Mačiatko šedivie

baja15
14. sep 2021

Ahojte, chcem sa opýtať či niekto nemá skúsenosť so šedivením malého mačiatka. Neviem presne aké je staré, u nás je mesiac, našli sme ho v koši. Bolo veľmi zablšené tak sme ho dali hneď na začiatku odblšiť u vetrinárky a mám pocit že šedivá srsť jej vyrastá najviac v mieste kde bol aplikovaný "odblšovák", tam je úplne šedivá ale sivé chĺpky sa nájdu po celom kozúšku. Pôvodne bola taká hnedo-čierna.

0silvia0
14. sep 2021

@baja15 nemám skúsenosť so šedivením, ale tiež sme priniesli mačku s parazitmi, ktorá musela byť intenzívne odčervovaná a vypadala jej z toho srsť. Neskôr dorástla. Skús pridať foto alebo sa spýtaj veterinára.

baja15
autor
14. sep 2021

@0silvia0 tiež dúfam že to je z toho, keď jej to veterinárka dávala tak spomínala že jej dáva nejakú silnejšiu dávku. Inak je v pohode, len teda tá srsť vyzerá nepekne 🙈

0silvia0
14. sep 2021

@baja15 mozno je to reakcia, ale nic vazne to nevyzera byt, mozno treba pockat. Pozri ako vyzerala nasa, cela plesata chudera, potom sa dala dokopy.

baja15
autor
14. sep 2021

@0silvia0 no teda, to vyzerá ešte horšie ako šedivé 🙄 tak počkáme a hádam sa nám sfarbí naspäť 😉

0silvia0
14. sep 2021

@baja15 no strašne veru vyzerala, ako strašidlo, dnes je z nej krásavica.

miskaska
14. sep 2021

Podla mna je to normalne, neviete akych mala rodicov, co s cim sa skrizilo.

liljana
14. sep 2021

@0silvia0 Vyzerala ako z hororu. 🙂

nika523
14. sep 2021

Nemyslím si že je to reakcia na niečo, podľa mňa je to taká farba mali sme raz takú čierno sivú mačičku a bola krásna každý hovoril že je je to krásne sfarbenie a aj sa rýchlo adoptovala

senan
14. sep 2021

Tazko poveat, akych mala rodicov. Ono sa zvyknu takto male macky a tak isto aj steniatka niekedy sfarbit inak. No ak je zdrava, je predsa len jedno aku farbu srsti ma nie? To je asi to najmenej, co by teda mna osobne trapilo

tajy
14. sep 2021

To kludne moze byt aj take malo vyrazne korytnacinove sfarbenie, tie niesu cisto cierne nikdy, zvyknu mat primes sedych aj rysavych chlpov.

baja15
autor
14. sep 2021

@nika523 @tajy @senan ďakujem baby za info, ja som amatér, nikdy sme mačku nemali tak sa v tom nevyznám 🙈 chceme ju niekomu darovať (u nás bohužiaľ nemôže dlhodobo ostať 😔) tak som sa zľakla toho či ju bude niekto chcieť takúto šedivú ale hádam sa nájde láskyplný majiteľ ktorému to nebude prekážať 😉

0silvia0
14. sep 2021

@liljana to ano, ale uz je pekna konecne

nika523
14. sep 2021

@baja15 skôr sa nájde majiteľ ak má nezvyčajné sfarbenie, tiež keď som prvýkrát videla korytnacinovu mačku tak som myslela že sa neadoptuje lebo je škaredá, ale kto pozná mačky tak vie že to je krásna mačka

baja15
autor
14. sep 2021

@nika523 ďakujem za info a povzbudenie, ona je krásna hlavne povahovo, neskutočne kľudná a vďačná tak verím že si niekoho získa ☺️

baja15
autor
14. sep 2021

@0silvia0 wau 😲 tak to je úplne iná mačka 👍

h2
14. sep 2021

@0silvia0 Máme rovnakú mačku! 😻

0silvia0
14. sep 2021

@h2 jej a vaša má aj mačiatka😍 čierne mačky sú nádherné😘

h2
14. sep 2021

@0silvia0 No, to mala ešte na jar, okrem jednej už sú všetky rozdané. Tiež milujem čierne mačky. A ryšavých kocúrov. (Máme aj aj.) 😃

tajy
14. sep 2021

@h2 😄 rysavca zas mame my

0silvia0
14. sep 2021

@h2 krásne stádo, my nemôžeme mať mačiatka, ja by som ich nikomu nedala a mala by som ich za rok 30😍

h2
14. sep 2021

@0silvia0 Ja som tiež vždy veľmi smutná, keď od nás odchádzajú. Ale mačaciu farmu doma fakt nechcem.

h2
14. sep 2021

@tajy 😍 Fešák!

dagmaraspi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
14. sep 2021

@dagmaraspi 😃 Jéj, fakt!

tajy
14. sep 2021

@dagmaraspi mame skoro rovnakych 😄, cisto biele by este chcela dcera, len neviem ako by sa spolu znasali, u vas si takto trio naziva nekonfliktne? Mame kocura, vraj ked su dvaja spolu, casom zvykne dominantnejsi druheho vyhnat, toho sa obavam.

dagmaraspi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
14. sep 2021

@tajy kocuri jeden druheho vyhanaju ked nie su vykastrovani. Ak by si kastrovala, tento problem mas vyrieseny a nebudu sa vyhanat.

karolinakr
14. sep 2021

To ma vždy fascinujek ako može mať čierna mačka biele, sive a bežove mačiatko strakaté

zuzanaam
14. sep 2021

@0silvia0 u nás vyhnala mačka mačku. Prisťahovala sa k nám taká polodivá, kŕmili sme ju, prespávala u nás na sene, celkom si zvykla, ale chytiť sa nedala. Potom nám niekto do dvora hodil malé mača, nasťahovalo sa na terasu. To sa nebálo, tak som ho odčervila, odblšila, dva mesiace sme liečili ušný svrab. Neskôr som ju nechala vykastrovať, medzičasom už spáva vo vnútri v dome, cez deň mi asistuje pri prácach na záhrade 🙂. No a keď táto mačka začala dospievať, začali sa s tou prvou biť, až nakoniec tá prvá celkom odišla. Najprv sa presunula k susedom na povalu, ale už som ju veru dlho nevidela.

0silvia0
14. sep 2021

@zuzanaam boli kastrovane?
Tiez k nam prisla taka polodivoka aj s macatami. Po polroku u nas som ju dala kastrovat odvtedy je maznak a byva aj v dome, je u nas 2 roky. Pred pol rokom som priniesla dalsiu z ulice, tiez sme ju dali kastrovat. Dlho si zvykali na seba, ale nakoniec su v pohode.