Má niektorá skúsenosť so stužkou Dominika Savia?

emapol
9. aug 2011

Táto otázka je určená predovšetkým pre veriace dievčatá, resp. matky. Sv.Dominik Savio je považovaný za ochrancu matiek a detí v kolískach. Nosila niektorá z vás jeho stužku a modlila sa modlitbu matky v očakávaní narodenia dieťaťa? Máte skúsenosť, že vám tento svätý možno aj pomohol v tehotenstve, či pri pôrode?

betulik4
10. jún 2012

Ahoj.ani nech ti nenapadne pochybovat o tejto pomoci.mam pozitivne skusenosti na sebe a mojich 2 kamoskach.

simonka1304
1. nov 2012

Ahoj.Ja som tiez nosila tuto stuzku a mala som ju aj pri porode a urcite ochranovala mna,aj moje dietatko.

lejlla
1. nov 2012

kde sa da prosim vas ta stuzka zohnat...dik 🙂

monika15
1. nov 2012

baby kde sa to da kupit ???????
@betulik4
@simonka1304

tinushka13
1. nov 2012

@lejlla Ja som si práve o tú stužku napísala.. našla som toto: http://modlitba.webroznava.sk/?page_id=130 tak som tam písala.. dolu je uvedený mail.. hádam mi ju pošlú a stihneme to do pôrodu. Škoda že somsa až teraz dozvedela o Sv. Dominikovi a jeho stužke... ☹ budem ju mať veľmi rada pri sebe.. 😉

olejkalejka
20. feb 2013

Viera a nie stuzka Ti pomoze pri porode...
ochrancom tehotnych zien je aj svGerard Maella a Gianna Berretta Molla

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/modlitba-pre-zeny-v-pozehnanom-stave/

veronm
10. okt 2013

ja mám stužku dominika sávia pri postielke nášho Mišinka. k dominikovi som sa modlila počas tehotenstva, ešte aj pred ním a počas mojho tehotenstva, ktoré bolo kompllikované. a dostala som ju od brata, ktoru mi ju aj dal posvatit.

beton
27. máj 2015

No akurat, ze to nie je pasik sv. Dominka Savia, ale pasik sv. Dominika. dominik savio je salezian. Sv. Dominik je dominikan, podla ktoreho sa cela rehola nazyva. takze zohnat sa da cez bratov dominikanov.

ruzenka777
15. jún 2015

ahojte 🙂 my sme dostali knizocku aj skapuliar ako svadobný dar od kamaráta - saleziána 🙂 viacero kamarátok má s jeho pomocou osobnú skusenosť a mali ho aj v pôrodnici so sebou. Ak si chcete prečítať, prečo práve sv. Dominik Savio, tak môžte pozrieť napr. túto stránku / je tam aj kontakt, kde sa to dá zohnať /: http://www.ascslovakia.sk/?clanok=130.
Ja osobne mám skúsenosť aj s Panou Máriou Pomocnicou - všeobecne - nielen v tehotenstve, kedy sa celý čas modlíme zdravie bábetka 🙂 a chystám sa mať jej medailón na ruke, keď príde náš čas 🙂

Vyberám iba úrývok: "Povesť vzácnej stužky, ktorú Dominik zavesil na krk svojej matke, pokračuje aj dnes orodovaním mladého svätca za matky a deti v kolískach. Vo všetkých národoch sveta sa mnoho žien obracia so živou vierou a nádejou na svojho mladého, ale veľkého ochrancu. ...Kto nosí stužku, s vierou sa modlí, pristupuje k sviatostiam a vedie čnostný život dosahuje na Dominikovo orodovanie milosti od Boha. Túto skutočnosť potvrdzuje aj taliansky saleziánsky časopis Bollettino Salesiano, ktorý uverejňuje správy o dosiahnutí niektorých najväčších milostí, dosiahnutých na Dominikov príhovor v prospech matiek a detí..."

petlak
28. feb 2018

@ruzenka777 prosím neviete mi skopirovat cely pribeh. Neviem nájsť svoju knizku aadresu chcem poslat jednej mamicke v núdzi. Ďakujem

ruzenka777
28. feb 2018

Zdravím, pošlem keď sa dostanem k PC

tinko72
28. feb 2018

Odporúčam zvoliť si sv. Gerarda za patróna a orodovnika počas tehotenstva a pri komplikáciách a problémoch máme sv.Ritu orodovničku v bezvýchodiskových situáciách 😘

tinko72
28. feb 2018

PS máme tu na koníkovy skupinku Veriace mamičky odporúčam pridať sa veeeľa Božích zaujímavosti sa dozviete

ruzenka777
1. mar 2018

@petlak
velmi rada by som poslala, ale zmenila sa stranka kde predtym bol, takze hladam ...ja to poznam z pocutia, ako sa Dominik modlil za svoju mamu, ktora cakala dalsie dieta a mala nejake komplikacie. Zvlastne na tom bolo, ze on nemal ako vediet o tejto skutocnosti, cize aj preto sa tomu asi pripisuju nadprirodzene znaky a pomoc na jeho prihovor 🙂

zatila mozno aspon toto pomoze:

Svaty Dominik Savio /ochranca matiek/

Prosba nastavajucej matky /z brozurky "Poboznosti k Marii Pomocnici krestanov a svatcom salezianskej rodiny/

Pane Jezisu, vrucne ta prosim za dieťa vo svojom lone. Ty si mi dal nesmierny dar maleho zivota v mojom zivote. Pokorne ti dakujem, ze si si ma vyvolil za nastroj svojej lasky. Pomoz mi v tomto case ocakavania, aby som sa zverila do tvojej svatej vole. Daruj mi srdce cistej, silnej a obetavej matky. Oberujem ti svoj strach, obavy a zelania svojho dietata. Daj, aby prislo na svet zdrave. Uchran ho pred kazdym telesnym utrpenim a nebezpecenstvom pre jeho dusu.
Maria, ty poznas mnohorake nebezpecenstva materstva, daj mi srdce plne zivej a vrucnej viery. Posvat obdobie mojho ocakavania, pozehnaj moju radostnu nadej, pomoz, aby plod mojho zivota pomocou tvojho Bozieho Syna rastol v čnosti a svatosti. Amen

petlak
1. mar 2018

Ďakujem

ruzenka777
2. mar 2018

@petlak
Tereza, bola deviate z desiatich detí, ktoré vychovávali Carlo Savio a Brigita. Narodila sa v roku 1859, dva roky po Dominikovej smrti. Vydala sa za Battistu Toscu a bola mamou dvoch detí. V hlave a v srdci si uchovávala spomienky na rodinu, ktoré jej rozprávali otec a mama. Nasledujúcu udalosť vyrozprávala pod prísahou dňa 26. januára v roku 1915 a uvádza sa v dokumentoch zozbieraných k Dominikovmu blahorečeniu (Beatificationis Summarium, str.316 – 319).

„Je to udalosť, ktorú sme vždy považovali za zázračnú a stala sa mojej mame. Môj brat (Dominik) bol vtedy v Turíne v oratóriu dona Bosca. Mama mala priviesť na svet ďalšieho člena našej rodiny, (tretia Dominikova sestrička – Katarína) no okolnosti boli veľmi vážne a hrozilo nebezpečenstvo. Staralo sa o ňu niekoľko známych žien, ktoré mali viac skúseností a mali ustriehnuť nepredvídateľné ťažkosti. Otec sa rozhodol zájsť po lekára do Buttigliery d’Asti. Volal sa doktor Girola, už nežije. Keď prešiel kus cesty, na veľké prekvapenie sa stretol s Dominikom, ktorý odišiel z Turína a cez Castelnuovo d’Asti pokračoval do Mondonia.
,Ako to, že ty si tu?‘ spýtal sa ho.
A on mu odpovedal: ,Dozvedel som sa, že moja mama je veľmi chorá, a preto ju idem navštíviť.‘
Otec však nepovedal Dominikovi o chorobe ani slovo (v tých časoch sa nepovažovalo za vhodné hovoriť deťom o veciach, ktoré súviseli s narodením dieťaťa), len ho poslal do osady Ranello, ktorá sa nachádzala na polceste medzi Castelnuovom a Mondoniom. Tam žila ich babička, otcova mama. Dúfal, že tá ho trochu zdrží. Dominik bez toho, žeby povedal, čo urobí, pozdravil otca a zatiaľ čo ten pokračoval do Buttigliery, on šiel do Mondonia.
Tie príbuzné, čo sa starali o mamu, boli prekvapené, že ho vidia, a usilovali sa prekaziť mu vojsť do izby, kde bola mama…, aby ju nerušil. On však odpovedal:
,Viem, že je chorá, preto som ju prišiel navštíviť.‘
A bez toho, aby počkal na ich reakciu, vyšiel na poschodie do izby, kde mama ležala úplne sama. Aj ona zostala prekvapená, keď ho uvidela.
,Ako to, že si tu?‘ opýtala sa.
,Vedel som, že ležíte chorá, a prišiel som vás navštíviť.‘
Mama sa s vypätím všetkých síl posadila na posteľ a povedala mu:
,Och! To nič nie je, len choď dole.‘
Syn jej odpovedal:
,Áno, hneď pôjdem, ale najprv vás objímem.‘ A urobil tak.
Trochu neskôr došiel aj môj otec s lekárom, ale moja mama povedala:
,Nebezpečenstvo je preč.‘
Koniec bol úplne šťastný – narodila sa chlapček. Lekár skonštatoval, že už tu nemá čo robiť. Dominik medzitým odišiel…
(Sesetra Terézia sa pomýlila: nenarodil sa chlapček, ale dievčatko, Katarína. A Dominik? Nevydal sa hneď na cestu do Turína, ale poslúchol svojho otca a šiel spať k starkej v Ranelle. Na druhý deň sa stal krstným otcom Kataríny, tak ako to vyplýva z matriky pokrstených v Mondoniu.)
Ženy, čo sa starali o moju mamu, si neskôr všimli, že na krku má ružovú stuhu so škapuliarom (svätý obrázok, ktorý je zavesený na dvoch pruhoch látky a nosí sa na krku). Keď sa pýtali mamy, odkiaľ to má, tiež bola prekvapená, ale vzápätí zvolala:
,Už viem, prečo Dominik nechcel odísť bez toho, aby ma objal. A hneď ako mi ju zavesil na krk, bola som šťastne uzdravená. Tú stužku mi určite dal on, keď ma objímal. Ja som nikdy predtým nič také nemala.‘
Potom sa otec vybral do Turína, aby sa spýtal, ako to, že Dominik prišiel domov a nik o tom nevedel. Don Bosco odpovedal:
,Prišiel si pýtať dovolenie. Ja som sa ho spýtal načo a on mi povedal: »Lebo moja mama je veľmi chorá.« Odkiaľ to vieš? »Viem to.« Písali ti z domu? »Nie, ale viem to.« A tak som mu dal dovolenie, lebo som vedel, že keď ma váš syn o niečo naliehavo žiada, urobím dobre, ak mu to dovolím.‘
Keď môj brat Dominik definitívne opustil oratórium a prišiel do Mondonia ťažko chorý, zavolal k sebe mamu Brigidu:
,Pamätáte sa, mama, ako som vás prišiel navštíviť, keď ste boli ťažko chorá a nechal som vám na krku stužku? Odporúčam vám uchovať si ju, a ak nejaká vaša známa bude v podobných ťažkostiach, požičajte jej ju grátis.‘
Pokiaľ moja mama žila a neskôr aj ďalší príbuzní mali možnosť požičiavať tú stužku ľuďom z Mondonia i okolitých miest. A bola to veru účinná pomoc! Ja sama som to tiež zažila. Keď sa mi narodilo druhé dieťa, deväť dní pred pôrodom som tu v Turíne bola vo veľkom nebezpečenstve. Moja sestra Raimondina, ktorá mi pomáhala, napísala bratovi Giovannimu do Mondonia, aby mi poslal stužku. Giovanni ju musel dlho hľadať, kým mi ju mohol poslať (bolo 31. januára 1877, desať hodín). Hodinu nato som už bola šťastnou mamičkou. Pôrodná asistentka bola veľmi prekvapená a poprosila ma, aby som jej o tej stužke porozprávala. Chcela, aby som jej ju nechala. Použila ju mnoho ráz a so šťastným výsledkom. Dlho ju mala u seba, potom mi ju na moju žiadosť vrátila. Poslala som ju môjmu otcovi do Mondonia, ale ten ju stratil“

maminka1986
2. mar 2018

Nie nepomohlo.....

ruzenka777
2. mar 2018

@maminka1986

tak su na vyber este dalsi pomocnici 🙂 alebo mate ine dolezite poslanie na tomto svete 🙂

maminka1986
3. mar 2018

@ruzenka777 ano vyslo ivf a moja viera a Boh ;(

maminka1986
3. mar 2018

# oprava 🙂

ruzenka777
4. mar 2018

Nerozumiem celkom...

majka654
Autor odpoveď zmazal
Zobraz