola som v praci minuly tyzden, jazdim vela km, nikde nikto.

lasina
10. jan 2021

@mirage práveže čo čítam na nete, priravajuludia aj fotky že je veľa kontrol...otáčajú...tak neviem...

lasina
10. jan 2021

@lasina pridávajú ľudia fotky

mirage
10. jan 2021

@lasina ja hovorim len to, co som zazila. Uvidim zajtra.

lasina
10. jan 2021

@mirage jj,bohvie ako to je😔

marco2
10. jan 2021

Ja chodím raz za týždeň mimo okres na dom po rodičoch, nosím so sebou list vlastníctva, veď treba ísť skontrolovať kúrenie: vybrať poštu a mam tam aj zásoby potravín a úrodu zo záhrady, zatial neboli kontroly

elizabet173
10. jan 2021

@mogaa tiez jazdim cez dva okresy a policajtov som nikde ani nevidela, nie ze by zastavovali a kontrolovali. Mozno Nitra a okolie je viac kontrolovane, to neviem, jazdim do prace. .

lasina
10. jan 2021

@lusiisul skús mrknut na fb sú skupiny dopravny servis dane okresy, tam to riešia, aj fotky sú pridané, aj ľudia píšu kde všade stoja

brezza
10. jan 2021

Zakaz vychadzania neplati od 1:00 do 5:00. Vtedy nemozu cestovat?

lasina
10. jan 2021

@brezza aj mňa toto napadlo, tiež využijem túto možnosť, potrebujem mimo okres odniesť plný kufor jedla a veci.

lusiisul
autor
10. jan 2021

@lasina nemam FB tak preto som pisala sem. Viem, ze nieco funguje tam

lasina
10. jan 2021

@lusiisul jj ja na Tom fungujem, a kde potrebujete ísť, že by s vám to mrkla? Ja sledujem smer Zvolen, tam je dosť hliadok,.síce spadam pod výnimku,ale neviem ju papierovo preukázať, a nikdy neviete na koho natrafíte..nieže ma otočia,

maciatkolulu
10. jan 2021

Ja neviem, ja z iného štátu s cudzou spz som išla za dcérou a nevidím v tom problém, sadnúť si do auta s tými s ktorými si stále a vystúpiť niekde na samote...

elizabet173
10. jan 2021

@lusiisul este by som si zobrala list vlastnictva pre istotu

maciatkolulu
10. jan 2021

@lusiisul ja neviem, prechádzali sme cez tri hliadky a nič, videli spz... Zase treba podľa mňa využiť byť s deťmi na samote, ved sa netreoete k babke, tetke.

qetka
10. jan 2021

ja by som sla v noci, mimo zakazu vychadzania

mirage
10. jan 2021

@qetka mne sa fakt o jednej noci nechce trepat 300 km.. my to riskneme. Max nas otocia, ale ked slusne vysvetlis kam ides.. verim, ze budu ustretovi.

maciatkolulu
10. jan 2021

@mirage chod úplne normálne a bez stresu, ved sa nejdeš tlačiť na kopec k vleku snáď, 😉ako som písala, mňa ani nenapadne sa nejako báť s cudzou spz.... Raz mam deti na sk, tak za nimi budem chodiť, keď to akceptujú rakúšania, tak Slováci snáď tiež, nikam nechodíme, nič neriešime.

lasina
10. jan 2021

@mirage ak pôjdete napíšte ako , či sa vám podarilo prejsť..

milka1988
10. jan 2021

Určite by som išla... Ale v čase niekedy večer keď býva už menej kontrol. Cez deň ich je viac hlavne teraz cez víkend boli ale normálne choďte večer až 🙂 my chodíme do iných okresov a zatiaľ nikoho nikde a kde boli len otočili auta. Ale napr o par hodin tam už neboli ;)

lopka1313
10. jan 2021

Mna rodicia viezli (mam malo skusenosti so soferovanim a vlakom som v tejto situacii nechcela ist) cez 4 okresy ku mne domov tento tyzden. Hliadky neboli, aj ked uz mali byt sprisnene. Vsetci mame trvaly pobyt na mieste, odkial sme sli, ale vlastnime byt, kde byvam. Stale mozes ist z vianocnej bubliny domov, ked budete mili, vezmete so sebou list vlastnictva (mali sme len vypis z katastra) vysvetlite, ze normalne fungujete tam, kde mate chatu, tak snad Vas neotocia. A ked ano, prinajhorsom to skuste v noci...

Ono nie je povinnostou byvat na svojej trvalej adrese (milion hlavne mladych byva po najmoch a velakrat bez zmluv) a od 2016 nie je ani povinnostou mat nahlaseny prechodny pobyt. Len sa to blbo dokazuje. Aspon ten list vlastnictva majte so sebou...

ibrunova
10. jan 2021

Je zakázané chodiť mimo okres, a to hlavne z toho dôvodu, že ľudia na tých samotách tam veľakrát nie sú, lebo treba si ísť nakúpiť a pod.. U nás je to vidieť v Tescu, parkovisko napeckované značkami z celého SK. Potom je celý zákaz na dve veci, keď každý len skúma, kde a kedy sa kontroluje..

elizabet173
10. jan 2021

@ibrunova SPZ nemusia mat podla bydliska, mozu mat auto sluzobne alebo sa prestahovali, ale viem, ze niekto ma vsetky obmedzenia v pazi. Ze sa chlapi na sidliskach schadzaju po pivniciach, kde popijaju a pod.

ibrunova
10. jan 2021

@elizabet173 ja som včera videla chlapov zavretých v dodávke, sedeli za stolom ako v krčme.

elizabet173
10. jan 2021

@ibrunova mne to hovorila znama, ona je uz takmer mesiac na chate aj s muzom, nechodi ani do obchodu, chlieb si pecie, muz ma dost zdravotnych problemov, len boli mrknut na byt po Silvestri a zobrat nejake zasoby z pivnice a tam zurka...

lusiisul
autor
10. jan 2021

@maciatkolulu vsak prave, chceme sa len presunut na ine miesto. Snad to pochopia.

maciatkolulu
10. jan 2021

@lusiisul pochopia a podla mňa ani nezastavia, to by v ba musela polícia pol, alebo možno aj viac premávky áut zastaviť 😂😂....