Mam 31 a ešte sa necítim na dieťa

home_alone_today
4. mar 2016

Ahojte,
idem vas poprosit o radu alebo o to, aby ste mi otvorili oci alebo co... Mam 31 rokov, som vydata, mam fajn pracu, byvanie, skveleho manzela.. Problem je v tom, ze sa este absolutne necitim na dieta... A viem, ze by som mala, pretoze vek na to uz daaavno mam. Manzel sa do babatka tiez nehrnie. My sme taki, ze este chceme chodit po dovolenkach, vyletoch, spontanne sa rozhodovat, kde stravime vikend. A nevieme a nechceme si predstavit, ze by sme mali tento zivotny styl zmenit..
Som jedinacik, takze moji rodicia na mna nenapadne tlacia a uz sa asi aj boja, ze deti mat nemozeme a pod, ked este nemame.. Ale ked sa na to pozriem, tak teraz vidim 2 dovody na to mat dieta:
1. Potesit rodicov :D
2. Bojim sa, ze ak nie teraz, tak neskor mozno budu nejake problemy, nebudeme moct otehotniet a ja si to budem vycitat.
3. dovod pod ciarou: urcite by to dalo nasmu zivotu aj novy zmysel.. co je fajn (teraz je zmyslom nasho zivota, aby nam bolo dobre, co je tiez fajn, ale.. :D)

Myslim si, ze pride cas, kedy to dietatko strasne budeme chciet a bojim sa, ze uz bude neskoro... Ale ako to mam riesit teraz, ked po nom teraz este netuzim?

Mali ste tento "problem"?

miriam11
4. mar 2016

@home_alone_today rob tak, ako to citis. To, ze sa vsade pise, ze uz v takomto veku by sa patrilo mat dieta, tak co? Tak nic, uzivaj zivota, myslim to v dobrom a uprimne. Ten spravny cas pride. Vsetko bude tak, ako ma byt.

stary_ujco
4. mar 2016

Dieta si mala mat 10 rokov dozadu... Dnes by si uz bola znova v stave, ze chodis na dovolenky a uzivas si...
Ked sa na dieta necitis, tak ho nemaj. Nie je to povinnost. Voci nikomu. No potom neskor si znova zvaz, ci chces byt 60rocnou matkou pubertiaka 😉

beatrice1607
4. mar 2016

@home_alone_today horsie bude, ak sa do toho donutis a budes nestastna.

vika35
4. mar 2016

tak ja uz mam blizsie k 4krizikom a hoci mam uz jedno dieta a asi aj jedno na ceste stale sa na deti necitim 😀 keby bolo na mne ani mi nechybaju. ale na druhej strane milujem svoju dceru a cestujem s nou, nevidim v tom vobec obmedzenie maximalne vyssi vydavok, tiez si obcas vyjdem von, do kina, na masaz, s kamosmi robime stanovacky uziju si ako decka tak dospeli.....
ale netlacila by som sa do toho len na zaklade toho, ze rodicia tuzia po vnucati, alebo co hovori okoloie.

julma
4. mar 2016

Mat dieta, aby si potesila rodicov alebo zo strachu, ze potom bude neskoro...fakt Ti to pridu dostatocne dovody? Mat dieta je vysada. Asi este pockaj

sardinka335
4. mar 2016

Dieťa nie je hračka,ktoru odlozime ked sa nam zunuje. Ak sa na to necítiš, tak sa do ničoho nesil a takto to vysvetli aj rodičom len čo budu niečo ,,decentne naznačovať,,. Potom tu čitame vlakna o tom ako su matky na RD ,,ťažko vyťažene,, a frustrovane, nespokojne lebo ,,zial,, musia sa starať o dieťa, v noci vstavať. A druha vec čo ja osobne vnimam je ze ste taky typicky produkt dnešnej doby len ja, ja, ja, chceme si uzivat, mat sa dobre, cestovať, spontanne sa rozhodovať...do istej miery na tom samozrejme nie je nič zle, len tu to zavana tým ze ,,dieťa by nás obmedzovalo,, gula na nohe - ja to povazujem za istý druh sebectva. A tak dnes premýšla stale viac parov - len pohodlie, zaidne ,,starosti,,. Plodnost vekom klesa, to je fakt. Tak si uzivajte a časom uvidite. Inak s detmi sa da robiť uuuplne všetko uz s 3 mesačnou sme boli na chate s kamaratmi a spontanne ideme kde chceme - ak su deti zdrave samozrejme...v lete ideme na Cyprus s 3 detmi...najmenšie bude mať rok a buduci rok sa chystame splnit si jeden z našich dávnych snov - daleka exotika. S detmi...nevidíme v tom ziadny problém.

qidko
4. mar 2016

@home_alone_today myslim ze rozhodnutie je len a len na tebe....ale ja poznam mamicky40. a vsetko je ok.....ja mam uz dospele deti ale ver myslim ze ani ja som nebola pripravena....ale je to krasne....zvaz vsetky+ aj - ........mat dieta len preto ze urobis niekomu radost je hlupost.....a ver aj s detmi mozes viest plnohodnotny zivot zalezi ako si to zariadis......vela stastia verim ze sa rozhodnes spravne...🙂

home_alone_today
autor
4. mar 2016

@miriam11
@stary_ujco
@beatrice1607
@vika35
@julma
@sardinka335
@qidko
Dakujem za nazory... ono v podstate ja vobec nevidim dovod, preco nie, neist do toho, len mi nejak chyba ten dovod, ze preco ano. Viem, ze keby sme miminko mali, boli by sme uplne stastni, cely svet by sa tocil okolo neho a bolo by to super. Ale to rozhodnutie, ze teraz je uz spravna doba, to je nejake tazke.. keby sme zrazu zistili, ze cakame, bolo by to naj. 🙂

home_alone_today
autor
4. mar 2016

@stary_ujco Mala mala.. keby som bola taky typ, tak by som ho mala uz daaavno 🙂 Ale jasne, ze cim skor, tym lepsie.. resp. cim skor, tym lepsie, ak ma na to clovek zazemie.

home_alone_today
autor
4. mar 2016

@miriam11 Prave toto.. ze ja momentalne neviem ako sa citim.. Vzdy som vedela, ze este nie a teraz zacinam vahat.. a bojim sa, ze je to skor kvoli tomu veku... A mozno nad tym moc uvazujem... po lete vysadime antikoncepciu a nechame to na osud.. Asi 😀

0silvia0
4. mar 2016

@home_alone_today ešte v generácii mojich rodičov nebol nikto pripravený na rodičovstvo, jednoducho to bola norma a rodilo sa jedna radosť už pomaly od 18-tich rokov... Potom o generáciu neskôr sa čakalo na správny moment a teraz v tejto generácii už ani správne momenty neprichádzajú...
Moja sestra mala túto istú dilemu, minulý rok mala 30 rokov a už roky predtým čakala roky na správny moment, ktorý stále neprichádzal... tak sa rozhodla s partnerom do toho vhupnúť a o chvíľu bude rodiť.
Jej rozhodnutie bolo racionálne, povedala, že nechce žiť len pre seba 😉 Takže mne z toho vychádza, že niekedy treba použiť aj rozum a nielen počúvať pocity...

home_alone_today
autor
4. mar 2016

@vika35 Pekne napisane, dakujem 🙂

home_alone_today
autor
4. mar 2016

@julma Ono to zas treba brat trochu s nadhladom, ale viem, co myslis a keby to bolo len o tom, tak do toho urcite nejdem.. slubujem. To by boli nestastni rodicia aj miminko.

sardinka335
4. mar 2016

@home_alone_today 31 zase neni az taky strašny vek...a ak sa ani muž do toho nehrnie, tak to nesil...akoze ano, potešili by ste sa, ale vaš zivot by sa otočil ,,naruby,, - toto si uvedom, ze či ste ochotní na nejaky čas zlaviť zo svojho pohodlia. Toho sa mnohí boja..Sama píšeš, ze nechcete tento zivotný štýl zatial menit, ak ste takto ako pár nastavený tak neviem, neviem či netreba skor začať o tom viac rozpravat, viac sa na to tak nejako mentalne pripravovať ako do toho hned skočiť po hlave. Ale tak ťažko povedať - niekomu prave to pomoze. Ja som napr. rada, ze sme mali deti ,,skor,, uprimne si to u seba uz neviem predstaviť teraz začinať v 34...uz som leniva, pohodlna...staršie deti s nimi je to v pohode - školaci ešte toto najmenšie vypipleme a v 40tke nas čaka ,,druha mladost,, a mozeme si uzivat, ak budeme zdraví a mat na to. 😀 My máme x snov ale nikdy som nemala pocit, ze koli deťom to nemozem. Davaju tomu zivotu iny rozmer a obohatenie - samozrejme ze su aj starosti naštastie skor take prkotiny chvala bohu.

home_alone_today
autor
4. mar 2016

@sardinka335 Jj, mas pravdu o tom produkte dnesnej doby.. Aj ja to tak vnimam. Plus je to o tom, ze v mojom okoli su ludia ako ja.. este nemaju deti a uz maju vek, takze si nejak velmi neviem redstavit, ako by to fungovalo. Mam jednu kamosku, co deti ma a to je katastrofa.. tam to doslova gula na nohe je, ale oni su ako rodicia aj strasne precitliveli, nenechaju postrazit, vsetko sami len a nezvladaju to. Nemam nikde v okoli taky ten dobry priklad ako sa to da - relativne v pohode, bez obmedzenia a tak.

home_alone_today
autor
4. mar 2016

@qidko Dakujem za krasny nazor. 🙂

home_alone_today
autor
4. mar 2016

@0silvia0 Uplna pravda, dakujem!!

lulistek
4. mar 2016

@home_alone_today to nie su padne dovody na to aby ste mali dieta. za mna takto.

emili31
4. mar 2016

@home_alone_today ja som mala uplne rovnaky problem a zistila som pricinu...nebolo to kvoli tomu ze chyba je vomne ze sa necitim na to a chcem si uzivat...chyba bola to ze som nemala spravneho muza...proste zivot s nim bol fajn,vsetko len som nemala ten pocit....potom prisiel moj manzel a ked ma viezol domov som vedela okamzite ze chcem mu dat babatko a mat s nim deti...od zaciatku sme sa ani nechranili..nebol dovod..skus sa na to poztret aj z tohto uhla pohladu ci je tvoj muz naozaj ten pravy....ale naozaj si daj poriadne zrkadlo do duse

mischelag
4. mar 2016

Juj presne moj pripad. Pomaly 33 a ziadne pocity, ze chcem mat dieta. Zvykli sme si uz na to pohodlie, chodime kam chceme, kupime si co chceme :D ja som povedala mozno okolo 40 a ak sa potom raz nepodari, svet sa pre nas nezruti 😉

luna379
4. mar 2016

Nie každá žena musí byť matkou. Proste nerob niečo len kvôli tomu, že to tak robia aj ostatní.

home_alone_today
autor
4. mar 2016

@emili31 Fuha.. toto mi ani nenapadlo teda 😀 Ale toto by som vylucila... mam uplne dokonaleho chlapa. Fakt. 🙂 Myslim, ze toto nebude o tom, ale je jasne, ze sa vyrazne ovplyvnujeme.. keby on chcel babatko, tak uz ho mame..

whitecat666
4. mar 2016

@stary_ujco to akoze mala mat planovane dieta v 21 rokoch? Ked je vacsina ludi este iba v tretom rocniku na vysokej skole? Pokial by teda nemala starsieho partnera, kt by dobre zarabal alebo rodicov, kt by ju financne zabezpecili tak to urcite nie je idealny cas na to zaobstarat si vlastne byvanie a mat dieta.

@home_alone_today Dieta maj az ked sa nanho budes citit a ked budes mat jasny dovod preco ho chces mat. 🙂

vika35
4. mar 2016

@home_alone_today ja som tak mala dcerku, "neplanovene" proste sme si raz nedali pozor a bolo to tam. Ale tak som si povedala, ze ked sa ku mne vypytala asi to malo svoj dovod a sme super kamosky.
aky nazor ma tvoj muz? co keby ste to proste nechali na prirodu? uzivali si a nechranili sa. ono vies nemusi to vyjst hned na prvy krat mnohi sa snazia roky. hlavne ale aby ste ho chceli obaja a koli vam a nie rodine

home_alone_today
autor
4. mar 2016

@mischelag Uplne rozumiem.. len ja si myslim. resp. skor asi viem, ze ak by sa nepodarilo, tak by mi to potom bolo luto.. Uz sme riesili aj moznost adopcie, pretoze mm je nadseny tou moznostou dat domov niekomu, kto ho nema a pomoct mu k lepsiemu zivotu, ale mna to az tak nelaka.. ked uz, tak vlastne.

tyelde
4. mar 2016

úprimne- áno, mala som presne ten istý problém, akurát mám o dosť nižší vek...ale u nás sa to poriešilo nejak samo a skrátka som v tom, tak si musím zvykať....do nejakého vážneho pokúšania sa o dieťa by som ale určite nešla, čiže ťa viem pochopiť, a najmä taký ten strach, že už nič nebude ako predtým, a ja si ešte aj nadávam že moja mladosť pošla skôr ako začala 😀 ale myslím, že ak by sa ti už raz podarilo otehotnieť, tak spolu s hormónami by sa dostavil aj pocit, že sa vlastne na to dieťatko tešíš, a mužíkovi najneskôr vtedy, keď by ho prvýkrát držal v náručí 🙂

home_alone_today
autor
4. mar 2016

@vika35 Ja myslim, ze presne takto to urobime... vysadime ochranu a nechame to na prirodu a osud...
Mm je na tom prave presne tak isto ako ja. My sme obaja 50/50 nerozhodni.. ak by jeden z nas bol aspon 51/49, tak je to jasne a nemame co riesit, ale ani jeden z nas nevie (nechce?) prist s tym, ze "uz". 😀

qidko
4. mar 2016

@home_alone_today to sa mi velmi veeeeelmi pacim🙂 prijemne uzivanie " prirody"🙂🙂

adelusha
4. mar 2016

Ja som skor racionálnej povahy, neriešila som veľmi ci sa cítim na dieta. Brali sme sa s mužom po skončení VS a dohodli sme sa ze dva roky popracujem, aby som získala prax a aj nárok na materskú a ze potom sa začneme pokúšať o dieta. Deti sme mat chceli a ja som zas nevidela dôvod to nejak veľmi odkladať. Tak sme to aj podla dohody urobili, no nedarilo sa nam vyše roka. Uz som to potom brala aj emocionálne a ked sa nakoniec zadarilo, tak som bola nesmierne šťastná a uz som sa veľmi tešila na dieta. Druhy syn sa nam zas podaril hned v prvy mesiac- to bol pre mna dost sok 😀 no ale cítila som ze to tehotenstvo uz znášam horšie ako prvé a to som este nemala ani 30 rokov. Tretie som povedala mužovi ze som ochotná porodiť tak maximálne v 35, tak sme sa do toho pustili po 33. narodeninách aby sme mali časovú rezervu 🙂 tiez sa naštastie zadarilo rýchlo a teraz mi tu behá po dome 14 mesačne šidlo. Chodíme po výletoch, dovolenkách a málokedy sme cely víkend doma, a ja to beriem aj tak, ze ked budeme mat 45-50, budeme este relatívne pri sile a zdraví a deti uz viac-menej samostatne, tak si budeme mocť užívať vo dvojici az az 😉

sardinka335
4. mar 2016

@home_alone_today ved to....časom by si to mohla lutovať, prišli by vyčitky, ze ,,ved mohli sme mať a nemali sme,, my sme takto išli do 3tieho...presne tieto pocity - jednak tužba mať ešte jedno dieťatko a jednak to, ze ved mozeme mat, mame na to všetky predpoklady, tak prečo nemať? A tak mame a sme spokojní.