Mám dať prepitné, keď platím zľavovým kupónom?

fiorea
25. jún 2013

Ahojte, zaujímal by ma Váš názor, ako a či vôbec dať "trinkgeld" kaderníčke, keď mám ostrihanie vopred zaplatené cez zľavový portál. Bola som zvyknutá účet zaokrúhliť nahor. Sem idem prvýkrát a nechcem sa strápniť, že nechám na stole nejakú mincu, lebo dať navyše papierové teda iste nemienim 🙂 Čo bude väčšia hanba - nedať nič alebo vysypať drobáky? 🙂 Díky za každú odpoveď.

gretka2
25. jún 2013

V prvom rade daj sprepitne len vtedy, ak budes s vysledkom spokojna. A kludne daj drobne. Ak si spokojna, tak 10% z ceny , ale asi skor tej povodnej, pred zlavou.

gzzzl
25. jún 2013

Moj nazor: ked som spokojna, tak dam trinkgeld, ked niesom spokojna tak nedam... ci uz platim cash, alebo ako si spomenula ty, cez zlavovy portal... Ked som bola pred rokmi u Jeacque Dessange (Wien), dala som 10 eur trinkgeld... To zo mna ale vycarili "bohynu" a to zaobchadzanie... na to nikdy nezabudnem... (tiez som dostala Gutschein - poukazku od sefky)...

wena
25. jún 2013

Keď budeš spokojná, tak daj koľko budeš chcieť, nebude na tom nič trápne.

Ja dávam väčšinou 5-10 € keď som veľmi spokojná.
Keď nie som úplne spokojná, tak nedávam nič navyše, ale to sa mi už dlho nestalo lebo chodím už len k jednej kaderníčke, ktorá je dokonalá. 😀

sissy27
25. jún 2013

@fiorea no ja keď som bola na pedikúre cez zľavový portál, tak si nie že nezaslúžili sprepitné, ale normálne som napísala mail majiteľke salónu, lebo to bolo neskutočné 😝 takže byť tebou počkám, či vôbec budeš spokojná a ak áno, tak nechať 2-3€ vôbec nie je hanba, nakoniec môžeš si ich nachystať vopred do vrecka a nemusíš tam potom odrátavať centy, ak nebudeš spokojná, proste si ich v tom vrecku necháš a po ceste si kúpiš zmrzlinu na ukľudnenie 😀

amouramour
25. jún 2013

sluzby by som cez zlavovy portal asi neriskovala...

liz_lemon
25. jún 2013

@amouramour ja som bola viackrat, a bola som spokojna, treba si pozorne vyberat podnik, nejake kadernictva v prerobenej kocikarni v panelaku, tam by som nesla, ale ponuky mavaju aj vychytene kadernictva

fiorea
autor
25. jún 2013

@amouramour ahoj, zlavove portaly moc nepoznam, ale tento kupon mi prisiel vhod, lebo je to krasny, novy a vyzera, ze aj luxusny salon blizko nas a tak ci tak som sa tam chystala. Teraz to mozem mat za polovicu. Podla mna sa oplati sledovat taketo akcie. Teda dufam 🙂 Uvidim, co poviem po osobnej navsteve 🙂
Dievcata, dakujem za vsetky reakcie. Keby som chcela dat 5 eur navyse, tak mi to blbe nie je, ale na tunajsie pomery sa mi to zda dost. Takze asi budem stiskat mince vo vrecku a rozhodnem sa na mieste. A mozno zo mna spravia bohynu a dam aj tych 10 eur dysko - ako pisala @gzzzl 🙂
@wena
@gretka2
@sissy27
@liz_lemon

liz_lemon
25. jún 2013

@fiorea ja som z BA, a mne sa zda 5 E tiez vela, o 10 by som neuvazovala, ani keby zo mna niekde urobili miss 🙂
ja by som dala max 2-3 E

gzzzl
25. jún 2013

@liz_lemon dievcence, ja som vtedy pracovala v zahranici a pekne som zarabala.... tiez by som uz asi nedala 10 eur... ale viete co? ked vie manzelsky par -nikoho nechcem urazit!!! dat denne peniaze za 2 krabicky cigariet a pivo.... tak ja si doprajem nieco co je len pozitivne v moj prospech :D

ivanya
25. jún 2013

tringelt v kadernictve? nie je to uz prezitok? ved dnes tam clovek necha od 40-100 eur. neviem si predstavit, ze by som prisla za slecnou/chalanom a vtisla mu do ruky 5€, asi by sa na mna pozeral... tiez zavisi od miesta, na dedinke s jednym kadernictvom to je asi OK.

maruska24
26. jún 2013

mne v práci tiež nikto nedal tringelt, a pri cenách v kaderníctve si myslím že tringelt tiež nie je na mieste. Odmenou pre nich môže byž akurát tak, že pri spokojnosti sa vrátim opäť a pravidelne. A ešte že 5-10 EUR. Si to prerátajte na slovenské koruny aký je to peniaz. Tak ale kto na to má, ten na to má. Poznala som slečnu, čo dávala poštárke tringelt 100 EUR /samozrejme že potom tam poštárka chodila s patričnou pravidelnosťou 😀 😀 /

milota164
30. jún 2013

ja by som asi nedala a ked budes spokojna tak tam mozes ist znovu a das potom 🙂

maca_p
30. jún 2013

chodim cez zlavomat na pedikuru a thajsku masaz, ale veru ma nikdy ani nenapadlo dat tringelt.neviem preco, ale nenapadlo. pricom kadernicke vzdy necham... mala by som sa polepsit, lebo i ked su t zlavnene sluzby, vzdy som bola spokojna.

liz_lemon
1. júl 2013

@ivanya by si sa divila, ale vacsina kadernikov/kozmeticiek, atd. ho vyslovene caka