Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

kats
8. jan 2010

gal moze byt 😀 mne to hovorila a zaroven som jej tam vyplnovala daky dotaznik na jej diplomovku 😀 takze som poriadne nevnimala 😀

kats
8. jan 2010

nic som nemala so sebou ani obcanak si nepytala 😀

kats
8. jan 2010

gal nasla som toto... a zatial som sa nevysomarila 😅 http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

kats
8. jan 2010

"Oprávnená osoba má nárok na príspevok, ak
-vykonáva zárobkovú činnosť, študuje.....
Za zárobkovú činnosť sa považuje aj poberanie
-materského oprávnenou osobou, ktorá je zamestnanec alebo povinne nemocensky poistená samostatne zárobkovo činná osoba, najdlhšie do šiestich týždňov odo dňa narodenia ďalšieho dieťaťa"

takto si to vysvetlujem .... na Prispevok na starostlivost mame narok od nasho nastupu na Matersku dovolenku, kedy stratime Rodicovsky prispevok az do veku stiestich tyznov noveho babatka
to sa im oplati prplat sa so ziadostami a platbami na 2 mesiace ??? 😀 a moze to byt az do vysky RP, len tie preukazane vydavky a pod... tak neviem neviem 😅

betatka
8. jan 2010

Ahojte
ešte dodatočne všetko dobré v novom roku a nech krpčekovia poslúchajú

boli sme dnes na poradni tak Danielko už 4600g a meria stále rovnako 53cm. Tak ideme do šírky 😀 , trošku sa mu už aj faldíki robia tak sa teším len horšie to je už z nosením. 😝

my sme boli všetci nachcípaní ...našťastie žiadne teploty len sople...vám poviem keby nepožičiam od kamošky tú odsávačku na vysávač tak ideme zase na nový rok na pohotovosť...tentokrát sme sa tomu našťastie vyhli.

Lea stále rovnako bračeka lúbi aj by ho na ruky chcela ale ked sa nepozeram (sa robím že nepozerám) tak ho aj chce biť. A ak ho mám dlho na rukách tak chce aj ona na ruky a ked ju nevezmem tak reve ako keby ju z kože drali...strašné čosi niekedy mi idú bubienky prasknúť. Sem tam sa nám už podarí ísť na veľké wcko

facovka
8. jan 2010

kats, to mozu ziadat len mamicky co pracuju, a maju takto deticky...ty teraz pracujes pri matuskovi?? aspon na 99%si myslim ze je to tak, bo som sa na UPSVaR na to info a ze ja nemam narok ak nepúracujem ani na pol uvazok,ani nijako 😒

kats
8. jan 2010

fac nemas narok pokial mas rodicovsky ale ak dostavas matersku tak mas narok...aspon podla toho co som nasla... lebo za zarobok sa povazuje aj materske 😉 hore som spravila vycuc 😉

kats
8. jan 2010

ale stale to plati len do 6 tyzdnov veku druheho narodeneho dietata...

loss
8. jan 2010

ahojte

takze ja stale nic no ked sa to zacne ,,niekedy,, dam vediet Lenke -facovke

galanta
8. jan 2010

kats,no mne savidi,ze sa im prplat asi chce. 😀 aj svagrova to mala pri druhom.potesila sa,lebo netusila,ze take daco existuje.

galanta
8. jan 2010

no kats ma asi pravdu s tym vykonom prace,lebo si pamata,ze za metersku mame narok na dovolenku v praci,lebo materska sa povazuje az vykon prace.takze si myslim,ze ej to tak a v tom prispevku to bolo tusim aj napisane.takze asi za tych 6 tyzdnov to dostaneme. 😵

no loss...neboj,lae jasne daj niekomu vediet,ved uz cakame ako na spasenie kedy ta to chyti.to budem mat pocit,ze uz aj mne sa to krati. 😉

galanta
8. jan 2010

betatka ...no riadna vaha..super,lae s tou dlzkou..no to je take meranie.raz sa mi dokonca stalo,ze v jeden den mala sarlotka u inych lekarov inu dlzku. 😀

galanta
8. jan 2010

baby,nemate niektora skusenosti s rucnou odsavackou medela?chcem ju kupit a potesili byma dobre spravy.

moni1412
8. jan 2010

gal akurat mi pisala pred par dnami jedna kamoska, ze mala cez Vianoce zapal prsnika.... mala len rucnu medelu, tak musela kupovat elektricku aventku, aby jej to lepsie poodsavalo... ja osobne nemam so ziadnu, ja idem kupovat rucnu avent, na tu pocujem same chvaly.... 😒

kats
8. jan 2010

mala pozicanu elektricku tusim medelu.. strasne blbo tahala.... a super bola rucna aventka 😉 rucnu medelu nemam skusenost 🙂

beti, super vaha 😉 on si teraz nazbiera zasoby aby sa mohol vysvihnut do dlzky 😀

jankapo
8. jan 2010

ahojte maminky
nebola som tu dlho,lebo nejak nebolo kedy... 🙂 jo a ked som na pc, tak ficim na facebooku...takze vam v podstate zahybam... 😀
no nevadi.
zhruba o nas...taka pohodka, da sa povedat.sme zdravi, to je zaklad
tomino je rozkosne usmiate babo, spokojnucke, len vecer uspavame na 3x, proste zaspi a o pol hodku je hore a tak dokola,no dost sa trapime...on ani moc neplace, len proste nechce spat.. 😔 tak vecer ked som unavena jak kon a on nechce spat, je to o nerv... 😒 velky je az moc, ma nieco cez 8kg, takze nosit ho- mam dost
matulko normalka, zlaty je, rozprava par slovicok len, ale nevadi.ani jemu sa vecer velmi nechce zaspat,ale je pravda ze cez sviatky bolo vsetko take vselijake, rezim sa pokazil, snad sa to urovna pomaly
jeden den sa pyta aj na cikanie,potom tri dni nie, ale netlacime na pilu, dalej plienkujeme a ked chce cika, ked nie,tak nie
na tomina neda dopustit, ani naznak hrubosti vocinemu,len pusinky a mojkanie 😵
tento tyzden som dostala kramy, tak sa "tesim" 😠...okrem toho, kila navyse furt na mne, brucho hnus 🤐 neviem kedy a ci vobec sa ja dam do povodnej formy, nebudem sa rozpisovat ze mam riadne depky z toho... 😔

k otazkam- leni, ja mam medelu, je fajn, ale nie na nejake brutalne odsavanie, tak na uvolnenie prsnika....moni, co sa tyka zapalu (som si uzila) a neviem si predstavit odsavat odsavackou....tam je dolezite masirovanie prsnika (hrce) a to len rukami sa da podla mna poriadne urobit...jo. a uplne mega najlepsie je odsavanie ustami 😅 (manzel)
nedam dopustit!!!takze pre mna je odsavacka taka trosku zbytocna inveticia, ak je normalna tvorba mliecka

no a co sa tyka toho prispevku, tak nam ho marek vybavil a je to tak ako pisete, dostanete ho 6 tyzdnov, podla toho kedy sa narodi, peniaze pripadaju na mesiac, je jedno kolko dni z mesiaca
priklad- tomino sa narodil 23.9.09- dostali sme peniazky za sept., oktober aj november, kedze 6 tyzdnov dovrsil 3.11.09
no napisala som to jak tatar, ale to je jedno, podla mna sa cloveku v dnesnej dobe kazda korunka zide, nie?
a narok na neho mame, kedze poberame matersku a starame sa o dalsie dieta do 3 rokov

mirka20
8. jan 2010

ahojte 🙂
ja na rucnu odsavacku medelu (tu pakovu) nedam dopustit. sice som nastastie nemala problem so zapalom, ale poctivo som prve mesiace musela odsavat druhy prsnik, kedze rebeke vzdy stacil len jeden.
k prispevku netusim, pocujem to prvykrat. ale ste ma potesili. nesmiem na to zabudnut, ked na to pride. dnes som bola vybavovat zvyseny rodicovsky a vyplnila som len jedno malicke tlacivo (moje a rebekine meno, datumy narodenia a podpis) a bolo.
betatka, jani, pekne rastiete 😵 teda nie vy, ale deticky 😅

jankapo
8. jan 2010

mirka, ze my rastieme??? paaanecku,ved si tu nedavno oznamovala tehu a teraz ze 26tt!!! a moni uz "zachvilku" rodi!!! baby, strasne to leti a uvidite, s 2 deckami je to nadzvukova rychlost! a to je zima, teda na moj vkus vsetko dost pomale...len nech pride leto, to bude pecka! 😵

facovka
8. jan 2010

janka,to vazne? ta svina mi povedala ze narok nemam...a to mozem teraz este ziadat? a kde teda? pls.IP 😉 no,som sa aj zlakla co je s vami, ze ste zdravi je zaklad 😉 my sme sviatky prenemocnicovali,a prerevali (teda ja 😔 )...8kg,no nadhera 😵 my mame 6700g.....a rastuuu tie nase tehule....a loss to ma total za par, uz len kazdym dnom cakam smsku 😉

loss
8. jan 2010

jani ty si proste zlatucka mat tak tvoje odhodlanie ja sa maleho baba hrozne bojim

moni1412
8. jan 2010

co sa rodicovskeho tyka - Mils tam dnes bol, doniesol ziadost, kedze zamestnavatelka nebola v kancli.... ( mne kazali aj potvrdenie od zamestnavatela ze som tam v trvalom prac. pomere a nevykonavam zarobkuvu cinnost - mirka, tebe nie? 😕 ) tak som potom sla ja este o polhodku do kancla a dat potvrdit a zaniest na urad, kedze mali dnes do 12. uzavierku, inak by som mesiac stratila..... tak som to stihla 😅 vo februari by mi mala prist asi aj materska aj rodicovsky, kedze idem 6.2. na MD... no som zvedava. a vraj by mi malo potom vyjst, kedze budem mat mensiu matersku ako zvyseny rodicak, tak by mi mali doplacat rozdiel, aby to bolo to vyssie. pisem aj ja ako nesvojpravna, prepacte, unava a zmagorenie vsetkych mozgovych buniek 😅

janka ty aky prispevok spominas? a facebook? no teeeeeeda, odkedy si facebookerka? idem si ta pridat 😀
ze 8 kg - wow..... 😉 krasne miery

facovka
8. jan 2010

loss uvidis ze je to parada,neboj, nevravim ze niesu zahulove chvile, a dost,aleuzivame ako sa da, ked budu obaja lietat to este len bude parada 😉

facovka
8. jan 2010

jani a na FB ta nemozemnajst, 90 bab pod tvojim menom,a foto nevidim ☹ pridas si ma ty? 😉

moni1412
8. jan 2010

Leni, aj ty facebookujes? hodis mi do IP meno a priezvisko? 😉

facovka
8. jan 2010

uz som ta nasla janiiiii 😉 ok,moni IP

jankapo
8. jan 2010

lossiik,nic sa neboj! zvlaaaaaadnes, ono ti nasi velkaci su kazdym dnom rozumnejsi, a da sa s nimi. jasne, ze aj matulo ma "svoje dni", teda kazdy den dacim "potesi", ale stale si o chvilku poviem, ze No nelub ho...(to je take moje) 😅
Najnovsie mi vyznava lasku, ze MAMA, HAAAAAAM...(to akoze ma od lasky spapa 😀, aj ma obcas oslinta ), to je uplne najuzasnejsie vyznanie, jo a taky hrubizny hlas pri tom nasadi a ja som cela namakko
leni, podla mna narok mas 😕 (rozpravam o "prispevku na starostlivost o dieta")
ja kukam do papiera, mne to vyslo 41eur mesacne, ale aj to potesi....
no a co satykanemocnice, ja mam od maja moru... 😨 takze sa viem vzit... ☹ najhroznejsi pocit, co pamatam...

facovka
8. jan 2010

no,skusim sa popytat, to na UPSVaR? ci socialka? 😉
ja ked pocujem doktor,chlpy mi stoja, ako ked to fifo zacuje, hned ukazuje na rucicku ze kanya..akoze kanyla to mm mu hned cely cas v nemocke vysvetloval ze co ma v rucke, tak takeho mudrca teraz mame doma, ze kanya 😉

moni1412
8. jan 2010

jani, no ani nehovor - " nepis" - ze 31.tt 😕 veru, zachvilu....uz ma chyta "mierna" panika 😒
fiha, jasne ze potesi, kazde euro navyse potesi v dnesnej dobe 🙂 a ake su podmienky na splnanie naroku na ten prispevok?

Leni, dnes je ten fb nejaky lenivy, mam pocit.... este mi ta nepotvrdilo... potom si mozem aspon Janku pridat ked uz ju mas 🙂
hehe, ze kanya 😀 sranda. 🙂 zlaty 🙂

mirka20
8. jan 2010

moni, nic okrem toho maleho tlaciva som nepotrebovala. a to tlacivko bolo tusim prehlasenie, ze nepracujem. ale neviem to presne, lebo som davala jednym okom pozor na malu, druhym som kukala na papier, ze kde mam co vypisat (to mi diktovala ta kocka z uradu 🙂 )
leni, normalne mam zimomriavky, ze kanya. take malinke dietatko by nemalo zazivat nemocnice 😔

moni1412
8. jan 2010

mirka tak to je sila. ja som musela letiet do kanclu a potom zas tam. 😒 bolo tam prehlasenie ze nevykonavas a to mi este robili problemy, lebo bolo na potvrdeni napisane ze nevykonavam zar. cinnost vzhladom na matersku dovolenku - sa im nepacilo ze tam je napisane matersku kedze som uz na rodicovskej. som sa bala ze ma zas poslu spät. 😠

je zaujimave akosa rychlo ucia tie deticky... a hlavne taketo slova, ze by to clovek necakal u takych drobcov.