Májovky 2008 opäť tehulkujú

slnyecko
11. máj 2009

Tak baby sem sa,uz sa nam to nejak rozbehlo 😉

loss
22. feb 2010

dobre ranko teda uz den ja sa snazim uspat deti ale dnes su super zle 😖

galanta
22. feb 2010

fac..no niekerdy nie moc dobre citat vsetko,co je na nete.ale neboj vsetko bude dobre.no asi maly viac reaguje na ockovanie,kedzema oslabenu imunitu. 🙂 😉

inak ja som boa dnes na odporucanie na interne,zajtra tam idem a predpokladany porod je zatial medzi 15.-19.3. 😵 kedze vtedy mam prelom medzi 38-39.tt. 😎 no snad vsetko bude ok a malinkeho uvidime uz o 3 tyzdne. 😵

mirka20
22. feb 2010

ahojte 🙂
fac, ako? uz teplota polavila? 😕 drzim paste, nech je to len reakcia na ockovanie.
loss, gratulujem ku skuske. si riadna sikulka. obdivujem vsetkych, kt.si pocas materskej - rodicovskej robia este aj skolu.
vsetkym kolikujucim drzim paste, nech to cim skor pominie. ja sa toho dost bojim, lebo pri rebeke som to moc nezazila, teda ona sa rano trochu popucila v postielke a to bolo vsetko. ziadny plac ani nic. teraz mam paniku, ze ako to zvladnem, ak to bude take, ake pisete 😔
moni, gal, tak vy to mate uz za par. bozinku, ale to leti 😵
ja este 2 mesiace, ale netusim, ako to zvladnem, lebo uz teraz som obrovska a nemotorna a sil nikde 😒

kats
22. feb 2010

fac dufam ze uz teploty skoncili 😅 a bola to len reakcia....
loss jasne ze sa im nechce spat ked je vonku tak krasne 😉
mirka nemusite mat aj vy koliky len preto ze to chlapcek 😉 nebooooj.... moja segra ma chlapca, ten sa len trosku pomrvi a ani nemrnkne 😀
gal 😵 za chvilu ho tu mate 😵 taaak sa tesiiiim 🙂
ale mam strach ked pride nasa kocka 😀 ako zvladat dve deti ???? takto v brusku to je este super 😅
vidim ze vsetky to zvladate tak musim aj ja 😝

galanta
22. feb 2010

kats..vy amte v balve krasne? my v prievidzi teda nic moc.je zatiahnute... 😝

miir aj jas sa trocha bojim toho kolikovania,ale svagrova ma uuuplne pohodoveho chalpceka,tak sand bude ajnas filipko taky.sarlotka mala takumalu koliku asi 3x ,no amal som fakt dost.chuda,ale pevne verim,ze to zvladneme. 😉

kats
22. feb 2010

hej vonku je 12 stupnov a krasne svieti slniecko 😀

jankapo
22. feb 2010

ahojte babulky, tehulky, mamulky
taaaak na vychode sneziiii! 😠 🙄
ale je nam jedno ake pocko, bo sak sme chori (deti) ☹
mesiac sa soplovalo, zlepsovalo, zhorsovalo, dnes sme nabehli k dr. tak matusko zapal priedusiek, tomi asi laryngitida-celeee zle- ten kasel sa neda pocuvat, celu noc som na ihlach 😖
teda, ja som v stave,ked stav dvojdetny radsej nekomentujem... 😅 aj tak si myslim ze mat 1 dieta je vacsia psychiatria ako mat deti 2 😀 ono sa vam mozno zda ze to nema logiku, ale ma 😅 ono, na tej psychiatrii s 2 deckamicas rychlejsie leti a na depku moc casu neostava... 😉 takze suma sumarum to bude lepsie a stale to bude len lepsie... 😵
koliky sa nebojte, nezavisi na pohlavi, matulko mal, tominko nie, resp. len minimalne ze pobolelo brusko, zabral infacol, takze placu malinko, tak akoze grady to malo cca 3-4x,inak pohoda 🙂 a bala som sa toho jak fras
lenus, jak teplotky?
podla mna je pri dvoch detoch blbe to, zeked je jedno chore, tak aj druhe chce-nechce trci doma... 😖 my sme takto uz mesiac. ked sa nedalo ist von s kocikom, matu musel byt doma, potom on ochorel, tomi musel byt doma, teraz su chori obaja (akoze stastie v nestasti 😕 )
no ale vy budete mat jarne deticky, tak to bude lepsie vsetko, nebojte sa nic...
jo a co sa tyka 2chlapcov-jasne, taky socialny tlak na parik je tam stale...ze ked je doma chlapcek akosi vsetci ocakavaju dievcatko, a nakazia tym aj samotnu mamicku...aj ja som mala v sebe boj, aj ked v kutiku srdca vyhravala moja prakticnost a tie vajicka ma potesili... 😵takze som to brala ze idealne by vyzeralo ze ocko-mama-bracek-sestricka...ale...ja tych mojich vajcakov nedam za nic na svete!!! 😵 😵 😵
myslim na vas, bruska, mamky, detuchy

facovka
22. feb 2010

no jani,mate to teda "vesele" ☹ ja to poznam,my tiez na striedacku,fifo od vcera vecera uz nema horucky,tesim,vystraja ako predtym,tak hadam to bolo z ockovania,bo aj v decembri takto dva dni teplotoval,2t nic a potom ho choroba do nemocnice dostala 😔 tak dufam ze je to to ockovanie....
a veru vajcakov nedam ani ja za nic!!! 😵 😵

loss
23. feb 2010

jej Jankapo Matusko ma dnes 5mesiacikov gratulujeme 🙂
no mate to prne dufam ze sa rychlo tvoji vajcaci vyliecia 😵
my sa zatial drzime ale ta Nelly keby kusok bola lepsia ☹ na svoju sestricku

galanta
23. feb 2010

no ahojte.jas a hlasim po internom,,zajtra nas caka objednavka na cisarak....som zvedava na ten datum. 😵 na interenom vsetko v pohode,len tlak som mala vysoky... 😝 no ale ani sa nadivim,trocha som boal vytocena....njo a presne ako janka pise,asi keby sme mali prveho chalpca,tka aj druheho chcem chlapca.ja som totiz pre sarotku chela kamaratku a teraz bude mat rivala.ale snad si budu dobrymi surodencami,aspn zatial sarotka stale bozkava brusko aj ked netusim,co si pod tym predstavuje,ked my jej o malom rozpravame.asi to pochopi az v porodke a ekd maleho prinesieme domov. 😎

fac,jani...nonech vas tie chorobky uz konecne obchadzaju.... 😝 😉

ninka123
23. feb 2010

Ahojte vsetci 😵 Fac, Jani, dufam, ze chlapi su uz v poriadku 🙂 My sme soplili pred mesiacom, trojmo 😅
Dnes sa hlasime po poradni, vaha 6160 obaja, tak sa tesime... Za sebou obe ockovania, chcela som to naraz, aby to uz mali za sebou, tak uvidime reakcie... 😒 Zatial spinkaju ako anjelikovia... dokedy????
Gal super, ze vsetko v poriadku 🙂 Pocasie nadherne, dnes s nimi nejdem von, ale uz sa tesime 🙂 Inak, minuly tyzden mame za sebou vylety do BA a TT, takze cestovanie s detmi mame uz zvladnute... Teraz su tu prazdniny, takze Lula sa chodi ku znamym hrat s detmi, tak mame trosku oddych..
Bezim, Marek vstava.. 😵 krasny dnik 😵

moni1412
23. feb 2010

janka tak vam gratulujeme k tomu vymesaciu 😵 vesele to veru mate, no,... 😒

gal interne preco? kvoli SC? mne hovoril len cosi o predoperacnom, zatial mi kazali len moc doniest vo stvrtok a krv mi budu brat, som myslela ze aj na to interne pojdem, neviem ci ma este poslu 😒 aj ked len preventivne mi to idu robit, ale snad mi budu uz vsetko teda 😀 ja som bola vcera na ctg - hodku a pol som cakala, sestricka si myslela ze preto som ho mala take 😀 ale ja si myslim ze to bolo jedno, lebo posickovia uz su riadni niekedy teda.... poslovia, opravujem. riadne kopceky som mala na ctg. uvidim co nove vo stvrtok 😵 som tam vcera stretla aj kamosku, z piatku na sobotu sa narodil maly - 4300g, ale nevyzeral nejaky buclaty, taky akurat 🙂

ludka aj ja som si to hovorila a tiez som akosi nestihla 😅 snad pri tom dalsom 😅

betatka
23. feb 2010

Ahojte
my ideme vo štvrtok na očkovanie dúfam že dovtedy malý neochorie lebo Lejka má soplíky...ale ide jej spodný očák tak to pripisujem tomu 😝

Jankapo mne stačí ked je chorá len Lea a nie to ešte obaja alebo na striedačku to by ma odviezli keby nemôžem ísť von...fakt ešteže mám rodičov na dôchodku a bývajú kúsok odomna a že su zatial stále ochotný prísť pomôcť

loss
23. feb 2010

ahojte
my sme boli dnes na vylete Miuska to vsetko prespala a aj Nelly bola zlata konecne som sa v klude najedla a dokonca vypila kavu 😀 takze super den a aj poca 😀 sie nam prialo
gal preco ides cisarskym?

moni1412
23. feb 2010

loss kde ste boli? 😵

galanta
24. feb 2010

no ahojte,tak som sa bola objednat na cisarak.....no teda cisarak....este sa nevie.zajtra letim do nemocky lezat... 😝 😝 😝 zatial na tri dni,ale ako my zo srandy hovorime,ze kto tam raz vkroci tak ho uz nepustia,tak sa bojim,ze tie tri dnis a ankoniec pretiahnu na viac.... 😝 noa a cisarak som mala mat koli tomu ,ze je to menej ako 2 roky,co som ho mala robeny,ale primar chce este vidiet,ci sa mi dobre zhojili rany a veci podobne a ze to mozem zvladnut aj normalen.... 😝 😝 😝 😝 😔 ja som vedela,ze ked zbadaju tu moju panvu,tak uzamenchaju normalen rodit.no mam normalne strach.som fakt zvedava ako to dopadne ..momentalne ma viac zaujima,kto bude so sarlotkou.no zatial bude drahy okusi sa vziat si dofcu,.sarlotka je an neho sice zvyknuta,ale aj tak som zvedava ako preziju noci,lebo v nocis a aj tak vzdy premiestnuje niekokokrat kumne a zrazu nebude kam.no nie ze by som sui v tej nemocke neoddychla,ale ta predstava,ze je mala doma bezo mna ma moc netesi.
moni ja uzmam interne za sebou.bolo nutne koli pripadnemu cisaraku.tak s auvidi.no ak by aj teba pre istotu chystalui podla man to este absolvujes,len nesmie byt starsie tusim ako 3 tyzdne,tak este asi nepanikaria a pockaju,kym neprejdes aspon do 38 tt,kedze zatial u teba rataju zatial ako s normalnym porodom.a tusim ty si rodial pred tym cisarakom a teraz chces ist normalne nie????fakt mas u nmna respekt....

kats
24. feb 2010

loss krasne si si uzila 😀 som si predstavila tu pohodu 🙂
tominko krasnych 5 mesiacov 😉 uz sa musite zbavit tej pliagy co sa vas nechce pustit 😠 jar ju vyplasi 😉
na tieto spolocne resp striedave choroby deti sa tesim 😝 ale kazdy tym raz prejde... a prezije 😀
4300g 😕 veeeelike babo 😀 ak nie je buclosko tak riadny dlhan 😉
my sme sa konecne dopracovali k uzsiemu vyberu mien 😅 bud daniela alebo michaela 😀 a mozno uplne nieco ine 😀

moni1412
24. feb 2010

gal preco ides lezat????? aby primar zistil ako su zahojene tie rany? ci aj kvoli niecomu inemu? 😕 moja, tak sa drzte.... zvladnete nejako, aj ty aj Sarlotka, nebojkaj 😉 bude asi tazke obcas, ale zvladnu 😉
hej, ja som cisarsky mala prvy.... ja mam praveze zle spomienky na CR, tak som rada ze to zatial takto vychadza. dufam ze nebude nutny ten CR 😒 a ty sa drz, nech je to nakoniec bez stresov a podla predstav 😉

mna dnes maly taaaaak kopol do brucha, som az plakala 😒 ale mala sa hybe, stikuta, tak snad je vsetko ok, zajtra mam poradnu, aj ctg, tak uvidime.

kats pekne mena 😵 ale ved este mate caaaaas 😉

kats
24. feb 2010

gal urcite to zvladnu v pohode 😉 budes prekvapena ako im to pekne ide aj v noci 😉 nenechaju si ta v nemocke dlhsie ako tie tri dni, aby vsetko skontrolovali 🙂 pekne si tam polez a oddychuj 😉 drzim palce nech ti teda daju zas CR 😀
moni maloktora po CR chce normalne 😅 ale ved aj normal je v pohodeeee 😀 neboj lenka je stale dobre chranene silnou stenou maternice a este ajvodou okolo 😉 daky kopanec ju len tak nerozhadze 😀 ona mu to potom vsetko vrati ked vykukne na svet 🙂
my sme vcera zacali s nocnym spanim na velkej posteli v samostatnej izbe 😀 cez den tam uz spava 3 tyzdne a teraz bola nocna premiera... spal do pol piatej, kedy sa zobudil - predpokladam ze na zimu 😒 , cely sa odkopal aj ked ma vak na spanie, tak bol studeny ako zaba... zaspal az po siestej 😝 na hodku..

galanta
24. feb 2010

kats...daniela......krasne meno. 😉 😵 joj a nad to ansi zvladnulen ench som tam len tri dni.
moni...no ano chcu pre istotu pozriet,ci je vsetko v poriadku.no a ja ked osm bola na 3D,tak tam bol taky mlady lekar a ten sa rehotal,ekd som povedal ze chcem ist cisarakom,ze sa ani nedivi,ze ved uvidim,aky je normalny .a potom este aby ma viac ,,potesil"/vtipalek/ vytiahol noznice asi 30cm a poznamenal,ze tym robia epizotomiu.... 😝

moni.... a neboj tvoja maternica a plodova voda lenku dobre chrania.... 😉

moni1412
24. feb 2010

kats som hovorila ze ak bude mala rast takym tempom, ze teraz ma vyse 3kg a pocka do terminu, aby som este neprosila o CR 😀 ale snad nieeeeee 😅
viem, aj preto ma to nejak nerozhadzalo psychicky, ale som rada ze zajtra mam poradnu. dost som sa zlakla 😒

ale pekne prvu noc ste spinkali 🙂 inak a nevyhodu si si este nevsimla? 😀 u nas rano posledne dni fungujeme tak, ze Denisko vstane, bez slova pride, potiahne ma za ruku a nezaujima ho ze este spim, alebo ze mam prave krc v nohe, rozplace sa ked nejdem hned 😀 v tej mrezovej postielke bolo tak fajn, nezisiel sam 😀
Denisko bol teraz na vikend u nasich, spal s nimi, dve noci len mimo svojej a v nedelu v noci - raz spadol., druhy raz skoro, stale sa buchal, to bola noc 😒

moni1412
24. feb 2010

gal to co bol za doktora???? 😀 😕 😀 ach jaj.... 😅
a pravda - oddychnes si aspon v tej nemocke... nacerpas sily 🙂 tak si to skus "uzit" 😀

kats
24. feb 2010

vsimla som si nevyhodu, ze musim dalej chodit, aj ked mame prepojene izby 😅 on na nas aj z vazenskej postielky vykrikoval, museli sme ho vybrat a uz nas tahal sa hrat 😀 ale som ho chudatko naucila ze mama spi a nech si vezme so sebou tatinka 🙂 muz bol cely bez seba od radosti 😅 😝 najma o pol siestej rano 😀 😀 tak sa obden striedame 😉
gal 😀 😀 faaakt mily doktorko, videt ze este nerodil a ani nebude 😀
moni ja mam taky pocit ze ty pudeees skor 😅

moni1412
24. feb 2010

hehe, kats, tak treba 😀 nech si vezme ocinka 😀 u nas to tak funguje cele tehu, ci v noci, ci cez den, maly uz za mnou ani nejde ze nieco chce ked je doma Milos 😀
preco myslis ze ja? 😀

strasska
24. feb 2010

Ahojte, zienky tak vy to uz mate na spadnutie. Minule som kukala na niektore fotoalbumy a sak vy tam vyzerate jak studentky 😀 no proste kocky.
Inak ako sa Vam dari s priberanim, lebo na mna to skace aj ked len prejdem okolo chladnicky 😅 no hroza, to som este len v polovici.

katka.1
24. feb 2010

Ahojte. Juj, uz nech mam opraveny notebook . Takto je to strasne. Dnes som bola v poradni v Ruzinove. Skusila som opat zatukat na dverach dr. Kozolkovej a normalne sa cudujem este si ma pamatala , takze mozem k nej chodit 🙂 Drobcovi je v brusku este dobre. Este sa nechysta von. Aj ked ja by som to uz aj brala. Uz ma vsecicko boli. Toto tehulkovanie je uplne ine ako to prve . Ufffff 🙂

loss
24. feb 2010

ahojte
gal teda aj ja som sa najviac bala ak pojdem do nemocky snad tam nebudes na dlho
katka viem o com pises ale neboj aj mne povedali ze rodit nebuden a o 2dni sa narodila Miuska 😵

galanta
24. feb 2010

no ja uz som nachystana,takze zajtra uz ficim do nemocky.no modlim sa ,aby ma v sobottu poslali domov.a trocha sa tesim/snad ma za to nikto neukrizuje/ze mozno pridu nejake baby zo zrusenej topolcianskej nemocky a nebudu ma drzat dlho,ked som tam v podstate zbytocne.
kats...no ten lekar bol v celku v pohode.aspon sme sa nasmiali.no ono to asi zalezi aj od koho to pocujes.asi sa dobre bavil. 😀
no a my sme nasej uz postielku odstavili davnmejsie,lebo sme chceli,nech pochopio,ze uz nie ej jeje a tak spi na postielke vedla nsej postele v spalni.sama nemoze,to by som bola viac vedla v izbe ako vo svojej posteli.ale radsej zamykame byt,lebo sa bojime,ze sa kamsi v noci yvchysta.ak by bola po men,tak namesacnost by neboal nicim divna. 😀

katka....atakze ty uz mozes hoci kedy...

facovka
24. feb 2010

jankapo ,gratulka k vymesaciu 😉 dufam ze ste uz zdravi.. 😵
katka ty uz mozes fakt kedykolveeek,krasne si potiahla..aj vy ktore uz za menom mate 35tt a vyssie 😉
kats pekne mena,obe 🙂
my sme dnes sli s fifom radsej k dr,bo naobed mal zvysenku,reku nech mam istotu,hrdlo ciste,dychanie tiez, CRp 13,ze trochen zvysene,asi z horucky a to nejaka len ze virozka,abo moze byt reakcia na priorix ockovanie,tak hadam budeme oki,maly reval uz pri hlavnom vchode nemocky,chuda,uz ma syndrom bielych plastov 😒 ,no ale hadam casom...oli sa drzi,trpaslik maly 😉
gal,aj tak skoncis cisarakom,uvidis,a mam citaka ze aj moni...

moni1412
24. feb 2010

Lenka neber mi iluzie 😉 😀 ja som odhodlana sa bit za normalny, tak mi drz palce 😉