Maľovanie na textil - postupy a rady

dandas
24. nov 2013

Ahojte žienky a maminky. Sestra mi nakúpila farby na textil lebo ma to vždy fascinovalo ale neviem ako začať. Kúpila som si teda štetce a aj som skúšala už niečo kresliť ale farba sa mi otláčala na druhú stranu a všetko som akosi zakyckala mala som pocit že neviem čo s rukami 🙂 . Chcela by som poprosiť radu ako treba postupovať. Čo robiť aby sa farba nepretláčala na druhú stranu (napr. na tričku) vkladáte tam igelit alebo niečo také? A keď chcete niečo nakresliť dá sa použiť aj šablóna alebo len musím vedieť pekne kresliť?...Poteší ma každá rada. Ďakujem. Inak mám nakúpené farby Nerchau.

darina1952
24. nov 2013

@dandas ahojky, vidím že ešte nikto neodpovedal, tak to skúsim ja. Aby ti farba nepresakovala na druhú stranu trička, tak do trička zasuň kartón alebo noviny (viac vrstiev). Sú rôzne techniky - môžeš maľovať štetcom, špongiou, prstami...čo ti vyhovuje 🙂 viac sa dozvieš na stránke www.artmama.sme.sk - možno nie je adresa presná, ale daj si do gúglu artmama a vyhodí ti stránku 🙂 tam nájdeš rôzne postupy a môžeš sa po zaregistrovaní aj veľa vecí opýtať skúsených žienok... veľa zdaru v maľovaní 😉

dandas
autor
25. nov 2013

Jééé moc ďakujem 🙂

cassidy
26. sep 2014

@dandas inak tu na MK existuje skupina "Šitie a maľovanie na textil", je to velmi aktivna skupinka a je tam velmi vela bab, co kazdy den pridavaju svoje dielka...vela zaciatocnicok si tam uz prislo pre radu. urcita tam najdes odpovede na vsetky svoje otazky🙂 (ak tam uz nie si;)

dandas
autor
27. sep 2014

dakujem 🙂 za radu

kola1986
25. máj 2015

dobrý večer potrebujem radu ako vyzera vila Violeta nemožem ju najst na nete?

anjelik2509
30. máj 2015

@kola1986 no ja neviem, ale ja žiadnu vílu Violetu nepoznám....Violeta je skutočné dievča, je to seriál....

kola1986
31. máj 2015

@anjelik2509 už som zistila dakujem pekne za odpoved,panicka co odomna chcela sa zle vyadrila ,dakujem ešte raz za pomoc

anjelik2509
31. máj 2015

@kola1986 nie je za čo 😉 a čo to bolo teda? Nejaká víla Zvonilka, alebo tá Violeta?

kola1986
1. jún 2015

ta violetta dievčatko

@anjelik2509

anjelik2509
2. jún 2015

@kola1986 aha 🙂